PDA

View Full Version : Има ли смисъл да задълбавам...?



gLoRiToO
02-03-2014, 20:00
Здравейте аз съм на 22г и ще ви помоля за някакъв съвет относно моята ситуация.От 6 месеца някъде си общувам с едно момче,което е по-голямо от мен,в началото супер приятелските чувства имах към него и даже не залагах големи надежди,дори да се видим,тъй като той е живее на около 300км от София.През последния един месец обаче сякаш чувствата ми се обърнаха тотално,напоследък даже си мисля,че започвам да се влюбвам - вечер заспивам с мисълта за него и сутрин се будя по същия начин,през деня си мисля за него,а няколко вечери го сънувам.Въпроса е,че той е голям майтапчия и постоянно се шегуваме,колко ще ни е яко семейството заедно,колко готино ще си прекарваме,но за мен нещата май вече преминаха този праг на шегата.Края на този месец ще се видим,но незнам той дали изобщо има очаквания за нещо повече от приятелство-казва колко иска да се видим,колко яко ще си изкараме като излезем,как ще се забавляваме...Въпроса е,че преди 1г приключих връзка от разстояние,която продължи 4г.Бившия ми живееше в чужбина и наистина много се обичахме и ни се получаваха нещата,но просто връзката ни се изчерпа.Искам сериозна връзка отново,искам пак да обичам някого истински и исках този някои да бъде близо до мен,а не да се чуваме по скайп и да не мога да го прегърна вечер,но явно ми е писано да се влюбвам в мъже,които са далеч от мен...Незнам какво да правя?Не искам да му казвам директно всичко,тъй като незнам как ще реагира,показвам му че имам интерес-пиша му всеки ден,пращам му (мечета) и целувки за лека нощ,но той всякаш приема всичко в рамките на шегата.Дори когато ми казва,че го кефя много и че щял да ме взима за жена,немога да разбера майтап ли е всичко...Според вас има ли смисъл да задълбавам?И повече мъжката част от аудиторията-как да му покажа по по дискретен начин,че за мен не е шега всичко,което си пишем?

MsMiracle
02-03-2014, 22:22
Не е сигурно дали когато се видите на живо ще се държи по същия начин. Различно е от компютъра. Според мен чак след като се срещнете, ще можеш да си направиш извод какво да правиш по-нататък.

RapExotic
02-05-2014, 07:38
Какво са 300км? 2 часа път. До сега отдавна е трябвало да се срещнете, за да започнете да общувате реално. При виртуалното общуване има една малка особенност - не виждаш емоцията на човека. Освен това получаваш тази информация за човека, която той иска, а останалата си я запълваш с твои представи, които най-често са погрешни и има разочерования след реалната среща. Не отричам този тип запознанства, но нещата трябва да се доведат до реална среща в рамките на 21 дни иначе със сигурност ще има разминаване в представите ви един за друг.

valdesbg
02-05-2014, 08:59
Забрави дикретността. Сериозните теми се обсъждат директно със свалени карти и ясни позиции. Съвет от мен - от разстояние нищо недей да правиш. Съберете се в един град (все тая кой) и вижте кво ще излезе.

gLoRiToO
02-05-2014, 17:38
Ами...сега в края на месеца ще се видим,но незнам дали ще имам смелостта да му кажа всичко,тъй като ме е страх да не се отдръпне.От друга страна,май ще е по-добре да му кажа или да му покажа,пък да става каквото ще,защото то в това положение няма как да се получи нищо ...

valdesbg
02-05-2014, 18:37
А скивай сега - няма кво да те е страх - ако се дръпне, значи не е твоя човек, ако не се дръпне - значи може да измислите нещо.

Бтв не бях те засичал отдавна :)

baby_baby
02-05-2014, 18:49
Не е сигурно дали когато се видите на живо ще се държи по същия начин. Различно е от компютъра. Според мен чак след като се срещнете, ще можеш да си направиш извод какво да правиш по-нататък.

+++

SuNsEt
02-05-2014, 18:58
Любовтa искa присъствие,aко 300км зa теб сa много,не зaдълбaвaй.
Другото,което е - остaни известно време сaмa.Според мен те е стрaх дa остaнеш без приятел,зaщото си свикнaлa дa си с някого.Дaй си време и не му мисли толковa.Гледaй по-лежерно нa нещaтa и просто бъди щaстливa,остaнaлото сaмо ще си дойде.

