PDA

View Full Version : Без шампоан? rly?



ShtrudeL
01-28-2014, 11:46
Чували ли сте за No-Poo Method ?
Или иначе казано да миете косата си само с вода?
Четох за някаква жена, която правела така 5 години и косата й била чудесна. О.о
Има и много клипчета в ютуб на момичета, които правят нещо като No-Poo Method Challenge примерно от месец и след това говорят как им се отразило.. т.е. добре..
Мислите ли, че е добра идея?
Между другото забелязах миналата година, когато бях на море, че след като ми изсъхне косата след като съм излязла от морето и ..ми е някак.. бухнала и си я харесвах повече.. :Д Вярно, че водата беше супер солена и противно на очакваното трябваше да е мега суха и ужасна, но на мен си ми харесваше :33 Както и да е..
Някоя пробвала ли е да си мие косата без шампоан за по-дълго време? :33 И склонни ли сте да пробваме примерно за.. седмица-две и после да споделим резултата тук? Ест ако не ви харесва след 1-2 измивания без шампоан може да си продължите по нормалната процедура.. :3

ShtrudeL
01-28-2014, 12:25
всъщност май не е баш без нищо хм..
можело да се смеси сода с вода 1:1 и после да се втрие в скалпа, след което се измивало с оцет..
ама сода.. на главата?.. meh..

NeutralMilkHotel
01-28-2014, 12:29
Мдам, има страхотни резултати, ако се прави над година. (Аз обаче съдя най-вече по растежа) Лично на мен и миене само с маска за коса дава добър резултат, явно шампоаните са прекалено натоварващи.
За водата - вариш си морска сол, водичката във флаконче, пръскаш на влажна коса и оформяш.

NeutralMilkHotel
01-28-2014, 12:30
всъщност май не е баш без нищо хм..
можело да се смеси сода с вода 1:1 и после да се втрие в скалпа, след което се измивало с оцет..
ама сода.. на главата?.. meh..

Къде го пише това? Дай линк.

sunshine :**
01-28-2014, 13:38
На мен нещо не ми се вярва, да химии са шампоаните, но мръсотията от косата как ще изчистиш?Само с вода нищо не правиш.Ако замениш шампоана с някаква смес може и да върши работа, но да ти спести няколко измивания, пак не виждам цял месец, че и повече само така да си миеш косата.Та не мисля, че е добре да се захващаш с това. :)

ShtrudeL
01-28-2014, 13:49
и аз си го помислих..
с каква смес тогава? :33

Deadlock
01-28-2014, 13:51
Само с вода и аз не го виждам, но с хума ще е интересно.

Glamour92
01-28-2014, 13:58
Чувала съм.Доста хипарско звучи. 8-)
Ако решите да проведете един експеримент,определено ще ви следя с интерес.

*малко мат'рял по темата : http://empoweredsustenance.com/no-poo-method-damages-hair/

xXxPETYAxXx
01-28-2014, 14:22
Това, което аз съм чувала е, че косата се мие само с вода, около 20 минути и водата не трябва да е прекалено гореща. Може да пробвам, но лятото. Всъщност, едва ли 20 минути ще седя и ще си търкам косата, не ми се вярва да издържа.

tori
01-28-2014, 14:25
Гледах едно клипче на една мацка с къса коса, стори ми се странно. Не ми харесва идеята, не бих пробвала. Пробвала съм едно време след шампоан да се полея със оцет, но дотам стигат опитите.

ВижМиПодписа
01-28-2014, 14:50
Ами не бих пробвала само с вода, но бих пробвала с домашен шампоан. То има няколко варианти, аз като се справях първоначално с омазняването пробвах със сода и малко вода, които ползвах като обикновен шампоан. Иначе има и вариант с индийски билки да се направи домашен шампоан, но аз все не стигам до там да си поръчам. На мен хумата не ми действа добре повече от 1 път в седмицата, а аз не мога да си представя само веднъж да я мия. Ако някой е пробвал шампоан с билки, ако може да даде отзиви. :)

_LoVe_
01-29-2014, 08:04
На мен нещо не ми се вярва.

+1

ВижМиПодписа
01-29-2014, 17:19
Хораа днеска опитах с този меден шампоан :D но в началото ползвах хума и от това ми стана малко по-суха след като я измих, но се оправи. Значи първо сложих малко хума след това този шампоан /съотношение вода и мед 3:1/ и за моя изненада ми се изчисти косата хубаво, след това сложих маската на Макадамия и не знам от кое е от меда или от маската, но косата ми е по-лъскава, но предполагам от шампоана, защото маската не я ползвам за пръв път, а и косата ми е доста лесна за оформяне и така следващия път смятам да пробвам без да слагам хума и се чудя дали да слагам маска/балсам при положение, че утре ми пристига маслото /^^/ и ще се намажа след баня. Вие как мислите :?

krisiss231
01-30-2014, 07:17
Вместо със шампоан си мия косата само с мед и има найстина добър ефект направете си ваш шампоан от който знаете че не вреди ето как си направих аз:
1.Взимаате един боркан с мед
2.Една туба от шише
3.Слагате две лъжици мед
4.Слагате на поовината на тубата вода
5.Разтрасквайте
6.Мийте си косата с тази смес найстина помага и меда почиства кожата на главата от разни мръсотии и т.н :)

Психея
01-30-2014, 12:45
За шампоан от билки-отдавна съм се пробвала-бяха три билки , месиш ги, после с вода се разреждат и си мажеш косата за 15 минути и после обилно се изплаква. Аз лично не съм доволна, макар че един мой познат, който има дълга коса ме уверяваше, че от години ползва такъв шампоан...е, да, ама не. На мен ми стана в корените недоизмита и изобщо не изглеждаше добре-беше на клечки и изглеждах така, сякаш две седмици не бях си мила косата.
А що се отнася за содата- тя не е много полезна за скалпа в големи количества, защото уврежда косъма. В книги, за грижа на лицето и косата, издадени от Бг автори преди 1989 г. съм чела, че содата, но малко сода и не всеки път, се слага в шампоана, за да придаде блясък на косата и после се отмива обилно с "мека" т.е преварена вода, която е минала през няколко пласта марля, за да се премахне калкът, който извира на повърхността. Някоя от вас случайно да се е мила с домашен сапун или с купешки, но за коса-само зехтинова мазнина и киселина?