PDA

View Full Version : Грешки по баловете



zuser00
02-04-2014, 09:29
Здравейте, не знам да има друга такава тема,но ако има то се извинявам.Тази година завършвам и се стягам за голямото събитие,но ще ми бъдат от полза мнения на хора с опит,минали вече през това.Тук може да споделяте какви “грешки“ мислите,че сте допуснали на бала си - не е трябвало да харчите толкова за грим/прическа,роклята с обръчи не се е оказал подходящ избор или просто е трябвало да хапнете нещо преди да отиде на голямо събитие. Ще се радвам да споделите ^^

sunrisee6
02-04-2014, 10:09
Трябваше да ям повече в Шератон, защото беше много вкусна храната. :D
И ако сега се върна, бих сменила фризьорката, която доста случайно избрах, без много да му мисля.

Schatzi
02-04-2014, 10:30
Купи си удобни обувки!!

Аз лично бях адски недоволна от фризьорката ми.. Взе ми 60 лв. само за къдрици с преса, които и сама щях да си ги направя и то сто пъти по добре.. Като се прибрах в нас трябваше да си дооправям косата сама. Та за мен това си бяха едни напълно излишни пари..

Огромна грешка, която направих, бяха изкуствените мигли :Х Тези, които си бях купила, бяха просто огромни за лицето ми, и сега като се гледам на снимки от близо, умирам от ужас. Така че внимавайте и за това :Д

Ако се сетя още нещо, ще пиша :)

Cloud9
02-04-2014, 10:38
не е трябвало да харчите толкова за грим/прическа,роклята с обръчи не се е оказал подходящ избор или просто е трябвало да хапнете нещо преди да отиде на голямо събитие. Ще се радвам да споделите ^^

Всичко,което си изброила,е грешка.Е,има хора,на които обръча им е удобен,но според мен обръчи за бал е малко в повече.лично мнение.най-голямата грешка е да харчиш прекалено много пари и да се вманиачиш върху това как изглеждаш.балът е страхотно преживяване и трябва да му се насладиш.Намери рокля,която ти е удобна и ти подхожда на фигурата.най-добре е да имаш семпъл грим и прическа.Танцувай много и леко с алкохола.

anonymous708973
02-04-2014, 10:46
Аз с ръка на сърцето казвам, че по моя бал нямаше грешки.
Единственото, което не беше перфектно, беше косата ми. Та, препоръчвам да отидеш на пробни прически при един-двама фризьори... Моят, например, се оказа, че подстригва уникално, има страхотни професионални серии в салона, но просто няма особен опит с абитуриентки. Той си беше казал, че не работи с тях, защото са пикли, които не знаят какво искат, но просто направи изключение за мен. Не се получи, както го исках, но не е трагедия.

На пробен грим също отиди - особено ако не носиш тежък грим по принцип, за да не се изненадаш неприятно. Под "тежък грим" нямам предвид черни клепачи - може да си със светли сенки и гримът пак да е тежък, защото задължително ти трябва покривен фон-дьо-тен, добър коректор, контур, хайлайтър... доста неща са, с които ако не си свикнала, може да е малко кофти. Не се страхувай да си със силен грим, защото на снимки се измива доста. Не се страхувай от изкуствени мигли - дори да имаш хубави, понякога имаш нужда от допълнителна екстра.

И си купи - НА ВСЯКА ЦЕНА - удобни обувки, които да разтъпчеш преди това. Аз бях с едни и същи на изпращането и бала, например - суперкласически модел, много си ги обичам.

cookie dough
02-04-2014, 17:44
Аз бях с рокля тип бюстие, но отслабнах преди бала (без да искам) и трябваше спешно да се стеснява. :) Също, прическата ми беше меко казано тъпа. Понеже не отидох на пробна, фризьорката ми ме направи толкова къдрава, че скъси дължината която бях чакала с месеци. Като цяло това бяха гафовете, другото беше окей. :) Единственото, което мога да посъветвам е да си вземеш някаква коктейлна рокля, която да можеш да носиш и след това. Няма смисъл да затваряш толкова пари в гардероба.

