PDA

View Full Version : Ново Училище



duskata.we
01-28-2014, 12:38
Здравейте, тази година ще кандидатствам, но има един проблем. Аз искам да уча в професионална гимназия (избрах тази по електротехника), но майка ми иска в някоя езикова, защото имам възможности. Говорих с нея много пъти, но отговорите й винаги са отрицателни. Наистина страшно много искам да уча там и ми трябва помощ да убедя майка ми имате ли някакви идеи ?

nasnedogonyat
01-28-2014, 12:50
Обясни й , че това е твоят избор . Не може да те накара на сила да следваш нещо , което не искаш. Дано да те разбере , че има всякакви родители. :)) Късмет :))

baby_baby
01-28-2014, 12:53
Говори пак с майка ти

Баща Ти
01-28-2014, 18:59
Ако наистина искаш да се занимаваш с електроника - учи езици. Най-вече Английски, а също китайски, немски, руски.

Без език, обаче, ще станеш един посредствен техник на хладилници.

ВижМиПодписа
01-28-2014, 19:13
^това
8-9 клас /надявам се/ ще осъзнаеш колко е важно да си научил език, а и щом имаш възможности няма смисъл да се похабяваш, т.е. не знам как е при теб, но масово в техникумите е никаква дисциплина, никакво учене, права е майка ти, а и си само 7 клас тооооолкова много ще си промениш мнението само до май месец, че не ти се мисли

RapExotic
01-30-2014, 08:33
Техническите прф.гимназии в България са под всякаква критика. Една година съм учил в такъв и се преместих в нормална гимназия. От там можеш да излезеш единствено общ работник с диплома. Не ти дават никакъв стимул за развитие, а напротив - демотивират те. По-добре запиши езикова или някаква друга профилирана, пък след това като завършиш кандидатствай в Технически университет.

cookie dough
01-30-2014, 22:32
Техническите прф.гимназии в България са под всякаква критика. Една година съм учил в такъв и се преместих в нормална гимназия. От там можеш да излезеш единствено общ работник с диплома. Не ти дават никакъв стимул за развитие, а напротив - демотивират те. По-добре запиши езикова или някаква друга профилирана, пък след това като завършиш кандидатствай в Технически университет.

Абсолютно!

IcyHeart
02-01-2014, 07:51
Родителите мислят доброто. Обаче имаш време да мислиш, не взимай прибързани решения. Иначе като съдя по Софийските училища с технически профил - в повечето положението е трагично, влиза се с много нисък бал - не знам от нежелание ли, от това, което постоянно се говори за тези гимназии ли.. Първо проучи училището - ако имаш познати там разпитай за какво става въпрос, учителите също могат да ти помогнат с такива насоки. А демотивация и в най-елитните училища можеш да намериш. Но ако наистина те влече специалността, това не би било проблем.
Смятам, че професионалните гимназии ти дават професия и ако ти омръзне да учиш и не ти се кандидатства след 12 клас излизаш със някакъв сертификат. Дори и да решиш да учиш в технически университет например, пак ще имаш малко повече знания от другите и ще имаш по-добра представа за какво става въпрос. Но през годините мнението ти за нещата ще се промени и не се знае дали въобще ще ти се занимава с тази област.
Към май,юни месец ако все още го желаеш се пробвай там. А език може да се учи успоредно с професионалното обучение стига да има желание. :)

Li Na
02-02-2014, 08:02
Щом имаш възможности, защо искаш да ги пропиляваш?

choparkopar
02-02-2014, 11:48
Езиковата гимназия изобщо не е единственият начин да научиш език. Ако имаш желание и възможности (както казваш), може да учиш извън училище, има толкова много курсове и частни учители. Аз, например, съм завъшила езикова гимназия, вторият ми език беше английски, но почти през цялото време ходих на уроци, защото в училище нивото беше ниско и незадоволително. Освен това всички неезикови предмети се пренебрегваха и накрая имаше голяма вероятност да излезем като едно голямо, "елитно" нищо, но поне съучениците ми не бяха толкова глупави, всеки се беше насочил към дадена професия и работеше здраво, за да влезе в съответния университет. В професионалните училища също положението не е розово, но ако се придържаш към желанието си, ще ти е много по-лесно, когато дойде време за кандидатстване във ВУЗ, ще имаш някаква основа и предимство пред масата, които са били неориентирани в 7-8-ми клас.