PDA

View Full Version : Суха коса като слама



sramejlivkaa
02-01-2014, 20:51
Краищата на косата са ми много сухи. Използвам кристали и си правя маски от зехтин. На какакво може да се дължи това. Дали е от боядисването. Боядисвала съм се само веднъж и то преди доста време но още не ми е израстяло там където е боядисано. Някакви съвети?

strawberry88
02-01-2014, 20:58
Може и от боядисването да е, и от студа, и ако не пиеш достатъчно вода... подстрижи се малко и си прави домашни маски и/или слагай балсам/маска/кристали/масло?

estel_martinowa
02-02-2014, 19:34
Изправяш ли си косата ? Ползваш ли сешоар ? Обясни по - подробно.. :)

sramejlivkaa
02-02-2014, 20:32
Ами много рядко използвам преса може би 1-2 пъти в месеца. Даже вече не ползвам и сешоар оставям я да изсъне, освен ако няма да излизам навънка . Иначе като се къпя освен шампоан си слагам и балсам, и след което си слагам или кристали, или от спрей против цъфтежи. И тук таме да си направя някоя домашна маска. :)

bleky
02-03-2014, 11:54
Какъв шампоан използваш? Да не би да е твърде агресивен? Също може и от много често миене на косата да се получи.

weheartiit
02-03-2014, 16:50
и моята е супер суха
намери си подходящ шампоан и маска(поне на мен маските ми действат по-
подхранващо от балсама),може освен кристали да си купиш и някакво масло,
което да си ти хидратира допълнително краищата (като например наши/макадамия
често ги споменават в темите за коса).Прави си домашни маски,
на мен най-добре ми действа тази с кис.мляко,жълтък,1 л. зехтин,
и съвсем малко оцет + понякога мед ;д.За пресата и сешоара аз
за жалост не мога да се огранича,но ти щом си успяла продължавай така.
И товаа е общо взето ако имаш някакви въпроси съм насреща ;д :)

Hilary_
02-03-2014, 18:38
Явно балсамът не ти е достатъчен. Включи някоя по - интензивна маска с или без отмиване.
Тия кристали освен да ти приглаждат краищата, нищо друго не правят.

sramejlivkaa
02-03-2014, 18:49
Благодаря много за съветите. Ще ви послушам. Но се чудя дали това е от боята, защото мислех да я подстрижа там, където е боядисана, но ще остане много къса. За това ще опитам да я въведа в ред с продукти. :)

weheartiit
02-03-2014, 19:34
с каква боя се боядисва ?

sramejlivkaa
02-03-2014, 21:07
С боята на Echo се боядисвах.

marin4itu
02-04-2014, 07:24
Аз мисля, че просто си за подстрижка... От кога не си ходила на фризьор?

Hilary_
02-04-2014, 09:00
Благодаря много за съветите. Ще ви послушам. Но се чудя дали това е от боята, защото мислех да я подстрижа там, където е боядисана, но ще остане много къса. За това ще опитам да я въведа в ред с продукти. :)
Oпитай се да я спасиш без да режеш. Ако не стане, тогава се замисли за подстригване.

weheartiit
02-04-2014, 09:28
С боята на Echo се боядисвах.

за първи път я чувам,но имах предвид дали е безамонячна ? :)
безамонячните се водят,че по-малко увреждат косата..

sramejlivkaa
02-04-2014, 13:03
за първи път я чувам,но имах предвид дали е безамонячна ? :)
безамонячните се водят,че по-малко увреждат косата..

Ами незнам дали съдържа амоняк, но са ми казвали че не я уврежда толкова.

cookie dough
02-04-2014, 17:46
Може просто да ти е натурално суха косата, на чисто генетична основа. Това което правиш изглежда достатъчно :)

polssa
02-04-2014, 18:48
използвай бадемово масло преди миене

~LadyCrawley~
02-04-2014, 19:30
Наблегни на домашните маски. Също така от сешоара много се изсушава и проскубва косата. Ако имаш възможност, оставяй я да изсъхне от само себе си, ако ли не-ползвай heatprotector. Лично на мен една фризьорка ми препоръча преди къпане да си мажа косата с кисело мляко за 15 минути /без корените/ и после направо да измивам. Трябва да ти кажа, че върши чудеса.

katalia3
02-04-2014, 20:24
Просто отиди на фризьор и я накарай да ти вземе 2 3 сантиметра от краищата. Ще ти освободи леко косата и ще махне малко от сухата част. Няма как да я възстановиш тази суха част. Можеш само като се освободиш от тези сухи краища, да не и позволяваш да става пак суха. Аз имам проблеми със сухотата във краищата на косата ми, не се боядисвам и не я третирам, но моята коса е над дупето ми и може би това че е дълга я изтощава по-бързо. Винаги съм се грижила за нея, но пак си идва момент дори и след подстригване в който става суха. Явно е до генетична основа както каза някой по горе. Успех :)

sunxflower
02-04-2014, 20:25
Арганово масло, ако нищо друго не помага, но да е хубаво. Не Икаров и не знам-си-какво, ако имаш пари Nashi най-добре. И домашни маски, да.

p.s. За киселото мляко не го бях чувала, но ще пробвам!

..MiMi..
02-05-2014, 09:41
Моят проблем е същият. Бадемовото масло на Икаров определено помага. Също така и маската с киселото мляко :)

lovelywords
02-05-2014, 10:56
Изглежда полагаш грижи за косата си, но може би наистина имаш нужда от пострижка? Ако можеш постни снимка
Моята коса също на моменти е доста суха и си правя маска с 1 яйце и 1 супена лъжица кокосово масло, стоя с нея няколко часа, измивам я и след баня отново си слагам малко кокосово масло на краищата и косата ми става невероятно мека и лъскава

baby_baby
02-05-2014, 13:54
Ако си ползвала дълго време преси и маши може от това да е