PDA

View Full Version : Расизъм или самозащита?



an7raks
01-29-2014, 17:13
Ровейки се из форумите, попаднах на една история, която доста точно предвижда какво ще е положението в България след няколко десетилетия, ако продължаваме да си отглеждаме цветни в задния двор...
http://nreporter.info/%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D 0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD-%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D0%BE%D1%82-%D1%87%D0%B5%D1%87%D0%BD%D1%8F/

Fosher124
01-29-2014, 18:28
Браво на хората,който са го превели (bow)!

anonymous895156
01-29-2014, 21:40
подобно е отношението българи-турци

an7raks
01-29-2014, 21:47
подобно е отношението българи-турци

българи-цигани*
Турците си работят и плащат всичко, на равно с нас, няма защо да ги мразим или те нас... ;)

anonymous895156
01-29-2014, 22:18
българи-цигани*
Турците си работят и плащат всичко, на равно с нас, няма защо да ги мразим или те нас... ;)

това го кажи на бай ганьо

an7raks
01-29-2014, 22:22
това го кажи на бай ганьо

Ее, не, каквото и да си говорим, малко са българите, които истински мразят турците. Който е имал досег с етнически турци, знае, че са качествени хора и нямат нищо общо с циганите. Дори и доста от тях си държат на думата повече от българите.

tori
01-30-2014, 09:07
подобно е отношението българи-турци
Отношението българи-турци е страшно противно нещо, все едно червата си виждам. Още не мога да разбера защо някои българи мразят турците така жестоко. Аргумента със петте века робство не вАжи пред мен, щото не можеш да мразиш някого заради това, което са направили предците му преди 123456789 години. Няма я логиката просто.
По темата: Не съм дочела статията все още, но след като я дочета, ще си променя мнението и ще напиша какво мисля.

Едит: По-скоро бих нарекла проявите на руснаците отмъщение, а не самозащита.

an7raks
01-30-2014, 10:16
Отношението българи-турци е страшно противно нещо, все едно червата си виждам. Още не мога да разбера защо някои българи мразят турците така жестоко. Аргумента със петте века робство не вАжи пред мен, щото не можеш да мразиш някого заради това, което са направили предците му преди 123456789 години. Няма я логиката просто.
По темата: Не съм дочела статията все още, но след като я дочета, ще си променя мнението и ще напиша какво мисля.

Едит: По-скоро бих нарекла проявите на руснаците отмъщение, а не самозащита.
До някъде, да, защото вече е било твърде късно за защита... Нямало е вече кого да защитават.
Въпросът е, че когато някой надигне вик срещу циганите и безчинствата им срещу българи в БЪЛГАРИЯ, това се счита за расизъм и веднага писват 10 "европейски" организации. Веднага ни плесват по един шамар и ни казват "Как може така, Васенка (Коленка, Петенка), да се биеш? Не трябва да се биеш, това не е хубаво!"... Защо навременните действия се приемат като незачитане правата на малцинствата, а закъснелите - като отмъщение?

tori
01-30-2014, 10:33
Окей ама как надигат вик? Като хукнеш със голямата верига/бухалка/боксове/etc. или се обръщаш към съответните органи на реда? Щото има балкан разлика, аз така виждам нещата поне.

npp
01-30-2014, 12:15
никога не е добро нещо когато човек се подига против човек без значение каква е причината, ето защо Исус дори и веднъж не се отнесе лошо към когото и да било, но единствено се противеше безмилостно на злите сили като изгонваше всички зли духове от хората така щото нито един човек не остана неблагоприятно засегнат

"И в синагогата имаше човек хванат от духа на нечист бяс; и той извика със силен глас: Ех, какво имаш Ти с нас, Исусе Назарянине? Нима си дошъл да ни погубиш? Познавам Те Кой си Ти, Светият Божий. Но Исус го смъмра, казвайки: Млъкни и излез из него. И бесът, като го повали насред, излезе из него, без да го повреди никак. И всички се смаяха, и разговаряха се помежду си, думайки: Какво е това слово, дето Той с власт и сила заповядва на нечистите духове, и те излизат? И слух се разнесе за Него по всичките околни места." Лука 4: 33-37

tori
01-30-2014, 12:41
Не говори за Господ в присъствието на двама отявлени атеисти, npp.

