PDA

View Full Version : Грижа за смесена коса?



sara123
01-27-2014, 12:40
Здравейте на всички! Имам си един проблем и той е, че в корените косата ми се омазнява адски бързо (1 ден след като съм я измила), а в средата и надолу е много суха. Не я третирам с преси и маши и никога не съм, сешоар използвам най-много веднъж в седмицата. Не се и боядисвам. Но не зная с кави продукти да я "обгрижвам" - с такива за мазна или суха коса? Правя си маски с тривитаминол, стимуланта на Икаров и бадемово масло. Бях си взела и хининова вода, уж да се пооправи положението, но... Моля ви дайте ми някакви идеи за домашни маски или пък такива които да си купя. Благодаря предварително!

ВижМиПодписа
01-27-2014, 13:13
Маслата, ако ги слагаш в корените няма как да стане. На Икаров фризьорката ми каза, че омазнявали доста, но аз нямах такива впечатления, но сега ми е предразположена към омазняване и не използвам в корените. Преди да сложиш маслото намокри косата и слагай само в краищата. Можеш да пробваш с хума в корените или да я използваш като шампоан направо. Имаше и други рецепти за домашен шампоан за регулиране на омазняването, но не се сещам сега, поразтърси се. Също така маслото от гроздови семки можеш да го използваш в корените, то вече е за намаляване на омазняването. Аз използвам orzene beer за мазна коса и съм доволна, но щом ти е суха накрая, ако мислиш да го ползваш го прави много внимателно, ползвай масла и хубава маска, защото ще има склонност да ти го изсуши. По-добре си вземи шампоан за мазни корени и сухи краища, много марки имат. Аз знам за Philip Kingsley, там качеството е 6, но трябва да отделиш малко повече средства. Можеш да приложиш следната маска: хума в корените и/или масло от гроздови семки в корените и надолу каквото прецениш, можеш да сложиш масло, кисело мляко и други хидратиращи. И пак повтарям, мокри косата преди да слагаш масла, по-добре ще подействат, а и на сухата коса й е нужна хидратация, не омазняване. За това се сещам сега. Успех :)

sara123
01-27-2014, 13:47
Мнооого ти благодаря! Мислих си да си вземам маската с чесън на lorys чух, че вършила чудеса. Пък и не е много скъпа а е доста голямо количество - 1 литър. За хумата си мислех от доста време, тя трябва да се продава в аптеките, нали?

Hilary_
01-27-2014, 14:29
Правя си маски с тривитаминол, стимуланта на Икаров и бадемово масло.
След всичко това се чудя как не изтискваш от нея олио. Спри ги, всичките!
Няма смисъл да слагаш всички тези масла и мастноразтворими витамини в корените - нито ти е изтощена косата, нито има нужда от такова натрупване.


Мислих си да си вземам маската с чесън на lorys чух, че вършила чудеса. Пък и не е много скъпа а е доста голямо количество - 1 литър. За хумата си мислех от доста време, тя трябва да се продава в аптеките, нали?
Много лош избор. Маската е пълна със силикони, които няма по никакъв начин да помогнат на косата ти.
Хумата по принцип е хуабва за мазни корени, но ако спреш гореспоменатите неща, може и да остане на заден план.


Не знам какъв шампоан използваш, но ако е против омазняване, започни да го нанасяш само върху корените, а за дължините си вземи подхранващ. После включи маска, която да нанасяш САМО върху дължините и нещата би трябвало да се нормализират.

