PDA

View Full Version : Изгледайте това видео.



ShtrudeL
01-28-2014, 14:02
http://www.youtube.com/watch?v=8-uMsEgEkBQ

NaOH
01-28-2014, 14:02
да ве, тръгнах
чезвай

ShtrudeL
01-28-2014, 14:12
да ве, тръгнах
чезвай

.

tori
01-28-2014, 15:18
Ногу дългу е.

fUcKsMiLe
01-28-2014, 15:20
А, не.

tireheb
01-28-2014, 15:33
"Това е цялата вдъхновяваща лекция на Гари Юрофски за правата на животните и веганството"

лел

YoungBloodZ
01-28-2014, 15:38
http://i2.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/007/423/untitle.JPG

anonymous908491
01-28-2014, 16:29
http://www.youtube.com/watch?v=8-uMsEgEkBQ

Да не си отказала мръвките/месото ?
Секса е полезен, правиш грешка.

yakuza_
01-28-2014, 16:56
СЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕК-ТА
СЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕК-ТА
СЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕК-ТА
СЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕК-ТА
СЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕК-ТА
СЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕК-ТА
СЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕК-ТА
СЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕК-ТА
СЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕК-ТА
СЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕК-ТА

Violenza
01-29-2014, 08:38
Тя, че не е схванала и думичка, не е, ама и вие не сте особено напред.

insprbL
01-29-2014, 09:09
е това ми е много любимо https://www.youtube.com/watch?v=dxIMaT34RCI#t=100

Ivaaaaa
01-29-2014, 09:23
след това, което изгледах...останах буквално без думи

страх ме е да го кажа сега, но аз ще стана веган.. рано или късно

нямам достатъчно силна воля, защото човекът е прав: 'млякото, месото, яйцата са като морфин' - пристрастяваш се към тях

направете си услуга и изгледайте видеото. не бъдете тъпи манипулирани парчета!

NaOH
01-29-2014, 09:27
Мълчи, подчовеко. Ти щом си със слаба воля и вярваш на всичката пляваа, що не вземеш да станеш вярващ християнин? А, чакай, ти сигурно си такава.
Овце. Както и с оная тъпата авторка - нямат акъла да сметнат колко прави 2+2, а почват да пропангадират измислици.

Ivaaaaa
01-29-2014, 09:30
...

можеш ли да посочиш коя част точно е измислица? сори баце, не позна :/, атеистка съм. и защо, да фак, начинът ти на хранене буди асоциации, че принадлежиш към определена религия?

insprbL
01-29-2014, 09:32
абе на амфети е най добре хич не ядеш

Ivaaaaa
01-29-2014, 09:33
^мда, знам за какво говориш

TrollFaace
01-29-2014, 09:41
^мда, знам за какво говориш

лол то тва не е за хвалене :D

npp
01-29-2014, 10:31
ето още една причина консумацията на месо и животински продукти да бъде сведена до минимум, най-малкото трябва да има закон, който да задължава производителите на месо, мляко и яйца да осигуряват безболезнена среда и безболезнени условия на животните, например коленето трябва да става по безболезнен за тях начин, има такива начини каквито са познати от т.нар. кашер - това е юдейска традиция, според която животните са заколвани по специален безболезнен за тях начин чрез изключително фин(хирургически) срез на сънната артерия, при което животното един вид заспива без да се мъчи, ето цитат от един текст за кашерната традиция, в който се посочва това:

"Коленето се извършва от „Шохет”, който предварително е обучен да изпълнява тези функции. Коленето се извършва по начин, по който нервната система на животното бързо спира да работи и по този начин то страда възможно най-малко."

хора, които са склонни да измъчват животните не бива да бъдат допускани на работа във фермите и кланиците

ShtrudeL
01-29-2014, 12:58
Тя, че не е схванала и думичка, не е, ама и вие не сте особено напред.

я пак?

ShtrudeL
01-29-2014, 13:01
Мълчи, подчовеко. Ти щом си със слаба воля и вярваш на всичката пляваа, що не вземеш да станеш вярващ християнин? А, чакай, ти сигурно си такава.
Овце. Както и с оная тъпата авторка - нямат акъла да сметнат колко прави 2+2, а почват да пропангадират измислици.

Каза човека с аватар на Азис.

tori
01-29-2014, 13:24
Смятам, че вегетарианството/веганството/суровоядството е личен избор като това дали да пушиш например. Точно за това да обиждаш и съдиш някого заради избора му, е най-малкото глупаво. Света не се простира само до върха на нечий нос.
Аз самата не бих оцеляла само на месо или пък само на зеленчуци, за момента баланса между двете ми е достатъчен. Смятам, че поради разни причини съм успяла да оценя храната като средство за оцеляване.

insprbL
01-29-2014, 13:44
Ами и то е точно такова, главната причина някой източни религии да забраняват месото е географска. Тоест там е по топло в миналото са нямали хладилници и ако не изядат месото веднага , примерно свинското то се разваля и после по вероятно да се натровят от колкото да се наядат. Само че тази идея неможе да се прокара примерно при по северните народи. Поповете и монасите който не ядат месо и постат лежат по цял ден. Неможеш да си докараш с зеленчуци енергията която дава мръвката. Именно от тук идват различията. От гладуването се затапява , всяко момиче което е спазвало диети може да го потвърди. Но дали начина на хранене е важен за търсенето на духовността, не мисля, или поне не с толкова главна роля колкото показва този клип. Но пък от друга страна материалното ни тяло влиае на духовното ( не бъркайте дух и душа) и както са казали хората здрав дух здраво тяло.

tori
01-29-2014, 13:56
От гладуването се затапява , всяко момиче което е спазвало диети може да го потвърди.
:lol: Dude, you made my day.

Aleksandra_93
01-29-2014, 14:17
Секса е полезен, правиш грешка.

az sum v chudesno zdravoslovno sustoyanie nachi

Violenza
01-29-2014, 14:26
я пак?
И това ли не разбра?


Такива пишман природозащитници като теб само създават лош имидж на подкрепящите каузата.

fUcKsMiLe
01-29-2014, 15:15
лол то тва не е за хвалене :D

Очевидно вече е окей.
Другата опция е да си att. whore, което е по-благоприятното от двете.

Погледнах го набързо клипа, нямам време да гледам цялото.
Няма да спра да ям месо, който каквото иска да ми казва, т'ва си ми харесва и ще си продължа.
Сега някой ще ме нападне (предполагам) и ще ми каже колко е глупаво това, че ще продължавам да ям месо
и други животински продукти, и не знам как се държат с животните в кланниците и т.н.
Не е като животни да не са убивали хора.
А ако някой ми каже, че пак хора са виновни и за това, да се застреля, моля!

Не ми пречи някой да е вегетарианец, веган, или там каквито се наричат/е/, но би било полезно,
ако не го завират/е/ в лицето на другите хора.
Това е същата история като с гейовете. "Ние сме различни и искаме гей паради!"
/Нищо лично нямам против тях, не ме разбирайте грешно.