taralej777
01-30-2014, 13:29
Религията е за да внася морал.
Иначе в Европа се налага национализма, а в България вероятността крайно националистически групировки да се докопат до власт е твърде вероятна в бъдеще, а между българите и циганите да избухнат граждански войни не е малка. Нищо чудно няма в това, някой организация в буквален текст да започне да ги прави на сапун. Циганите днес не ни настигат, те са ни минали, управляват ни, правят си кефа заедно с мафията. Много от тях живеят в дворци. Хайде със здраве.

tori
01-30-2014, 17:42
Религията е за да внася морал.
Ами ако си достатъчно умен/способен/имаш железен самоконтрол и сам си поставяш границите на морала, тогава нужна ли ти е религия?

taralej777
01-30-2014, 18:57
Ами ако си достатъчно умен/способен/имаш железен самоконтрол и сам си поставяш границите на морала, тогава нужна ли ти е религия?
масово хората не притежават тези мъдри качества и не са папи и монаси.
ако си достатъчно умен ще разбереш, че писаните правила на религията не са някакви глупости, ще се убедиш в правотата им, ще ти помогнат в правилната оценка)преценка, която трябва да вземеш. Не е казано сляпо да вярваш, въпреки че много от написаното се разбира погрешно и се интерпретира по изопачен начин от много хора, с цел пропаганда и сплотяване.
Аз нямам точно определено мнение за религията. Все още се двоумя . От една гледна точка религията може да се разглежда като най-силното оръжие на всички времена, особено когато попадне в грешните ръце. И така е ставало винаги. Затова модерния човек не одобрява религиите. Затова разсъждаващия човек вижда огромна несполука от тях.
Но кажи ми. Не че аз съм чел... но ти чела ли си 10=те божии заповеди. Чела ли си малката библия? Ами новия и стария завет? Търсила ли си повече информация за религиите? Или правиш връзка само с общоприетите знания?

tori
01-30-2014, 19:37
Чела съм заповедите, както и библията за деца, но нов и стар завет не съм, както и други материали. Относно заповедите бих казала, че някои от тях са... Търся думата. Когато нещо е добро и трябва да се спазва. Например да не убиваш, крадеш, прелюбодействаш, лъжеш е окей, тях харесвам. Един вид тези божи заповеди са общовалидни, добре е да си ги спазваш независимо от тва дали вярваш в някой Бог или не. Също е хуаво да не завиждаш и да делиш каквото имаш, да обичаш родителите си. Общо-взето все неща, които ако имаш някой на втория етаж, спазваш. Нищо сложно. да ми обясняват обаче, че идолопоклоннибеството е лошо, че трябва да бачкам шест дни и почивам на седмия и да вярвам в Господ е глупаво. Много.
С тази си част от поста искам да кажа, че някои от нещата в библията и религията са използваеми, а други - глупости. Например момента с 40 дни отшелничество след раждането на бебе, има логика. Тя се състои в това детето и майката да не пипнат някоя болест със слабите си организми, не че щяли да ги урочасат и тем подобни.
С още нещо мога да се съглася - религиите са опасно оръжие и не са за ръцете на всички. Едно време хората са се страхували от Господ, ако не от закона.
За мен е валидна приказката, че не вярвам в нещо, което не съм пипнала. Тоест ако Господ не ми покаже, че съществува някак, няма да повярвам в него. Никога няма да богохулствам или осъждам нечия вяра, пък била тя и във феята на зъбките, защото съм повече от хейтър, които мрази онова, което не разбира.

