PDA

View Full Version : САЩ?



babylove
02-01-2014, 16:22
Здравейте,
много искам да уча магистратура в някой от щатите - Вашингтон или Орегон например. Но не съм запозната изобщо с правилата, как става, кои и какви са университетите, таксите, къде бих могла да живея, бих ли могла да си намеря работа и т.н. Тоест нищо не ми е ясно. По-скоро това ми е като мечта, която искам да осъществя. Сега ми предстои да уча за бакалавър "Счетоводство и контрол".
Ако някой може да ми даде някаква информация, ще съм много благодарна. :)

HollyGolightly
02-01-2014, 17:32
Влизаш в Google пишеш Oregon universities или Washington universities ще ти излезнат много сайтове, търсиш такива, които предлагат Graduate degree, пишеш мейли на тези от бюрата за интернационални приеми, във всеки един университет има такива. Питаш ги каквото те интересува и чакаш отговор до някой друг ден.
Таксите си зависят от университета, както и общежитията. Стипендии има, но трябва да питаш пак тези хора, понжее от специалност до специалност има разлика. Ако имаш конкретен въпрос за някой колеж/университет просто ме питай тук или на ЛС и ще ти намеря инфо.

babylove
02-01-2014, 18:27
Мерси :))

Mastera
02-27-2014, 16:40
като си записала бакалавър имаш страхотна възможност да ходиш през лятото на бригади, щом имаш влечене към Орегон и Вашингтон, тогава потърси за тези места. По време на бригадата се добива доста обстойно впечатление от дадения щат и конкретния град. Така че ще ти се изяснят много неща. За разходи по самата бригада(в това число и джобните за там) ще ти трябват грубо казано около 3500 - 4000 долара(1000 за програмата; 1000 за билет, 1000 джобни и странични разходи 500 - съвсем грубо). Препоръчвам ти Usit colours или Оrange като агенций.

ipman543
03-09-2014, 07:58
Здравейте!Надявам се да ви зарадвам,защото мисля,че университетът Harvard предлага дистанционно обучение,страхотно,нали ?Прегледайте по-подробно за него и ще видите,че има решение!Радвам се ако съм помогнал...!