ВижМиПодписа
01-27-2014, 16:27
Не знам какъв шампоан използваш, но ако е против омазняване, започни да го нанасяш само върху корените, а за дължините си вземи подхранващ. После включи маска, която да нанасяш САМО върху дължините и нещата би трябвало да се нормализират.
Как така ще си слага шампоан по дължините? Така най-много да й се изтощи, шампоан се слага само в корените и когато се отмива получената пяна почиства и дължините. Заради това ако е за мазни корени е възможно да ти изсуши. Аз ти препоръчвам първо да спреш с маслата в корените и да видиш как ще ти е косата, но успоредно с това да правиш маски /домашни и купешки САМО НА КРАИЩАТА/, защото е възможно прекомерното омазняване да е породено от тривитаминол и маслата, а ако тръгнеш с шампоани за мазна коса при такова положение ще си навредиш. Но дори и да е мазна самата коса внимателно с шампоаните, доста от тях имат обратния ефект заради силните измиващи и съответно изсушаващи агенти, които предизвикват отделянето на повече себум. А и едно важно нещо, което е хубаво да ти стане навик - преди къпане сресваш косата си 100 пъти от корена, защото образуваните вещества ще предпазят косата ти по време на къпане и съответно няма да се изтощава толкова от миенето, защото колкото и да е измиването с шампоан наблъскан с какво ли не е стрес за косата. Билков шампоан или пък направен от теб такъв също е + за косата. От 2 години сигурно аз се каня да си взема индийски билки да си правя естествен шампоан ама мързел какво да кажа :D
Едит: Честно идея си нямам за хумата от къде можеш да вземеш аз си имам от баща ми, който даже я пиеше, не я използваше само за маски. Иначе сигурно от аптеките, то има различни цветове хума, даже виж кой ще помогне за твоя проблем :)

Hilary_
01-27-2014, 16:57
Как така ще си слага шампоан по дължините? Така най-много да й се изтощи, шампоан се слага само в корените и когато се отмива получената пяна почиства и дължините.
Да се изтощи от какво? Това не е преса/сешоар или боя, че да се изтощава.
Аз не го пиша само, за да си чешам езика, знам го от личен опит и не мога да се оплача от "изтощена" коса.

ВижМиПодписа
01-27-2014, 17:09
Шампоаните не са водица, все пак, имат измиващи агенти. Силно казано изтощи, но шампоан не се слага по дължините, в краен случай ако не можеш да измиеш маслата, ама щом се оплаква от суха коса подхранващ шампоан нанесен по дължините не е адекватен съвет.

Hilary_
01-27-2014, 17:18
А кой е казал, че директно трябва да се нанася? По принцип се разрежда с вода в дланите, преди нанасянето му, независимо дали е в корена или по дължините. Не виждам логиката да се пропускат, след като самите те задържат мръсотия и най - вече, за да бъдат подхранени (след като има оплаквания за сухота) се измиват с алкалния шампоан, за да се отвори косъмът и да "поеме" хубавото от маската.

ВижМиПодписа
01-27-2014, 17:33
"шампоан се слага само в корените и когато се отмива получената пяна почиства и дължините" ако ще ползва подхранващ шампоан, то да го ползва на цялата коса, просто няма абсолютно никакъв смисъл да маже в корените с един, който е за мазна коса и мминава през цялата дължина и почиства и след това допълнително "подхранващ", защото аджеба да подхрани. Искам да ти обясня, че с другия шампоан няма да измие само корените, а цялата коса и така може да се изсуши, пък представи си още един отгоре, който съвсем ще измие натуралните масла на косата. Някои хора не си мият косата повече от веднъж с шампоан, пък тя сухата част от косата си с два шампоана ще я измие. Надявам се разбра какво искам да ти кажа и момичето да не се излъже да направи това.

Hilary_
01-27-2014, 17:47
Ако ползва подхранващ шампоан в корените и има прекомерно омазняване, резултатът няма да й хареса.
Аз успявам да измия само корените, БЕЗ да допускам пяната да се стече надолу, така че не е невъзможно.
Просто смятам, че за смесена коса, не е достатъчен един шампоан, защото винаги едната "част" от нея ще бъде ощетена.

ВижМиПодписа
01-27-2014, 19:43
Точно заради това са измислили шампоан за мазни корени и сухи краища, който според мен е по-добрия вариант.

stelkastel
01-27-2014, 20:35
Внимавай с тази хума, че аз като си сложих (разреждах я с оцет) и после не можах да си среша косата. :Х

cookie dough
01-27-2014, 23:02
Аз си слагам шампоан в корените и балсам в краищата, никакви подхранващи масла за корените, че ще стане ужас. Колкото повече неща и слагаш, толкова повече я замърсяваш, остави косата си да диша. Даже може да минеш на бебешки шампоан за известно време, те са много нежни и не омазняват, нито изсушават.

