PDA

View Full Version : Твърде много сън.



Sunny_stz
02-03-2014, 13:42
Здравейте на всички! Виждала съм стари теми такива, но реших да създам нова , за да не се налага да подновяваме старите.Та от доста време насам доста си изместих режима. Лягам си към 4,5 сутринта и ставам едвам едвам в 13:30, само защото трябва да ходя на обяд и ако не отида до 2 без нещо ще го пропусна,но въпроса е че ставането ми е много трудно и след това не се чувствам особено бодра.Дали това не се получава в резултат на повече сън, защото за да се наспя ми трябват над 9 часа, а ако съм спала някои дни по-малко от 8 часа на следващия спя и над 10, за да компенсирам.Тези дни реших да се опитам да лягам с половин час по-рано и да ставам малко по-рано.Първите дни започна да се получава, но после като започнахме пак да се събираме с колегите вечер след работа и пак лягането късно си е налице! Въпроса е че понякога дори да легна с половин, един час по-рано, пак не се събуждам кой знае колко по-рано, а пак към 1 и нещо на обяд и даже не ми се става.Явно това е някакъв биологичен часовник, защото от доста месеци насам го изградих......По принцип обичам да си поспивам повече, но преди нормалното ми ставане беше 12 ч. на обяд за да се наспя, като лягах в 2,3 най-късно. Е случвало се е и по-късно да лягам ,но пак съм гледала да стана най-късно към 12:30, а сега едвам ставам в 13:30. Ако можете да ми дадете някакъв съвет да си изградя по-добър режим ще е от полза.А другото, което искам да споделя е че започнах отново да тренирам и в деня в който съм била на тренировка имам нужда от повече сън, със сигурност от 10 часа....,иначе просто всичко ме боли и се чувствам пребита...Явно просто в момента не съм в много добра форма, защото мястото където живея в момента , няма много развлечения и за да отидеш до най-близкия магазин или нещо други ти трябва повече от половин час с градски транспорт и съм в голям застой.За да можеш да излезеш някъде трябва да го планираш няколко дни по-рано и всъщност мястото на което живеем си е доста застояло, защото няма нищо кой знае какво на около и деня ти минава в обядване, след това имаш няколко часа вкъщи и после отиваш на работа със автобуса и така всеки ден....

Sunny_stz
02-03-2014, 13:46
Освен това да допълня, че от близо 10 месеца работя на това място с приятеля си , но вече искаме да сменим работното място, защото ни стана доста еднообразно и искаме нещо по-различно.Не че тук е лошо, но ви разказах за какво става въпрос и този застоял начин на живот никак не ми харесва,защото тук нямаш почти никакво движение, освен ако не си го организираш и планираш предварително, защото все пак трябва да си и в кондиция за работа!