PDA

View Full Version : "Майка ми"



sunshine333
02-01-2014, 13:42
.

Тодор
02-01-2014, 14:08
Много е важно какво е прочела майка ти!Ти умишлено прикриваш кореспонденцията(не ме и интересува).Но то сие за тебе.Ако тя е правила всичко по силите си (колкото и малко да ти се е видяло на теб).А ти сия правила на"две стотинки" редно е да е решила дати покаже кой струва двете стотинки.Все пак още едно дете..работа,още грижи,още потребност от пари и други неща за които ти не мислиш ,не са малък проблем за родителите ти.Може отговора на въпроса да се крие в това което е прочела,може пък да не е.Само вие си знаете

BeTheOne
02-01-2014, 14:34
Казвал съм го преди и пак ще го кажа - никой няма право по каквито и да е било причини да те обижда и да ти посяга. Това е наказуемо и се отнемат родителски права за това.

За кореспонденцията - затваряй си социалните мрежи, скайпа и така на татък. Браузъра има хистори, което можеш да триеш. Майка ти показва слабост, че не може да да говори с тебе, а ти чете това което си писала. С нищо не си виновна за това.

Ако ситуацията е временна, разбери кое поражда нейното поведение и се опитай да помогнеш.
Ако ситуацията е перманентна - (02) 981 76 86 - гореща телефонна линия за подкрепа на деца и юноши - там ще те посъветват най-добре.


Поздрави!


BeTheOne

Тодор
02-01-2014, 16:14
Казвал съм го преди и пак ще го кажа - никой няма право по каквито и да е било причини да те обижда и да ти посяга. Това е наказуемо и се отнемат родителски права за това.

За кореспонденцията - затваряй си социалните мрежи, скайпа и така на татък. Браузъра има хистори, което можеш да триеш. Майка ти показва слабост, че не може да да говори с тебе, а ти чете това което си писала. С нищо не си виновна за това.

Ако ситуацията е временна, разбери кое поражда нейното поведение и се опитай да помогнеш.
Ако ситуацията е перманентна - (02) 981 76 86 - гореща телефонна линия за подкрепа на деца и юноши - там ще те посъветват най-добре.


Поздрави!


BeTheOne

Следя постовете ти с интерес приятелю.винаги съм бил съгласен с тях.но сега ще изкажа несъгласие, донякъде,просто моето мнение:)
Да никой няма право на насилие!Ама то е факт!Ясно е че не е практика да се стига до съд за такива неща(и по добре за деца).Как да решим тези проблеми тогава? Автора посочва две"незначителни"причини поради които майка и е почвала да крещи.Едната е три трохи.Ми не вярвам даса били три.А Човек като няма навик даси измете след като е изцапал не си е и измил и посудата.Трите трохи в очите на едни е изънредна работа(освен всичко друго което трябва да свършат след работния ден) в очите на друг.Ми като са само три трохи,измети в къщи бе човек, измий.Каква работа имаш цял ден?Другата причина е шапката.В очите на майка ти това е за твоето здраве,ето има оправдание да иска даси със шапка.А теб мързи ли те да си я носиш(поне за пред нея) или нарочно го правиш?
Имало е случеи които е прекалявала наистина за нищо.Да ама има едно нещо дето му се казва натрупване .И все пак, и да не е права, тя ти е родител .Човек не може да си избира родителите.Няма съвършени хора на тоя свят.Но можеш да направиш нещо по въпроса нещата да станат по добре.Казваш че със сестра ти са се държали добре.Ми нормално.По малка е,очаква се ти да помагаш, не тя,очаква се ти да ги разбираш нещата не тя.Казваш че не си дала повод дати рови в нещата.Ми някой родители така възприемат родителския контрол.Ти когато имаш деца ги възпитавай както ти решиш.Сега тя има и така е решила.Не казвам че е права, ама и по горе споменах че няма идеални хора.
BeTheOne . Съветите за пароли,триенето на историята са добри!Но аз ще кажа нещо друго.Вместо да се чудим как да крием неща от които нашите родители ще се почувстват обидени,не е ли по добре да се замислим как да направим така че те да се почувстват горди с нас?Апък те ако искат да ги намират, ако искат да ги четат.
Авторке писала си че си пробвала и с добро.Пак пробвай,ама с повече добро.Не искам никой да остане засегнат след казаното ми тук.Не съм искал никой да обидя!Просто изказах мое мнение.Ще се радвам ако доведе до успех. :)

