PDA

View Full Version : Браво!



anonymous895156
02-04-2014, 13:41
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1212746

LadyDi
02-04-2014, 14:20
Време е и в България да се предприеме нещо.

IWannaBeSedated
02-04-2014, 14:21
Боклуци.
Бати отношението към горкото животно.

M493
02-04-2014, 16:00
Този направо убива котки, ама си го обичате. Тази е втората, за която знам, умряла, след като е била покрай него. Допускам, че има и още.

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/s720x720/1001419_633684629989650_1939138601_n.jpg

tori
02-04-2014, 17:43
^ Тва бебе е много яко. :33 По темата единствено мога да кажа "Браво!" и да цъкна с език, защото тука не е по същия начин.

EinGutesKind
02-04-2014, 18:19
Не че одобрявам отношението, но излиза, че котешкия живот и здраве са по-ценни от човешкия ...

LadyDi
02-04-2014, 18:26
Не че одобрявам отношението, но излиза, че котешкия живот и здраве са по-ценни от човешкия ...

нищо такова не излиза
излиза само, че животът е ценен

tori
02-04-2014, 18:29
Ми не съвсем, щото за убита котка ще ти дадат пет години максимум, а за убит човек - петнайсет. Освен това в тоя случай точно не виждам да има конфликт между двете престъпления.

EinGutesKind
02-04-2014, 18:40
Колкото и да ти дадат, след затвор човек не може да живее отново пълноценно ...

tori
02-04-2014, 18:52
Е и? Кво от това? Дай да пуснем всички престъпници по улиците, щото било нехуманно да убиеш/изнасилиш/измамиш/отвлечеш/откраднеш/etc. и после да те заведат на топло за еди-колко време.

nqmaznacheniee
02-04-2014, 19:31
az sam obil nat 20 i sam na svoboda, toq francozin slet prisadata da idva v bg!

an7raks
02-04-2014, 19:53
Колкото и да ти дадат, след затвор човек не може да живее отново пълноценно ...

И аз така мисля, за това съм за връщането на смъртното наказание... Така и така няма да излезе хора от затворниците, поне да не ги храним... :)

tori
02-04-2014, 19:55
И аз съм за смъртно наказание, но Насето май друго искаше да каже.

OoVasKoO
02-04-2014, 19:57
Убеден съм, че за убийство на българин, французина щяха да го пуснат да си ходи у франсето, както преди години направиха с един хангличанин, който уби наш съгражданин... :/


И аз съм за смъртно наказание, но Насето май друго искаше да каже.
Има предвид, че човек не може да продължи да води предишния си живот след като е излязъл от затвора. Особено ако е убиец.
Но тва в бг рядко се случва, защото повечето ги пускат условно. :D

an7raks
02-04-2014, 19:59
И аз съм за смъртно наказание, но Насето май друго искаше да каже.
Той/тя/то (?!?) няма никакво значение какво иска да каже...

an7raks
02-04-2014, 19:59
Има предвид, че човек не може да продължи да води предишния си живот след като е излязъл от затвора. Особено ако е убиец.
Да, а убитият ще живее дълго и щастливо...

OoVasKoO
02-04-2014, 20:00
Да, а убитият ще живее дълго и щастливо...
Споко и аз съм за смъртното наказание. :D

EinGutesKind
02-04-2014, 20:01
Става дума за котки, кучета и всякакви животни. Не съм казал да няма затвори, когато става въпрос за сериозно престъпление.

OoVasKoO
02-04-2014, 20:04
Има предвид, че човек не може да продължи да води предишния си живот след като е излязъл от затвора. Особено ако е убиец.

Затворът смачква психически и физически престъпника, озлобява го.

an7raks
02-04-2014, 20:05
Става дума за котки, кучета и всякакви животни. Не съм казал да няма затвори, когато става въпрос за сериозно престъпление.
И защо да няма затвор за човек, който изпитва удоволствие от страданието на животно? Нали си много учен, би трябвало да знаеш, че повечето серийни убийци започват с животни...
Никой не говори да те пандизят, щото си блъснал куче без да искаш с колата...

tori
02-04-2014, 20:07
Той/тя/то (?!?) няма никакво значение какво иска да каже...


Става дума за котки, кучета и всякакви животни. Не съм казал да няма затвори, когато става въпрос за сериозно престъпление.

Мхм.
Един въпрос, Насе - умишлено убийство на котка чак толкова несериозно ли е за теб?

EinGutesKind
02-04-2014, 20:11
Мхм.
Един въпрос, Насе - умишлено убийство на котка чак толкова несериозно ли е за теб?

Да, при положение, че има далеч по-сериозни престъпления, заплашващи цялата планета и човечество. По тая логика да забранят коленето на прасета и пилета, хората да спрат да ядат месо ...

tori
02-04-2014, 20:15
Ама котката не я ядеш като я убиеш. Иначе антракса ти каза защо е сериозно.

LadyDi
02-04-2014, 20:15
Да, при положение, че има далеч по-сериозни престъпления, заплашващи цялата планета и човечество. По тая логика да забранят коленето на прасета и пилета, хората да спрат да ядат месо ...

http://24.media.tumblr.com/125fce1ebd2ef7979a5cdb2192a1f8f6/tumblr_mfjutmyZFD1r7e7sgo1_500.gif

EinGutesKind
02-04-2014, 20:20
Е, щом за вас кучетата и котките са най-важното нещо, защитавайте си ги ... всеки си има мнение.

LadyDi
02-04-2014, 20:22
Е, щом за вас кучетата и котките са най-важното нещо, защитавайте си ги ... всеки си има мнение.

как не проумяваш, че не става дума за това?
не сме казали, че един котешки живот струва повече от един човешки, или е по-важен от глобалното затопляне и отрицателния прираст на населението в България

казваме само, че струва и за отнемането му трябва да има наказания, както трябва да има за всичко друго

EinGutesKind
02-04-2014, 20:26
Това е много дълбок философски въпрос, по който може със седмици да се спори, но нямам сили :cool: може да го пусна за дискусия в някой час :D

StringTheoryPracticist
02-04-2014, 20:26
как не проумяваш, че не става дума за това?
Не ти ли е малко късно да имаш вяра в човечеството?

И да го поправиш този път, ще продължи да прави същия тип грешки форевър.

StringTheoryPracticist
02-04-2014, 20:26
^
^ See?

an7raks
02-04-2014, 20:31
Е, щом за вас кучетата и котките са най-важното нещо, защитавайте си ги ... всеки си има мнение.

Ми, не, то за мен и около 7 милиарда човека не са най-важното нещо на света, ама не смятам, че е нормално да бъдат изтребвани безцеремонно...

Mary_Jane_69
02-04-2014, 20:37
Понякога се чудя откъде ви идват наум толкова абстрактни и цветни мнения, като изберете лявото пред дясното, и почнете да го защитавате....

tori
02-04-2014, 20:41
как не проумяваш, че не става дума за това?
не сме казали, че един котешки живот струва повече от един човешки, или е по-важен от глобалното затопляне и отрицателния прираст на населението в България

казваме само, че струва и за отнемането му трябва да има наказания, както трябва да има за всичко друго
Едва ли бих успяла да го кажа по-добре.


Ми, не, то за мен и около 7 милиарда човека не са най-важното нещо на света, ама не смятам, че е нормално да бъдат изтребвани безцеремонно...
Аха.

Auriss
02-04-2014, 21:05
И аз съм съгласен с @EinGutesKind - нелепо е да пращаш човек при убийци, крадци и изнасилвачи задето се е гаврил с котка.

Нищо против животните, но Наско е прав - за едната въшлива котка са го превърнали в социален инвалид този - успех да си намери работа, жена и прочие впоследствие.
Ще кажете да е мислил навреме и с право вероятно, но въпросът е принципен - откъде-накъде една котка ще струва повече от един човек, пък бил той и ненормалник, дето насилието му доставя удоволствие.

Отделно че 99% от човечеството се кефи на насилие - ако не беше така нямаше да гледаме лайняни филми и да цъкаме видео игри. Половината спортове се въртят около насилието и *борбата* за надмощие.

Аз бих вкарал идиотите, които се кефят на тази постъпка на съда в затвора - показателно е колко са глупави, ограничени и подвластни на емоциите си => опасни.
А този по-добре котки да коли, отколкото хора. А като излезе от затвора най-вероятно точно това ще се и случи. Кой ще носи отговорността тогава ?

an7raks
02-04-2014, 21:11
А този по-добре котки да коли, отколкото хора. А като излезе от затвора най-вероятно точно това ще се и случи. Кой ще носи отговорността тогава ?
А не е ли най-добре никой да не коли и гъза му на бъде дарен за забавление на другите затворници?

LadyDi
02-04-2014, 21:12
А този по-добре котки да коли, отколкото хора.

В един момент котките вече няма да са достатъчни.
И ако ти си окей да живееш сред социопати, аз не съм. И за мен животът на котката струва повече от живота на онзи, който изпитва удоволствие и удовлетворение от това да я измъчва.

EinGutesKind
02-04-2014, 21:17
И аз съм съгласен с @EinGutesKind - нелепо е да пращаш човек при убийци, крадци и изнасилвачи задето се е гаврил с котка.

Нищо против животните, но Наско е прав - за едната въшлива котка са го превърнали в социален инвалид този - успех да си намери работа, жена и прочие впоследствие.

Един поне да ме е разбрал какво се опитах да кажа.

LadyDi
02-04-2014, 21:18
Един поне да ме е разбрал какво се опитах да кажа.

Всички разбрахме какво се опита да кажеш. Просто го намираме за глупаво.

EinGutesKind
02-04-2014, 21:19
Всички разбрахме какво се опита да кажеш. Просто го намираме за глупаво.

Е, всеки с мнението си, принцесо :oops:

LadyDi
02-04-2014, 21:21
така е
но това не прави мнението ти по-малко глупаво

an7raks
02-04-2014, 21:21
Един поне да ме е разбрал какво се опитах да кажа.

Виж сега, и за мен негрите, мангалите и педалите са по-нисши от хората, ама не съм тръгнал да защитавам теза, че убийци на гореизброените трябва да остават безнаказани...

klimatronik
02-04-2014, 21:22
Добре, възрастните ще ги вкарваме в затвора.
А какво ще правим с всички онези малки дечица, които измъчват животните от простотия, невежество и изпитване на удоволствие. Всеки може да си спомни неща от миналото, които не би направил повече. Всяко едно дете, колкото и умно може да бъде, толкова и хитро.
Аз предлагам , пансион, отнемане от родителите, превръщаме ги във войници за масово унищожение, а слабите ги хвърляме на 1000 кучета, да ги ядат..

an7raks
02-04-2014, 21:24
Добре, възрастните ще ги вкарваме в затвора.
А какво ще правим с всички онези малки дечица, които измъчват животните от простотия, невежество и изпитване на удоволствие. Всеки може да си спомни неща от миналото, които не би направил повече. Всяко едно дете, колкото и умно може да бъде, толкова и хитро.
Аз предлагам , пансион, отнемане от родителите, превръщаме ги във войници за масово унищожение, а слабите ги хвърляме на 1000 кучета, да ги ядат..
Има психолози...

klimatronik
02-04-2014, 21:26
Не се хващайте на убийствата на котките..
Още сега може да ви изтегля 100 клипчета от йуутууб , на регламентиран лов.. Как се умъртвява животно, от непрофесионален ,,ловец'' :)

klimatronik
02-04-2014, 21:29
Или как се коли диво праси по селски

an7raks
02-04-2014, 21:30
Не се хващайте на убийствата на котките..
Още сега може да ви изтегля 100 клипчета от йуутууб , на регламентиран лов.. Как се умъртвява животно, от непрофесионален ,,ловец'' :)

Това е от некадърност, не че иска да причини болка на животното... Спорили сме с теб и на тема лов, че пак не съм привърженик, ама пак е различно от това да млатиш котка докато не стане на торба с натрошени кокали...

klimatronik
02-04-2014, 21:37
Това е от некадърност, не че иска да причини болка на животното... Спорили сме с теб и на тема лов, че пак не съм привърженик, ама пак е различно от това да млатиш котка докато не стане на торба с натрошени кокали...