BeTheOne
02-05-2014, 19:11
Колкото повече отлагаш да говорите, толкова по-трудно ще става за теб. Все ще си мислиш: "тази прегръдка, която ми изпрати само приятелска ли беше или нещо повече"... и все неща от този род.

Чувствата ги имаш. Това не се променя, освен ако не искаш да издевателстваш над себе си. Приеми ги и му кажи. Как? Спокойно и без притеснение от последствията (да лесно е да го кажа знам и да трудно е да се направи). Ако сте достатъчно зрели и близки, ако той няма интерес пак можете да си останете приятели. Естествено ще има някакво отдръпване.


Поздрави!


BeTheOne

valdesbg
02-05-2014, 19:28
Момент вие виждали ли те е преди? Или ти и е влюбила в ник + снимка под него?

gLoRiToO
02-06-2014, 06:19
А скивай сега - няма кво да те е страх - ако се дръпне, значи не е твоя човек, ако не се дръпне - значи може да измислите нещо.

Бтв не бях те засичал отдавна :)

Ами аз не бях влизала тук от толкова време...Вече се завърнах ;)

gLoRiToO
02-06-2014, 06:22
Любовтa искa присъствие,aко 300км зa теб сa много,не зaдълбaвaй.
Другото,което е - остaни известно време сaмa.Според мен те е стрaх дa остaнеш без приятел,зaщото си свикнaлa дa си с някого.Дaй си време и не му мисли толковa.Гледaй по-лежерно нa нещaтa и просто бъди щaстливa,остaнaлото сaмо ще си дойде.

Амии определено не ме е страх да остана сама,тъй като от последната ми сериозна връзка(продължила 4г) се мина вече 1г.
Искам да се получат нещата,тъй като имам доста голямо привличане към този човек и не говоря за чисто физическо привличане...Разбираш ме сигурно за какво ти говоря...

gLoRiToO
02-06-2014, 06:27
Момент вие виждали ли те е преди? Или ти и е влюбила в ник + снимка под него?

Амии не сме се виждали на живо.Ние се запознахме по интернет,но е виждал много мои снимки във фейса,а и аз негови...Но в случая за мен това не е от голямо значение,тъй като много ме кефи като човек.А тези 300км са нищо,в сравнение с предишните 3500,които ме деляха с бившия...

valdesbg
02-06-2014, 06:54
Оттеглям предложението си. Зарежи ситуацията, кофти картинка е, ще излезеш наранена. Постарай се следващия път да избегнеш интернет при евентуално влюбване. Прекалено зависима си от онлайн общуването и това ти играе лоша шега.

RapExotic
02-06-2014, 07:37
Амии не сме се виждали на живо.Ние се запознахме по интернет,но е виждал много мои снимки във фейса,а и аз негови...Но в случая за мен това не е от голямо значение,тъй като много ме кефи като човек.А тези 300км са нищо,в сравнение с предишните 3500,които ме деляха с бившия...

Немога да разбера по каква причина се влюбвате в хора, които дори не познавата, че чак и връзка наричате това. Толкова ли няма реални готини хора около вас, че прибягвате до такива методи за запознанство? (говоря в множествено число, защото за съжаление не си само ти)

gLoRiToO
02-06-2014, 11:28
Ами честно казано хора има много,но свестни малко...Не мисля,че чак съм влюбена в него,просто усещам,че след време ако си допаднем,след като се видим,ще мога да имам сериозна връзка с този човек.И не мога да си заповядам,кого да харесвам и кого не,просто се случва без определена причина...

valdesbg
02-06-2014, 12:53
Свестните са достатъчно като бройка, недей се залъгва че само в нета ги има. Дори и в село от 200 човека да живееш има поне 5 свестни момчета според твоите критерии. Интернет като средство за запознанство е ок, като основен/единствен начин на общуване е много лош. Особено лош е за водене на любовни кореспонденции, връзки от разстояние и прочее. Добави и факта че не сте се виждали.. и кашата е пълна.

Сериозно - вижте се, лошо няма. Недей да тръгваш с нагласа за квото и да е. СЛЕД като се видите и имаш реални впечатления тогава може. Връзки през интернет и от разстояние са просто несъществуващи понятия.

plqki1
02-08-2014, 15:39
Това само ще те нарани. За една пълноценна връзка, човек има нужда и от физическото докосване на партньора.