PDA

View Full Version : SWAG културата и днешното поколение младежи!



Zlennox
01-26-2014, 23:41
Здравейте, исках да напиша тема в която поне до колкото е възможно да разбера мотивите и разбиранията зад този така наречен стил 'SWAG' и неговото толкова заразно, не интелектуално приложение в днешни дни, при това прилаган и пресиран върху подрастващата младеж като начин на живот. Аз самият ни най-малко съм фен на термини от сорта 'SWAG', 'YOLO' и тем подобни. Какво точно е значението на думата 'SWAG'? Може би да се отличаваш от останалите по абсурдно нетипичен начин облечен като клошар или пък да бъдеш високо образован човек с дънки смъкнати до коленете и шапка на 'OBEY'? Не разбирам защо младото поколение е толкова зарибено по този стил на обличане...? Толкова е вдълбано вътре в тях че на всяка снимка във фейсбук трябва да има 'хаштаг суаг', 'хаштаг YMCMB'. Момчета и момичета подръжаващи на идолизирани от музикалната индустрия артисти които промотират поведение на абсолютно деградирало лайно!? И най-вече бих казал самочуствието и пре ограничения разум лишен от интелект и реализм с твърде голямо его, това няма как да ми обегне от това което съм виждал по улиците и фейсбук. Бих се нарекъл старомоден но предпочитам Jazz и Country пред Tyga и Lil Wayne. Предпочитам артисти като James Blunt и Freddie Mercury пред Justin Bieber и т.н. Дрехи на Ралф Лорен и Лайл и Скот пред чували с надпис OBEY и YMCMB!

Canis_Dirus
01-27-2014, 06:49
Дрехи на Ралф Лорен и Лайл и Скот пред чували с надпис OBEY и YMCMB!

Бах та в хилярдера, майна.

LadyDi
01-27-2014, 07:17
Брей, дрехи на Ралф Лорън...

Абе, я някой да ми го обясни това явление SWAG, че нещо не го схващам.

SonataArctica
01-27-2014, 08:03
Ако хванеш есенната или пролетната разпродажба на Ралф Лорън дрехите излизат на доста нормални цени.

Canis_Dirus
01-27-2014, 08:31
не помните края на 90-те и началото на века
http://www.ivstatic.com/files/et/imagecache/636/files/slides/Britney-Spears-Justin-Timberlake-Red-Carpet.jpg

You know nothing Jon Snow

LadyDi
01-27-2014, 08:34
ехеее, аз помня :cool:

http://hellogiggles.com/wp-content/uploads/2012/06/18/90s-bsbchair.jpg

LadyDi
01-27-2014, 08:35
ма тва беше друга ера

някой ще ми обясни ли за SWAG-a?

SonataArctica
01-27-2014, 08:37
SWAG
The most used word in the whole fucking universe. Douche bags use it, your kids use it, your mail man uses it, and your fucking dog uses it. If you got swag, you generally wear those shitty hats side way, and your ass hanging out like a fucking goof cause your pants are half way down your white ass legs. To break down the word, it means (Secretly We Are Gay). It is also a word that means to represent yourself/ the way you represent yourself, baggy clothes, shitty hats, small penis and basically a way to say your afraid to come out of the closet.
Assface Magee: I got so much swag
Darrel: You got so much dick in your ass
Assface Magee: Fuck you, SWAG

LadyDi
01-27-2014, 08:40
To break down the word, it means (Secretly We Are Gay). It is also a word that means to represent yourself/ the way you represent yourself, baggy clothes, shitty hats, small penis and basically a way to say your afraid to come out of the closet.

ахахахахаххахаха

SonataArctica
01-27-2014, 08:43
В интерес на истината не е толкова смешно, а е жалка работата. Цялото това SWAG, YOLO, Facebook поколение ще стане жалка маса народ след 10на години.

LadyDi
01-27-2014, 08:50
Абе, така говорят за всяко поколение. Ще пораснат, нямат избор.

The Gravedigger
01-27-2014, 08:51
Високи кецове,различни дънки-дълги,къси,готини тениски,шапка.. :D :D :D :D

tireheb
01-27-2014, 09:05
SWAG
To break down the word, it means (Secretly We Are Gay).

грешно
swag = satan's wishes are granted
:O

Zlennox
01-27-2014, 15:41
Бих казал че чичо Ралфи е прекрасен бранд, но не става въпрос за пари и намеления а за деградацията и западането на днешната младеж! Бях намерил някакво видео в ютюб кадето някакъв продавач в магазин за СУАГ обесняваше неговото значение и как облечен с тениска на DOPE суагър биха го пуснали в изискан и класен ресторант, абсолютна пародия.... http://vbox7.com/play:62002457b8

harsh
01-27-2014, 17:27
horse power ralph lauren

Dimi-D
01-28-2014, 15:13
А защо трябва да имаш определено предпочитание?Не можеш да слушаш повече от един стил музика ли?!
Приятелката ми е по към хип хоп и и мога да ти кажа, че надминава теб и жалкото ти разбиране за света в пъти.
Наричаш го "поведение на абсолютно деградирало лайно!"...Хаха ами защо ти си с аватара на герой от сериал промотиращ наркотици..
Колко прости хора има.....