Спомяш си.. И в двата случая животното, опс .. и в трите случая ... животното изпитва доостаа мъки . На не него не му пука дали е от непрофесионален ловец, дали ще служи за храна на село или дали ще предизвика оргазъм на затворник.
Ако вземем всичките случаи на убийствата.. то по- малко от 1 процент се пада на тези садистически копилита...

klimatronik
02-04-2014, 21:37
Живота не Земята не е лесен, дам..

StringTheoryPracticist
02-04-2014, 21:43
...
Това колко струват животинските права е въпрос на договорка, няма правилен отговор. Според мен тук системата си свършва работата доста добре, защото наказанията са ниски - немалко хора смятат че трябва да са високи и немалко смятат, че трябва да са никакви. Целта на системата е да представлява хората. Хората са тъпи индийд, но по този въпрос няма неправилен отговор, стига да не е самоотричащ се и логически невъзможен.

И да, тъпо е че толкова много развалят живота на човека заради това което е направил. Вероятно значителен процент от "феновете" му биха се радвали да го видят да страда или да умре. Най-вероятно доста повече хора не биха мислили същото за Чарлс Менсън, поради абсолютно нелепи причини. Не казвам че той трябва да страда и умре, тхо.

an7raks
02-04-2014, 21:46
Спомяш си.. И в двата случая животното, опс .. и в трите случая ... животното изпитва доостаа мъки . На не него не му пука дали е от непрофесионален ловец, дали ще служи за храна на село или дали ще предизвика оргазъм на затворник.
Ако вземем всичките случаи на убийствата.. то по- малко от 1 процент се пада на тези садистически копилита...

Малко по-нагоре казах как си коли животните един дядо на село и съм убеден, че нищо не усещат... Не можеш да ми сравниш болката от куршум с тази от това да те тръшкат по земята докато не те потрошат... така ми се струва поне...

Auriss
02-04-2014, 21:55
Липсата на логика в подобни разговори е направо зашеметяваща.
Чудя се олигофрени ли сте или емоционално нестабилни олигофрени.
Антракс - пълен лицемер.
Лейдито - говори за социопати, пък се кефи на мизерията, сполетяла някакъв нещастник, вместо да й е тъжно. Ама за добър човек се има иначе.
Климатроника само лов му е в устата, а Тори се чудя дали не са й правили лоботомия в някакъв момент в миналото.

Най-тъжното е, че сте на емоционалното ниво на момиченце в прогимназията. Няма по-тъжна гледка от човек, водещ се единствено от егото си и отказващ да приеме, че хората просто са различни.

И в заключение, че да се видите точно колко нелепо изглеждате отстрани ;

И ако ти си окей да живееш сред социопати, аз не съм.
Затова ги изпращаш в затвора за 1(!!!) година, откъдето ще излязат ... несоциопати ?


Целта на системата е да представлява хората.
Тук се разминаваме. Според моите разбирания законите служат да гарантират спокойното съжителство между хората. Неслучайно огромните социални промени в модерната история започват като закон, а не като общоприето мнение, впоследствие отвърдено от законодателната власт.
Виж Русия и ширещата се хомофобия и САЩ в пълен контраст, макар населението и на двете държави да е в болшинството си религиозно.
Същото с робството в Щатите.

// не ми се спори честно казано. Разбрах те какво имаш предвид и реших просто да ти драсна и своята гледна точка. Включих се в темата колкото да сипя малко от скука. :3

klimatronik
02-04-2014, 21:59
антракс... Вероятно знаеш, че не всички колели прасе са кадърни в работата си? Да, има решения на проблема. Обаче отново идва проблема с неграмотността и безпаричието за изпълняването им..
Не можеш да сравняваш болката от 1 куршум, но 20 ? (като е голямо животното)
Е, да.. не може да се сравняват, обаче тук като прочетох коментара на StringTheoryPracticist отново се позамислих.. От къде идват законите? Кой ги създава? Ами народа... И явно народа не е със 100% съгласие за някои работи.. Най-малкото, защото природата му е враждебна :) До няма 300 години в Европа са се правили ексекуции , публични.. с огромни мъчения, свинщини.. както ся във Северна Корея. Какво ли не е било.. И хората са се забавлявали от това.. масата им се е радвала, на кървищата.. Сега не е много по-различно.. И не малка част от хората тайно се прикрвиат и забавляват с чуждото нещастие, агресия (както всички филми) .. Тези малки нещица в гена ни.. колкото и малки да са. определят и цялостта ни

klimatronik
02-04-2014, 22:05
само аурис е в час и стаа :Д

Matthew
02-04-2014, 23:05
Малко по-нагоре казах как си коли животните един дядо на село и съм убеден, че нищо не усещат... Не можеш да ми сравниш болката от куршум с тази от това да те тръшкат по земята докато не те потрошат... така ми се струва поне...

Теб са те стреляли?? https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTyoQxiqO3NKInAuy97_qwB2xrdYbB5O fuhx1RSFUloPpHoyOj_

LadyDi
02-05-2014, 07:07
Лейдито - говори за социопати, пък се кефи на мизерията, сполетяла някакъв нещастник, вместо да й е тъжно. Ама за добър човек се има иначе.

Мизерията не го е сполетяла от нищото, че да го съжалявам.

tori
02-05-2014, 07:24
а Тори се чудя дали не са й правили лоботомия в някакъв момент в миналото.
Това пък откъде го измисли?! Нашите са ме възпитали да не измъчвам животни, съжалявам.
Котката на бабини седя десет години със сачма в едното око, щото била решила да си хапне гълъбче на улицата и някой комши я е стрелнал некадърно. Трябва ли да толерирам това?
Спирам да споря, щото няма смисъл. Никой човек със нормално умствено развитие няма да млати животно в земята за забавление и после да го захвърли на боклука, не знам за какво намиране на семейство и работа ми говорите.

Auriss
02-05-2014, 08:59
Нашите са ме възпитали да не измъчвам животни, съжалявам.
:cool:


Трябва ли да толерирам това?
Не, ама 'щото фактически е ваша собственост и някой й е посегнал.


Никой човек със нормално умствено развитие няма да млати животно в земята за забавление и после да го захвърли на боклука
И решението е да ги пращаме по затворите след като (по твои думи) са ненормални ?



Мизерията не го е сполетяла от нищото, че да го съжалявам
Нда, сполятал го е глупав закон, прокаран от шайка слабоумни философи.
Зачети Animal Liberation - ще те заболи главата от простотията (тия хора в някакъв измислен свят си живеят) и най-много да свърши като тоалетна хартия.

Всъщност влязох в Уикипедия да ти дам линк и реших да зачета статията. Интересно, но някой явно вече е написал точно това, което ви обяснявам, а и по доста по-интелигентен начин :cool:


Since the publication of Animal Liberation, Singer has received a wide range of philosophical challenges to his formulation of animal rights. In a lengthy debate in Slate Magazine, Richard Posner challenged that Singer failed to see the "radicalism of the ethical vision that powers [his] view on animals, an ethical vision that finds greater value in a healthy pig than in a profoundly intellectually challenged child, that commands inflicting a lesser pain on a human being to avert a greater pain to a dog, and that, provided only that a chimpanzee has 1 percent of the mental ability of a normal human being, would require the sacrifice of the human being to save 101 chimpanzees."

LadyDi
02-05-2014, 09:05
Нда, сполятал го е глупав закон, прокаран от шайка слабоумни философи.
Въпросът е защо мен не ме сполетява тази мизерия, този глупав закон, прокаран от шайка слабоумни философи? Защото не съм mentally challenged, за да изпитвам удоволствие от болката на беззащитно същество. Било то дете или куче.
И вместо да задълбаваме в Animal Liberation, по-добре да поговорим за това що за осакатено същество трябва да си, за да измъчваш котка с ясното съзнание, че ѝ причиняваш болка. И да изпитваш някакво удовлетворение от това. Защото в ума на тези хора вече има нещо тотално сбъркано и то трябва да се лекува. Не ми е на мен мястото да преценявам по какъв начин.
Не казвам, че законите са добре направени и че наказанията са справедливи. Казвам единствено, че трябва да има наказания.

haritov
02-05-2014, 09:09
Въпросът е защо мен не ме сполетява тази мизерия, този глупав закон, прокаран от шайка слабоумни философи? Защото не съм mentally challenged, за да изпитвам удоволствие от болката на беззащитно същество. Било то дете или куче.
И вместо да задълбаваме в Animal Liberation, по-добре да поговорим за това що за осакатено същество трябва да си, за да измъчваш котка с ясното съзнание, че ѝ причиняваш болка. И да изпитваш някакво удовлетворение от това. Защото в ума на тези хора вече има нещо тотално сбъркано и то трябва да се лекува. Не ми е на мен мястото да преценявам по какъв начин.
Не казвам, че законите са добре направени и че наказанията са справедливи. Казвам единствено, че трябва да има наказания.

съгласен съм с теб но още не ни е дошло времето да мислим за това най-вече на фона на всичко което се случва в страната

LadyDi
02-05-2014, 09:11
съгласен съм с теб но още не ни е дошло времето да мислим за това най-вече на фона на всичко което се случва в страната

и докато си повтаряме това, никога за нищо няма да му дойде времето...
това е друга тема

Auriss
02-05-2014, 09:15
съгласен съм с теб но още не ни е дошло времето да мислим за това най-вече на фона на всичко което се случва в страната

со дееп

yakuza_
02-05-2014, 09:56
и докато си повтаряме това, никога за нищо няма да му дойде времето...
това е друга тема
важното е да се повтаря, за да имаме оправдание

haritov
02-05-2014, 11:19
ами тогава давайте да видим каква ще ви е първата стъпка няма нужда да ми я казвате искам да видя резултати

tori
02-05-2014, 12:07
Не, ама 'щото фактически е ваша собственост и някой й е посегнал.
Наша собственост? :D Да фак?! Откога живо същество може да е нечия собственост, пък било то и котка, куче, заек, папагал, прасе, змия и така нататък? В 21 век сме, не в ранен Рим (например), където робите са се продавали и подарявали.


И решението е да ги пращаме по затворите след като (по твои думи) са ненормални ?
Ми кво - да го караме да ходи всеки ден да се подписва в разни документи, че няма да прави същото отново и да се надяваме на добрата му воля? Или да му искаме една заплата, отново основавайки се на съвестта му?
Когато едно дете е в опасност при родителите му, то се взема от тях от социалните работници, не се основаваме на съвест и обещания, че няма отново да го пребият до смърт.

Последното, което ще кажа, е че е едно да убиеш по възможно най-хуманния начин заради храна или защото животно заплашва живота ти, и съвсем различно да млатиш беззащитно, невинно същество за забавление и после да го метнеш в някоя кофа. В един момент котките и кучетата ще станат скучни и ще започне да тормози съпругата и/или децата си. А тогава?

an7raks
02-05-2014, 13:08
Последното, което ще кажа, е че е едно да убиеш по възможно най-хуманния начин заради храна или защото животно заплашва живота ти, и съвсем различно да млатиш беззащитно, невинно същество за забавление и после да го метнеш в някоя кофа. В един момент котките и кучетата ще станат скучни и ще започне да тормози съпругата и/или децата си. А тогава?
Това го повтарям от началото на темата, ама - нъц...

