PDA

View Full Version : Как да го накарам да направи нещо?



miglenamarkova
01-30-2014, 21:38
Здравейте, аз съм на 14 години и хар едно момче от випуска. проблема е на знам дали и от негова страна има нещо, защото сигналите са противоречиви. иска ми се гой да направи първата крачка, за да съм сигурна че има нещо, но за сега няма такива изгледи. Той изглежда по-несигурен и от мен. Та как да го подтикна да я направи, защото докато се осмеля да я направя аз нещата вече ще са отминели, ако изобщо ги е имало. Ние си бъбрим по фейса всяка вечер, а като се срещнем по коридорите не си обелваме и дума. Иска ми се той да го направи, защото нямам абсолютно никакъв опит с тези неща. Благодаря за всички мнения предварително и моля, без подигравки. ,д

baby_baby
01-30-2014, 22:02
Ако те харесва той ще направи първата крачка

Tsukuda_Hiroshi
01-31-2014, 04:55
"Бъбрим" наистина звучи гадно. Особено за чат...
Ти си на 14, той ти е от випуска => и той е на 14. Момчетата на 14 са още ДЕЦА!! Не очаквай първа крачка! Ако искаш такава, направи я ти.
"докато се осмеля да я направя аз нещата вече ще са отминели, ако изобщо ги е имало." --> В такъв случай я си седни на дупето и си учи уроците! Това не е любов, няма чувства, никога няма да завърши добре. След седмица -2 ще ревеш, сякаш някой ти е разбил сърцето, а проблема може и да е, че ти не си знаела какво искаш.
Просто... абе, учи!

RapExotic
01-31-2014, 18:02
Пореден пример за това как ФейсбуклУк десоциализира обществото ..

Lucho
02-01-2014, 19:28
"Бъбрим" наистина звучи гадно. Особено за чат...
Ти си на 14, той ти е от випуска => и той е на 14. Момчетата на 14 са още ДЕЦА!! Не очаквай първа крачка! Ако искаш такава, направи я ти.
"докато се осмеля да я направя аз нещата вече ще са отминели, ако изобщо ги е имало." --> В такъв случай я си седни на дупето и си учи уроците! Това не е любов, няма чувства, никога няма да завърши добре. След седмица -2 ще ревеш, сякаш някой ти е разбил сърцето, а проблема може и да е, че ти не си знаела какво искаш.
Просто... абе, учи!

Тц тц, втора тема чета с постове с призиви да се учи. Чувствам се объркан - това истинският български тийнпроблем ли е, или някакъв чуждестранен (немски/японски) примерно?

Към авторката: като ти е мерак, настъпвай. Имаш две възможности: или и той да се навие, или няма да се навие. И при двата случая изходът ще завърши с пускане на тема в същия раздел (дали от теб или от него - без значение, може и двамата) с оплакване, сополи и сълзи за "изгубването на тримесечната любов на живота"...

Тодор
02-01-2014, 19:35
"Бъбрим" наистина звучи гадно. Особено за чат...
Ти си на 14, той ти е от випуска => и той е на 14. Момчетата на 14 са още ДЕЦА!! Не очаквай първа крачка! Ако искаш такава, направи я ти.
"докато се осмеля да я направя аз нещата вече ще са отминели, ако изобщо ги е имало." --> В такъв случай я си седни на дупето и си учи уроците! Това не е любов, няма чувства, никога няма да завърши добре. След седмица -2 ще ревеш, сякаш някой ти е разбил сърцето, а проблема може и да е, че ти не си знаела какво искаш.
Просто... абе, учи!
Ммм да !!!

BeTheOne
02-01-2014, 20:30
"Бъбрим" наистина звучи гадно. Особено за чат...
Ти си на 14, той ти е от випуска => и той е на 14. Момчетата на 14 са още ДЕЦА!! Не очаквай първа крачка! Ако искаш такава, направи я ти.
"докато се осмеля да я направя аз нещата вече ще са отминели, ако изобщо ги е имало." --> В такъв случай я си седни на дупето и си учи уроците! Това не е любов, няма чувства, никога няма да завърши добре. След седмица -2 ще ревеш, сякаш някой ти е разбил сърцето, а проблема може и да е, че ти не си знаела какво искаш.
Просто... абе, учи!

Подкрепям.

Предполага се, че това са първите ти опити да комуникираш с другия пол. Ето няколко прости правила:

1. Не очаквай кой знае какво. Това, което изпитваш е влечение към някого. Опитай се да не го превърнеш във фикс идея;
2. Ако има взаимно харесване, то по всяка вероятност колкото се притесняваш ти, толкова се притеснява и той;
3. Щом той не прави нищо вариантите са два - или не се интересува по такъв начин от теб или е страшно притеснен;
4. Най-добрият начин да разбереш, какво мисли човек за теб е като комуникираш с него. Говорете си във фейсбук, после прехвърли разговора и на живо. Не очаквай много. Не се притеснявай това е просто разговор;
5. Ако имате общи интереси ще започнете да си говорите повече и ще разбереш дали имате взаимно влечение един към друг;
6. Уважавай мнението да другите. Не им се подигравай. Усмихвай им се. Опитвай се да видиш нещата от тяхната гледна точка.


Поздрави!


BeTheOne

miglenamarkova
03-08-2014, 15:14
Тц тц, втора тема чета с постове с призиви да се учи. Чувствам се объркан - това истинският български тийнпроблем ли е, или някакъв чуждестранен (немски/японски) примерно?

Към авторката: като ти е мерак, настъпвай. Имаш две възможности: или и той да се навие, или няма да се навие. И при двата случая изходът ще завърши с пускане на тема в същия раздел (дали от теб или от него - без значение, може и двамата) с оплакване, сополи и сълзи за "изгубването на тримесечната любов на живота"...



Тва за темата мн хубаво го каза. ,дд и мерси за съвета