PDA

View Full Version : Депресия помощ



well89
01-29-2014, 12:14
Здравейте. Страдам от депресия от 3-4 месеца. Не знам колко е сериозна, но.. постоянно съм тъжна, подтисната, пълен песимист(такава съм си и по природа, но не чак толкова) изобщо не виждам живота ми как ще се промени в хубава посоко. Мисля си за бъдещето.. мрачното ми бъдеще, което няма да има нищо интересно, хубаво, приятно.. винаги съм го знаела. Навяват ме едни прекасни мисли за смъртта, за самоубийство и как ще е страхотно да вземе да ме блъсне някоя кола и на място.. вече нищо не ми е забавно, смешно, нищо не ми доставя удоволствие.
Имам само 2 приятелки, които не ме разбират, да не говоря за родителит ми.. с майка ми се караме подкрепа 0 от тях.
Плача ей така без причина. В живота ми няма никаква радост, само тъга и тва е. Не знам какво да правя освен някакъв вид самоубийство. Мислила съм за психолог, но родителите.. затова няма да стане. Имате ли някакви идеи да се измъкна от това?

Simonn123
01-29-2014, 12:23
Омг все едно слушам себе си аз съм същата имаш ли фб да си пишем и аз имам само две приятелки който не ме разбират и всичко което написа същото е и при мен

fUcKsMiLe
01-29-2014, 15:24
Говори с вашите, питай ги за психолога.
Ако щеше да се самоубиваш, вече нямаше да си тук.
Би трябвало да има училищен психолог, говори с класен ръководител, да идеш при него.
Щом имаш желание да се оправиш, ще се оправиш.
Ако си мислиш, че е по-добре да те блъсне кола - излез вечер в мъглата, работата е готова.
Но виждам, че не ти стиска, защото очевидно искаш да оправиш проблема.

Както казах говори с по-голям човек, те ще те насочат.

BeTheOne
01-30-2014, 20:21
Да вземете си направете секта на депресираните ако искате.

Най-добре да говориш с по-голям от теб и то сериозно. Трябва да е човек, който може да те разбере. Добро начало е училищния психолог.

Ако не искаш да говориш с никого:
Имаш проблем. Започни да го решаваш от някъде. Има един много хубав въпрос на този свят и той прави магии: ЗАЩО? Защо се чувстваш така, защо не виждаш смисъл, защо се караш с хората, защо .... И нещата се задълбават в дадена посока. По някое време може да ти просветне. Кое те прави нещастна - кое те прави щастлива? Кое ти е интересно? Какви влечения имаш? Какви спортове обичаш и можеш да започнеш?


Поздрави!


BeTheOne

bleky
02-03-2014, 17:05
И аз съм същата.
Просто се опитай да излизаш повече по купони, магазини, гаджета, да се занимаваш с нещо - да рисуваш, да четеш, да гледаш тв, да играеш компютърни или други игри... Просто да се запалиш по нещо.