Аурисе, ако взема да троша кокалите на майка ти, дали ще си кажеш "Абе, майната му, кво толко, и да го вкараме в затвора, няма да се промени."?

Matthew
02-05-2014, 14:58
Това го повтарям от началото на темата, ама - нъц...

Аурисе, ако взема да троша кокалите на майка ти, дали ще си кажеш "Абе, майната му, кво толко, и да го вкараме в затвора, няма да се промени."?

Ей, дебил как може да говориш така за майка му? дори и ка'т за пример келеш.

OoVasKoO
02-05-2014, 15:38
Ей, дебил как може да говориш така за майка му? дори и ка'т за пример келеш.
голяма е злобата в бг, брат

klimatronik
02-05-2014, 15:55
Като стана въпрос за убийства на улични животни..
Толерирате ли убийствата на улични песове, ако не са от самозащита, ами защото са толкова много, а държавата не ги контролира. Много хора убиват животни не от садо-мазо. Изнервят ги, пишкат им на главите и тнт. Например една птица, ако ти се настани на терасата и не те оставя да спиш.. Или пък някакви оси, или кучета.. Някои хора, които не обичат животните не издържат и стават инциденти . И кво правим тогава?

klimatronik
02-05-2014, 15:56
Или на който не му изнася да се изнася?

LadyDi
02-05-2014, 16:01
Като стана въпрос за убийства на улични животни..
Толерирате ли убийствата на улични песове, ако не са от самозащита, ами защото са толкова много, а държавата не ги контролира.
Не ги толерирам. В тоя случай държавата трябва да бъде принудена да ги контролира. А хората трябва да поемат отговорността си. Защото една известна част от уличните кучета са такива, защото някой ги е изхвърлил.

haritov
02-05-2014, 16:04
Не ги толерирам. В тоя случай държавата трябва да бъде принудена да ги контролира. А хората трябва да поемат отговорността си. Защото една известна част от уличните кучета са такива, защото някой ги е изхвърлил.
как ще ги контролира държавата я кажи как става контрола

LadyDi
02-05-2014, 16:06
С кастрация, как.

klimatronik
02-05-2014, 16:12
Не ги толерирам. В тоя случай държавата трябва да бъде принудена да ги контролира. А хората трябва да поемат отговорността си. Защото една известна част от уличните кучета са такива, защото някой ги е изхвърлил.

недей пиши повече смехории

Надавай се,че България ще контролира, ама си го запази за себе си.
Щото не виждам някой в близките 50 години точно па кучетата да оправи.
И още от време разделно сами се оправяме .
Та , я кажи . в едно село, пълно с кучета, в което само се говори и ЛЪЖИ, че някоя организация ще поеме вината, а всъщност си подмятат топката... Някой се появи и сложи край на няколко кучешки живота (по агресивните) там. Обаче се появат журналистите.. и тоя отива в затовора като най-големия убиец на животни.
Обясни ми логиката, но пак ти казвам. ако се надяваш.. недей кара и другите да се надяват

haritov
02-05-2014, 16:12
С кастрация, как.

мен кучетата ме хапят не ме ебът

klimatronik
02-05-2014, 16:14
С кастрация, как.

Дори при пълна кастрация - няма да изчезната за по-малко от 20 години. И отново тъпаци ще си изхвърлят на вън животните. Не очаквай фантастична промяна.

LadyDi
02-05-2014, 16:14
klimatronik, моля ти се, не извеждай темата в друга посока. И за това може да се спори, но не това беше основното. И ако си търсиш с кого да се заяждаш, чукаш на грешната врата. Няма да обяснявам на деца неща, които трябва да научат сами.

klimatronik
02-05-2014, 16:17
Не си мислете, че на запад с кастрация са ги елиминирали..

Violenza
02-05-2014, 16:17
Аз не мога да повярвам, че Аурис изписа подобни неща. Искрено се надявам да е иронизирал.

klimatronik
02-05-2014, 16:20
klimatronik, моля ти се, не извеждай темата в друга посока. И за това може да се спори, но не това беше основното. И ако си търсиш с кого да се заяждаш, чукаш на грешната врата. Няма да обяснявам на деца неща, които трябва да научат сами.

хахаххаха Тоова ли ще кажеш? Май нещо заглъхна? Сега на годините се захващаш. Е, да ама не винаги годините казват истината.
Обясни ми . Ти на истина ли вярваш, че в близките години ще има промяна? Че ще започнат да ги кастрирват?
Е, на селянина му е писнало и няма кво да се лъжем. Хората нямат вяРА в ДЪржаватА.
Така че ако някой ми убие, ако ще 10 кучета, защото не вижда друг изход.. то няма да го обвиня!

haritov
02-05-2014, 16:22
те китайците с кастрация не ги намалят вие мислите че с кучетата ще успеете

LadyDi
02-05-2014, 16:56
Обясни ми . Ти на истина ли вярваш, че в близките години ще има промяна? Че ще започнат да ги кастрирват?
Е, на селянина му е писнало и няма кво да се лъжем. Хората нямат вяРА в ДЪржаватА.
Така че ако някой ми убие, ако ще 10 кучета, защото не вижда друг изход.. то няма да го обвиня!
Питахте ме, казах ви вариант. Това, че ви е по-лесно да стоите тук и да си чешете пръстите по копчетата на клавиатурата е друг въпрос.
Не съм заглъхнала, просто не виждам смисъл да водя спорове със стена. Толкова сте вглъбени в собствената си простота, че не намирам за разумно да се мъча да ви вадя от там. Единственото, в което сте истински добри, е да обяснявате, че другите грешат. Затова и се захващам за годините - с тях ще се научите.
Тва едно на ръка.
Второто - повтарям, обръщаш темата на където смяташ, че си компетентен. Говорехме за насилието над беззащитни животни в името на нечие удоволствие, а не изтребването им с цел намаляване на популацията им.

tori
02-05-2014, 17:32
Като стана въпрос за убийства на улични животни..
Толерирате ли убийствата на улични песове, ако не са от самозащита, ами защото са толкова много, а държавата не ги контролира.
Не.

socareless
02-05-2014, 17:36
EinGEIteskind,рядко тъп и безгранично ограничен си честно,не знам кой ти е казал,че си интелигентен ама наистина много те е изгаврил и искрено се надявам да не си наистина учител както твърдиш,защото хората,които "учиш" са обречени на духовен геноцид и умствена деградация,бивайки облъчвани от мисловната диария,която не спираш да бълваш

Auriss
02-05-2014, 17:43
Аз не мога да повярвам, че Аурис изписа подобни неща. Искрено се надявам да е иронизирал.
Аурис в кофата единствено гледа да жилне някой емоционално, че да се посмее на сеира.

Но наистина смятам, че подобни индивиди са за терапевт / психиатър, не за затвор.

haritov
02-05-2014, 17:46
Питахте ме, казах ви вариант. Това, че ви е по-лесно да стоите тук и да си чешете пръстите по копчетата на клавиатурата е друг въпрос.
Не съм заглъхнала, просто не виждам смисъл да водя спорове със стена. Толкова сте вглъбени в собствената си простота, че не намирам за разумно да се мъча да ви вадя от там. Единственото, в което сте истински добри, е да обяснявате, че другите грешат. Затова и се захващам за годините - с тях ще се научите.
Тва едно на ръка.
Второто - повтарям, обръщаш темата на където смяташ, че си компетентен. Говорехме за насилието над беззащитни животни в името на нечие удоволствие, а не изтребването им с цел намаляване на популацията им.

я кажи аз на колко години съм?
това че някой не мисли като теб не значи че е тъп и тн съгласен съм искаш да направиш добро
но дали твоя метод дава ефект?
и на колко кучешки живота се равнява един човешки?
искам да ми отговориш на последния въпрос

RagioL
02-05-2014, 17:50
За какво иде реч във тоя спор че ме мързи да чета?

haritov
02-05-2014, 17:51
За какво иде реч във тоя спор че ме мързи да чета?

мързи ме да ти разказвам

RagioL
02-05-2014, 17:52
ебал съм те тогава

RagioL
02-05-2014, 17:53
малии ма тя темата на митьо кристала ли била бе

nqmamNervi
02-05-2014, 17:54
хипотетична ситуация: невръстно дете бива разкъсано безмилостно от бездомно куче. Афектираният родител, в изблик на ярост и безсилие, убива кучето по безмилостен начин / примерно завързва го на колата си и го влачи/ . Оправдавате ли го? Вие как бихте реагирали?

haritov
02-05-2014, 17:56
хипотетична ситуация: невръстно дете бива разкъсано безмилостно от бездомно куче. Афектираният родител, в изблик на ярост и безсилие, убива кучето по безмилостен начин / примерно завързва го на колата си и го влачи/ . Оправдавате ли го? Вие как бихте реагирали?

ще го спра малко преди да убие кучето ще го вкарам в затвора за 10г а кучето ще бъде качено на правителниствения самолет за да бъде откарано на лечение в Германия

вече е имало такъв случай

yakuza_
02-05-2014, 18:04
Аз лично съм против лова, всяко убийство (на животно) различно от храна (при положение, че нямаш друг вариант/отгледал си го сам)/самозащита , е безсмислено. Като цяло съм и против зоопарковете, аз не бих желал да ме затворят в клетка 4 на 4 и да ме хранят и поят. Както и смятам, че за всяко убито животно, което е защитен вид, трябва да има минимум 2-3 години затвор. Ясно ми е, че и бездомните кучета само с кастрация няма да стане, трябва и присъди за хората, които не си гледат кучетата, плодят се безразборно и после ги мятат до някой контейнер. Ние до сега сме имали само женски кучета и само едно имаше кученца (умишлено).

socareless
02-05-2014, 18:06
хипотетична ситуация: невръстно дете бива разкъсано безмилостно от бездомно куче. Афектираният родител, в изблик на ярост и безсилие, убива кучето по безмилостен начин / примерно завързва го на колата си и го влачи/ . Оправдавате ли го? Вие как бихте реагирали?
Ако го застреля примерно - важи,ама тва с влаченето е мъчение и си е чист садизъм,което вече говори за някви психически отклонения

haritov
02-05-2014, 18:12
Ако го застреля примерно - важи,ама тва с влаченето е мъчение и си е чист садизъм,което вече говори за някви психически отклонения

ако го застреля е в нарушение на закона за оръжията

socareless
02-05-2014, 18:29
ако го застреля е в нарушение на закона за оръжията
мислих,че говориме за моралната измерение,иначе то и да влачиш с кола беззащитно животно не мисля,че е много в съотвествие със законите дет се вика,въпреки,че не бих се учудил и да е,имайки предвид законодателството ни

tori
02-05-2014, 18:31
И не може да повика някоя от организациите за бездомни кучета, защото... ?

haritov
02-05-2014, 18:31
мислих,че говориме за моралната измерение,иначе то и да влачиш с кола беззащитно животно не мисля,че е много в съотвествие със законите дет се вика,въпреки,че не бих се учудил и да е,имайки предвид законодателството ни

щом е убило човек не е беззащитно

StringTheoryPracticist
02-05-2014, 18:38
Хаха още ли спорите по тва. Сигурно спорите спрямо различни крайни цели и спорите кои цели са най-добрите, като на всеки дефиницията за това колко добри са дадени крайни цели е колко са близки до неговите собствени.

