PDA

View Full Version : Колко МБ е Видеокартата ми ?



betterman
01-31-2014, 06:34
Колко МБ е Видеокартата ми ? http://prikachi.com/images/868/6987868x.jpg http://prikachi.com/images/107/6988107S.jpg

ZloboMiR
01-31-2014, 09:55
Можеше в една тема. 32 МБ, ако е този СиС, който се вижда. Тук е доста ясно.

betterman
01-31-2014, 11:47
Можеше в една тема. 32 МБ, ако е този СиС, който се вижда. Тук е доста ясно.

Integrated SiS Mirage 1 2D/3D Graphics
Работеща със споделена памет до 128 МБ
Share memory: up to 128MB

Как мога да увелича памета до 128МБ за да отговаря на системните изисквания на скенера ми? Дане би 32МБ да е свързано автоматично с 128МБ

JDeel
01-31-2014, 15:02
Скенер с изисквания към видеокартата? :/

ZloboMiR
01-31-2014, 17:34
Integrated SiS Mirage 1 2D/3D Graphics
Работеща със споделена памет до 128 МБ
Share memory: up to 128MB

Как мога да увелича памета до 128МБ за да отговаря на системните изисквания на скенера ми? Дане би 32МБ да е свързано автоматично с 128МБ

Къде го четеш това? По принцип вкрадената видеокарта автоматично си ползва от РАМ-та, само в БИОС-а може някой нарочно да е ограничил обема на използвана РАМ памет.


Скенер с изисквания към видеокартата? :/
Да, не е никак правдоподобно. Може да са изисквания към РАМ.

mcfe
01-31-2014, 18:12
Колко МБ е Видеокартата ми ? http://prikachi.com/images/868/6987868x.jpg http://prikachi.com/images/107/6988107S.jpg
За нов компютър си, толкова поне е ясно. Ако няма пари - tough.

betterman
02-01-2014, 05:51
Добре де ще тръгне ли този скенер при 32МБ след като изисква поне 128МБ ? как да го настроя да достигне тази споделена памет до 128 МБ
..или не поддържам до толкова, и човека ме е излъгал

Системни Изисквания на скенера
Microsoft® Windows® XP Home Edition / XP Professional: CPU: 450 MHz, RAM: 128MB, HDD: 95MB

А за CPU: 450 MHz и HDD: 95MB изобщо не знам за какво са и дали ги поддържам

ZloboMiR
02-03-2014, 01:23
Значи повтарям. RAM е Random Access Memory. Прави гугъл преди да формулираш въпрос.

RAM няма НИЩО общо с видеокартата, отделен компонент е. Ти имаш точно 1024 МБ РАМ (1 ГБ). Кашата идва от там, че ползваш българо-английски, в Еверест ти изписва Системна памет 992 МБ (1024 МБ РАМ - 32 МБ памет ползвана от видеокартата).

CPU e Central Processing Unit. В твоя случай е препредостатъчен, 2000 МХз (макар че да знаеш, 2000 МХз Интел е по-производителен от 2000 МХз АМД).

HDD e Hard Disk Drive. Означава просто колко празно място на диска ти трябва, за да се инсталира сканиращият софтуер.

Накратко, казано честно всичко ти е наред. Този скенер трябва да работи прекрасно. Какъв е конкретният проблем?

betterman
02-04-2014, 05:54
Благодаря за информацията Злобомир! наистина съм много зле с комповата грамотност не ми е това работата, щом дойде достояние е голяма мъка. Чета и буквално не схващам нищо.. Изплаших се че скенера ще иска 128MB RAM от Видеокартата и няма да тръгне защото се вижда че е мизерна. Значи всъщност RAM паметта няма нищо общо с паметта на Картата?

Искам да си взема и този таблет
http://grafichen-tablet.pazaruvaj.com/wacom/bamboo-manga-cth-470m-p133007186/opisanie.html#properties

Windows®: XP SP 3 or later. [XP] 500 MHz or faster, [Vista®] 800 MHz or faster; [XP] 256 MB RAM, [Vista®] 512 MB RAM; 1.1 GB hard disk space; XGA (1024 x 768)/ SXGA (1280 x 1024) and 16-bit colour display.

има ли съответствие? Windowsa ми ще поддържа ли допира с пръсти? някъде четох че като изтече Сервизния пакет SP3 и няма да работи тази опция, и ще трябва да се върне на версия 8.1

mcfe
02-04-2014, 06:07
Според мен, освен ако не е напълно наложително, не ползвай XP, стара операционна система е и отделно Майкрософт планират да направят списъкъка с дупките в ОС-ма публичен.

ZloboMiR
02-05-2014, 02:09
Да довършим за видео картата, като се хванах. :) Когато видеокартата е вградена в дъното на компютъра, тя няма собствени чипове памет и ползва от РАМ паметта, с което РАМ паметта ти намалява (твоят случай). Когато видеокартата е външна (допълнителна), тя има запоени на себе си чипове с памет и не взема от РАМ паметта.
Най-често видеокартата е "препъни-камък" за тежки графични софтуерни приложения - игри, разни анимационни и видео редактори. Много рядко графичен хардуер ще има специални изисквания към видеокартата, защото цялата графична обработка се извършва на въпросния хардуер, към компютъра отиват само данни.