Абсолюююютно същото е и с веганите/вегетарианците. (част от тях, не всички)
"Вижте ни, ядем това, което предците ни са ядяли - тревица, листа, ядки и плодове. Искаме да ни казвате, че правим добро за себе си и за животните.." (допълвам от себе си - .., които и без това се убиват от други животни/умират, но не.. няма нужда да ги ядем, защото сме благородни и мислим за здравето си и за тяхното и всички трябва да правите същото!)
Глупаво е да се прави, а да не говорим за спора - той е безсмислен направо.
Всеки да си яде каквото си иска, по този начин няма да накарате някой, който обожава месото да спре.

insprbL
01-29-2014, 15:24
Аз не видях някой да ти налага нещо. Просто ти се предлага информация по достъпен начин, колкото да я разбереш. Как ще се възползваш от нея си зависи лично от теб. По този въпрос има хиляди гледни точки и всички до една относителни.

ShtrudeL
01-29-2014, 15:27
И това ли не разбра?


Такива пишман природозащитници като теб само създават лош имидж на подкрепящите каузата.


брех
и как го разбра пък ти това?
*скандал* следиш ли ме?! (не че те карам) Не? Тогава не говори. И по-леко с високомерието.

ShtrudeL
01-29-2014, 15:29
Аз не видях някой да ти налага нещо. Просто ти се предлага информация по достъпен начин, колкото да я разбереш. Как ще се възползваш от нея си зависи лично от теб. По този въпрос има хиляди гледни точки и всички до една относителни.

this.

Ivaaaaa
01-29-2014, 15:29
няма да накарате някой, който обожава месото да спре.

обожава? хм. ти ме изумяваш. в клипа мъжът казва: 'затворете едно 2-годишно дете в стая с ябълка и заек'. предполагам (ъф корс), той ще изяде заека и ще си играе с ябълката... :lol:. нуждата ни от месо ни е насадена. ние сме израснали с мисълта, че се нуждаем от него. наумили сме си, че сме хищници. навикът е много лошо нещо.




Не е като животни да не са убивали хора.


извинявай, но имаш ли си на идея колко тъпо е това, което казваш? хищниците? да, те са убивали. нз, аз не съм чувала за случаи на убити хора от кокошка или от овца.


лол то тва не е за хвалене :D

не е за казване може би имаш предвид? :Д

ShtrudeL
01-29-2014, 15:33
+ това..
човека ясно каза:

*цитирам по памет*

'Всички казват колко милосърдни са, колко съжаляват и съчувстват когато стане нещо лошо.. Колко тъжно се чувстват.. 'О 2375345 души загинаха, това е толкова тъжно!' И какво? Това не е начин да покажеш колко те е грижа и колко милосърден си. Това са просто думи. Веганството/вегетарианството е действие.'

ShtrudeL
01-29-2014, 15:34
нз, аз не съм чувала за случаи на убити хора от кокошка или от овца.

и аз това обяснявам на бая хора..

Violenza
01-29-2014, 15:39
Това не е начин да покажеш колко те е грижа и колко милосърден си. Това са просто думи. Веганството/вегетарианството е действие.'
Също и пускането на теми във форума, както и галенето на улични котки.

Ivaaaaa
01-29-2014, 15:47
Също и пускането на теми във форума, както и галенето на улични котки.

има хора, които не са наясно как стоят нещата из кланиците и фермите. има хора, които са забозили мно'о яко и са като коне с капаци. един кадър от този клип, една фраза, може да промени начина ти за мислене и на живот завинаги. аз не знаех за отношението на животновъдите. това ми отвори очите за някои неща. пускането на клипа във форума е начин, по който те3 неща да достигнат до повече хора. и окей, нека кажем, че Щруди иска да се представи за много великодушна и добричка (в което много се съмнявам), защото всички са я виждали и познават до известна степен. но каква би била ползата за мен да се правя на такава, след като никой не ме познава.

приемете го. това, че вие не може да разберете нещо и че вие не сте способни да изпитате състрадание, не означава, че няма други, които са способни на това.

ShtrudeL
01-29-2014, 15:47
Също и пускането на теми във форума, както и галенето на улични котки.

Защо? Пускането на теми в който и да е форум дава информация.
В 'двора' на работа има поне 10 котки, които *изненада* ги хранят всеки ден.. Не би трябвало, защото принципно не е много уместно на такова място да се развъждат котки, но както и да е. Има хора, които се грижат за тях. Аз лично бих прибрала поне две, ако не бях съобразителна и не ми пукаше за мнението на човека до мен. Но както и да е.

И какво искаш да кажеш? Че е безсмислено? Ето, радвам се например, че Ива го е изгледала и й се е харесало. Ето. Дори един от десет да 'припечеля', ще съм доволна.
Хич не обичам песимистични, черногледи и мрънкащи хора. Хич.

ShtrudeL
01-29-2014, 15:51
нека кажем, че Щруди иска да се представи за много великодушна и добричка (в което много се съмнявам), защото всички са я виждали и познават до известна степен

мхмм..
Всъщност не ям месо повече от половин година. Никакво. И не изпитвам нужда. И не го 'отказах' постепенно. Казах, че няма повече и се случи. Което е странно.. за мен.. Защото съм адски непостоянна. Но ето че в това съм. И ако цел ми беше да се правя на добричка, щях да започна първо с това сигурно. Може би щях да говоря каква гордост е за мен и т.н. което дори не е вярно. Дори не смея да се нарека 'вегетарианец', просто защото хората веднага биха го свързали едва ли не с някаква секта, или както щеш го наречи.

Violenza
01-29-2014, 15:51
Защо? Пускането на теми в който и да е форум дава информация.
В 'двора' на работа има поне 10 котки, които *изненада* ги хранят всеки ден.. Не би трябвало, защото принципно не е много уместно на такова място да се развъждат котки, но както и да е. Има хора, които се грижат за тях. Аз лично бих прибрала поне две, ако не бях съобразителна и не ми пукаше за мнението на човека до мен. Но както и да е.

И какво искаш да кажеш? Че е безсмислено? Ето, радвам се например, че Ива го е изгледала и й се е харесало. Ето. Дори един от десет да 'припечеля', ще съм доволна.
Хич не обичам песимистични, черногледи и мрънкащи хора. Хич.
Кастрирани ли са тия котки, търсиш ли им дом, социализираш ли ги, какво ги правиш?



приемете го. това, че вие не може да разберете нещо и че вие не сте способни да изпитате състрадание, не означава, че няма други, които са способни на това.
Всеки път си мисля, че си показала максимално тъпотата си, а ти всеки път ме опровергаваш. Баси.

Ivaaaaa
01-29-2014, 15:54
Всеки път си мисля, че си показала максимално тъпотата си, а ти всеки път ме опровергаваш. Баси.

малииии, ква си злобичка! всеки път си мисля, че може би пък да се проведе нормална дискусия с теб, но всеки път ме опровергаваш. БАСИ.

i'm done с теб. адиос бичачос

Ivaaaaa
01-29-2014, 15:55
мхмм..
Всъщност не ям месо повече от половин година. Никакво. И не изпитвам нужда. И не го 'отказах' постепенно. Казах, че няма повече и се случи. Което е странно.. за мен.. Защото съм адски непостоянна. Но ето че в това съм. И ако цел ми беше да се правя на добричка, щях да започна първо с това сигурно. Може би щях да говоря каква гордост е за мен и т.н. което дори не е вярно. Дори не смея да се нарека 'вегетарианец', просто защото хората веднага биха го свързали едва ли не с някаква секта, или както щеш го наречи.

аз точно заради непостоянството и слабата ми воля се колебая все още и се страхувам от разочарование. надявам се скоро да направя решителната крачка.