Вместо това ще ви се похваля с това, че искам да ви се похваля с нещо и същевременно да не ви казвам какво е, като типичен атеншън хор ^^

socareless
02-05-2014, 18:45
щом е убило човек не е беззащитно
само дето то не го е направило от чиста злоба,а по-скоро от тва че се е почувствала заплашено по някакъв начин и инстинкта му за самосъхранение се е пробудил,а липсата на разум не му предоставя възможността да направи преценка,ами само да действа както му е заложено по природа - да се защитава,докато човека може и е длъжен да направи по-разумния и хуманнен избор,иначе едва ли бихме се намирали на по-високо стъпало в еволюционната стълба от кучетата?както и да е неискам да се правя на големия природо защитник и да навлизам в някви полемики,щото е много относително,така че всеки с филма си

haritov
02-05-2014, 19:09
само дето то не го е направило от чиста злоба,а по-скоро от тва че се е почувствала заплашено по някакъв начин и инстинкта му за самосъхранение се е пробудил,а липсата на разум не му предоставя възможността да направи преценка,ами само да действа както му е заложено по природа - да се защитава,докато човека може и е длъжен да направи по-разумния и хуманнен избор,иначе едва ли бихме се намирали на по-високо стъпало в еволюционната стълба от кучетата?както и да е неискам да се правя на големия природо защитник и да навлизам в някви полемики,щото е много относително,така че всеки с филма си


няма значение убито е дете

socareless
02-05-2014, 19:18
няма значение убито е дете

и с какво убииството на песа по мъчителен начин ще промени това?ще послужи за пример на другите песове ли?;D;D
да,съгласен съм,че има и песове дето просто са си злобни и неподлежат на дресировка и съм съгласен,че един от начините за справяне с тях е чрез умъртвяването им,но не и по жесток и садистичен начин,независимо от ситуацията...

haritov
02-05-2014, 19:21
и с какво убииството на песа по мъчителен начин ще промени това?ще послужи за пример на другите песове ли?;D;D
да,съгласен съм,че има и песове дето просто са си злобни и неподлежат на дресировка и съм съгласен,че един от начините за справяне с тях е чрез умъртвяването им,но не и по жесток и садистичен начин,независимо от ситуацията...ако тоя пес нападне теб и съм само аз наблизо няма да ти дреме как ще го утрепя повярвай ми

но нали не е захапан твоя задник е лесно
явно като гледаш отстрани разбираш повече нещата понеже болката не заслепява твоята преценка

socareless
02-05-2014, 19:29
става въпрос за случаите,в които човек може да направи избор(като си притиснат от обстоятелствата естествено,че целта оправдава средставата),а и чисто практически по-лесно можеш да убиеш животно по немъчителен начин,отколкото по мъчителен(в смисъл по-лесно и бързо ще ти е да застреляш песа или да му счупиш главата с паве,отколкото да го връзваш за кола и влачиш) ,така че невиждам защо ти е да го правиш по мъчителния,освен ако не изпитваш удоволствие от тва да наблюдаваш страданията на живо същество?въобще не става въпрос,че кучешки живот е по-ценен от човешкия и мн добре ме разбираш,ама се правиш на интересен

haritov
02-05-2014, 19:32
става въпрос за случаите,в които човек може да направи избор(като си притиснат от обстоятелствата естествено,че целта оправдава средставата),а и чисто практически по-лесно можеш да убиеш животно по немъчителен начин,отколкото по мъчителен(в смисъл по-лесно и бързо ще ти е да застреляш песа или да му счупиш главата с паве,отколкото да го връзваш за кола и влачиш) ,така че невиждам защо ти е да го правиш по мъчителния,освен ако не изпитваш удоволствие от тва да наблюдаваш страданията на живо същество?въобще не става въпрос,че кучешки живот е по-ценен от човешкия и мн добре ме разбираш,ама се правиш на интересен

ами като такъв реалист как ще вържеш живо куче така че да не те захапе?

klimatronik
02-05-2014, 19:34
И не може да повика някоя от организациите за бездомни кучета, защото... ?

казаха ти го - избилик на емоционална ярост... така човек може да убие не само кучето, но и няколко депутати..

А организациите са толкова компетентни, че направо ще го заплодят това куче...

socareless
02-05-2014, 19:40
пич,не знам не съм кучкар whateva,идеята ми е,че е доста тъпо да проявяваш жестокост към животни,освен ако наистина не се налага,защото просто не води до нищо,ами си е израз на няква комплексарщина

klimatronik
02-05-2014, 19:41
Питахте ме, казах ви вариант. Това, че ви е по-лесно да стоите тук и да си чешете пръстите по копчетата на клавиатурата е друг въпрос.
Не съм заглъхнала, просто не виждам смисъл да водя спорове със стена. Толкова сте вглъбени в собствената си простота, че не намирам за разумно да се мъча да ви вадя от там. Единственото, в което сте истински добри, е да обяснявате, че другите грешат. Затова и се захващам за годините - с тях ще се научите.
Тва едно на ръка.
Второто - повтарям, обръщаш темата на където смяташ, че си компетентен. Говорехме за насилието над беззащитни животни в името на нечие удоволствие, а не изтребването им с цел намаляване на популацията им.
Отново нищо не каза.
Отново се опитваш на извъртиш ситуацията.
Аз дадох само един обикновен пример, който също е близък за темата.
От всичко, което написа се разбира, че наивно смяташ, че държавата ще те оправи, па и награди.. Смяташ, че като си в този бардак, кучетата имат право да те ядат. Или, че някой прост селянин ще създаде цяла европейска организация за справянето му с колегите. Еми българите не са толкова изобретателни и кадърни, нито пък умни. Те са коравосърдечни коври.

haritov
02-05-2014, 19:44
пич,не знам не съм кучкар whateva,идеята ми е,че е доста тъпо да проявяваш жестокост към животни,освен ако наистина не се налага,защото просто не води до нищо,ами си е израз на няква комплексарщина
ако някое куче ми разкъса детето повярвай ми ще бъда комплексиран

klimatronik
02-05-2014, 19:46
И ако темата се пищри в основата си само - тя ще умре в зародиш. Все един простотии, всяка година.. Все едно се говори и никой нищо по-различно казва. И всички така наранени и чувствителни. 3ба си аз , ако беше така действително...

LadyDi
02-05-2014, 19:46
От всичко, което написа се разбира, че наивно смяташ, че държавата ще те оправи, па и награди.. Смяташ, че като си в този бардак, кучетата имат право да те ядат. Или, че някой прост селянин ще създаде цяла европейска организация за справянето му с колегите.

Ти си малоумен.

haritov
02-05-2014, 19:47
И ако темата се пищри в основата си само - тя ще умре в зародиш. Все един простотии, всяка година.. Все едно се говори и никой нищо по-различно казва. И всички така наранени и чувствителни. 3ба си аз , ако беше така действително...

повярвай ми имам оръжие огнестрелно и хладно и мога повече от това да говоря

но за сега съм хуманен и храня уличните кучета пред нас и ги ваксинирам

но нападнат ли човек няма да се замисля

LadyDi
02-05-2014, 19:52
Изобщо не съм споменавала никъде, че кучешкият или котешкият живот е по-ценен от човешкия. Когато животът ти е застрашен, естествено да действаш. Но и в такъв случай, действаш инстинктивно, гледаш да отстраниш заплахата възможно най-бързо. Не връзваш куче да го влачиш зад колата си. Както каза socareless - какво ще постигнеш с това? Ще дадеш морален урок на останалите улични песове?
Но измъчването на животно заради собствено удоволствие е абсурдно и трябва да бъде наказвано. И това е темата, по която говоря. Всичко останало е стремеж да защитите теза, която дори не подкрепяте с тези аргументи.
Не, не вярвам, че държавата ще ме оправи. Вярвам, че ние трябва да я накараме да заработи.
И както оправдаваме човек, който застрелва куче, което е убило детето му или е нападнало него, така трябва да защитим и себе си от човек, който изпитва извратено удовлетворение от това да мъчи котка. Винаги се почва с котка, после е детето ти, после си ти.

klimatronik
02-05-2014, 19:52
Ти си малоумен.
това ти го казвам да се осъзнаеш, а не защото действително мислиш това
да разбереш какви изветрелици ми разбравя и само приказки.. от които следва само ЙОК
Ако се поставиш на мястото на някои хора, друго ще приказваш
да, трябват много неща.. Ама като не се случват?

LadyDi
02-05-2014, 19:54
това ти го казвам да се осъзнаеш, а не защото действително мислиш това
да разбереш какви изветрелици ми разбравя и само приказки.. от които следва само ЙОК
Ако се поставиш на мястото на някои хора, друго ще приказваш
да, трябват много неща.. Ама като не се случват?

А ти трябва да четеш кво ти пиша и да спреш да си смучеш глупости от пръстите.

klimatronik
02-05-2014, 19:57
Вярвам, че ние трябва да я накараме да заработи.


агейн.... вяра , любов и мир казал царя ..

klimatronik
02-05-2014, 20:00
Ще накараш ти, да заработи системата... и за две години, по-хуманен път всичко ще е суперси иновативно. Такива приказки, като вяра надежда и любофф... не слушам за първи път , а времето не е безкрайно, всеки момент може да е фатален.

LadyDi
02-05-2014, 20:00
агейн.... вяра , любов и мир казал царя ..

Все от някъде се почва.
Аз предпочитам да дам пари за кастриране на уличните кучета около дома ми, отколкото да ги изтрепя. Ако ти искаш да ги трепеш, това си е твой проблем. Хората за това имат глави на раменете си. Но не ми обяснявай, че си по-добър от едно животно. Защото дори животното убива, за да се защити или нахрани. А не защото така му е кеф.

StringTheoryPracticist
02-05-2014, 20:03
Ти си малоумен.
Госпожице, това Ви е последното официално предупреждение. При следващото нарушение на правилата ще получите бан.

haritov
02-05-2014, 20:06
Госпожице, това Ви е последното официално предупреждение. При следващото нарушение на правилата ще получите бан.

там е проблема е че ако тя ти го каже ще отвърне в кофата сме

ако ти и го кажеш ще ядеш бан нищо че си в кофата

an7raks
02-05-2014, 20:09
Ей, дебил как може да говориш така за майка му? дори и ка'т за пример келеш.

Трай, бе!


Това, дето го каза Якудзата!

tori
02-05-2014, 20:09
казаха ти го - избилик на емоционална ярост... така човек може да убие не само кучето, но и няколко депутати..

А организациите са толкова компетентни, че направо ще го заплодят това куче...
Окей, и като го убиеш кво постигаш, освен да си избиеш яростта отгоре му? Връщаш ли парчетата месо от детето си? Както каза Сокерес (не се стърпях, съжалявам) е доста по-лесно да го удариш с паве в тиквата или да го застреляш. Отделно дето няма да имаш физическата възможност да хванеш кучето и да го вържеш за колата, щото то ако е толкова бясно, за да нападне дете, ако ще и Господ да дойде, няма да успее да го приближи.
Говориш пълни простотии и само си правиш вятър на устата.

LadyDi
02-05-2014, 20:09
Госпожице, това Ви е последното официално предупреждение. При следващото нарушение на правилата ще получите бан.

окей, извинете
трябваше да кажа, че е mentally challenged...?

klimatronik
02-05-2014, 20:11
Все от някъде се почва.
Аз предпочитам да дам пари за кастриране на уличните кучета около дома ми, отколкото да ги изтрепя. Ако ти искаш да ги трепеш, това си е твой проблем. Хората за това имат глави на раменете си. Но не ми обяснявай, че си по-добър от едно животно. Защото дори животното убива, за да се защити или нахрани. А не защото така му е кеф.