taralej777
01-30-2014, 20:17
Чела съм заповедите, както и библията за деца, но нов и стар завет не съм, както и други материали. Относно заповедите бих казала, че някои от тях са... Търся думата. Когато нещо е добро и трябва да се спазва. Например да не убиваш, крадеш, прелюбодействаш, лъжеш е окей, тях харесвам. Един вид тези божи заповеди са общовалидни, добре е да си ги спазваш независимо от тва дали вярваш в някой Бог или не. Също е хуаво да не завиждаш и да делиш каквото имаш, да обичаш родителите си. Общо-взето все неща, които ако имаш някой на втория етаж, спазваш. Нищо сложно. да ми обясняват обаче, че идолопоклоннибеството е лошо, че трябва да бачкам шест дни и почивам на седмия и да вярвам в Господ е глупаво. Много.
С тази си част от поста искам да кажа, че някои от нещата в библията и религията са използваеми, а други - глупости. Например момента с 40 дни отшелничество след раждането на бебе, има логика. Тя се състои в това детето и майката да не пипнат някоя болест със слабите си организми, не че щяли да ги урочасат и тем подобни.
С още нещо мога да се съглася - религиите са опасно оръжие и не са за ръцете на всички. Едно време хората са се страхували от Господ, ако не от закона.
За мен е валидна приказката, че не вярвам в нещо, което не съм пипнала. Тоест ако Господ не ми покаже, че съществува някак, няма да повярвам в него. Никога няма да богохулствам или осъждам нечия вяра, пък била тя и във феята на зъбките, защото съм повече от хейтър, които мрази онова, което не разбира.

Религията не задължава да вярваш в нищо. Тя е толерантна към останалите религии. Ествествено, че никой не те задължава да бачкаш 6 дена. Но от една страна, ако се замислиш - разхайтеното мързелуване и безпристрастие към работата - ти вредят както на самата теб, така и на цялото общество, защото човечеството е едно семейство, което за да функционира пълноценно - трябва всеки да даде своя принос. Ето пак твърде буквално поглеждаш на нещата. Да не забравяме, че християнството е от преди 2000 години, а светът се развива, нали? И все пак виждаш,че основните, а и не само тези правила стоят и са актуални и днес. За идолопоклонничеството можеш ли да ми обясниш по-точно за какво иде реч? Да се кланиш на някого? В Римската империя са обожествявали много владетели, личности и хора с власт. Придавали са им божествени качества и хората са им се кланяли. За това в религията това е било прието за грях. А сега какво положението? Кой ги издига и боготвори тези като Волен Сидеров? На него малко шматки ли му се кланят и въздигат? Кажи ми! Кой човек заслужава това? Отговора е НИКОЙ . Защото е човек, а той е не е безгрешен. Разбрали сега?
За съществуването на Бог може много се спори. За някои Господ е доброто във сърцата на хората, силата на правдата. За други той представляват природните сили, природата и вечността, за трети истината се крие само след смъртта.

Религията е писана не просто за някакъв контрол, ами за морален такъв.

tori
01-30-2014, 20:37
Говорех за олтари, икони и други там неща, идоли, все едно.
Религията не задължава да вярваш в нищо, както и е толерантна към другите религии. Тогава защо "Да нямаш друг Бог освен мене"? Да бачкаш шест дни го дадох за пример, защото е глупава заповед и е почти неизползваемо в дрешните времена. Естествено, че мързела е лошо качество, но точно в днешно време всеки шеф гледа да айдака подчинените си и те работят по повече от шест дни понякога. Тоест това не зависи от теб, дори и да искаш да го спазваш. Следователно не е особено адекватно.

