PDA

View Full Version : Ексфолиант за устни



kaRamella
01-30-2014, 23:55
Здравейте :)
Имате ли ексфолиант за устни?
Доволни ли сте?
На каква марка е?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=W98NTM4MQNg&list=HL1391129545
(ето такова)
http://www.lushbg.com/shop/product/category/path/206_165/
Знаете ли някои други марки освен Lush ?

Ще съм ви много благодарна ако споделите :)

Hilary_
01-31-2014, 07:10
Нямам купен такъв. Най - близкото, което съм пробвала е било захар и мед.

Hayashi
01-31-2014, 08:31
Захар, мед и зехтин са възможно най-прекрасния естествен ексфолиант за устни. За експресни ситуации ползвам четка за зъби.

CoockieMonster
01-31-2014, 11:20
Тази е много зле без грим. :D И гласа й.. ужас.
Нямам закупен, но и аз позлвам мед и захар. :)

kaRamella
01-31-2014, 12:02
Аха. Окей и след като ги разбъркате как се слагат, какво точно се прави и колко време трябва да стои на устните?

midnight_escapade
02-22-2014, 10:34
Не е много стара тема, затова ще я "бутна" напред.
Като си направя сместа от захар, мед и зехтин, трябва ли да търкам по устните, за да ги ексфолирам?

mayaaa
02-22-2014, 13:39
И защо точно се ползва? Смисъл какъв трябва да е ефекта след това? Съжалявам яко звуча като неандерталец. :D

The Cheetah
02-22-2014, 13:43
^ да и аз не разбирам :D

baby_baby
02-22-2014, 13:46
Имам такъв http://4.bp.blogspot.com/-ZO5r3ld0fq0/TlBaZqn9AmI/AAAAAAAABqw/Yff4gMpFjTY/s1600/LUSH+Bubblegum+Lip+Scrub.jpg от Ейвън ми е и съм много доволна от него

3oPuTy
02-22-2014, 14:00
И защо точно се ползва? Смисъл какъв трябва да е ефекта след това? Съжалявам яко звуча като неандерталец. :D

Ползва се за същото, за което се ползва и ексфолианта за тяло или лице - за премахване на мъртвите клетки.
Аз също ползвам домашен ексфолиант, а след баня си трия устните в малко по-груба кърпа, която сваля отлично гадостите :)

mayaaa
02-22-2014, 14:45
^ Да, ама какво, по меки ли стават, защото мен и само с вазелин ми стават меки. Не разбирам разликата в ефекта. И как се ползват, само се нанасят или се и втриват/масажират устните.

nexttt
02-22-2014, 15:21
Имам този на Lush.Като за цената му,очаквах нещо повече,но няма да го изхвърля.При по тежки ситуации, прибягвам до захар и мед,като ползвам захар на бучки,като я натрошавам леко с нож.После ги мажа с вазелин и не може да се разбере,каква трагедия са били.
Мисля,че Ейвън имаха нещо подобно,но не съм съвсем сигурна,дали не беше само вазелин..

3oPuTy
02-24-2014, 11:10
^ Да, ама какво, по меки ли стават, защото мен и само с вазелин ми стават меки. Не разбирам разликата в ефекта. И как се ползват, само се нанасят или се и втриват/масажират устните.

Явно не ползваш и ексфолиант за лицето и тялото :)
Този за устни, също както и за други части от тялото, се втрива и допринася за по-дълбокото почистване и отстраняване на мъртвите клетки. Липсата на мъртви клетки предотвратява (поне в по-голяма степен) напукването и беленето на устните през лятото и зимата. Също така стават по-меки и по-равни, което от своя страна е плюс при нанасянето на червило.

Deadlock
02-24-2014, 11:33
Захар, мед и зехтин са възможно най-прекрасния естествен ексфолиант за устни. За експресни ситуации ползвам четка за зъби.

Добре ли е за цялото лице?

mayaaa
02-24-2014, 11:38
Явно не ползваш и ексфолиант за лицето и тялото :)
Този за устни, също както и за други части от тялото, се втрива и допринася за по-дълбокото почистване и отстраняване на мъртвите клетки. Липсата на мъртви клетки предотвратява (поне в по-голяма степен) напукването и беленето на устните през лятото и зимата. Също така стават по-меки и по-равни, което от своя страна е плюс при нанасянето на червило.
Ползвала съм за лице и тяло, но просто ми се струваше гадно да си втриваш ексфолиант върху устните. Мерси за отговора! :)