Офффф стига бее. въртянии теми... дори папагалите им е омръзнало да ги повтарят
Че кой нормален човек ще се има за по-добър от животно? Кажи? Извинявай, ама нямаше смисъл да ми го пишеш това....
Подкрепям те, но забравяш колко е средната заплата на българите!
Кажи ми, тези наши братя например от Родопите, които се издържат със земеделия - тютюно прозводство.. и не взимат повече от 300 лв.. за храна , въздух и вода.. Кажи ми какви пари могат да отделят?
Кажи, кой ще отиде в тези затънтени места? Това е само пример, не започвай...
Ако имаше възможност.. биха се направили хуманни дейности разбира се.. Обаче има някои задънени улички.. кастрираните кучета не стават по-малко гладни.

LadyDi
02-05-2014, 20:15
Че кой нормален човек ще се има за по-добър от животно? Кажи?

Онзи, който оценява живота си повече, отколкото живота на някое животно.

klimatronik
02-05-2014, 20:16
Окей, и като го убиеш кво постигаш, освен да си избиеш яростта отгоре му? Връщаш ли парчетата месо от детето си? Както каза Сокерес (не се стърпях, съжалявам) е доста по-лесно да го удариш с паве в тиквата или да го застреляш. Отделно дето няма да имаш физическата възможност да хванеш кучето и да го вържеш за колата, щото то ако е толкова бясно, за да нападне дете, ако ще и Господ да дойде, няма да успее да го приближи.
Говориш пълни простотии и само си правиш вятър на устата.

оф боже.. май не мислиш..
изблик на емоционална агресия..
пак прочети.
изблик на емоционална агресия..

Това в превод означава, че си тласкан от емоцията и не зависимо какво ще постигнеш или не - ти си в дейстиве.
Да, няма нищо да се промени.. Но, ако убие специално едно кучето.. не означава, че трябва да го вкарат в затвора или че е садист! Той не го е направил заради от кеф.. той го е направил от първично чувство за отмъщение. ..

socareless
02-05-2014, 20:22
този "изблик на емоционална агресия" ми звучи по-скоро като израз на психическа неуравновесеност,което си е най-малкото за лечение

an7raks
02-05-2014, 20:23
първично чувство за отмъщение. ..

http://www.punjabigraphics.com/wp-content/uploads/2011/01/lol.gif

klimatronik
02-05-2014, 20:24
Онзи, който оценява живота си повече, отколкото живота на някое животно.
И затова да сме равни с опитните мишки?

klimatronik
02-05-2014, 20:26
този "изблик на емоционална агресия" ми звучи по-скоро като израз на психическа неуравновесеност,което си е най-малкото за лечение

еми то и подпалването на някои хора в знак на протест също е поради психични и физчни проблеми в живота им, ама се почитат, нали?

tori
02-05-2014, 20:26
^
^
^
Не се хили, съществуват такива неща, но при всички случаи няма да ти е първата реакция, а ще се появи по-късничко.
Климбо, пробвай да се приближиш до бясно куче, изяло човек, пък било то и под въздействието на „първично чувство за отмъщение“. И обещай после да кажеш как е било.

socareless
02-05-2014, 20:28
еми то и подпалването на някои хора в знак на протест също е поради психични и физчни проблеми в живота им, ама се почитат, нали?

total nonsense

an7raks
02-05-2014, 20:30
^
^
^
Не се хили, съществуват такива неща, но при всички случаи няма да ти е първата реакция, а ще се появи по-късничко.
Климбо, пробвай да се приближиш до бясно куче, изяло човек, пък било то и под въздействието на „първично чувство за отмъщение“. И обещай после да кажеш как е било.
Смешно ми е, щото няма такова първично чувство... До сега не съм чул някое куче да издирва убиеца на малкото му и да го убие след време.

klimatronik
02-05-2014, 20:35
Смешно ми е, щото няма такова първично чувство... До сега не съм чул някое куче да издирва убиеца на малкото му и да го убие след време.

Аз пък съм чел доста художествена литература с тематика за животни и ще ти кажа, че много от присъщите човешки качества, понякога се наблюдават отделно и при различни видове. Така,че отмъщението, не нищо ново, ама нищо, което да се счита за глупост.

LadyDi
02-05-2014, 20:36
total nonsense

всичко стана nonsense, но човекът упорито си вярва

LadyDi
02-05-2014, 20:37
И затова да сме равни с опитните мишки?

ти ни поставяш там, не аз

an7raks
02-05-2014, 20:37
Аз пък съм чел доста художествена литература с тематика за животни и ще ти кажа, че много от присъщите човешки качества, понякога се наблюдават отделно и при различни видове. Така,че отмъщението, не нищо ново, ама нищо, което да се счита за глупост.

Смятам спора за приключен...

klimatronik
02-05-2014, 20:37
И повярвай ми, ако убиеш кученцата на някоя кучка. тя ще те намрази най-малкото.. и нищо чудно не е да те издебне някога или при удобен случай да те нахапе яко.

klimatronik
02-05-2014, 20:38
Смятам спора за приключен...
и защото е художествена, означава, че е измислица? Въпреки че авторите са биолози и природоизледователи? ок

LadyDi
02-05-2014, 20:40
и защото е художествена, означава, че е измислица? Въпреки че авторите са биолози и природоизледователи? ок

Художествената литература е дял на литературата, чиято основна тема са въображаеми обекти и събития.

StringTheoryPracticist
02-05-2014, 20:40
там е проблема е че ако тя ти го каже ще отвърне в кофата сме

ако ти и го кажеш ще ядеш бан нищо че си в кофата
not really, казвал съм ѝ по-лоши неща :Д

окей, извинете
трябваше да кажа, че е mentally challenged...?
всъщност беше опит за метафора за това как всеки си има различни правила но го считам за провален и ме мързи да чета темата, така че чао ви ^^

klimatronik
02-05-2014, 20:40
ти ни поставяш там, не аз

напротив, аз мисля като животно, само че в дългострочен път.. Самозащита в бъдещето. Да предпазиш дето, докато е рано, а не в последния момент.

klimatronik
02-05-2014, 20:43
Художествената литература е дял на литературата, чиято основна тема са въображаеми обекти и събития.

не мисля, така. Във всяка литература има истина.. добре, значи не е била художествена, ами патеписи, доволна лиси?

Ако убиеш любимия стопанин на куче.. бъди сигурен, че то ще те нападне теб. приемайте го както искайте това.

an7raks
02-05-2014, 20:44
И повярвай ми, ако убиеш кученцата на някоя кучка. тя ще те намрази най-малкото.. и нищо чудно не е да те издебне някога или при удобен случай да те нахапе яко.

Да, напълно съм убеден... :lol:
И що например, когато лъвове нападнат и убият малко жирафче, майката не ги запомня и да ходи да им отмъщава след време? Сещаш се, че възрастния жираф ще може да нанесе, най-малкото, доста поражения на лъва...

klimatronik
02-05-2014, 20:46
Всяко животно също си има отделен характер, като при хората. Някои биват наистина зли. така са научени, следствие много фактори. Така ,че мога да се поправя малко.

an7raks
02-05-2014, 20:48
Всяко животно също си има отделен характер, като при хората. Някои биват наистина зли. така са научени, следствие много фактори. Така ,че мога да се поправя малко.
Какъв характер, бе, мен? Това да не ти е човек? Май много са ти дошли басните...

klimatronik
02-05-2014, 20:49
Да, напълно съм убеден... :lol:
И що например, когато лъвове нападнат и убият малко жирафче, майката не ги запомня и да ходи да им отмъщава след време? Сещаш се, че възрастния жираф ще може да нанесе, най-малкото, доста поражения на лъва...

Възрастния жираф е неспособен да открие е убие лъва в природата..
И преди да даваш пример за лъвовете.. прочети малко за тях.
Айде аз ви оставям, защото тези неща се учат индивидуално и най-подробно с досег с животните.

an7raks
02-05-2014, 20:52
Възрастния жираф е неспособен да открие е убие лъва в природата..
Що да е неспособен? Обикновено лъвовете си имат територия, която обитават. По-точно прайдовете си имат територия... Та не е много трудно да ги откриеш, ако си въоръжен със сетивата на диво животно...

klimatronik
02-05-2014, 20:54
Какъв характер, бе, мен? Това да не ти е човек? Май много са ти дошли басните...

Най-простия пример, е че кучето прилична да стопанина си...
Да, имат характер, защо да нямат? Кое те кара да мислиш,че нямат? Всеки индивид е напълно различен от останалите. Претижава отделни характеристика, способности и възприятия.. също както при човека.. но ест, това не се забелязва на пръв поглед, за това се иска малко повече съсредоточение, ние сме различни видове, със различен светоглед. по различнен начин възпиремаме всичко, погледът ни е различен .

tori
02-05-2014, 20:56
Смешно ми е, щото няма такова първично чувство... До сега не съм чул някое куче да издирва убиеца на малкото му и да го убие след време.
Не говоря за конкретната ситуация, а че по дифолт съществува такова животно. Това се опитах да кажа - ако куче разкъса детето ти, ти няма да хукнеш моментално, щото ще имаш по-важни неща за правене.

an7raks
02-05-2014, 20:57
Смятай, пък, кво ще е, ако всички потърпевши жирафи се съберат и сформират шайка! Ще си ги вързват за опашките и ще ги влачат за отмъщение.

klimatronik
02-05-2014, 20:58
Що да е неспособен? Обикновено лъвовете си имат територия, която обитават. По-точно прайдовете си имат територия... Та не е много трудно да ги откриеш, ако си въоръжен със сетивата на диво животно...
Жирафа не е хищник.. ти се 3баваш вече сериозно. А за връзките и строгата йерархия в семействата на лъвовете има тонове научни трудове и още нищо не е разбрано добре.

tori
02-05-2014, 21:00
Смятай, пък, кво ще е, ако всички потърпевши жирафи се съберат и сформират шайка! Ще си ги вързват за опашките и ще ги влачат за отмъщение.
:lol: You made my day, baby.

an7raks
02-05-2014, 21:01
Жирафа не е хищник.. ти се 3баваш вече сериозно. А за връзките и строгата йерархия в семействата на лъвовете има тонове научни трудове и още нищо не е разбрано добре.

Ебавам се, да, щото е абсурдно да се каже, че някое животно търси отмъщение...

socareless
02-05-2014, 21:06
Май много са ти дошли басните...

хахаxax,яко промит да

klimatronik
02-05-2014, 21:08
не си мислете , че хомо сепиенс са уникални и че само ние притежаваме и владеем всякви сетива..
Отмъщението е придизвикано от силната омраза, нали? И недейте да си мислте ,че животните не могат да мразят!

Айде , че тук няма да ме разберете. Нито живеете, нито имате намерения да се занимавате професионално в тази сфера.
На никакъв не се правя.. Както казах, тези работи всеки сам може да стигне и проумее.

LadyDi
02-05-2014, 21:14
не мисля, така. Във всяка литература има истина.. добре, значи не е била художествена, ами патеписи, доволна лиси?
Ти може да не мислиш така, ама това ѝ е определeнието, не съм го измислила аз :lol:

an7raks
02-05-2014, 21:17
не си мислете , че хомо сепиенс са уникални и че само ние притежаваме и владеем всякви сетива..
Отмъщението е придизвикано от силната омраза, нали? И недейте да си мислте ,че животните не могат да мразят!