taralej777
01-30-2014, 20:59
Да нямаш друг Бог освен мене? Ами може би, защото не е добре да се раздвояваш? За да не ,,заразяваш'' религията с най-различни патогени и инфекции като тези (забравих им името) ереси ли се казваха, които на скоро ги даваха по новините и е пълно с тях на всякъде, тези които ти проповядват глупости, зарибяват те и те пращат в сибир полудял.. Може би това чисто предпазна мярка и защита на религията от нарушаване и изменяне на основното й съдържание и цел. Но къде пише, че хората изповядващи други религии трябва да ги убиваме? Значи такива простотии може да са добавяни само от използвачи и не са първичния смисъл на религията.
А за другото.. че вече никой не му 3бе майната за морала, всеки се мисли за ШЕФ, на кенеф.. , работници, работодатели, все една мерудия, все направлявани от парите и тнт.. Кво искаш да става? България е водеща в това . Еми и по-зле ще става, защото хората не се научиха, няма и да се научат скоро.

Поне разбра, че правилата са създадени в името на доброто, а това до колко се спазват от хората - ми зависи от тех.
Лека мека :)

tori
01-30-2014, 21:05
Твърде дълбоко влизаш. Раздвоявания, едно-друго... По-скоро Шефчето иска да му се целуват кракята, щото е шефче. Иначе лека, да. И съжалявам, че оспамихме темата, защото си беше интересна.

taralej777
01-30-2014, 21:20
И, ако шефчето се слушаше в морала друго щеше да е. Както има много съвестни работодатели. И не. Не влизам в дълбоко :) Въобще дори и в плитчините не сме влезли . Още се носим по водата като салове да ти кажа :) Нито ти, нито аз мога да кажа на място, че сме наясно. Но ако отречеш за това, ще ти бъде позволено. Нормално е 12 клас всички да знаем всичко, всички минаваме през този етап.
Не мисля,че беше чаак такъв спам :)

tori
01-30-2014, 22:08
Не съм 12 клас, една година ме направи по-дърта. Не твърдя, че всичко ми е ясно, а че не ми е нужно да вярвам в нещо, което ще ме прави морална, при все че мога и сама да различа доброто от злото. Това се учи в ранна детска възраст. За момента Шефа не е направил нищо кой знае какво за мен, така че не вярвам особено много в него. Вероятно ако видя чудото му, нещата ще бъдат другояче, но при положение че не съм, няма как.

taralej777
01-31-2014, 07:04
И аз съм съгласен с теб. Възпитанието е най-важното. Първите 7 години от живота. За това са родителите. За да те научат на основни морални ценности. И не само те. По-късно обаче средата оказва огромно влияние и натиска върху изграждането на характерът ти. В един случаи се озлобяваш от цялата зган от горе ти. Бориш се неуспешно и малко или много придобиваш същите качества на други хора. Учиш се подсъзнателно ..
Не е нужно да си религиозна, за да бъдеш добър човек и с това всеки истинско вярващ е съгласен.
Недей да гледаш църквата.. тя е друга работа..
За шефът ти не знам какво е положението, но трябва да знаеш, че на повечето шефове не е лесно. Няма такова нещо като да си подмята краката и да си почива безделно.. Това, ако го направи - на втория ден компанията щеше да се срине. На главата му стоят хиляди хора, за които е отговорен. Постоянно има работа, постоянно тече информация от всички точки към него. Дори почивка в много случаи не може да си вземе. Познавам големи шефове на фабрики, арендатори и др.. Просто за да стигнеш до шеф се иска много мислене и адски напрежение.
А в днешно време дивия капитализъм, когато не достигат пари за всички, заплатите на работниците се смаляват за сметка на мениджърите и се очаква от тях повече да работят.. Това е положението и шефа не може да промени системата, освен ако не иска за закрие фирмата.
Иначе,че има мръсници, които точат хиляди за себе си и издевателстват към служители - да, пълно е стакива.

taralej777
01-31-2014, 07:14
и ако религията успешно се налагаше - нямаше да се говори за див капитализъм
казано е да даваш каквото имаш на бедния...

всъщност сега по-скоро комунизма се завръща

tori
01-31-2014, 07:54
Не е нужно да си религиозна, за да бъдеш добър човек
Това, което се опитвам да кажа всъщност.
Шефчето = Господ.

