PDA

View Full Version : BB крем на Нивея или на Гарниер?



Mirrela.
02-03-2014, 17:56
Какво е вашето мнение?Коя от 2-те марки е по-добра и ефикасна?

Dam Yeo Wool
02-03-2014, 18:12
BB крема на Nivea е добър, веднъж си бях взела на Garnier,но кожата ми лъщеше много от него.
Взех си този за мазна кожа на Garnier и беше перфектно,така че мога да кажа,че зависи и от кожата.

ПП: Вече не ползвам такъв .. ползвам Missha Perfect Cover BB Cream и съм най-доволна!

http://prikachi.com/images/413/5939413j.png

ameli
02-03-2014, 18:13
Имам на Нивея, в началото сякаш по ми харесваше, сега почти не го ползвам и лицето ми си е сравнително чисто (имах подозрения, че ми излизат пъпчици от него). Сега си слагам като се сетя.
Иначе ми придаваше един червеникав тен; като се имаше предвид, че аз не съм толкова бяла и това беше от светлия нюанс. Друг минус - почти няма покривност, приятно хидратира, но после допълнителното омазняване беше на лице.. и така, като си го взех беше на примоция - сега бих се замислила. Смятам даже да си вземам някакъв азиатски, ама чакам сметката да набъбне малко :D

sunshine :**
02-03-2014, 18:20
Използвала съм и двата и от личен опит говоря.Нивея - отвратителен е./ седи на петна, няма светъл тон, ако си с светла кожа и едвам се разнася/.Гарниер - страхотен, ползвам този за комбинирана до мазна кожа и е страхотен с по-добро покритие е и има матов завършек и седи напълно естествено.

Dam Yeo Wool
02-03-2014, 18:22
Имам на Нивея, в началото сякаш по ми харесваше, сега почти не го ползвам и лицето ми си е сравнително чисто (имах подозрения, че ми излизат пъпчици от него). Сега си слагам като се сетя. Иначе ми придаваше един червеникав тен; като се имаше предвид, че аз не съм толкова бяла и това беше от светлия нюанс. Друг минус - почти няма покривност, приятно хидратира, но после допълнителното омазняване беше на лице.. и така, като си го взех беше на примоция - сега бих се замислила. Смятам даже да си вземам някакъв азиатски, ама чакам сметката да набъбне малко.

Аз си поръчах от Ebay - Missha Perfect Cover BB Cream. Корейски е,невероятен!

http://prikachi.com/images/128/7027128w.jpg http://prikachi.com/images/130/7027130t.jpg

sunshine :**
02-03-2014, 18:33
^да корейските са най-добри, но зависи дали имаш възможност да си поръчаш.

girl91
02-03-2014, 18:36
Сега погледна BB на Missha в Ebay - въобще не е скъп, но може би тези по-евтините са ментета.
Но как мога да уцеля правилния цвят?

Hilary_
02-03-2014, 18:40
Нито една от двете марки нямат цвета ми.
Това, което имам е BB на Dermalogica и CC на Bioten.

Dam Yeo Wool
02-03-2014, 18:46
Сега погледна BB на Missha в Ebay - въобще не е скъп, но може би тези по-евтините са ментета. Но как мога да уцеля правилния цвят?

Цената в Ибей варира според продавача. Моя го взех за около 8$ за 20мл. Самият крем не е никак скъп.
Няма как да го уцелиш,но ако се колебаеш между два цвята,взимай. Стига да имаш възможност.

Hayashi
02-03-2014, 18:48
Открихте топлата вода, значи! :D
Със сигурност не бих препоръчала нито един от двата, Nivea-та е един прахообразен и изсъхва много неприятно тип маска и светлото им дори не е близо до светло. Garnier-то са леко по-добре от към цветове, но пък техния за нормална кожа все едно са го смесили с половин бутилка олио.
Ако взимате Missha-та да знаете, че са по-тежки и със сигурност няма да се харесат на всички.

Dam, ти чудесно го препоръчваш, ами аз добре, че имах мостри, защото се оказа, че тяхното 21 ми е доста тъмнично. Евентуално трябва да издирвам 13, но със сигурност не Signature Wrinkle Filler, който пробвах.

girl91
02-03-2014, 19:12
Аз до сега не съм си взимала BB от тези, предлагани в България, защото си мисля, че нито едно няма да ми хареса и са боклуци.
В бг мама преди малко видях какво пише за корейските BB:
Цветовете са често с розов и/или сивеещ подтон, сравнително по-малко са жълтеещите
- Цветовете често са доста светли
- Голяма част от кремовете имат висок фактор и не са подходящи за снимки със светкавица заради белия цвят, който дават на лицето

Hayashi
02-03-2014, 20:00
Etude House имат жълтеещи. Но няма как да не ги обичам корейците, че правят и неутрални, защото в Европа са трудни за издирване.
Цветовете варират от много светли до средни, но наистина няма тъмни. За сметка на това разнообразието от цветове тип "Снежанка" е доста голямо и дори много бели хора ще си намерят доста видове, които да им паснат.
Имат и доста без фактор. Всъщност факторът обикновено е около 25-30, което е идеално за всеки ден. Физическата защита на която залагат е предимно физическа, затова и се получава бялото при светкавица.
И опаковките на някои са толкова хубави. Направо крещят "грабни ме"!
Корейците залагат доста на екстрактите. Повечето BB-та имат поне 2-3. На някои хора обаче това им докарва алергии.
Там не ги е подгонила анти-парабен манията и повечето BB-та имат 1-2.
Много от BB-тата са с така наречения лъскав финиш, който не е особено популярен тук, но в Корея му се радват много. За някой, който очаква нещо матиращо може да е доста шокиращо.

Dam Yeo Wool
02-03-2014, 20:09
За някой, който очаква нещо матиращо може да е доста шокиращо.

Добре казано!

fUcKsMiLe
02-03-2014, 22:58
Nivea-та е един прахообразен и изсъхва много неприятно тип маска и светлото им дори не е близо до светло.

Светлото на Нивеа е просто ужасно тъмно.
Все едно си била седмица на плажа и си хванала яко тен.
Не препоръчвам, даже бих го забранила ако можех, отвратителен е.

The Cheetah
02-04-2014, 07:24
Нито едното. Пълни са с всякакви глупости

kaRamella
02-04-2014, 12:44
Нито една от двете марки нямат цвета ми.

Нито единият, нито другият не са ми направили добро впечатление.

Mirrela.
02-04-2014, 13:57
На мен ми трябва нов ББ крем,но не съм съвсем сигурна на коя марка да си взема..някакви съвети?

Dam Yeo Wool
02-04-2014, 16:23
На мен ми трябва нов ББ крем,но не съм съвсем сигурна на коя марка да си взема..някакви съвети?

Ще сбъркаш която и от двете марки да избереш,но ако си твърдо решена да е една от тези - Гарниер.

Все пак виж тези:

http://prikachi.com/images/565/7030565r.jpg

baby_baby
02-05-2014, 13:50
Нивея е по-добър имам ги и двата но на Гарниер не ми харесва много

Runaway11
02-05-2014, 19:46
Гарниер е просто отвратителен! Говоря за този за мазна кожа...