Violenza
01-29-2014, 15:57
малииии, ква си злобичка! всеки път си мисля, че може би пък да се проведе нормална дискусия с теб, но всеки път ме опровергаваш. БАСИ.

i'm done с теб. адиос бичачос
Ива, каква дискусия? Обясняваш как много те било жал, ама видиш ли НЯКОЙ ден си щяла да спреш да ядеш месо. В същото време обвиняваш другите в липса на състрадание? Ти преди да изгледаш видеото беше ли се интересувала от тези неща? От опитите с животни? От насилието върху животни?

Излишно ми се видя да казвам, че когато аз съм станала вегетарианка, ти си ходела права под масата. Явно трябва да го кажа обаче, преди да ме пратиш да ям пържоли.

ShtrudeL
01-29-2014, 15:59
Кастрирани ли са тия котки, търсиш ли им дом, социализираш ли ги, какво ги правиш?

Сега за котки ли ще си говорим? х) Чрез това ли искаш да ме изкараш псевдо еди каква си? х) Доста жалък опит изсмукан от пръстите. И интересно как успя точно за това да се хванеш. Но ок. Миналата година взех от улицата едно коте, което бях решила, че ще гледам сама, но уви пак трябваше да се съобразявам с хората около мен. Близките ми. Няма как. Но историята не приключва зле. Писах във фейсбук, че котето си търси дом и веднага се отзоваха хора. Дадох го на един колега и сега си го гледа. Не знам защо трябва да говоря такива неща, като няма смисъл. Не съм тук за да изтъквам какви добрини едва ли не правя, толкова е смешно и дори отблъскващо. Никога не съм харесвала у някого това да се хвали за нещо добро, което е сторил.
Чрез това видео искам да дам информация. Която много хора може би за пръв път ще чуят. И това би било полезно. Нищо повече. Не казвам на никой колко е хубаво, какви са ползите и т.н.
Друг е въпроса, че повечето нямат желанието и волята да изгледат дори 10минутки, а просто тръгват с предубеждението и толкоЗ.

ShtrudeL
01-29-2014, 16:01
Ива, каква дискусия? Обясняваш как много те било жал, ама видиш ли НЯКОЙ ден си щяла да спреш да ядеш месо. В същото време обвиняваш другите в липса на състрадание? Ти преди да изгледаш видеото беше ли се интересувала от тези неща? От опитите с животни? От насилието върху животни?

Излишно ми се видя да казвам, че когато аз съм станала вегетарианка, ти си ходела права под масата. Явно трябва да го кажа обаче, преди да ме пратиш да ям пържоли.

лол, защо си толкова злобна? Дори да не се е интересувала какво от това? Сега се интересува. Видяла е и се интересува. Какво лошо има?

'ти си ходела права под масата' е типично злобния коментар на всеки, търсещ с какво да се хване за нещо, за да го изкара лошо..

haritov
01-29-2014, 16:03
Ива, каква дискусия? Обясняваш как много те било жал, ама видиш ли НЯКОЙ ден си щяла да спреш да ядеш месо. В същото време обвиняваш другите в липса на състрадание? Ти преди да изгледаш видеото беше ли се интересувала от тези неща? От опитите с животни? От насилието върху животни?

Излишно ми се видя да казвам, че когато аз съм станала вегетарианка, ти си ходела права под масата. Явно трябва да го кажа обаче, преди да ме пратиш да ям пържоли.
мен господ или природата са ме създали така че да ям месо всеки който мисли че има нещо лошо в яденето месо е идиот и има психични отклонения

човек е стигнал до върха в еволюцията защото е ял месо

най-глупавите животни са тревопасните

примерно виж една крава колко е голяма и колко мозък има и виж едно куче или котка

и сега ако кажеш че яденето на месо е вредно или нехуманно ти противоречиш на своето съществуване


относно кастрациите мен уличните животни ме хапят не ме ебът

Violenza
01-29-2014, 16:05
лол, защо си толкова злобна? Дори да не се е интересувала какво от това? Сега се интересува. Видяла е и се интересува. Какво лошо има?

'ти си ходела права под масата' е типично злобния коментар на всеки, търсещ с какво да се хване за нещо, за да го изкара лошо..
Лошо да се интересува сега няма. Лошо е когато е чула за тия неща (както и ти, в случая) преди 5 минути, а вече обвинява другите в бездействие.

Ivaaaaa
01-29-2014, 16:06
Ива, каква дискусия? Обясняваш как много те било жал, ама видиш ли НЯКОЙ ден си щяла да спреш да ядеш месо. В същото време обвиняваш другите в липса на състрадание? Ти преди да изгледаш видеото беше ли се интересувала от тези неща? От опитите с животни? От насилието върху животни?

Излишно ми се видя да казвам, че когато аз съм станала вегетарианка, ти си ходела права под масата. Явно трябва да го кажа обаче, преди да ме пратиш да ям пържоли.

аз не разбирам какво става с теб и защо се заяждаш с всеки и подлагаш на съмнение качествата на хората, без дори ни най-малко да ги познаваш. единствената, която се самоизтъкна до тук си ти. ми браво, евала. това ли искаш да ти кажа? тук не говорим за това, че еди кой си не иска да стане вег, а за това, че дори не се и замислят и не искат и да се замислят по този въпрос. кадрите, които гледах за мен са подсъдни.
и както вече казах - не. не съм се замисляла толкова над тези неща.

fUcKsMiLe
01-29-2014, 16:06
Аз не видях някой да ти налага нещо. Просто ти се предлага информация по достъпен начин, колкото да я разбереш. Как ще се възползваш от нея си зависи лично от теб. По този въпрос има хиляди гледни точки и всички до една относителни.

Аз изказах една от тези хиляда гледни точки, какъв е проблема тук?
Никой не го налага, но често това се превръща във фарс,цирк, както искаш го наречи.
Нямам проблем с информацията, но човека тук се опитва да покаже, че трябва едва ли не да се промениш,
за да водиш пълноценен живот без болести и без жестокост над животните.

Окей да приемем, че имаме избор (действително е така) и някой реши да стане веган,
след няколко години реши да си има дете и го подлага на същата диета.
Знаеш ли от колко различни болести ще се разболее само през първите 10 години, само заради подобни диети?
Давам ти за пример недостига на витамин Д, който е жизнено важен за човека.
Ако го няма - развиваш рахит, а това е коварна болест.

*Да, знам, че може да се набави и по други начини, освен риба, слънце(което води пак до болести след време - рак) и т.н. Но по-голямата част от хората си го набавят с продукти от животни или от самите животни.


обожава? хм. ти ме изумяваш. в клипа мъжът казва: 'затворете едно 2-годишно дете в стая с ябълка и заек'. предполагам (ъф корс), той ще изяде заека и ще си играе с ябълката... :lol:. нуждата ни от месо ни е насадена. ние сме израснали с мисълта, че се нуждаем от него. наумили сме си, че сме хищници. навикът е много лошо нещо.

Тъз пък и тя. И ти си една овца, щом след едно видео ще ти се промени мнението, за нещо, което цял живот правиш. Цял живот ядеш месо, даже съм сигурна, че довечера или в близките няколко дни ще ядеш я свинско, я пилешко, я кайма на принцеса. Не ми се прави на света вода, щото не си.
Да, на мен ми харесва вкуса, мириса. Аз лично без месо няма да мога да живея. Не мога да си представя това баба да не ми сложи домашна луканка/салам/нещо си или пък вкуска пилешка супичка и аз да стоя и да не го ям. Това е ужасно вкусно и не бих го пропуснала.



