PDA

View Full Version : ПОМОЩ !



Ivo.O
01-29-2014, 16:46
Имам следния проблем: Като си пусна лаптопа понякога нямам интернет, като го рестартирам нета идва... Някой може ли да ми каже, защо ми се бъгва така и къде е проблема. Понякога ми се бъгва така и много се нервя. Ако някой помогне ще му бъда благодарен. :)

ZloboMiR
02-02-2014, 00:06
Откъде идва този нет? Помага ли само рестарт на рутера / вадене и включване на кабела? Пробвал ли си да го оставиш, за да провериш дали нетът няма да си дойде сам при пуснат лаптоп?
Какво разбираш под "пускам лаптопа"? Събуждане? Много често мрежовата карта по подразбиране е настроена да се изключва, за пестене на батерия.

П. С. И СЛАГАЙ МАЛКО ПО-НОРМАЛНИ И ОПИСАТЕЛНИ ЗАГЛАВИЯ !!! Пример: Лаптоп - нетът прекъсва

Ivo.O
02-02-2014, 12:19
Оставял съм да видя дали нета ще дойде сам... не идва. Вадел съм и съм включвал кабела няколко пъти... пак нищо не става.. А "пускам лаптопа", не събуждане, а си го включвам от копчето :)

ZloboMiR
02-04-2014, 02:10
Остава въпросът за рутера. Имаш ли начин да тестваш с друг модел? Или поне с някаква външна USB безжична карта? Да не би просто да цъкаш бутона за спиране на безжичния нет?

npp
02-04-2014, 11:27
проблема може да е в евентуален firewall на рутер или програма, а съществува и вероятност да има проблем с lan драйверите, ако е от рутер или програма с firewall, трябва да се настрои, ако е от драйверите, трябва да се преинсталират, или да се инсталира друга(читава) версия

Ivo.O
02-07-2014, 17:50
Не съм от тия, които мнго разбират от компютри :D, за това ако може да ми обясниш, къде мога да намеря драйварите, и евентуално ако е от тях проблема, да си инсталирам друга версия. Първо ще ги преинсталирам, пък ако не се оправи проблема ще дръпна нови, но ако може обясни къде мога да ги намеря тия драйвари и от къде мога да намеря нови :)