Според мен, освен ако не е напълно наложително, не ползвай XP, стара операционна система е и отделно Майкрософт планират да направят списъкъка с дупките в ОС-ма публичен.

Много си прав, но стои и въпросът какъв процент са компютрите с ХП все още и кой хакер ще се занимава с такава таргет група. ХП е изоставен не само от Майкрософт. :)

Обаче пак тръгваме по грешен път. Windows®: XP SP 3 OR LATER. Засега ще работи на стария й компютър, макар че наистина е крайно време за ъпгрейд или смяна. Като гледам таблетът е около 200 лв, ще можеш да спестиш и за компютър, който да не чакаш едно кафе време след натискане на бутон. Особено ако работиш на него и времето ти е пари, изплаща се. Обясни за какво точно го ползваш и мога да дам идеи.

anonymous908491
02-05-2014, 11:24
Най-често видеокартата е "препъни-камък" за тежки графични софтуерни приложения - игри, разни анимационни и видео редактори. Много рядко графичен хардуер ще има специални изисквания към видеокартата, защото цялата графична обработка се извършва на въпросния хардуер, към компютъра отиват само данни.
Много си прав, но стои и въпросът какъв процент са компютрите с ХП все още и кой хакер ще се занимава с такава таргет група. ХП е изоставен не само от Майкрософт. :)



Според мен, освен ако не е напълно наложително, не ползвай XP, стара операционна система е и отделно Майкрософт планират да направят списъкъка с дупките в ОС-ма публичен.

Тренирам търпимост към неуки тъпаци и няма да ви поправям простотиите.

Mr_McPhysto
02-05-2014, 18:39
Здравейте на всички и най-вече на увжаемата авторка!

Понеже ми се струва, че темата се позатлачва, рекох да дам едно малко по-ясно обяснение. Не, че казаното от Злобомир и mcfe е грешно, но видимо все още господата не са се научили да обясняват простичко.

Та да започнем - има ли видеокарта моя компютър? - Да, има. Видеокартата е тази, която създава изображението, което се вижда на монитора. Т.е. ако виждате Windows, Linux, etc., очевидно имате и видеокарта.

Колко памет има тя? - според показаните снимки текущата видеопамет е 32MB като максимума, който е възможен е 128 MB. Тук трябва да отворим една скоба - видеокартите най-общо могат да бъдат разделени на 2 вида - Тези вградени на дънната платка, и тези, които са отделни компоненти (допълнителни платки, които се свързват с дънната платка). Разбира се има много други начини за класификация, но в случая не е необходимо да задълбаваме в тях. Твоята видеокарта е вградена на дъното. Характерно за този вид карти е, че те използват част от RAM за видеопамет. Както в случая се използва 32 МБ от общата памет 1024 МБ. След като е заделено това количество памет, то се използва само и единствено от видеопроцесора и никой друг не може да го ползва. Това разбира се води до намаляване на достъпната памет за ОС и приложенията.

Колко цвята може да изобрази моята карта? - в случая е показано, че цветовата възможност е 32 битова, това означава, че възможния брой цветове е 2 на степен 32, което повече от 16 милиона.

Скенерът има изисквания към моята видеокарта... - Това е грешно твърдение. Изискване към твоята видеокарта има не скенерът, а софтуерът, който управлява скенера и съответно извършва самото сканиране.

Изискването на софтуерът е 128 МБ видеопамет. имам ли ги? - Да имаш ги. за целта е необходимо да се пренастрои BIOS на твоя компютър и вместо 32 ще имаш 128 МБ. Какво печелиш и какво губиш? Печелиш работещ скенер и програма за сканиране. Губиш обща работоспособност на компютъра си - ще работи по бавно и тромаво.

По моя преценка тази компютърна конфигурация е поне 7+ годишна. Това означава, че доста трудно би могло да се направи някакъв ъпгрейд - просто необходимите компоненти не се произвеждат вече и доста трудно се намират на пазара. Съответно цената не ще да е малка. Като цяло предполагам, че ако го използваш за обикновена текстообработка и прости електронни таблици, интернет сърфиране ще ти върши добра работа. Но както разбирам, че искаш и таблет към него, скенер, което ми подсказва поне 2D графична обработка, определено не за тази работа. Ще се справи компютъра, но толкова бавно че ще се изнервиш доста.

Надявам се да сме ти били полезни. Ако имаш други питания, давай - доколкото можем ще отговорим.

ZloboMiR
02-07-2014, 07:27
/Офф

Тренирам търпимост към неуки тъпаци и няма да ви поправям простотиите.
Поне за своите простотии направи изключение, неук тъпако.
/Офф