извинявай, но имаш ли си на идея колко тъпо е това, което казваш? хищниците? да, те са убивали. нз, аз не съм чувала за случаи на убити хора от кокошка или от овца.

Има едно нещо наречено "хранителна верига". В момента хората ядем месо и др. животински продукти в 99% от живота си. Това, че някои си мислят, че е по-добре без него, не значи че действително е.
Сега ако ми кажеш, че кокошката е виновна за това, че яде червеи(които също са живи и с нищо не пречат на никого).... Логиката ви е много разклатена от моя гледна точка, на никой не налагам и аз мнението си, само го изказвам. Очевидно на някои не им се нрави, ofc.

А ние също сме убивали животни преди хиляди години. Замисляла ли си се за това Иве?
Това, че през някакъв период от еволюцията сме ядяли ядки, семена и т.н., не значи че в момента не сме всеядни. Кучетата също са всеядни, мечките(при тях има типични хищници и типични растителноядни - пандата например). Кажи ми, че и те са виновни затова, че ядат всичко.

Относно кланниците, би трябвало да знаете от край време как се коли едно прасе, кокошка или какъвто и да било добитък. Не е приятно, но голяма част от животните се отглеждат за да ги убият и за да се ядат. Други се отглеждат като домашни любимци, трети живеят на свобода. Ясно ми е, че не си се интересувала от тези неща. Замисли се обаче от какво можеш да се откажеш за да си веган/вегетарианец. Както се замисли и как ще живееш милеейки за животните, след като ти самата още довечера ще ядеш пържола или пилешка супа.

ShtrudeL
01-29-2014, 16:06
мен господ или природата са ме създали така че да ям месо

Всъщност съвсем не е така. Това е голямата заблуда на всеки. И не, не ми говори за кучешки зъби и такива ти глупости, смешно е..

ShtrudeL
01-29-2014, 16:09
Лошо да се интересува сега няма. Лошо е когато е чула за тия неща (както и ти, в случая) преди 5 минути, а вече обвинява другите в бездействие.

5 минути? Добре. : )
По твоята логика бих казала следното: Лошо е да не си запознат с живота на човек и да говориш наизуст.

haritov
01-29-2014, 16:09
Всъщност съвсем не е така. Това е голямата заблуда на всеки. И не, не ми говори за кучешки зъби и такива ти глупости, смешно е..

покажи ми един примат дето яде само марули

Ivaaaaa
01-29-2014, 16:13
Но по-голямата част от хората си го набавят с продукти от животни или от самите животни.


май не си много на ТИ с биологията : )

а за другото - дори не смятам да си правя труда да отговарям

Violenza
01-29-2014, 16:14
5 минути? Добре. : )
По твоята логика бих казала следното: Лошо е да не си запознат с живота на човек и да говориш наизуст.
Аз не ви познавам и не мога да съдя за вас по няколко мнения? :cool: Какъв неочакван извод!


Добре. Нямам какво повече да кажа на вас конкретно. Продължавайте да опитвате да променяте месоядните и успех.


Харитов, покажи ми един примат, който е бил на луната и тогава прави сравнения.

haritov
01-29-2014, 16:15
Аз не ви познавам и не мога да съдя за вас по няколко мнения? :cool: Какъв неочакван извод!


Добре. Нямам какво повече да кажа на вас конкретно. Продължавайте да опитвате да променяте месоядните и успех.


Харитов, покажи ми един примат, който е бил на луната и тогава прави сравнения.

Нийл Армстронг и други примати

явно не знаеш че човеците спадаме към приматите?

ShtrudeL
01-29-2014, 16:18
щом след едно видео ще ти се промени мнението, за нещо, което цял живот правиш. Цял живот ядеш месо[/B]

Доста недообмислено изказване. Човека от видеото е ял месо 25 години и *изненада*, спрял е. Каза дори, че обича вкуса на месото, яйцата, сиренето и т.н. но въпреки това е спрял. Както и да е. Очевидно не си гледала видеото.[/QUOTE]

И като цяло не разбирам защо сравнявате мечките с кокошките.. Доста странна логика. Щом е така, защо се радвате на домашните си любимци (пухкави котета и кучета), а на прасето в двора не? То не е ли животно? Нали обичате животните? Щом слагате на едно ниво човека с мечката, защо не и кравата с персийската си котка? Защо не изядеш котката си?
Щом твърдиш, че си хищник и ти е заложено да ядеш месо.. щом се сравняваш с него, защо за тях е нормално да убиват малките си, а теб ще те осъдят ако убиеш детето си? Не разбираш ли колко е плоска логиката на това да твърдиш подобни неща и да правиш такива сравнения?

TrollFaace
01-29-2014, 16:20
Очевидно не си гледала видеото.

Е че тя каза че не го е гледала цялото,а само го е превъртяла на бързо :D

ShtrudeL
01-29-2014, 16:20
Аз не ви познавам и не мога да съдя за вас по няколко мнения? :cool: Какъв неочакван извод!


Добре. Нямам какво повече да кажа на вас конкретно. Продължавайте да опитвате да променяте месоядните и успех.


Харитов, покажи ми един примат, който е бил на луната и тогава прави сравнения.

Добро измъкване. Ама не става така.

Violenza
01-29-2014, 16:24
Нийл Армстронг и други примати

явно не знаеш че човеците спадаме към приматите?
Ааа, сега ще кажеш, че не си имал предвид маймуните? Тогава всеки може да ти изброи вегани.


ShtrudeL, един съвет, хубаво е да знаеш кога да си замълчиш.

Ivaaaaa
01-29-2014, 16:24
Аз не ви познавам и не мога да съдя за вас по няколко мнения? :cool: Какъв неочакван извод!

а защо реши тогава, че Щруди е псевдо и аз нз каква си? нали не я познаваш?


Продължавайте да опитвате да променяте месоядните и успех.


толкова ли беше трудно?

ShtrudeL
01-29-2014, 16:25
Но забравете за 'всичко що е заложено от еди кое си време'. Забравете за това кой какъв е. За момент спрете да се сравнявате с който и да е и да изтъквате факти (или фантасмагории) от биологията. И се запитайте: Защо трябва да има смърт и насилие, след като можете да живеете и да сте здрави и без това? Или ще завалят глупостите от сорта на 'ма моя дядо пуши от двайсЕ години и му няма нищо..' или ''ма то всичко в днешно време ни убива', 'ама хранителната верига', 'ама всичко се случва с цел, те значи трябва да умрат, какво толко'? По-големия изяжда по-малкия.'..

ShtrudeL
01-29-2014, 16:27
Ааа, сега ще кажеш, че не си имал предвид маймуните? Тогава всеки може да ти изброи вегани.


ShtrudeL, един съвет, хубаво е да знаеш кога да си замълчиш.

Ти също. Наистина. Както е хубаво да се научиш да не си държиш носа толкова на високо.

Violenza
01-29-2014, 16:31
Ти също. Наистина. Както е хубаво да се научиш да не си държиш носа толкова на високо.
Ок, ще пробвам с брадичката тогава. Мерси.

haritov
01-29-2014, 16:42
Ааа, сега ще кажеш, че не си имал предвид маймуните? Тогава всеки може да ти изброи вегани.