Hilary_
01-28-2014, 07:30
Точно заради това са измислили шампоан за мазни корени и сухи краища, който според мен е по-добрия вариант.
Изпробвано е и пак бих предпочела горния вариант.

sara123
01-28-2014, 11:18
Тривитаминол и другите масла си ги слагам, защото 4 години имах много големи проблеми с косата. Падаше на петна, казваха ми, че съм с псориазис и се почна едно ходене по болници... То мазила не бяха, че хапчета, даже и 1 седмица на инжекции с гентамицин. Пръснаха се един куп пари за боклуци пълни с химии, а най - накрая ми помогна Екзиматин - предназначено е за екземи за животни и се продава по ветиринарните аптеки . В момента нямам проблеми с косопад и искам така да си остане :D затова се старая да и слагам подхранващи продукти. Мия я в момента с Wash and go - бирена мая + балсам на Syoss. Нямам намерение да използвам един шампоан за корените, а друг за дължината на косата. Днес си взех хумата и хининова вода. И преди съм ползвала хининова вода, и косата ми порасна с около 3-4 см. за един месец!! Спирам с мазните мазила, така или иначе свършват :D благодаря за съветите :*

sara123
01-28-2014, 11:22
Забравих да спомена, че който и бебешки шампоан да съм ползвала - все се оказват боклуци! И на Бочко съм вземала, даже и на Джоунсънс - правят ми такъв ужасен пърхот, че имам чувството, че цялата ми глава се бели. Става един ужас. После отделям по 1 час да я сресвам със гъсти четки и тем подобни. Явно имам непоносимост към някоя от съставките...

ВижМиПодписа
01-28-2014, 15:38
Еми не знам аз съм с Джонсънс от мъничка, даже доста време отказвах да ползвам друг шампоан :-D и си го ползвах от време на време при проблеми с косата, но преди година-две, когато започнах да гледам съставките на продуктите, които използвам установих, че в него има доста вредни, вече не си спомням какви и го спрях. То и в сегашния ми шампоан има вредни, де ама неговата идея беше, че е бебешки и няма, а сега няма никакво предимство пред другите. А сега четох, някой беше постнал в друга тема блог, в който момичето /предполагам, че е момиче/ ползва някакъв меден шампоан. http://empoweredsustenance.com/honey-shampoo-updates/ ето линнка, но това е към статията, в която обяснява за обновяването на процедурите, но пак има за този шампоан.

ManuelaK
01-28-2014, 19:00
Пробвала ли си със сух шампоан да миеш само корена ?

http://i.enzo.bg/detail/12/loreal-professionnel/lopvlmw_kstl20/loreal-professionnel-serie-expert-volumetry-%D1%81%D1%83%D1%85-%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%B0%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%BC___4.jpg

cookie dough
01-28-2014, 23:55
на мен дерматоложка ми препоръча бебешки шампоан точно против пърхот.. може би на теб самите съставки не ти понасят

sara123
01-31-2014, 09:30
Пробвала ли си със сух шампоан да миеш само корена ?

http://i.enzo.bg/detail/12/loreal-professionnel/lopvlmw_kstl20/loreal-professionnel-serie-expert-volumetry-%D1%81%D1%83%D1%85-%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%B0%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%BC___4.jpg
Чувала съм, че сухият шампоан е доста вреден, защото съдържа почти същите съставки като лака за коса. И като разбрах се отказах. Иначе бях много навита да си купувам...

weheartiit
01-31-2014, 16:43
^а и сухият шампоан не се отмива

и аз иначе имам същия проблем и все още не съм намерила решение

ВижМиПодписа
01-31-2014, 17:21
пробвай с бебешка пудра, тя има същия ефект, но се разнася по-трудно или не знам, това не ти го казвам от опит вече, а от мнения, които съм чела