PDA

View Full Version : Photoshop!



PhotoShopHalpx
01-30-2014, 11:03
Здравейте на всички Photoshop манияци! Имам голям проблем... значи, предлагат ми работа за 300 евро на месец, свързана със Photoshop, в която трябва да местя предмети, да ги смалявам, да го одебелявам, да ги премахвам, примерно да премахна няколко книги от шкафове или да ги сложа легнали, такива неща... та питам, къде мога да се науча да го правя това по бързичко? И, на някой по знаещ.. много ли е трудно това да се постигне? Някакви съвети, линкове, каквото и да е ще помогне супер много... благодаря предварително!

П.С. Текста е преведен с кирилизатор така че съжлявам за грешките!

Тодор
01-30-2014, 11:09
Години практика трябва зада направиш нещо хубаво на тая програма.аз се занимавах над 20 години с дигитален фотоманипулизъм .Това което се иска засега от теб нее кой знае какво ,но пак трябва да познаваш добре някои неща от програмата.Уроци в нета колкото щеш ама ако не познаваш програмата добре...

PhotoShopHalpx
01-30-2014, 12:29
Е да де ама все пак.. не искам да изпускам възмойността само защото някои се е занимавал 2 месеца с Photoshop и може пък аз не мога.. тъй като не се изисква кой знае какво от мен, реших, че мога да го направя, но ми трябва някакво опътване къде да гледам защото не намирам точните неща които ми трябват.. например да преместя някакво канапе да е от към прозорците а не от към кухнята.. даже ако някой разбира от Photoshop и иска да помогне, може да се договорим за процент от печалбата, така че сериозни хора да пишат. Това са лесни пари.

redbul2
01-30-2014, 13:00
Ами има два варианта. Единият да четеш книги за работа с Фотошоп на английски или руски. Които можеш да изтеглиш от сайтове. Другият вариант да гледаш обучаващи филми в Ютюб или дори да си ги изтеглиш и гледаш многократно. Има такива тематични клипове. Примерно как да сменим цвета на косата, или очите. Как да изтрием предмет или го преместим в пространството. Има и учебници на самата компания Adobe за най-основните манипулации с разните бутони на програмата.

Тодор
01-30-2014, 13:21
Как дати помогна от тук бе човек?Нестава с постове в сайт!Нали трябва даси при мен да видиш кой инструмент за какво е,как може се използва .Ми аз имам книгата за версия цс4 ..ми тя три пръста дебела,само за нея версия.Как датия напиша тук?Верно не всичко щети трябва ама...

Тодор
01-30-2014, 13:26
http://videotutorials-bg.com/lessons.php?action=viewsub&id=22
Излезе ми на първа страница в гугъл

Auriss
01-30-2014, 16:12
само защото някои се е занимавал 2 месеца с Photoshop и може пък аз не мога

Ти за 2 месеца няма дори blending mode-овете да разбереш за какво служат и как работят.

Все пак на (http://en.wikipedia.org/wiki/Blend_modes) - да видиш как за 2 месеца се учи.

Успех с местенето на канапета.

http://phlearn.com/

http://www.digitaltutors.com/software/Photoshop-tutorials

anonymous908491
01-30-2014, 18:18
значи, предлагат ми работа за 300 евро на месец, свързана със Photoshop
та питам, къде мога да се науча да го правя това по бързичко?

Няма ли работа за шеф, за която не искат да можеш нещо, да е достатъчно да бъркаш фантазия с реалност ?

Mary_Jane_69
01-30-2014, 18:36
Местенето на книги е лесно, кропваш и му тресваш една ротация. Сянката е най-лесна от блендинг опшънс-а, а "изгубеният" фон се правеше с кобинация от Alt и продължително задържане с ляв бутон на мишката, доколкото помня, но тук не съм сигурна. Тоест получава се нещо тип туул-а с махането за пъпките. :Д
А и за такива елементарни неща да дават 300 евро на месец?
Реално се учи сравнително лесно, започнах да човъркам фотошопа в пети клас, "знаенето" идва с опит, тоест има бол сайтове с уроци. Примерно хвани някакъв лесен който ще те учи на рандъм неща, прилагаш нещата стъпка по стъпка, а когато свикнеш "кое за какво е", вече можеш да прилагаш нещо и от себе си, и да създаваш неща съвсем сам. Въобръжение да имаш.
А да, и опит.
Всъщност повечето от нещата имат доста "шорткътс", тоест често в уроците изглежда сякаш от някаква черна дупка се е появило пояснение номер еди-кой-си, а друг път са толкова подробно описани, че скролваш твърде много и те отегчава и забавя работата и четенето ти... Като схванеш базовите начини, и сам ще започнеш да прилагаш по-елементарни начини за постигане на желания резултат накрая.
Пен туул-а ми е бил проблем, така и не го научих, обаче фотошопа се забравя. След една година пауза, помня как го пуснах в 7ми клас и горе-долу 50% от нещата ги бях позабравила, а след това още повече.