ShtrudeL, един съвет, хубаво е да знаеш кога да си замълчиш.

ти имаш ли малко мозък?

я виж какво е примат

Приматите (на латински: Primates, от на латински: primas - първи [1] са разред плацентни бозайници. Този таксон обединява всички животински видове разделени в два подразреда - полумаймуни и маймуни, включително и Човека (Homo sapiens), който е систематизиран във втория подразред [2].

капиш?

yakuza_
01-29-2014, 16:44
сипваааааааааааааааааай

haritov
01-29-2014, 16:45
сипваааааааааааааааааай

след малко

Violenza
01-29-2014, 16:49
Това не променя неверния факт, който изръси на предната страница. Май и ти не знаеш какво се опитваш да кажеш.

haritov
01-29-2014, 16:50
Това не променя неверния факт, който изръси на предната страница. Май и ти не знаеш какво се опитваш да кажеш.
говори ми с факти след това ги докажи или замълчи

Violenza
01-29-2014, 16:52
Млъквам преди да си намесил и някоя световна конспирация.

haritov
01-29-2014, 16:54
Млъквам преди да си намесил и някоя световна конспирация.

не сме в яслата да се затапваме с глупави лафове

явно капацитета ти е толкова

insprbL
01-29-2014, 16:57
ти имаш ли малко мозък?

я виж какво е примат

Приматите (на латински: Primates, от на латински: primas - първи [1] са разред плацентни бозайници. Този таксон обединява всички животински видове разделени в два подразреда - полумаймуни и маймуни, включително и Човека (Homo sapiens), който е систематизиран във втория подразред [2].

капиш?
Тук въобще си далече от Москва мейт, защото каква храна може да яде даден индивид, тоест да я усвоява зависи броя на екзимите. По това отношение човека е най близо до прасето, с единствения минус че прасето може да яде и усвоява всичко дори и мърша а човека не-може да яде и усвоява мършата. Аз приемам че идеята за веганството е малко подранила но наистина това би трябвало да е бъдещето. Просто е не-приложима в момента в обществени измерения. По здравословно и по хуманно е но и доста скъпо. За жалост в България да си позволиш да ядеш здравословно, вегетериянски и био продукти трябва да ти пълен джоба. Всичко друго е жалък опит, плюс това вегетерянството е нож с две остриета тоест ако не знаеш как, рискуваш да не си осигориш жизнено необходимите аминокиселини за организма , което да доведе до болести, и отслабване на имунитета, опасно е , особено сега зимата сезона на гриповете не е препоръчително да се правят такива грандиозни промени, като отказване на всякакви животински продукти.

haritov
01-29-2014, 16:57
http://tell.bg/wp-content/uploads/2014/01/150422_397444410350738_334439598_n.jpg

ето колко е вредна водата спи да я пиеш

haritov
01-29-2014, 16:59
Тук въобще си далече от Москва мейт, защото каква храна може да яде даден индивид, тоест да я усвоява зависи броя на екзимите. По това отношение човека е най близо до прасето, с единствения минус че прасето може да яде и усвоява всичко дори и мърша а човека не-може да яде и усвоява мършата. Аз приемам че идеята за веганството е малко подранила но найстина това би трябвало да е бъдещето. Просто е не-приложима в момента в обществени измерения. По здравословно и по хуманно е но и доста скъпо. За жалост в България да си позволиш да ядеш здравословно, вегетериянски и био продукти трябва да ти пълен джоба. Всичко друго е жалък опит, плюс това вегетерянството е нож с две остриета тоест ако не знаеш как рискуваш да не си усигориш жизнено необходимите аминокиселини за организма , което да доведе до болести, и отслабване на имунитета, опасно е , особено сега зимата сезона на гриповете не е препорачително да се правят такива грандиозни промени, като отказване на всякакви животински продукти.

човека е най-близо по анатомия до прасето не бъркай физилогията

тук говорим за примати изброявай примати дето ядът само марули в природата

и не бъркай здравословнто хранене с вегетарианството

tireheb
01-29-2014, 17:25
лол колко интересна тема и дискусия, нека видим кой е най-голем вегетарианец и кой най-много обича котките

tireheb
01-29-2014, 17:26
пп:


'Всички казват колко милосърдни са, колко съжаляват и съчувстват когато стане нещо лошо.. Колко тъжно се чувстват.. 'О 2375345 души загинаха, това е толкова тъжно!' И какво? Това не е начин да покажеш колко те е грижа и колко милосърден си. Това са просто думи. Веганството/вегетарианството е действие.'

ватафак, баце ?!

tori
01-29-2014, 17:44
кой най-много обича котките
Оня, който ги лекува принципно.

insprbL
01-29-2014, 17:48
Не го схващам това брато с приматите и марулите, смисъл чудя се дали говориш символично, или просто на факс си пишеш слабащини колкото да си отбиеш време, ти си знаеш най добре.

Колкото за котките, преди години мисля че беше около 1998-1999 година имахме една котка , казваше се Мрън, тя не обичаше много да си седи вкъщи, и накрая скапаните виетнамци я изядоха, мн гадно ми беше и не съм имал повече котка от тогава.

haritov
01-29-2014, 17:52
Не го схващам това брато с приматите и марулите, смисъл чудя се дали говориш символично, или просто на факс си пишеш слабащини колкото да си отбиеш време, ти си знаеш най добре.

Колкото за котките, преди години мисля че беше около 1998-1999 година имахме една котка , казваше се Мрън, тя не обичаше много да си седи вкъщи, и накрая скапаните виетнамци я изядоха, мн гадно ми беше и не съм имал повече котка от тогава.

ми прочети малко повече постове и ще се сетиш за кво иде реч

Баща Ти
01-29-2014, 17:54
От кухнята ми се носи аромат на прясно изпечени пържолки.

Аз съм хищник и съм на върха на хранителната верига, с тия глупости баламосвайте някой друг.

fUcKsMiLe
01-29-2014, 17:56
май не си много на ТИ с биологията : )

Осъзнаваш, че има хора, които не прекарват цялото си време навън, нали?
Познавам хора, които работят вкъщи и рядко излизат - само да си напазаруват или вечер, когато свършват работа, да се забавляват(т.е. няма слънце, ах каква изненада) и те приемат витамин Д чрез риба или с хапчета. Освен в прясната риба, го има и в консервираната, а за твоя изненада, много хора ядат и двете, уау! В говеждото месо(или беше само черния дроб) има витамин Д, в портокаловия сок, в някакви гъби. Сигурна съм, че има още, но не съм на 100% сигурна къде точно.

Няма да отговориш, 'щото нямаш какво да кажеш.

haritov
01-29-2014, 17:59
как може да убивате марули не знаете ли че те са белия дроб на планетата?

всичко що е треви храсти дървета пречиства въздуха за да можем да дишаме

кво искате да изядете марулите и да се задушим ли?

в това число са и животните яжте само химия

102
01-29-2014, 17:59
да ми ядете кура сичките които искате да променяте някого

tori
01-29-2014, 18:03
От кухнята ми се носи аромат на прясно изпечени пържолки.
Котешки, нали?

tori
01-29-2014, 18:03
да ми ядете кура сичките които искате да променяте някого
Пък останалите да гладуват.

