PDA

View Full Version : Любимите ви книги



Nameless girl
02-03-2014, 09:39
Ще ви помоля да напишете заглавията на любимите си книги, благодаря предварително :)

wasch0
02-04-2014, 17:37
Обожавам Виктор Юго. Цялостното му творчество е изумително.С умели похвати ни представя светът, какъвто всъщност е, с всичките му грозни страни. Всяка една негова книга заслужава да бъде прочетена.
Харесвам и "Отнесени от вихъра" на Маргарет Мичъл. Преди да я прочета очаквах, че ще бъде леко любовно романче, а се оказа много повече. Влюбих се във всеки един от героите и смятам, че всеки, който я прочете, ще открие себе си в някой от тях. Препоръчвам я :)

~LadyCrawley~
02-04-2014, 19:35
Четох трилогията за камъните-Рубинено червено, Сафирено синьо и Смарагдово зелено. Страшно ме грабнаха. За момента те могат да се определят като "любими"

psychopath
02-04-2014, 20:35
Престъпление и наказание
1984

gLoRiToO
02-06-2014, 06:55
Ами на Стивън Кинг-Зеления път,Сблъсък,То,Кери,Безсъни е.На Сюзън Колинс-трилогията Игрите на глада.На Дан Браун-Ад,Шифърът на Леонардо,Изгубения Символ,Шестото клеймо.На Джеймс Ролинс- Амазония,Дяволска колония,Окото Господне,Кръвта на Сатаната иии още много други негови книги...

Jaune
02-06-2014, 09:02
Extremely Loud & Incredibly close, Самотата на простите числа, Великият Гетсби, Зимата на нашето недоволство, Сбогом на оръжията, Човекът с чадъра и др. разкази, Ясновидката, почти всичко на Труман Капоти /без Закуска в Тифани:Д/, ЛОЛИТА, 18% сиво, Гордост и предразсъдъци, Антон и Точица, Малки жени, Отклонение, разказите на Селинджър...

ekaterinadimitrowa
02-06-2014, 09:06
Заветът Мефисто, Дарба, Ревенант, Божествени и прокълнати.. Аз само такива чета. :)

evalongoria
02-06-2014, 09:18
Брулени хълмове,Островът под морето,Вероника решава да умре,Закуска в Тифани

zvezdiichkataa
02-06-2014, 22:19
"Под игото"; "Мемоарите на една гейша"; всякакви психологически книги. Има още доста, но тези са, които мога с удоволствие да препрочитам.

Зайче..
02-07-2014, 07:42
'Две малки момиченца в синьо'
'Домът на малката Лизи'

smilelady
02-07-2014, 11:32
'Крадецът на книги' - колко жестока е действителността..

ameli
02-07-2014, 19:46
Клетниците е една от малкото книги, която ясно ми се е запечатала в съзнанието, въпреки че я четох доста отдавна..

mi6ok123
02-07-2014, 20:07
Доста са:

1. Трилогията "Скъпоценни камъни" - Керстин Гир: Рубиненочервено, Сапфиреносиньо, Смарагдовозелено,
2. Трилогията ПЕПЕЛ - Илса Бик: "Пепел", "Сенки", "Чудовища".
3. Поредицата "Петата вълна" - Рик Янси
4. Поредицата за Чарли Дейвидсън - Даринда Джоунс: "Първият гроб отдясно"...

plqki1
02-08-2014, 15:19
Аз харесвам общо взето всички книги на Рик Риърдън, но най-хубавата която съм чела е на Филип Пулман - Тъмните му материи. Също развлекателна е и поредицата Скълдъгъри Плезънт, за хора които са фенове на сарказмите.

ifyouonlyknew
02-08-2014, 16:09
Хм..на Димитър Талев тетралогията,особено Железният светилник..определено си заслужават четенето..Паулу Коелю също ме впечатли,но само с Алхимикът. Също обичам много книгите на Тери Пратчет,също и Дан Браун с Изгубеният символ.Сюзън Колинс и Игрите,като първата е най-добра и определено любима за мен.

Bubblegumz
02-09-2014, 14:07
С риск да се олея малко:"Игрите на глада" на Сюзън Колинс,"Клетниците" на Юго,"Skagboys" и "Trainspotting"(не знам как са преведени на бг) на Ървин Уелш,всички книги от "Хари Потър" поредицата на Дж.К.Роулинг,"Брулени Хълмове" на Емили Бронте,"Гордост и предразсъдъци" на Джейн Остин,"Братята с лъвски сърца" на Астрид Линдгрен,"1984" на Джордж Оруел,"Честни илюзии" на Нора Робъртс,"Едно" на Ричард Бах,"Граф Монте Кристо" на Дюма

autumn_eyes
02-09-2014, 14:35
С риск да се олея малко:"Игрите на глада" на Сюзън Колинс,"Клетниците" на Юго,всички книги от "Хари Потър" поредицата на Дж.К.Роулинг,"Брулени Хълмове" на Емили Бронте,"Гордост и предразсъдъци" на Джейн Остин,"Братята с лъвски сърца" на Астрид Линдгрен,"1984" на Джордж Оруел,"Граф Монте Кристо" на Дюма това
също и "Дивергенти" (цялата антиутопия на Вероника Рот),
"Бонбонени обувки" и "Шоколад" на Джоан Харис (любима авторка)
"Дориан Грей" на Уайлд
серията "Песен за огън и лед" на Дж.Р.Р.Мартин
"Орландо"- Вирджиния Улф
"451 по Фаренхайт" на Рей Бредбъри
Всичко на Тери Пратчет,Маркъс Зюсак, Умберто Еко
Всъщност и Дан Браун.
"Сонети" на Шекспир
Поезията на Една Сейнт Винсънт Милей"
"Властелинът на пръстените" на Толкин
Поредицата за Пърси Джаксън на Рик Риърдън
"Мастилено сърце"
"Лолита" на Набоков
"Парфюмът. Историята на един убиец" на Патрик Зюскинд
"Винету" и поредицата "Великите Детски Романи" са ми любимите книги от детството
"Поканиме да вляза" на Йон Линдквист (една от най-плашещите книги, които съм чела"
поредицата за Патрулите на Сергей Лукяненко
"Хрониките на Нарния" и "Хрониките на Спаидъруик"
поредицата "Мечът на истината" на Тери Гудкайнд

и още мнооого

MsMiracle
02-09-2014, 16:22
Обожавам да чета автобиографични книги. В момента чета втората на Рони О'Съливан - "Running", а после ще видя към какво да се насоча.

Иначе, от любимите ми са "Мемоарите на една гейша", "Птиците умират сами", а "Тютюн" на Димов ми е фаворитът в този жанр.

"Крадецът на праскови" и "Граф Монте Кристо" пък ясно са ми се запечатали в главата от по-ранните години, в училище.

Nickolas
02-10-2014, 19:42
Престъпление и наказание
1984

Точно! Също така и "Братя Карамазови".

"Да убиеш присмехулник" - Винаги съм я обичал.

kristin^_^
02-10-2014, 20:25
"Алиса в страната на чудесата", трилогията " Хекс Хол" и "Мемоарите на една гейша" :)