DoctorSatan666
01-31-2014, 12:01
http://prikachi.com/images/208/7013208L.gif

Няма ли да се спрете вече с мисловните диарии....? Наистина, повръща ми се, като ви чета глупостите.... само заучени простотии, с претенцията да са нещо смислено. А дефакто си личи, че нямате елементарни познания нито по религия, нито по политика. Само сте подочули нещичко от теми, дъвкани вече хиляди пъти, и сте си избрали най-удобната за вас предъвкана позицията.... а позицията ви не цели да отрази реалността, но вместо това цели да изрази като какви се изживявате(чрез това, в което вярвате). Зад всяко ваше твърдение се вижда, че се идентифицирате с определени положения, както и какво следва от тях, и тук само плямпате за фиктивната им приложимост(както ви е удобно), но така не се достига до същественото - истината. Уви, всичките ви филми са само за едното изживяване....

taralej777
01-31-2014, 12:54
http://prikachi.com/images/208/7013208L.gif

Няма ли да се спрете вече с мисловните диарии....? Наистина, повръща ми се, като ви чета глупостите.... само заучени простотии, с претенцията да са нещо смислено. А дефакто си личи, че нямате елементарни познания нито по религия, нито по политика. Само сте подочули нещичко от теми, дъвкани вече хиляди пъти, и сте си избрали най-удобната за вас предъвкана позицията.... а позицията ви не цели да отрази реалността, но вместо това цели да изрази като какви се изживявате(чрез това, в което вярвате). Зад всяко ваше твърдение се вижда, че се идентифицирате с определени положения, както и какво следва от тях, и тук само плямпате за фиктивната им приложимост(както ви е удобно), но така не се достига до същественото - истината. Уви, всичките ви филми са само за едното изживяване....

Ние споделяме просто мнения. Дъвкани или не - не целим да създаваме някаква промяна. Ние не сме политици, нямаме и намерения да ставаме. Ако искаш нещо по-зряло - не си на правилното място. Не знам дали има такъв форум.
В анонимното пространство , колкото нашите думи имат сила да убеждават някой въпросителен знак, толкова и твоите, в крайна сметка не знам какво целиш. Особено като почнеш да пишеш един дълги философски коментари. А знаеш ли, колко хора те разбират действително или въобще колко си правят труда да те четат много редовото изписано пространство? И винаги се започва с въпросите и в крайна сметка нищо съществено не се казва.
Не всички хора са философи. Влез във форума на СУ, философския раздел и контактувай там.

DoctorSatan666
01-31-2014, 13:36
Ние споделяме просто мнения. Дъвкани или не - не целим да създаваме някаква промяна. Ние не сме политици, нямаме и намерения да ставаме. Ако искаш нещо по-зряло - не си на правилното място. Не знам дали има такъв форум.
В анонимното пространство , колкото нашите думи имат сила да убеждават някой въпросителен знак, толкова и твоите, в крайна сметка не знам какво целиш. Особено като почнеш да пишеш един дълги философски коментари. А знаеш ли, колко хора те разбират действително или въобще колко си правят труда да те четат много редовото изписано пространство? И винаги се започва с въпросите и в крайна сметка нищо съществено не се казва.
Не всички хора са философи. Влез във форума на СУ, философския раздел и контактувай там.

Никъде не съм писал, че въобще искам да контактувам.... вие искате това. Та нали тъкмо вие "просто споделяте мнения"... Но тук е раздел философия и религия, което предполага, че нивото на разсъждения би трябвало да е по-задълбочено, а вие го обръщате на обичайния моабет. И какъв е смисъла на цялото "просто споделяне на мнения"? Кому е потребно това?