sunxflower
02-04-2014, 20:09
Така... да изкажа мнение за роклите с обръч. Не съжалявам за моята, не мога да съжалявам за нещо, което толкова обичам, дори и да беше неудобно. Истината е за този тип рокли е, че на теб (докато ги носиш) са ти супер удобни. Моите съученички се препъваха в техните и постоянното вдигане на роклите от земята си беше пълен цирк, а пък в роклите с обръч имаш място половин шпагат да направиш. Ходех си все едно съм гола, сериозно, супер удобно и хладно едно такова (че пък корсета спарва леко) :D Ама си имат и своите минуси. Както казвам роклите са супер удобни за теб, но не и за другите. Постоянно се настъпва роклята и пречи на другите, защото е обемна. (моята дори я скъсаха, защото най-горния плат беше мрежа и постоянно се заплиташе в пайети или токчета на обувки). И е кофти да танцуваш с нея, чувстваш се като онези кукли в кутийките, само на едно място и само напред-назад и това e! :D По средата на моя бал, така и така вече ми беше скъсана роклята, махнах си обръча и живот брат. Само, че роклята се издължи и дори и аз вече си я настъпвах, но поне можех най-сетне да танцувам! :D Като цяло, отново, не ме е яд, но ако не ти е мечта за обемна рокля, не си купувай. Да, изглеждат прекрасно, но не си заслужава цялото мъчение. :) С ръка на сърцето, ако знаех, може би нямаше да си я купя.
Друго, което да споделя е може би цената, не се изхвърляйте, защото няма смисъл. Моята не беше 1000лв, но и парите, които струваше не си заслужаваха, егати почивката на морето можех да си изкарам с тях.

p.s. Ако сте корсет или имате някакви подобия на "корсет" на гърба си задължително си носете резервни лентички, На 5 от момичетата от моя бал се скъсаха. :)
p.s.2. Пак казвам, ако не ви е мечта, не се изхвърляйте и с вкстеншъни и изкуствени нокти. 2 месеца по-късно ще ви е смешно, че сте го направили.
p.s.3. Честно, трябваше и аз да избера елегантността, ама пък реших да съм принцеса. Така, че колкото и съвети да получите в темата, накрая съвсем друго ще стане!

Целувки!

xXxMimixXxX
02-05-2014, 00:00
Аз бях със семпла рокля в прасковено която успях да купя от Зара и за която дадох само към 80лв. Косата и гримът ми ги направи една моя приятелка, която се справи доста добре (поне така мисля :D ). Изкарах си чудесно, но ако можех да променя нещо това щяха да бъдат изключително неудобните обувки…напълно безсмислено. Към края на вечерта вече не можех да ги понасям и се събух. Същото се случи и с още няколко момичета, наистина глупаво..

Hayashi
02-05-2014, 10:51
14 см обувки и рокля с обръч подравнена по тях. После като ги свалих цяла нощ се спъвах, но се успокоявах, че ако не беше обръчът да я държи далеко от краката ми можеше и да се пребия.
Мама ми стегна корсета твърде много и като се прибрах сутринта имах рани под мишниците.

Нещо, което винаги ми се набива в очите обаче е белият коректор под очите. Стои просто потресаващо на снимки със светкавица, а масово гримьорите го слагат така.

cookie dough
02-05-2014, 23:33
Аз бях със семпла рокля в прасковено която успях да купя от Зара и за която дадох само към 80лв. Косата и гримът ми ги направи една моя приятелка, която се справи доста добре (поне така мисля :D ). Изкарах си чудесно, но ако можех да променя нещо това щяха да бъдат изключително неудобните обувки…напълно безсмислено. Към края на вечерта вече не можех да ги понасям и се събух. Същото се случи и с още няколко момичета, наистина глупаво..

Евала. Такива рокли трябва да се въведат като дрескод, за да се спре с безумията, които излизат всяка година. :)