Айде , че тук няма да ме разберете. Нито живеете, нито имате намерения да се занимавате професионално в тази сфера.
На никакъв не се правя.. Както казах, тези работи всеки сам може да стигне и проумее.
Недей така, бе, чааве! Живял съм основно на село до 6 годишен сега повечето ваканции и почивни дни пак съм там. Не е като да съм нямал и да нямам досег с животни. До сега, слава богу, е нямало случаи нито кокошки да нападнат мен или дядо ми, нито овце...

klimatronik
02-05-2014, 21:18
лайди ди
и да не можеш да откриваш доказателства... което не ги прави по-малко съществуващи.

LadyDi
02-05-2014, 21:20
лайди ди
и да не можеш да откриваш доказателства... което не ги прави по-малко съществуващи.

казвам само, че аргументът ти "чел съм много художествена литература, в която се случва еди-кво си" е невалиден... щото художествената литература е точно това - измислица...
ма ти си чети каквото искаш и си вярвай в каквото желаеш

klimatronik
02-05-2014, 21:30
Недей така, бе, чааве! Живял съм основно на село до 6 годишен сега повечето ваканции и почивни дни пак съм там. Не е като да съм нямал и да нямам досег с животни. До сега, слава богу, е нямало случаи нито кокошки да нападнат мен или дядо ми, нито овце...
кокошките не, но един петел може да те разкатае... кокошката е нежна филия..
овцата също.. но едно магаре може както не напада никой на улицата, да те нарочи и само теб да гони
а от биковете.. доста трява да се пазим
Защо има строго определена възраст в обучението на някои ловни породи например Защото като при нас, така и при тех е от особено значение тяхното заучаване ( нещо като първите 7 години от живота на хората)
Кокошките няма на какво много да те научат, те са толкова далече от нас, че няма смисъл.. те дори са предшественици на динозаврите (птиците) а ние сме бозайници.

klimatronik
02-05-2014, 21:35
казвам само, че аргументът ти "чел съм много художествена литература, в която се случва еди-кво си" е невалиден... щото художествената литература е точно това - измислица...
ма ти си чети каквото искаш и си вярвай в каквото желаеш
Чел съм разкази и не знам до колко са художествени и измислици.
научните книги също описват всякакви картини и се наблюдават. там също можеш да срещнеш множество примери.
и както казах. само с четене не се разбира.

an7raks
02-05-2014, 21:43
кокошките не, но един петел може да те разкатае... кокошката е нежна филия..
овцата също.. но едно магаре може както не напада никой на улицата, да те нарочи и само теб да гони
а от биковете.. доста трява да се пазим
Защо има строго определена възраст в обучението на някои ловни породи например Защото като при нас, така и при тех е от особено значение тяхното заучаване ( нещо като първите 7 години от живота на хората)
Кокошките няма на какво много да те научат, те са толкова далече от нас, че няма смисъл.. те дори са предшественици на динозаврите (птиците) а ние сме бозайници.
Ок, овцете са бозайници... И петел сме имали, ама той напада по съвсем различни от отмъщение причини...
Едно е агресия, друго е отмъщение!

tori
02-05-2014, 21:56
Ок, овцете са бозайници... И петел сме имали, ама той напада по съвсем различни от отмъщение причини...
Едно е агресия, друго е отмъщение!
Ай уанна сий ю пийкакакакак. Пийкакакакак. :lol:

klimatronik
02-05-2014, 21:59
Овцете са нежна натура бе ,брат. Те, заедно с кокошките служат за храната ни от хиляди години и не случайно като обиждаш някоя кифла и викаш тъпо овцо. Овцете не знаят как да хапят, какво ми говориш, пукам се от смях . Изпитват голям страх.
отмъщението не е толкова срещана форма при животните, поради неговата невъзможност да се осъществи от много лимитиращи фактори, но е напълно присъщо в природата.

Наисттина ли не вярваш, че ако тормозиш нещо, то няма да намери рано или късно да ти го върне?
Наистина ли вярваш, че всичко само ще седи и ще ти гледа сеира?
Агресията също какво е. Нали според много от вас.. само хората са зли и агресивни?
Нали това ми обяснявате?
Защо един циганин, който тормози мечката да танцува се смята насила се смята за толкова лош и нехуманен, щом така си изкарва прехраната? Ами овчарското куче също напада и убива за да спаси манджата си. Твърдите,че не разбира какво е болка? Защо ти ако удариш някой пес той или ще те лае, или ще избяга , или ще те ухапе - това е характер..
Какво става когато милваш друго куче в пристствието на твоето?
Давам пример с кучета, защото смятам ,че те са най-доближени до представите ви..

LadyDi
02-05-2014, 22:02
Наистина ли вярваш, че всичко само ще седи и ще ти гледа сеира?
Не. Но ти си този, който се определи срещу закона против насилие над животните...

klimatronik
02-05-2014, 22:11
Не. Но ти си този, който се определи срещу закона против насилие над животните...
Надигнах се, защото той не е приложим за нашата държава, хората няма да го спазват. Той не уточнява подробности. Казва само - до еди колко си години затвори за убийство на животно.
Всъщност никъде не съм защитавал нищо, ами добавях нови примери за уточнение. ( като с децата например, какви психолози, кви 5 лв)
А за садистите нужно ли е да разяснявам ,че съм против?

LadyDi
02-05-2014, 22:17
Надигнах се, защото той не е приложим за нашата държава, хората няма да го спазват.
Никой не е казал, че е приложим.
Само че трябва да има и в България. Просто отбелязване.
А ти си изтрий пяната от устата, че твърде се развълнува.

klimatronik
02-05-2014, 22:21
Никой не е казал, че е приложим.
Само че трябва да има и в България. Просто отбелязване.
А ти си изтрий пяната от устата, че твърде се развълнува.
Само че според теб, а не според мен, заради всички доказателства, които показах?
Ела ми измии пяната на устата
Закон трябва, но под дргуга уточнена форма, щото и сега има.

LadyDi
02-05-2014, 22:24
Закон трябва, но под дргуга уточнена форма, щото и сега има.
Да, и искат облекчение на предвидените в сегашния наказания.

klimatronik
02-05-2014, 22:29
Да, и искат облекчение на предвидените в сегашния наказания.

нямах в предвид това
подкрепям закон, който не позволява извращения с животни. Но така изплюто.. .. Еди колко ди ? косур години за убийство и тормоз на животно е мноо относително.

LadyDi
02-05-2014, 22:34
Котето било пред дома си, когато младежът, чието име не се съобщава, и приятелите му минавали по улицата. Те хванали Оскар и го подложили на терор, запечатвайки издевателствата си с мобилните си телефони.

Бяло-рижавият котарак бил подхвърлян във въздуха, с цел да падне от високо на тротоара, удрян в стената и хвърлян в бодливи храсти, пише БГНЕС. Качените в интернет кадри предизвикаха вълна от обществено възмущение и в резултат на това мъчителят бе издирен и задържан.

Пострадалият 5-месечен котарак е открит, захвърлен в контейнер за боклук със счупена лапичка и други травми.
Е, сигурна съм, че младият французин е имал основателна причина да направи това. Защитавал се е от котето. Котето е разкъсало детето му...

klimatronik
02-05-2014, 22:42
в този случаи - затвор , но на другия полюс може причината да е кореено различна , отново си засегнат от закона
той не уточнява за какво насилие става въпрос и всеки би могъл бъде обвинен и осъден, дори само от един ретник, ако бъде нарочен тук се включват и всичките случаи на убити бездомни кучета .. за повече - във хронологията ;)

И не разказа конкретизирах , ами закона

Matthew
02-05-2014, 23:16
Трай, бе!


Това, дето го каза Якудзата!

Помиярче "трай бе" ше викаш на вашите и на приятелката ти!
ше те еба в рахита, стегнисе..

tori
02-06-2014, 00:11
:lol: Рахит вика.

Matthew
02-06-2014, 00:14
Ako e mnogo zdrav neam nishto protiv da go probvam ako go pusnesh che toi bez zapoved ot tebe i do toaletna ne hodi...

tori
02-06-2014, 00:24
Тъй, ние сме само скайп аверчета и даже не сме се виждали на живо все още, усети ебавката - целия форон знае, че се гаргарим. Къде се дървиш на мене като само ти се хиля на изказването? Пък при положение, че даже аз не знам колко е слаб, ти отде знаеш? Кристално кълбо?

an7raks
02-06-2014, 10:33
Помиярче "трай бе" ше викаш на вашите и на приятелката ти!
ше те еба в рахита, стегнисе..

:lol:
По-добре трай и хората да си мислят, че си прост, отколкото да проговориш и да се убедят в това! ;)

Климатик, и куче сме имали... Когато е правило бели е получавало по някой шамар от дядо ми/не да му счупи гръбнака, де :D/... Не си спомням да си е отмъщавало... Има и един кучкар няколко къщи по-надолу, дето има сигурно десетина кучета и постоянно ги млати... До сега да са го изяли, ако щяха да си отмъщават.

klimatronik
02-06-2014, 10:39
hahahhahahahaha не не спри, че се излагаш до небето . като не разбираш стой мирен. не е нужно винаги се налагаш.

Matthew
02-06-2014, 12:45
:lol:
По-добре трай и хората да си мислят, че си прост, отколкото да проговориш и да се убедят в това! ;)

Климатик, и куче сме имали... Когато е правило бели е получавало по някой шамар от дядо ми/не да му счупи гръбнака, де :D/... Не си спомням да си е отмъщавало... Има и един кучкар няколко къщи по-надолу, дето има сигурно десетина кучета и постоянно ги млати... До сега да са го изяли, ако щяха да си отмъщават.
Az ne se izlagam pred nikogo!!! ta kakvo ostava za forum i to teen? saotvetno ne mi se pravi na mudar i korav zashtoto ti jivesh na kompa v forum slushsash gadna muzika grozen si i imash skype gadje sami si slagate kura v guza!

LadyDi
02-06-2014, 12:50
Az ne se izlagam pred nikogo!!! ta kakvo ostava za forum i to teen? saotvetno ne mi se pravi na mudar i korav zashtoto ti jivesh na kompa v forum slushsash gadna muzika grozen si i imash skype gadje sami si slagate kura v guza!

http://media1.policymic.com/site/articles/items/3261/2_gif.gif

an7raks
02-06-2014, 13:11
Az ne se izlagam pred nikogo!!! ta kakvo ostava za forum i to teen? saotvetno ne mi se pravi na mudar i korav zashtoto ti jivesh na kompa v forum slushsash gadna muzika grozen si i imash skype gadje sami si slagate kura v guza!
Мноо лош!
http://4.bp.blogspot.com/-JeejJWpsYV8/UdfmUJWRj4I/AAAAAAAAKxg/0Klk_gDK3x0/s1600/tumblr_ly8w95KR8e1qdx9xb.gif

klimatronik
02-06-2014, 13:34
Az ne se izlagam pred nikogo!!! ta kakvo ostava za forum i to teen? saotvetno ne mi se pravi na mudar i korav zashtoto ti jivesh na kompa v forum slushsash gadna muzika grozen si i imash skype gadje sami si slagate kura v guza!

що има толкова тъпи хора

anonymous895156
02-06-2014, 14:34
мале, доста сериозно разлаях форумните кучки

Auriss
02-06-2014, 15:29
чшшш я не си приписвай чуждите постижения

tori
02-06-2014, 18:16
skype gadje
Пич, не говори за мен. Просто недей. Твърде си неграмотен, за да пишеш коментари по мой адрес.

an7raks
02-06-2014, 18:25
hahahhahahahaha не не спри, че се излагаш до небето . като не разбираш стой мирен. не е нужно винаги се налагаш.