Zlennox
01-28-2014, 21:14
Нямам нищо против приятелката ти какво слуша, никой не е тук за да обижда ако поне елементарната култура ти позволява това... Ако си наистина гледал сериала би разбрал какво всъщност е значението на амфетамините в сериала и тяхното деструктивно влияние върху човека... За да бъда честен и аз слушам различни стилове музика, не като на приятелката ти но е пак музика! До колкото се отнася са днешните изпълнители малко са тези които правят хубава музика. Не съм казвал че трябва да имаш определено предпочитание нито пък начин на живот но поне да имаш малко "common sense"

Canis_Dirus
01-28-2014, 21:43
Значи обезателно трябва да си с точния бранд, правилната корпоративна идентичност, консуматорски дух и тн.
Много е важно. YOLO
SWAG
#носимдрехиза400лева

Zlennox
01-28-2014, 22:02
:D Я ме поправи ако съм казал че обезателно и задължително трябва да носиш маркови дрехи? Тове което казах е че предпочитам такъв начин на облекло пред суаг не задължително маркови :) Явно не си доразбрал какво имам в предвид с това "common sense" както и да е явно имаме различни дефиниций за него. Не ме дразни толкова факта "стил" а по-скоро приложението на тези горе споменати термини като swag и YOLO като начин на живот и последствията от воденето на такъв "lifestyle"

Canis_Dirus
01-29-2014, 16:06
Тоест ни дразнят swagger-четата, а ние се правим на preppy wasp-чета?

yakuza_
01-29-2014, 16:27
Брей, дрехи на Ралф Лорън...

Абе, я някой да ми го обясни това явление SWAG, че нещо не го схващам.
http://static.fjcdn.com/gifs/Activate+The+Swag_748566_3103437.gif

Баща Ти
01-29-2014, 17:45
Златен Ролекс SWAG ли е ?

anonymous895156
01-29-2014, 17:55
никой не го ебе какво харесваш

anonymous895156
01-29-2014, 17:55
не помните края на 90-те и началото на века
http://www.ivstatic.com/files/et/imagecache/636/files/slides/Britney-Spears-Justin-Timberlake-Red-Carpet.jpg

You know nothing Jon Snow

Боже, прости им, те не знаят колко зле изглеждат

Canis_Dirus
01-30-2014, 09:39
SWAG може би?

crazy_wolf_92
01-30-2014, 18:21
Истинското значение на SWAG-Secretly We Are Gay

crazy_wolf_92
01-30-2014, 18:22
Единствено YOLO ме кефи от американските булшитове.

smille98
02-06-2014, 15:21
Високи кецове,различни дънки-дълги,къси,готини тениски,шапка.. :D :D :D :D

eto towa si e SWAG MOJE BI
:D :D :D

pipoto
02-06-2014, 16:55
Айде да не ми обиждаше поколението, а? Вие като сте търпяли и сте кротували някой да ви мачка и да ви казва кво да правите, и понеже ви идва акъла чак 89-та сме на това дередже, аз да казвам нещо, и да правя генерални изводи за умствения багаж на твоето поколение? По-добре суаг от колкото свлак, ама към Белене.
П.С. И за мен суагарите са много прости, но няма да търпя някой да говори така за поколението ми. Аз не се разграничавам от тях, макар да не ги подкрепям, защото някой ден ние ще поемем това подобие на държава, което ВИЕ ни връчвате.
Жив и здрав! :)

Fisherman
02-06-2014, 17:02
По-добре суаг от колкото свлак, ама към Белене.

хахаха

BlackEyedPeas
02-06-2014, 17:13
Добре де, и аз не съм фен на суаг-а, ама това е стил, които немалко хора предпочитат, а ти ги съдиш, като се опитваш да изпъкнеш уж, че си човек на миналото и елегантното. Също като онези на по 13-14 правят теми да парадират, че били девствени и очакват да се замислим колко са прави и да им пляскаме, а другите да ги хулим.

nevermind...
02-06-2014, 17:26
И всички, които го предпочитат са ретарди... Позволено е да съдиш fuckface-овете, като изпъкваш колко по-добър си от тях. Не, сериозно каква е ползата да им обръщаме внимание на глупаците, като на тях целта им е да им се обръща внимание. Носи си formal style дрешките и не обръщай толкова внимание на кретени, чийто модел за подражание е Kanye West, Justin Bieber, etc... Каквото и да значи SWAG е хипер ретарднато anyways...