102
01-29-2014, 18:04
аз обичам да ям котита

102
01-29-2014, 18:04
Пък останалите да гладуват.

не. да апнат ено кифте и да са ни праат

Баща Ти
01-29-2014, 18:04
Котешки, нали?

Свински.

102
01-29-2014, 18:05
Свински.

а6колсун

tori
01-29-2014, 18:07
аз обичам да ям котита
Мухаха, аз съм жабка и пандичка - защитена съм. ^.^


Свински.
Пфффффф. Горкото прасенце.

haritov
01-29-2014, 18:08
Мухаха, аз съм жабка и пандичка - защитена съм. ^.^


Пфффффф. Горкото прасенце.

не ми пречи че си защитена :D

an7raks
01-29-2014, 18:11
Тоя ме грабна до момента, когато заговори за веганите...

tori
01-29-2014, 18:11
не ми пречи че си защитена :D
Ако китайското правителство или мъжа ми разберат, че някой се е опитал да ме пипне, тежко ти. Тежко ви на всички. Алелелелелелеелелелей.

haritov
01-29-2014, 18:14
Ако китайското правителство или мъжа ми разберат, че някой се е опитал да ме пипне, тежко ти. Тежко ви на всички. Алелелелелелеелелелей.
е все ще намеря де да копам китайците а за мъжа ти

миии не съм ревнив :D

an7raks
01-29-2014, 18:15
е все ще намеря де да копам китайците а за мъжа ти

миии не съм ревнив :D

Принципно и аз, ма имам едно малко брадва, с него спа! :)

haritov
01-29-2014, 18:16
Принципно и аз, ма имам едно малко брадва, с него спа! :)
не вади нож в престрелка :D

an7raks
01-29-2014, 18:19
не вади нож в престрелка :D

Няма, няма, смятам и без това арбалет да си купувам... :cool:

haritov
01-29-2014, 18:21
Няма, няма, смятам и без това арбалет да си купувам... :cool:


имаш да ме стигаш :D

tori
01-29-2014, 18:22
Тоя ме грабна до момента, когато заговори за веганите...
Що, кво им има на веганите?

tori
01-29-2014, 18:23
Няма, няма, смятам и без това арбалет да си купувам... :cool:
Да пазиш жинътъ по-добре ли?

an7raks
01-29-2014, 18:23
имаш да ме стигаш :D

Ок. :lol:

an7raks
01-29-2014, 18:23
Що, кво им има на веганите?

Сбъркани са, иначе нищо...

tori
01-29-2014, 18:26
Сбъркани са, иначе нищо...
Кое им е сбърканото? Тва е личен избор, не можеш да съдиш хората за него.

an7raks
01-29-2014, 18:27
Кое им е сбърканото? Тва е личен избор, не можеш да съдиш хората за него.

Мога.

tori
01-29-2014, 18:28
Мога.
Не, не можеш. Не трябва.

Ivaaaaa
01-29-2014, 18:28
...

бих добавила само: горките скандинавци! :D

мнмнмда, наистина няма какво да кажа, затапи ми :(

лошото е, че не очаквах точно от теб да ръсиш такива неща

haritov
01-29-2014, 18:29
Кое им е сбърканото? Тва е личен избор, не можеш да съдиш хората за него.

щом могат да ме съдят че наранявам животните и аз мога

ако ги надуши акулата дали ще и дреме че ги боли?

haritov
01-29-2014, 18:31
бих добавила само: горките скандинавци! :D

мнмнмда, наистина няма какво да кажа, затапи ми :(

лошото е, че не очаквах точно от теб да ръсиш такива неща
горките я там има най-много самоубийства

отдават го на липсата на слънчева светлина което води до стрес

kaRamella
01-29-2014, 18:32
'млякото, месото, яйцата са като морфин' - пристрастяваш се към тях!

мразя яйца и месо, както и прясно мляко не понасям хич.. Май само киселото ми влияе добре.

an7raks
01-29-2014, 18:33
Не, не можеш. Не трябва.

Може и да не трябва, обаче, мога. :)

kaRamella
01-29-2014, 18:35
http://tell.bg/wp-content/uploads/2014/01/150422_397444410350738_334439598_n.jpg

ето колко е вредна водата спи да я пиеш

Че кой пие вода бе братко?

tori
01-29-2014, 18:35
Може и да не трябва, обаче, мога. :)
Можеш ти... Единствено да обичаш жинътъ можеш. От утре ще ставам веганка.

an7raks
01-29-2014, 18:37
Можеш ти... Единствено да обичаш жинътъ можеш. От утре ще ставам веганка.

Ама салам ще ядеш, щеш - не щеш!

YoungBloodZ
01-29-2014, 18:37
кви сте слаби. не понасяли яйца месо мляко и т.н. :smt012

tori
01-29-2014, 18:38
Ама салам ще ядеш, щеш - не щеш!
Не бе. Веганка ще ставам...

an7raks
01-29-2014, 18:39
Не бе. Веганка ще ставам...
Няма не - ЦЕЛИЯ! Веднага!

haritov
01-29-2014, 18:39
аз знам какъв е проблема и защо сте вегата нещо си там

имате си всичко дрехи обувки храна пари не се борите да оцелеете не сте под заплаха не се страхувате за живота си

тук ви е проблема

haritov
01-29-2014, 18:39
Не бе. Веганка ще ставам...

де си видяла в салама месо?

YoungBloodZ
01-29-2014, 18:40
аз знам какъв е проблема и защо сте вегата нещо си там

имате си всичко дрехи обувки храна пари не се борите да оцелеете не сте под заплаха не се страхувате за живота си

тук ви е проблема

за

tori
01-29-2014, 18:42
Няма не - ЦЕЛИЯ! Веднага!
Нали знаеш, че каквото и да кажеш, ще съм на обратното мнение, щото обичам да те дразня?

tori
01-29-2014, 18:42
де си видяла в салама месо?
О, този салам е 1000000% месо и няма как да го консумирам.

an7raks
01-29-2014, 18:43
Нали знаеш, че каквото и да кажеш, ще съм на обратното мнение, щото обичам да те дразня?

Знам, ама знам и че обичаш саламЪТ... :)

tori
01-29-2014, 18:44
Знам, ама знам и че обичаш саламЪТ... :)
Че го обичам, обичам го, но ще стана веган и няма да го ям. Точица.

kaRamella
01-29-2014, 18:46
кви сте слаби. не понасяли яйца месо мляко и т.н. :smt012

Кво му се слабото ? Вероятноста месото да е вкусно е голяма - затова хората го ядът. Мен ми прилошава и не ми понася. Повръщала съм когато са ме карали да ям на сила. Ти би ли изял/а лайно? - НЕ. Защото ще ти се гади от него. Е, същото е и с мен. Така съм се родила.

an7raks
01-29-2014, 18:47
Че го обичам, обичам го, но ще стана веган и няма да го ям. Точица.

Тогава ще трябва от другаде да го приемаш... :oops:

haritov
01-29-2014, 18:47
Кво му се слабото ? Вероятноста месото да е вкусно е голяма - затова хората го ядът. Мен ми прилошава и не ми понася. Повръщала съм когато са ме карали да ям на сила. Ти би ли изял/а лайно? - НЕ. Защото ще ти се гади от него. Е, същото е и с мен. Така съм се родила.
лайното във всички случаи съм го ял вече

YoungBloodZ
01-29-2014, 18:49
Кво му се слабото ? Вероятноста месото да е вкусно е голяма - затова хората го ядът. Мен ми прилошава и не ми понася. Повръщала съм когато са ме карали да ям на сила. Ти би ли изял/а лайно? - НЕ. Защото ще ти се гади от него. Е, същото е и с мен. Така съм се родила.