Да, ясно ми е, че това е форум, при това тийнейджърски, и като такъв основното му предназначение е всеки да се изживява като компетентен (дори и без съответното покритие), естествено прикривайки всичко това под претекст, че е просто споделяне на гледни точки.... А споделянето на гледни точки се превърна в много модерно и се радва на особенна популярност, и всеки втори квартален г-н Никой/г-ца Никоя тръгна да "споделя". А позициите са вече отдавна изказани, и то не от вас... вие само ги ползвате наготово, за ваши си цели. И на практика се получава така, че всичко заприличва на една зловонна машина бълваща постоянно едни и същи лайняни мненийца. Но не може ли поне този раздел да избегне тази зла участ? Не може ли да си играете на отричания, съгласия, псевдо-доводи и позиции другаде?

ПП: Всъщност няма смисъл да ме препращаш към други сайтове, така или иначе вече почти не пиша тук. Просто реших да намина и ...... да "споделя мнението си". :lol:

taralej777
01-31-2014, 15:32
За мен всички позиции, които споделях са изяснени, но това не означава,че всички мислим по един начин, че всяка теза е правилна и тнт.
Според мен тази машина, бълваща постоянно едни и същи приказки, както каза - въобще не е в отрицателен прираст, ами винаги се насажда нещо ново и се развива най-малко общата ни култура.

Или е по-добре да мълчим като камъни? Да си траем като пребити.
Значи човека и социално животно и му е нужно да контактува, независимо от капацитета и мощността на мозъчните му функции.

Ако за теб всички наши приказки са крайно отегчаващи, то за мен не са чак толкова безпристрастни.

Тоя раздел, освен философия, се казва и религия. И май много, много не са поддържат тези две понятия.
Колкото пъти вляза тук - все ти , дефендер, нпп и някой друг за десерт - сте в озъбени двубой, битки, кървави драми, като от време на време някоя уплашена и силно ранима мома минава, ококорва се и префърча като гладен циганин, за да съобщи в повечето случаи твоето име на админа :D
Не, честно. Тук е раздел философия и религия и трябва да се цени мирогледа и погледа на другите хора.
Нито можеш да разобедиш някой поп в грешки на религята, нито той може да те прекръсти със силата на словата.

DoctorSatan666
01-31-2014, 17:23
Не, честно. Тук е раздел философия и религия и трябва да се цени мирогледа и погледа на другите хора.


http://prikachi.com/images/537/7014537b.jpg

Това са точно типа глупости, благодарение на които, всяко мнение, колкото и малоумно да е, се приема и цени ... И вместо да се обогатява, знанието се покварява от прищевките на масовата култура, понеже насажданата политическа коректност дава право на изказ на всеки и така валидизира всички форми на идиотизъм... Само дето си има методи за достигане до истината и всяко твърдение следва да се подлага на проверка и критика.... а гледните точки, те служат на малките хора да сънуват своята малка реалност Мненията на масовия човек са просто лутания в познанието и само привидно имат за цел да покажат някаква взаимовръзка между нещата. Истинската им цел е да удовлетворят социални потребности, те тъкмо от социална необходимост произхождат.... Но това е просто гавра с познанието. Сравнението на гледни точки, игрите на предоказвания и изказване на позиции са само интелектуални залъгалки... нищо повече. Нито водят до някаква градация, нито до доказване на нещо, защото не това е целта им... Затова и се налага идеята да се уважават позициите и правото на позиция на другите... та нали някой ако почне да им разваля филма, няма как да се изживяват в него. Тая договорка "не разваляй моя филм, и аз няма да развалям твоя" служи именно за това.... Всичкото е едно голямо лицемерие.

tori
01-31-2014, 18:10
Сатане, като не ти харесва, не ни чети. Така или иначе никой от нас двамата не казва, че мнението му е кой знае колко меродавно. Обсъждаме си нещо помежду си просто.

taralej777
01-31-2014, 18:41
Доктор сатанате. Съгласен съм до опредена степен с последното. 50 на 50... Много относителни неща са това. Ситуациите също са различни. Помисли над последното ми изречение ( за попа и за атеиста). За това е казано това.
Сега ще го каза през мой думи. Системата толерира идиотщината, защото в противен случай идиотщината ще подчини системата, ще я унищожи и отново ще се повтори същото.
Сега да се върнем. Нито нпп ще се съгласи с твоите научни извадки за големия взрив, нито ти с неговите( квито да са) независимо на кой са правилни. Ти ще получиш привърженици, които да те подкрепят. Той също. Така и две различни идеологии ще се оформят, ако не се бъркам. Няма да се толерирате, ще се биете. И в двата случая - кел файда..

