PDA

View Full Version : Каво ми става с компа?



m0ns73rrr
02-04-2014, 11:13
Така, от месец и нещо компа ми полудява - като играя някоя игра в един момент играя с 50-60 фпс и изведнъж спада на 15-20 и това ме изнервя супер много......Като го пусна и трябва да изчакам 20-30 минути за да правя нещо, защото процесора ми не мърда от 90-100% =(
Някакви идеи как да го оправя?

npp
02-04-2014, 11:58
видял ли си температурите дали не прегрява нещо?, ползвай aida64: http://www.aida64.com/downloads/aida64extreme400exe

ако са наред, тогава започвай да чистиш: системния регистър, startup-а от приложенията които могат да се стартират ръчно, за вируси и malwares, и дефрагментирай харда, ето препоръчителни програми:

wise registry cleaner
ccleaner
avast
malwarebytes
spybot s&d
smart defrag

за да ги намериш и изтеглиш, маркираш името на всяка една поотделно --> кликаш десен бутон на мишката върху маркираното поле и след това върху search google for...

OoVasKoO
02-04-2014, 13:45
ако са наред, тогава започвай да чистиш: системния регистър, startup-а от приложенията които могат да се стартират ръчно, за вируси и malwares, и дефрагментирай харда, ето препоръчителни програми:

wise registry cleaner
ccleaner
avast
malwarebytes
spybot s&d
smart defrag


+TDSSKiller

mcfe
02-04-2014, 19:37
+TDSSKiller
Както и Malwarebytes Anti-Rootkit/MBAR и GMER, но според мен ще е прегряване, аз досега игра не съм пускал без първо ръчно да си пусна вентилатора на картата на поне 60-70%/иска почистване/.

Обаче ако компютъра е нов, може да има вирус-копач.

toad
02-04-2014, 20:53
Може да е от много неща. Ако не разбираш какво правиш , как да откриеш проблема , да си почистиш машината и да я оптимизираш по-добре извикай някой , който знае. С тези съвети по-горе най-много или да си загубиш времето или да си сбозиш машинката . Предполагам не знаеш какви апликации ти трябват и какви не , кои са системни и кои са драйвъри . Кои биха били потенциални вируси и как да ги изчистиш . По-добре извикай някой приятелче , което разбира . Винаги остава и варианта да си преинсталираш Уиндоусчето , помага винаги , когато проблема е софтуерен ;) .

Може и да е нещо елементарно , като ъпдейтващ се софтуер и да ти цикли , докато се ъпдейтва и инстолва. Виж кой процес точно товари процесора , когато това се случва. Профилактично си дай скан дискче и провери за къръпнати системни файлове със sfc /scannow в CMD.

m0ns73rrr
02-15-2014, 10:40
Как по-точно да пусна ръчно вентилатора на картата? Че не съм много наясно :?

ОР
02-15-2014, 11:44
Как по-точно да пусна ръчно вентилатора на картата? Че не съм много наясно :?

MSI Afterburner

nano855
02-17-2014, 18:48
Ъпдейт на драйверите?

m0ns73rrr
02-18-2014, 16:48
Това направих първо =)

koko95
02-19-2014, 12:15
Преинсталирай операционната система на windows 8 enterprice с най-новите драйвъри и най-новия релииз , и почисти компютъра от прах със сгъстен въздух.Също така смени всички термопасти със специална за компютри.Сложи си специални тихи вентилатори- 2 на брой, един отзад на кутията и един отпред.Сложи си на процесора вентилатор+радиатор.

Някой карат с крем здраве за термопаста :D:D българска му работа :D .
Вентилаторите да са с 12см перка , за да може да регулираш оборотите да може да са тихи.

За процесора- хубав меден радиатор и по-голям ,и бавнооборотен вентилатор - ориентировъчна цена 20-80 лева. Марки не знам, не ми се рови сега, но ако пише Made in Taiwan и е скъп значи става .
Децибелите не трябва да са повече от 40 по спецификация, да не казвам 30 на вентилаторите.
Ако дънната платка си идва с вентилатор на чипсета, изхода е махането му и монтирането на по-голям радиатор от друг производител - Zalman например. Ориентировъчна цена - 15 лева.

Съвет от мене: на процесора аддни http://www.technews.bg/images/Image/ifx-14-ins.jpg
IFX-14 на Thermalright и един ултра тих 140 мм вентилатор.
Укроти вибрациите на кутията: уплътни монтажните елементи със силиконови или гумени подложки и тампони.