всичко е на психологическа основа. гади ти се от месото защото ти си го втълпяваш.

tori
01-29-2014, 18:51
Тогава ще трябва от другаде да го приемаш... :oops:
Ко?! Не.

kaRamella
01-29-2014, 18:54
всичко е на психологическа основа. гади ти се от месото защото ти си го втълпяваш.

Не е вярно. Не го ям от малка. Плакала съм, когато са ме карали да го ям на сила, и никой не искаше да ме разбере , че ми се гади. Седях по 30 минути и не можех да преглътна и една хапка. Моля те не казвай какво ми е, без да ме познаваш.

fUcKsMiLe
01-29-2014, 18:55
бих добавила само: горките скандинавци! :D

мнмнмда, наистина няма какво да кажа, затапи ми :(

лошото е, че не очаквах точно от теб да ръсиш такива неща

И аз не очаквах от теб да си толкова податлива на чуждо мнение/влияние.

YoungBloodZ
01-29-2014, 18:56
bi4es pls

anonymous708973
01-29-2014, 20:14
И аз съм изключително любопитна как такъв прост акт като пускане на видео във форум предизвика такъв непремерен, високомерен, че и доста злобен коментар... че и имидж се уронвал и т.н.
Разбирам да го беше казала след няколкото мнения на Щрудел, ако не си съгласна и не смяташ, че защитава каузата по определен начин, ама да скочиш след пускане на видео... Много непремерено.

npp
02-04-2014, 13:24
наистина убиването на животни по болезнен за тях начин, измъчването, и малтретирането не са добро нещо, защото животните също имат души, и могат да изпитват болка подобно на човеците когато са измъчвани, ето защо Ангел от Господа направил забележка на валаам когато той си изкарал яда на своето магаре като го ударил три пъти:

"Господ отвори очите на Валаама, и той видя ангела Господен стоящ на пътя с гол нож в ръката си; и преклони глава и падна на лицето си. И ангелът Господен му каза: Ти защо би ослицата си вече три пъти? Ето, аз излязох да ти се съпротивя, защото пътят ти не е прав пред мене;" Числа 22: 31-32

истината е, че хората като онези, които мъчат животните във видеото от първия пост можеха да се отнасят добре към тях, освен че и коленето на животни да става по безболезнен за тях начин, а не както в кланицата показана във видеото където кравите бяха разпаряни през гръдният кош с циркуляр, при което се виждаше, че те изпитват голяма болка - такива практики са доста неудачни, и са извършвани с цел ускоряване на процесите на преработка на месото, а първо може да се бие местна упойка в областта на сънната артерия и да се прави фин разрез така че животното бъде приспано по този начин, лично аз избягвам месото, но поради разни причини не всеки можа да си позволи само растителна храна, понеже въглехидратните и рафинирани храни не бяха достатъчни за прехрана, а много от качествените растителни храни бяха с пъти по-скъпи от животинските, но това не пречи на месоядците, които вече са разбрали каква би могла да се окаже реалната ситуация с животновъдните ферми и кланиците да се стараят да сведат консумацията си на месо до минимум

haritov
02-04-2014, 14:08
наистина убиването на животни по болезнен за тях начин, измъчването, и малтретирането не са добро нещо, защото животните също имат души, и могат да изпитват болка подобно на човеците когато са измъчвани, ето защо Ангел от Господа направил забележка на валаам когато той си изкарал яда на своето магаре като го ударил три пъти:

"Господ отвори очите на Валаама, и той видя ангела Господен стоящ на пътя с гол нож в ръката си; и преклони глава и падна на лицето си. И ангелът Господен му каза: Ти защо би ослицата си вече три пъти? Ето, аз излязох да ти се съпротивя, защото пътят ти не е прав пред мене;" Числа 22: 31-32

истината е, че хората като онези, които мъчат животните във видеото от първия пост можеха да се отнасят добре към тях, освен че и коленето на животни да става по безболезнен за тях начин, а не както в кланицата показана във видеото където кравите бяха разпаряни през гръдният кош с циркуляр, при което се виждаше, че те изпитват голяма болка - такива практики са доста неудачни, и са извършвани с цел ускоряване на процесите на преработка на месото, а първо може да се бие местна упойка в областта на сънната артерия и да се прави фин разрез така че животното бъде приспано по този начин, лично аз избягвам месото, но поради разни причини не всеки можа да си позволи само растителна храна, понеже въглехидратните и рафинирани храни не бяха достатъчни за прехрана, а много от качествените растителни храни бяха с пъти по-скъпи от животинските, но това не пречи на месоядците, които вече са разбрали каква би могла да се окаже реалната ситуация с животновъдните ферми и кланиците да се стараят да сведат консумацията си на месо до минимум

ти ще фалираш само от упойката :D lol

мисля че зашеметяването с ток ще излезе по-евтино пък така няма да се усети нищо

иначе упойката боли и то доста пък не би искал да дрогираш животните нали?

а да и безболезния начин на колене се прави защото така се намаля стреса в месoто има по-малко адреналин и е по-крехко и вкусно :D

domain
02-04-2014, 18:03
Проблема се корени в това, че вече дори не се напъвате за някаква мижава наченка на логически дискурс. Всякаква идея, че може да се разбере или научи нещо от другия се е изпарила. Станали сте себични и злобни, но за сметка на това знаете и можете всичко. Вие сте еманацията на човешкото общество. Форума не е за обмяна на идеи, а за хвърляне на кал за спорта, а спорта е такъв заради порочния кръг на сляпа омраза и обезверение. Бавно се превръщате в животни, дори не е нужно някой да го прави и да ви го вменява целенасочено, защото всякакви съпротивлителни сили от ваша страна липсват. Дегенерирате с усмивка и засилка... Върхове в еволюцията, Ба!

Щях да пиша нещо по темата, но бях покрусен. Спомних си и защо спрях да влизам тук...

Пейте с пълно гърло, хором!

http://www.youtube.com/watch?v=vAVomgWhKBg

"Нашия народ и нашата страна
са затънали до гуша в лайна!
От лайната после правиме кайма
със която храним своите деца!"

an7raks
02-04-2014, 18:06
мисля че зашеметяването с ток ще излезе по-евтино пък така няма да се усети нищо

мхм, хуманно ми изглежда и на мен... да се попикаеш от кеф направо...
http://www.bestgore.com/execution/electric-chair-execution-video-film-midwest-us-prison/

haritov
02-04-2014, 18:08
мхм, хуманно ми изглежда и на мен... да се попикаеш от кеф направо...
http://www.bestgore.com/execution/electric-chair-execution-video-film-midwest-us-prison/

всъщност е звучи страшно но боли най-малко дори по-малко и от упойката

an7raks
02-04-2014, 18:15
всъщност е звучи страшно но боли най-малко дори по-малко и от упойката

Удряло ли те е ток? Да ти кажа, не е много яко... Неслучайно електрическия стол е заменен от инжекция. При токов удар организма не спира да изпитва болка за части от секундата, както при кадърно колене.

haritov
02-04-2014, 18:18
Удряло ли те е ток? Да ти кажа, не е много яко... Неслучайно електрическия стол е заменен от инжекция. При токов удар организма не спира да изпитва болка за части от секундата, както при кадърно колене.