Послушай и Тори.

Аз спирам да пиша, защото скоро имам изпити и имам да уча и не ме интересуват никакви психологически твърдения как трябва да си правим кефа всеки миг и да не живеем в бъдещето, защото АЗ гледам и сравнявам факти, които много добре ми изразяват картините, каквото искам да видя и не търпя на убеждения.

DoctorSatan666
01-31-2014, 19:53
Нито нпп ще се съгласи с твоите научни извадки за големия взрив, нито ти с неговите( квито да са) независимо на кой са правилни. Ти ще получиш привърженици, които да те подкрепят. Той също. Така и две различни идеологии ще се оформят, ако не се бъркам. Няма да се толерирате, ще се биете. И в двата случая - кел файда..

.

Ама кой ти говори за съгласие бе, чиляк? Ако един твърди нещо, а друг твърди обратното, очевидно само един от тях ще е прав. Това че единия няма да се съгласи, не прави магически аргументите му по-валидни, пък ако ще и милиони привърженици да има. Напротив, означава, че единия е или глупак, или изхожда от грешни предпоставки, или казаното няма връзка с обективната реалност (а само със субективната такава). Ето нпп например попада и в трите категории едновременно. И аз не се поколебавам да му го заявя....

И как следва да уважавам малоумно мнение? Ако го уважавам ще стане ли по-умно?

ПП: Всъщност субективната реалност много лесно се слива с колективната, което допълнително подхранва илюзията, че е обективна. Обаче субективната реалност е определена и от потребностите, които изкривяват рационалния поглед... Така се формират всички социални образувания - народи, държави, закони, права, задължения, норми, идеологии, идоли, религии и т.н.. Всичко това е социално необходима договорка и е отражение на общите човешки потребности. Така се създава и консенсусната истина, но тя не отговаря на обективната.... А вие тук все от консенсусни псевдо-истини изхождате и, с очевиден емоционален заряд(обратното на рационален), само се наддумвате коя е по-псевдоистинна с разни мними спекулации. А това е ясен показател, че се говорят глупости... та реших да ви споделя всичко това.... Sharing is caring :lol:

tori
01-31-2014, 20:32
Няма да стане по-малко малоумно, но това не пречи да е изразено това мнение.

klimatronik
01-31-2014, 21:16
Не съм съгласен.
За някои работи такова нещо като СИГУРНОСТ няма. Няма 100% , има 99,99%
Естествено, че единия в крайна сметка ще се окаже прав, а другия евентуално може да греши. Е и? На никой не му пика като резултатът е един. Не ми говорете за реалности само с някакви сухи разсъждения или нещо прочетено.
В края на краищата вероятността този с грешните твърдения да се окаже прав е по-голяма. Защото това,което се приема за изгодно за обществото - то се провъзгласява за истината. Днес съвременния човек иска всичко да му назовано с факти и доказателства и отхвърля всички останали варианти. Самолета лети, защото двигателя го издига. Ама ае да отречем, че хиляди космически тела в космоса летят, защото не е познато на науката в детаили , как и защо. Малее, за какви се мислите? Няма да минат още няколко поколения и хората ще са със съвсем различни схващания от нашите..
Не приемам странните разяснения на нпп за глупости и тъпотии. Не приемам вярванията на индийските монаси за лудост, само защото съверемената наука така отхвърля някои неща. Че тя защо не може по никакъв начин да обясни за пирамидите в Египет, за рисунките и тнт вече съм писал по тази тема. Просто на някои им е по-изгодно да приемат най-простото изяснение и да го наложат.