Пак ти казвам да правиш между агресия и отмъщение...
Дай ми един пример където животно си отмъщава!

tori
02-06-2014, 18:31
Дай ми един пример където животно си отмъщава!
Аз когато не ми донесеш сладко.

YoungBloodZ
02-06-2014, 18:32
antraks,tori

ei vie dvamata..... mamata

tori
02-06-2014, 18:34
И теб обичаме, спокойно.

YoungBloodZ
02-06-2014, 18:35
ama az ne vi iskam lubovta :sad:

tori
02-06-2014, 18:42
Тогава какво?

haritov
02-06-2014, 18:45
Пак ти казвам да правиш между агресия и отмъщение...
Дай ми един пример където животно си отмъщава!

повярвай ми отмъщават си

an7raks
02-06-2014, 18:54
ama az ne vi iskam lubovta :sad:

Ама няма не - целия!

харитов, повярвай ми, розовите слонове са прелетни птици...

haritov
02-06-2014, 18:57
Ама няма не - целия!

харитов, повярвай ми, розовите слонове са прелетни птици...

в последните 4г всеки ден съм сред животни според теб дали не знам нещо за тях?

an7raks
02-06-2014, 18:59
в последните 4г всеки ден съм сред животни според теб дали не знам нещо за тях?

За кои, за розовите слонове ли?

haritov
02-06-2014, 19:08
За кои, за розовите слонове ли?

мислех че водя разговор с теб но явно няма смисъл

YoungBloodZ
02-06-2014, 19:54
6to ste lo6i?

tori
02-06-2014, 20:00
6to ste lo6i?
Тихо ся, не ни издавай.

YoungBloodZ
02-06-2014, 20:03
tori veche stavash banalna s tva ne ni izdavai izmisli neshto po-taka? kazvam ti go kato priqtel vupreki che ne sum ti

klimatronik
02-06-2014, 20:04
:lol:
По-добре трай и хората да си мислят, че си прост, отколкото да проговориш и да се убедят в това! ;)

Климатик, и куче сме имали... Когато е правило бели е получавало по някой шамар от дядо ми/не да му счупи гръбнака, де :D/... Не си спомням да си е отмъщавало... Има и един кучкар няколко къщи по-надолу, дето има сигурно десетина кучета и постоянно ги млати... До сега да са го изяли, ако щяха да си отмъщават.
Пак...
Как няма да ти се смея като даваш примери с кучето на дядо ти и на някой друг ?
Кучето много добре разбира и усеща кой му даава любов и кой му пълни паницата, кой му е господаря.
То знае, че не го удряш без причина! Ами защото очакваш нещо от него.
Кучето, какъвто и да си. ти си го отгледал и възпитал
Да си чувал, че едно куче се отдава истински само на първия си собственик- стопанин, и ако се раздели след дълго време с него - то винаги ще е отчаяно и няма да обикне по същия начин новия си господар? То не забравя никога първия си собствени, на него се връчило в клетва. Не разбираш май.

И прави разлика малко между кокошкА и делфин
между тревопасно и хищник
Хищникът е вълк и не прощава..
Защо един вълк когато се набара до овцете удошава колкото се може повече, а изяжда и се нахранва само с 1 или 2?
Да, тук може да стои фактът,че в природата хищниците убиват голям животни, което запазват голяма част от него, за бъдеще. Заравят го и запомнят мястото му, за да се храни утре.. Но вълкът знае , че е на чужда територия много добре, и че повече няма да се върне в селото, защото ще бъде убит. Знае го много добре.
Мога да заява напълно категорично, че животните освен бистър ум и мисъл (макар и не думи и тълковен речнил) - те притежават 6-то чувство и сетива изезнали при нас.
Ако при домашните питомци много от способностите им са запечатани в една или друга степен, при дивите не е така.
Те усещат много добре вибрациите които излъчваш и идеално знаят как се чувстваш, с какви намерения си дошъл, и какво би направил. Това се отнася както за пчелите, така и за бозайниците.
Отмъщението е предизвикано отново от чувство на агресия, вид предпазна мярка от дадения обект, който те е наранил, че може да те нарани отново. Отмъщението е много често срещано и не смятам да ти давам примери, освен един.. семейното и куче, когато го дразних, или не го взимахме със себе си.. на пук се изпикаваше точно на леглото , и то моето.. в което никога не го прави хахаха.... И е перфектно научено, разходено и кво ли си не. хах

Животните имат чувства и емоции, макар че не мислят като хората.
Аз също имам опит.. имаме кон, скоро ще ходя на състезание с него. вече повече от година съм с допир с него и се привързахме.. няма какво да конкретизирам повече

tori
02-06-2014, 20:04
На банални простотии се отговаря с още по-банални простотии.

klimatronik
02-06-2014, 20:04
:lol:
По-добре трай и хората да си мислят, че си прост, отколкото да проговориш и да се убедят в това! ;)

Климатик, и куче сме имали... Когато е правило бели е получавало по някой шамар от дядо ми/не да му счупи гръбнака, де :D/... Не си спомням да си е отмъщавало... Има и един кучкар няколко къщи по-надолу, дето има сигурно десетина кучета и постоянно ги млати... До сега да са го изяли, ако щяха да си отмъщават.
Пак...
Как няма да ти се смея като даваш примери с кучето на дядо ти и на някой друг ?
Кучето много добре разбира и усеща кой му даава любов и кой му пълни паницата, кой му е господаря.
То знае, че не го удряш без причина! Ами защото очакваш нещо от него.
Кучето, какъвто и да си. ти си го отгледал и възпитал
Да си чувал, че едно куче се отдава истински само на първия си собственик- стопанин, и ако се раздели след дълго време с него - то винаги ще е отчаяно и няма да обикне по същия начин новия си господар? То не забравя никога първия си собствени, на него се връчило в клетва. Не разбираш май.

И прави разлика малко между кокошкА и делфин
между тревопасно и хищник
Хищникът е вълк и не прощава..
Защо един вълк когато се набара до овцете удошава колкото се може повече, а изяжда и се нахранва само с 1 или 2?
Да, тук може да стои фактът,че в природата хищниците убиват голям животни, което запазват голяма част от него, за бъдеще. Заравят го и запомнят мястото му, за да се храни утре.. Но вълкът знае , че е на чужда територия много добре, и че повече няма да се върне в селото, защото ще бъде убит. Знае го много добре.
Мога да заява напълно категорично, че животните освен бистър ум и мисъл (макар и не думи и тълковен речнил) - те притежават 6-то чувство и сетива изезнали при нас.
Ако при домашните питомци много от способностите им са запечатани в една или друга степен, при дивите не е така.
Те усещат много добре вибрациите които излъчваш и идеално знаят как се чувстваш, с какви намерения си дошъл, и какво би направил. Това се отнася както за пчелите, така и за бозайниците.
Отмъщението е предизвикано отново от чувство на агресия, вид предпазна мярка от дадения обект, който те е наранил, че може да те нарани отново. Отмъщението е много често срещано и не смятам да ти давам примери, освен един.. семейното и куче, когато го дразних, или не го взимахме със себе си.. на пук се изпикаваше точно на леглото , и то моето.. в което никога не го прави хахаха.... И е перфектно научено, разходено и кво ли си не. хах

Животните имат чувства и емоции, макар че не мислят като хората.
Аз също имам опит.. имаме кон, скоро ще ходя на състезание с него. вече повече от година съм с допир с него и се привързахме.. няма какво да конкретизирам повече

YoungBloodZ
02-06-2014, 20:10
На банални простотии се отговаря с още по-банални простотии.

"shto si losh" e banalno? ne mislq daje e v razcveta si... choveka koito go kazva e mnogo golqm ne mojesh da kajesh che frazata e banalna

banalna si

sushto si banalna bez b

to4ka.

an7raks
02-06-2014, 20:26
Пак...
Как няма да ти се смея като даваш примери с кучето на дядо ти и на някой друг ?
Кучето много добре разбира и усеща кой му даава любов и кой му пълни паницата, кой му е господаря.
То знае, че не го удряш без причина! Ами защото очакваш нещо от него.
Кучето, какъвто и да си. ти си го отгледал и възпитал
Да си чувал, че едно куче се отдава истински само на първия си собственик- стопанин, и ако се раздели след дълго време с него - то винаги ще е отчаяно и няма да обикне по същия начин новия си господар? То не забравя никога първия си собствени, на него се връчило в клетва. Не разбираш май.

И прави разлика малко между кокошкА и делфин
между тревопасно и хищник
Хищникът е вълк и не прощава..
Защо един вълк когато се набара до овцете удошава колкото се може повече, а изяжда и се нахранва само с 1 или 2?
Да, тук може да стои фактът,че в природата хищниците убиват голям животни, което запазват голяма част от него, за бъдеще. Заравят го и запомнят мястото му, за да се храни утре.. Но вълкът знае , че е на чужда територия много добре, и че повече няма да се върне в селото, защото ще бъде убит. Знае го много добре.
Мога да заява напълно категорично, че животните освен бистър ум и мисъл (макар и не думи и тълковен речнил) - те притежават 6-то чувство и сетива изезнали при нас.
Ако при домашните питомци много от способностите им са запечатани в една или друга степен, при дивите не е така.
Те усещат много добре вибрациите които излъчваш и идеално знаят как се чувстваш, с какви намерения си дошъл, и какво би направил. Това се отнася както за пчелите, така и за бозайниците.
Отмъщението е предизвикано отново от чувство на агресия, вид предпазна мярка от дадения обект, който те е наранил, че може да те нарани отново. Отмъщението е много често срещано и не смятам да ти давам примери, освен един.. семейното и куче, когато го дразних, или не го взимахме със себе си.. на пук се изпикаваше точно на леглото , и то моето.. в което никога не го прави хахаха.... И е перфектно научено, разходено и кво ли си не. хах

Животните имат чувства и емоции, макар че не мислят като хората.
Аз също имам опит.. имаме кон, скоро ще ходя на състезание с него. вече повече от година съм с допир с него и се привързахме.. няма какво да конкретизирам повече

Мхм, ама баш тва куче, дет ти говоря за него сме го взели на 2 години... 2 години е било при друг стопанин. А сега пак ми ги обяснявай тези работи с единствения стопанин...
Вълците се връщат точно в същата кошара, когато пак са на зор... Всъщност, за чакалите ти го казвам със сигурност, не сме имали набези от вълци. Той знае, че там е намерил лесна плячка и пак се връща. С мечките е същото... Неслучайно ги убиват, ако веднъж са влезли в село или градче.
И това с вълците няма нищо общо с отмъщението... Той просто е гладен и отива и яде, не че й има зъб на овцата.
Да, щото кучето ти е видяло, че след като ти препикае леглото няколко пъти и после го взимаш със себе си и не го дразниш...
Не съм казал, че животните не се учат, напротив - учат се но на база инстинкти, не емоции. Дресьорите дават бисквитка, когато животното отговори на командата, не му се вричат във вечна любов...

an7raks
02-06-2014, 20:28
мислех че водя разговор с теб но явно няма смисъл
Разговор от типа на "ВЕрвайте ми" е напълно безсмислен, това исках да кажа...

klimatronik
02-06-2014, 20:47
За кучето и стопанина няма какво да ме разубеждаваш ,защото това е напълно вярно. Това, че си ти служи вярно, когато си го взел готово обучено, не означава чувствата, които е изпитвал някога, ще се повторят по-същия начин, освен ако стария му шеф не го е пукал от бой през ден за нищо..
Чакалът е по-просто животно от вълкът, по-страхлив е, не образува глутници. Вълкът е далеч по-потаено животно от чакала. Той обитава най-отдалечените от човека места, най-труднодостъпните и най-безлюдните кътчета. Убийството му на повече овце не представлява отмъщение в случая, ами алчност. Неговите инстинкти се задействат, той е полудял. Не може да сфари да яде от баницата. Рая му е паднал на земята. Не го интересува нищо друго. Ще се задави, ще се надуе и няма да може да мръдне дори. Това не ти ли понамирисва на нещо човешко?
Чакалът се връща, защото се е научил, че му позволено, няма кой да го спре. Вълкът също така ще направи.
Но в момента, когато се появят ловци. Когато усети изтрела, рана или смърт на негов брат - той няма да се върне.
Мечката е същата работа. Опитна мечка стравница, може да познава много добре тактиките на ловците. Мечката има мно добро обоняние . зрението й е доста слабо. Веднъж улови ли враждебната миризма-- трудно ще я хванеш.. Може идеално да научи каква е схемата на капаните, на примките и на убитите примамки.. отново с малко опит. Тогава ловът й става много труден. Тя веднага си сменя пътеките, от който минава, въпреки че мечките обитават малка територия...
Моето куче кво да го правя. Не и ти може да си прав.. направи ло го защото мисли , че може да го вземем другия път.. ей много умно ;д :д
Инстинктите са вид емоции, те не са роботи. Не е всичко инстинкт... и любовта и омразата .. всичко изпитват :)

socareless
02-06-2014, 20:50
Пак...

