PDA

View Full Version : source code



koko95
02-02-2014, 03:44
Пробвах с една програма да отворя един source code ,но ми излязоха яроглифи.Та въпроса ми е как да отворя source code на дадена програма и да не ми дава яроглифи?

koko95
02-02-2014, 04:10
с resource hacker стана!

koko95
02-02-2014, 04:11
Сега ако може да ми кажете как да вкарам в тоя source code да отваря заедно с програмата и друго нещо???

anonymous908491
02-02-2014, 11:44
Сега ако може да ми кажете как да вкарам в тоя source code да отваря заедно с програмата и друго нещо???

Другото нещо е икона/снимка. Голямо постижение си направил.
Защо се мъчиш, дори наименованията не знаеш, source code имаш в нета, в програмите се нарича по друг начин.

mcfe
02-02-2014, 19:21
Де да можеше това, което искаш да направиш. В зависимост от езика за програмиране(C,C++ и други езици, които се компилират до машинен код) няма как да се види сорс кода на компилирана програма. Можеш да видиш инструкциите, но трябва да си Assembler Guru, за да разбереш какво се случва. Отделно ако програмата е защитена с някакъв packer(и anti-debug техники), няма как да я промениш.

MaGuSs
02-02-2014, 19:29
Де да можеше това, което искаш да направиш. В зависимост от езика за програмиране(C,C++ и други езици, които се компилират до машинен код) няма как да се види сорс кода на компилирана програма. Можеш да видиш инструкциите, но трябва да си Assembler Guru, за да разбереш какво се случва. Отделно ако програмата е защитена с някакъв packer(и anti-debug техники), няма как да я промениш.

Кой ти говори тука за електроника, че споменаваш асемблер... ?

mcfe
02-02-2014, 20:03
Кой ти говори тука за електроника, че споменаваш асемблер... ?
Че компютъра си е електроника. koko95 иска да види сорс кода на компилирана програма, аз му казвам, че може да види асемблерните инструкции на програмата(текстовия сорс код го няма)/които процесора изпълнява - а процесора си е част от електроника/.

MaGuSs
02-03-2014, 02:31
Че компютъра си е електроника. koko95 иска да види сорс кода на компилирана програма, аз му казвам, че може да види асемблерните инструкции на програмата(текстовия сорс код го няма)/които процесора изпълнява - а процесора си е част от електроника/.

Кернел-а казва какво да прави процесора, рамта, видео картата и хард диска и всичко кот се сетиш дет има микропроцесор. Асемблер е просто език и все пак не е крайния код, който управлява микропроцесора. коко95 иска обикновен сорс код на c++ C# или там на каквото е написана програмата, но няма как да го види понеже няма проджект файловете. Единствения начин, който поне аз знам, за да се едитне дадено .exe е едит чрез HEX кода му.
Всички програми създават процеси в ОС-ма, ОС-ма чрез процесите се обръща към кернела на ОС-ма, който казва как да се обработи информацията и какви ресурси да даде на този процес. Явно изобщо си нямаш представа как работи един компютър..

http://prikachi.com/images/88/7024088k.png

mcfe
02-03-2014, 06:01
Хайде да не си мерим пи...знанията. Асемблерният език не е крайният, но отвори едно PE с дебъгер като Ollydbg/IDA и машинния код ти е показан заедно с инструкции на асемблер(защото е по-разбираемо отколкото да гледаш opcode-овете). И в крайна сметка аз казах абсолютно същото, ако програмата е била компилирана до машинен код(а не примерно bytecode като при Java), то няма как да види тесктовия сорс код.

А начин да промениш EXE е отново с дебъгер, аз препоръчвам Ollydbg 1.10 или Ollydbg 2, но двойката няма плъгини, докато единицата има плъгини за разни анти дебъг техники.


Явно изобщо си нямаш представа как работи един компютър
Това откъде ти хрумна пък не знам... Някакви комплекси имаш.

MaGuSs
02-03-2014, 19:44
Това откъде ти хрумна пък не знам... Някакви комплекси имаш.


Не знам, може би...

ZloboMiR
02-04-2014, 03:04
От мен точка за идеята с HEX едитора.