sunshine333
02-01-2014, 16:17
Много е важно какво е прочела майка ти!Ти умишлено прикриваш кореспонденцията(не ме и интересува).Но то сие за тебе.Ако тя е правила всичко по силите си (колкото и малко да ти се е видяло на теб).А ти сия правила на"две стотинки" редно е да е решила дати покаже кой струва двете стотинки.Все пак още едно дете..работа,още грижи,още потребност от пари и други неща за които ти не мислиш ,не са малък проблем за родителите ти.Може отговора на въпроса да се крие в това което е прочела,може пък да не е.Само вие си знаете

Съжалявам, но въобще не си прав.Не си бяхме писали НИЩО, абсолютно нищо нередно.Наистина най - нормални неща, като това кога ще се видим, за някое и друго момче ... нито пуша, нито пия, нито се дрогирам, нито си сменям гаджетата всеки месец, нито бягам от часовете (да, дори и това не правя).Никой не я е правил "на две стотинки".Бях точно на 8 години, когато сестра ми се роди и оттогава започна да се държи така.Според теб какво толкова съм и направила тогава? -.-

Тодор
02-01-2014, 16:37
Съжалявам, но въобще не си прав.Не си бяхме писали НИЩО, абсолютно нищо нередно.Наистина най - нормални неща, като това кога ще се видим, за някое и друго момче ... нито пуша, нито пия, нито се дрогирам, нито си сменям гаджетата всеки месец, нито бягам от часовете (да, дори и това не правя).Никой не я е правил "на две стотинки".Бях точно на 8 години, когато сестра ми се роди и оттогава започна да се държи така.Според теб какво кой знае колко съм и направила тогава? -.-

Чак сега казваш.Нямаше как да знам.Липсата на информация във въпроса води до грешни отговори.Тука работата повече прилича на депресия след раждането на сестра ти.Познавам жена дето след като стана майка се побърка.Не знам на какво се дължеше но стана.Болестно състояние.Лоша работа.Дано във вашия случай не са толкова лоши нещата.Дано отминат.Но съветът ми към теб пак е същият.С доброто!!!Всяко добро се възнаграждава !!!Рано или късно!!!

sunshine333
02-01-2014, 16:58
Оф, да, наистина нямаше как да знаеш, съжалявам. :)

Мерси много и на двамата, ще се опитам да послушам съветите ви!

Тодор
02-01-2014, 17:05
Извини ме за неоснователните нападки но така ми прозвуча това за кореспонденцията.
" ... нито пуша, нито пия, нито се дрогирам, нито си сменям гаджетата всеки месец, нито бягам от часовете (да, дори и това не правя)"
Много се радвам че си толкова свестен и отговорен човек между другото.Ако намериш сили да продължиш така,ще стигнеш доста далече!!!

BeTheOne
02-01-2014, 20:00
@Тодор
Разбирам гледната ти точка. Така е, но не във всички случаи. Никой не избира родителите си и никой не е виновен за това какви са те. Самият човек обаче има правото да живее нормално и ако самите родители не могат да осигурят тази нормалност, човека може да си търси правата. Говоря за сериозни случаи - системно малтретиране, алкохолизъм и много други, включително, забележи психически тормоз - това на което ми прилича въпросния случай. Не е от днес не е от вчера.

Един възрастен трябва да е субекта, който да се опитва да оправи нещата със детето си, а не обратно. Разбира се, детето трябва да спазва общоприети норми на поведение. Детето не "отдушник" на проблемите, прищявките и емоциите на родителя си.

Проблемът не е в детето, което не си е изчистило трите трохи или не си е сложило шапката. Проблемът е в родителя, че не е обяснил по правилен начин и не е намерил правилен подход за да може отправеното послание да бъде разбрано по правилен начин от страна на детето.

Подобни методи от типа - викане, каране, поведение "аз съм повече от теб, защото съм ти родител/съм по-голям от теб", физическа саморазправа водят до най-малко още по-голямо неразбиране от страна на детето.

Съгласен съм, че трябва да се правят нещата с добро. Много съм съгласен дори. Остава въпросът дали отсрещната страна вижда опитите за това добро или е заслепена от собствените си предразсъдъци, комплекси и проблеми.


Поздрави!

BeTheOne