DoctorSatan666
01-31-2014, 22:09
Просто на някои им е по-изгодно да приемат най-простото изяснение и да го наложат.
Буахахахахахаххахахахха...

http://prikachi.com/images/203/5410203Z.gif

Значи, не одобряваш простите изяснения като даваш сам такова. Интересен подход...
Дори няма нужда да те иронизирам, ти сам го направи блестящо...

klimatronik
01-31-2014, 22:19
ооо даа . мноо добре възприемаш всичко в пряк и преносен смисъл напаво къртиш.

И още нещо.
изтърка се , сорри
това гифче вече си го пускал , падна ми в очите баце баце изчерпа ли вече ? :Д

DoctorSatan666
02-01-2014, 08:37
ооо даа . мноо добре възприемаш всичко в пряк и преносен смисъл напаво къртиш.

Не съм се заловил за думата "просто". Иронията е в това, че самото ти обяснение за това, че на хората им е по-удобно да приемат простите обяснения, по своя характер също е много просто...

И още нещо.
изтърка се , сорри
това гифче вече си го пускал , падна ми в очите баце баце изчерпа ли вече ? :Д

На друг компютър съм и още си попълвам риакшън фолдъра.....

http://prikachi.com/images/337/7016337B.gif

defender
02-01-2014, 09:07
ПП: Всъщност субективната реалност много лесно се слива с колективната, което допълнително подхранва илюзията, че е обективна. Обаче субективната реалност е определена и от потребностите, които изкривяват рационалния поглед... Така се формират всички социални образувания - народи, държави, закони, права, задължения, норми, идеологии, идоли, религии и т.н.. Всичко това е социално необходима договорка и е отражение на общите човешки потребности. Така се създава и консенсусната истина, но тя не отговаря на обективната.... А вие тук все от консенсусни псевдо-истини изхождате и, с очевиден емоционален заряд(обратното на рационален), само се наддумвате коя е по-псевдоистинна с разни мними спекулации. А това е ясен показател, че се говорят глупости... та реших да ви споделя всичко това.... Sharing is caring :lol:

а кое може да се приеме като образец и носител на обективната реалност. И според теб има ли изобщо реалност и ако има или няма реалност как точно я разпознаваш и определяш, на базата на какво, на базата на себе си ли. А защо да приемаме твоята реалност и да живеем според нея, след като ти си на различно ниво и живота ти е в различни обстоятелства. Реалността константа ли е. И всъщност реалността не е ли производно на съзнанието, защото без съзнание реалността не е нужна. Реалността е нужна за да бъде осмисляна.

ти имаш ли потребности, а това че имаш потребности означава ли, че субективната ти реалност се слива с колективната

klimatronik
02-01-2014, 12:26
ми да, и всички сме прости :D :D

DoctorSatan666
02-01-2014, 15:17
ми да, и всички сме прости :D :D

Тъпотията ти ме забавлява само до определено време... след това ставаш скучен.

klimatronik
02-01-2014, 16:35
ti shashto ;)

an7raks
02-03-2014, 14:57
Окей ама как надигат вик? Като хукнеш със голямата верига/бухалка/боксове/etc. или се обръщаш към съответните органи на реда? Щото има балкан разлика, аз така виждам нещата поне.

Органите на реда ти дават само един голям мъжки полов орган...
По селата мангустите влизат в къщите на старците, пребиват ги и им вземат парите, дето са си закътали за погребение. Разбираш ли какво е да ти влязат в къщата, а ти да нямаш право да го раниш дори? Дали мангала няма да си заслужи да го заколиш с косата, като го хванеш да те тараши? Или т'ва е "неевропейско" и "расистко"? Къде-къде по-хуманно е да си умреш тихичко в леглото, за да може на мангалчето да му купят фафличка...

Докторче, пак ли си на вълшебни гъбки и си "отвъд"?