зависи от волтажа и от това дали си мокър ако искаш иди спори с тия дето са го наложили като метод не спори с мен

haritov
02-04-2014, 18:19
иначе ако трябва да сме точни най-безболезнения метод за екзекуция е бесенето ако искаш дай да бесим говедата

an7raks
02-04-2014, 18:21
зависи от волтажа и от това дали си мокър ако искаш иди спори с тия дето са го наложили като метод не спори с мен

То тва, че е наложено като метод, не значи, че е хуманно... Всъщност, да, по-хуманно е от това да трошиш/късаш главата на пилето, ама не и от колене, извършено от професионалист.

an7raks
02-04-2014, 18:23
иначе ако трябва да сме точни най-безболезнения метод за екзекуция е бесенето ако искаш дай да бесим говедата
:lol:
Мда... къде по-хуманно е да му скършиш гръбнака, вместо да го прекъснеш с нож... и хич не е стресиращо...

haritov
02-04-2014, 18:26
:lol:
Мда... къде по-хуманно е да му скършиш гръбнака, вместо да го прекъснеш с нож... и хич не е стресиращо...

при едната смърт си жив докато ти изтече кръвта при другата ти се чупи врата за по-малко от секунда и после не усещаш нищо

tori
02-04-2014, 18:28
Бе най-хубаво е да пускаш котки във фритюрника, стига спорихте.

haritov
02-04-2014, 18:31
Бе най-хубаво е да пускаш котки във фритюрника, стига спорихте.

в микровълнова

an7raks
02-04-2014, 18:33
при едната смърт си жив докато ти изтече кръвта при другата ти се чупи врата за по-малко от секунда и после не усещаш нищо

Това, че така колят повечето, не значи, че това е единственият метод... На село има един овчар, който забива ножа в тила на животното... Строполясва се на секундата без нито звук... Просто трябва да си много добър, за да знаеш точно къде да забиеш ножа, така че да раздели прешлените, за това и малко хора го правят...

Mary_Jane_69
02-04-2014, 18:33
Моля коментирайте


http://www.youtube.com/watch?v=bPc7HYqk-BU


и бтв, гадно е да чета пост от момиче "ла^но"
нарича се: човешки екскремент
отпадък
Л.
хюман тоблерон

an7raks
02-04-2014, 18:34
Бе най-хубаво е да пускаш котки във фритюрника, стига спорихте.

Да гледаш как им се пръсват очичките, нали?!? :cry:

tori
02-04-2014, 18:38
в микровълнова
Дададададададада. Да.

tori
02-04-2014, 18:42
Да гледаш как им се пръсват очичките, нали?!? :cry:
Да, точно.

haritov
02-04-2014, 18:43
ох каква романтика

tori
02-04-2014, 18:47
Че как?!

ОР
02-05-2014, 00:21
tl;dw


Моля коментирайте


http://www.youtube.com/watch?v=bPc7HYqk-BU


и бтв, гадно е да чета пост от момиче "ла^но"
нарича се: човешки екскремент
отпадък
Л.
хюман тоблерон

Ми к такоа
Ти не би ли си смукала млеко от цицата ако си гладна ?

anonymous908491
02-05-2014, 11:53
нуждата ни от месо ни е насадена. ние сме израснали с мисълта, че се нуждаем от него. наумили сме си, че сме хищници. навикът е много лошо нещо.


Ако хората не бяха започнали да се хранят с месо, щяхме всички да сме с твоя акъл, или каквото там имаш в кратуната.
Чувала ли си за еволюция и че маймуните хранещи се с месо/ловуват/ са много по-изобретателни/интелигенти от хранещите се с тикви ?

haritov
02-05-2014, 11:59
Ако хората не бяха започнали да се хранят с месо, щяхме всички да сме с твоя акъл, или каквото там имаш в кратуната.
Чувала ли си за еволюция и че маймуните хранещи се с месо/ловуват/ са много по-изобретателни/интелигенти от хранещите се с тикви ?
пробвах с това не асимилираха

ShtrudeL
02-05-2014, 12:30
ма защо се сравнявате с маймуните бее? Защо изобщо се сравнявате с който и да било, толкова ли не може да направите личен избор, без да се влияете и сравнявате с никой?

''ма те така са били преди'' не е личен избор.

Всичките ви 'аргументи' са жалки оправдания.

haritov
02-05-2014, 12:36
ма защо се сравнявате с маймуните бее? Защо изобщо се сравнявате с който и да било, толкова ли не може да направите личен избор, без да се влияете и сравнявате с никой?

''ма те така са били преди'' не е личен избор.

Всичките ви 'аргументи' са жалки оправдания.
дори на тайната вечеря са яли месо

аз избирам да живея така както повелява моята религия и природата

ShtrudeL
02-05-2014, 12:45
тогава правиш грешка

haritov
02-05-2014, 12:47
тогава правиш грешка

тая грешка ми се отразява добре

знаеш ли какво е ставло ако по време на война войник отказва да се храни?

an7raks
02-05-2014, 12:49
ма защо се сравнявате с маймуните бее? Защо изобщо се сравнявате с който и да било, толкова ли не може да направите личен избор, без да се влияете и сравнявате с никой?

''ма те така са били преди'' не е личен избор.

Всичките ви 'аргументи' са жалки оправдания.

Виж сега, примера с маймуните беше, за да покаже, че хищниците са на по-високо еволюционно ниво от тревопасните...
И освен това, в месото има много вещества, които са необходими на организма ни. И докато вегетарианците, до някъде, успяват да си ги набавят чрез други животински продукти като мляко и яйца, то веганите няма от къде да си ги набавят. Номера с боба, фасула и соята като заместители на месото го пробутвай другаде, моя стомах не съм го намерил на улицата...

tori
02-05-2014, 13:00
^ Има витамини, не ги отричай съвсем.

anonymous908491
02-05-2014, 13:03
ма защо се сравнявате с маймуните бее? Защо изобщо се сравнявате с който и да било, толкова ли не може да направите личен избор, без да се влияете и сравнявате с никой?

''ма те така са били преди'' не е личен избор.

Всичките ви 'аргументи' са жалки оправдания.

Аргументите не служат за оправдаване на нищо, това са факти.
Ти избираш да не ядеш месо, защото вярваш във въображаеми неща, но не всеки живее като теб в измислен свят.
Да те видя как след години ще обясниш на децата си защо са по-глупави от другите.

haritov
02-05-2014, 13:04
^ Има витамини, не ги отричай съвсем.

получава се некачествено гладуване на организма

tori
02-05-2014, 13:05
получава се некачествено гладуване на организма
не знам кво се получава, аз само констатирам.

ShtrudeL
02-05-2014, 16:27
Да те видя как след години ще обясниш на децата си защо са по-глупави от другите.

fail

ОР
02-05-2014, 16:34
fail

Да.
Щрудката е фригидна :/

Mary_Jane_69
02-06-2014, 14:35
Ти не би ли си смукала млеко от цицата ако си гладна ?

циците ми не произвеждат такова :з
и не :\