Животните имат чувства и емоции, макар че не мислят като хората.

разясни как мислят животните плс

anonymous895156
02-06-2014, 20:50
steni ot text help meeee

socareless
02-06-2014, 20:51
Пак...

Хищникът е вълк и не прощава..

тва също мо е любимо,за първи път чувам,че всички хищници са вълци;d

klimatronik
02-06-2014, 20:52
разясни как мислят животните плс

по много по-различен от хората, те нямат нашето самосъзнание.. както казах, но ти си чел др. коментари..

klimatronik
02-06-2014, 20:53
тва също мо е любимо,за първи път чувам,че всички хищници са вълци;d

защото четеш повърхностно, какво да ти кажа..

anonymous895156
02-06-2014, 20:54
тва също мо е любимо,за първи път чувам,че всички хищници са вълци;d

:lol: :lol: :lol: :lol:

an7raks
02-06-2014, 20:56
За кучето и стопанина няма какво да ме разубеждаваш ,защото това е напълно вярно. Това, че си ти служи вярно, когато си го взел готово обучено, не означава чувствата, които е изпитвал някога, ще се повторят по-същия начин, освен ако стария му шеф не го е пукал от бой през ден за нищо..
Чакалът е по-просто животно от вълкът, по-страхлив е, не образува глутници. Вълкът е далеч по-потаено животно от чакала. Той обитава най-отдалечените от човека места, най-труднодостъпните и най-безлюдните кътчета. Убийството му на повече овце не представлява отмъщение в случая, ами алчност. Неговите инстинкти се задействат, той е полудял. Не може да сфари да яде от баницата. Рая му е паднал на земята. Не го интересува нищо друго. Ще се задави, ще се надуе и няма да може да мръдне дори. Това не ти ли понамирисва на нещо човешко?
Чакалът се връща, защото се е научил, че му позволено, няма кой да го спре. Вълкът също така ще направи.
Но в момента, когато се появят ловци. Когато усети изтрела, рана или смърт на негов брат - той няма да се върне.
Мечката е същата работа. Опитна мечка стравница, може да познава много добре тактиките на ловците. Мечката има мно добро обоняние . зрението й е доста слабо. Веднъж улови ли враждебната миризма-- трудно ще я хванеш.. Може идеално да научи каква е схемата на капаните, на примките и на убитите примамки.. отново с малко опит. Тогава ловът й става много труден. Тя веднага си сменя пътеките, от който минава, въпреки че мечките обитават малка територия...
Моето куче кво да го правя. Не и ти може да си прав.. направи ло го защото мисли , че може да го вземем другия път.. ей много умно ;д :д
Инстинктите са вид емоции, те не са роботи. Не е всичко инстинкт... и любовта и омразата .. всичко изпитват :)
Всичко описано е инстинкт за самосъхранение... Той и чакала да го ранят веднъж, и той няма да се върне... Що вълкът не се връща и не издебва ловеца да го убие, когато не е въоръжен? Не може да го намери по миризмата ли? Или просто си казва "Еби му майката на отмъщението, дай да бягам, че да не ми напълнят под опашката с олово!"...
И да, за моето куче си прав... Така и не ми каза, че ме обича... :(

klimatronik
02-06-2014, 21:07
ти ще отидеш ли да си отмъщаваш на някоя извънземна цивилизация, гол и бос , гладен и с едно копие? Да, страх го е от неизвестността.. да самосъхранява се. отново не се съобразваш и с това, че то не мисли точно като нас. Но това далеч не означава, че отмъщение под една или друга форма не се среща. ;) И не, кучето не съм казвал, че няма да може да те обича..въобще не съм казал това... то отново свиква с новия си собственик, отново се привързва, отново забравя .. но отношението му , такова първично и безприпядствено, разчупено както при първия... се видоизменя..

socareless
02-06-2014, 21:10
искрено ме забавляваш :D:D

an7raks
02-06-2014, 21:11
ти ще отидеш ли да си отмъщаваш на някоя извънземна цивилизация, гол и бос , гладен и с едно копие? Да, страх го е от неизвестността.. да самосъхранява се. отново не се съобразваш и с това, че то не мисли точно като нас. Но това далеч не означава, че отмъщение под една или друга форма не се среща. ;) И не, кучето не съм казвал, че няма да може да те обича..въобще не съм казал това... то отново свиква с новия си собственик, отново се привързва, отново забравя .. но отношението му , такова първично и безприпядствено, разчупено както при първия... се видоизменя..
Стигнахме до извода, че животните имат инстинкт да си отмъщават, но просто не го правят, което значи, че не е инстинкт... Звучи логично.

klimatronik
02-06-2014, 21:12
знам че няма да ме разберете, така че не ви се сърдя ;)

klimatronik
02-06-2014, 21:14
Стигнахме до извода, че животните имат инстинкт да си отмъщават, но просто не го правят, което значи, че не е инстинкт... Звучи логично.

защото теорията за инстинктите , че само с някви инстинкти живят животните въобще не е сложена на място.
това е, инстинктите не са всичко

an7raks
02-06-2014, 21:15
защото теорията за инстинктите , че само с някви инстинкти живят животните въобще не е сложена на място.
това е, инстинктите не са всичко

Аха, ок.
Та да се върнем на прелетните слонове...

Matthew
02-07-2014, 00:40
an7raks и другите маняци ахахахаха нема значение не искам да ви се доказвам просто казвах, че е мега гадно да говориш за нечия, майка.

girlwithblueeyes
02-07-2014, 10:09
Браво !

Лично за мен живота на една котка или куче струва повече от този на някои хора .

klimatronik
02-07-2014, 10:59
Аха, ок.
Та да се върнем на прелетните слонове...

Така, ако мислиш и живееше през времето на комунизма, щеше да вярваш, че всички хищници са вреден дивеч и трябва да се избиват до край. И тогава е имало ,,учени'' и много популярна такава теория. Цялата система е призовавала хората към такива действия. Естествено е имало хора на друго мнение, но децата са били учени от малки и трудно са стигали до правилни прозрения, защото не се мисли.. В резултат на това сега много видове са изчезнали, други са застрашени и ареалите им са плашещи . Разбира се за това е виновна И цялата индустрия. Цялата химизация приложена в земеделието, която убива уж дребни вредители и насекоми, които обаче слижат за храна на великолепни орли, ястреби и соколи.
Разбира се се всичко това продължава. Знанията по екология се разширяват, но правилата и санкциите не са достатъчни и нито се прилагат. Защото производителите нито някой ги следи, нито ги интересува, нито имат завидни знания...

klimatronik
02-07-2014, 11:05
за да си ловец е трябвало да занесеш еди колко си убити соколи и др. ценни птици... иначе не ти давали право..
Същото е сега и с новите теории , вярата в които се оповава на заблуди и робуване .

an7raks
02-07-2014, 12:56
an7raks и другите маняци ахахахаха нема значение не искам да ви се доказвам просто казвах, че е мега гадно да говориш за нечия, майка.

Всъщност, тва беше просто много краен пример...
Климатик, просто ми трябват някакви доказателства, за да повярвам в нещо... Ти ми обясняваш на принципа "Вярвай ми", че кучето ти може да разсъждава, а аз ти показвам с примери от живия живот на животните, че кучето просто разбира при какви действия получава храна и подслон. Да, то ти се умилква, щото е видяло, че така получава, каквото иска /разходка, бисквитка, почесване зад ухото/...

klimatronik
02-07-2014, 13:16
а ние не се умилкваме ?
Колко още примера трябва да дам за доказателства? Или типично по български всеки за себе си знае.. Как можеш да кажеш думите ,,просто разбира''? Нима не изпитва тъга, когато вие, ревност, когато не му обръщаш внимание, раздразнение, когато го закачаш, омраза, когато някой го е тормозил, завист и ярост, когато някое друго куче му измества лидерството, радост, когато си играеш с него и ти мърда опашка като лудо, а тембърът на гласа му винаги е един и същ?
Какво ще кажеш в хилядите случаи,когато се жертва за стопанина си, буквално си жертва живота.
Дори когато е разгонено -то освен сексуално привличане изпитва в някои и случаи и любов. И отново се дължи на хормони, както е при нас. То от всички кучета започва само 1 да търси и не само през този период , ами години наред..
Как си обясняваш , че някои животни цял живот остават двойка - химия.. но тя е и причината за чувствата..
Доказателства ще намериш, ако се вгледаш и се опиташ да разсъжаваш .. Не случайно инстинктите са теорияя, а не доказателство .

klimatronik
02-07-2014, 13:17
и не се чуди защо вече забраняват животни по цирковете..

an7raks
02-07-2014, 13:27
а ние не се умилкваме ?
Колко още примера трябва да дам за доказателства? Или типично по български всеки за себе си знае.. Как можеш да кажеш думите ,,просто разбира''? Нима не изпитва тъга, когато вие, ревност, когато не му обръщаш внимание, раздразнение, когато го закачаш, омраза, когато някой го е тормозил, завист и ярост, когато някое друго куче му измества лидерството, радост, когато си играеш с него и ти мърда опашка като лудо, а тембърът на гласа му винаги е един и същ?
Какво ще кажеш в хилядите случаи,когато се жертва за стопанина си, буквално си жертва живота.
Дори когато е разгонено -то освен сексуално привличане изпитва в някои и случаи и любов. И отново се дължи на хормони, както е при нас. То от всички кучета започва само 1 да търси и не само през този период , ами години наред..
Как си обясняваш , че някои животни цял живот остават двойка - химия.. но тя е и причината за чувствата..
Доказателства ще намериш, ако се вгледаш и се опиташ да разсъжаваш .. Не случайно инстинктите са теорияя, а не доказателство .
Да, то разбира и се учи, но до толкова. Както можеш да програмираш един робот да работи по някакъв алгоритъм, така и кучето се учи. То се учи на база инстинкт. Защо дресьорите награждават животното с храна или игра след като са си изпълнили задачата? Защо просто не им казват, че ги обичат и да преминат към следващия номер?
Ще изпитва тъга, когато ме няма, ами, като няма какво да яде... "Ревността" е просто пазене на територията. "Раздразнението" и "омразата", пък, не са нищо повече от защитна реакция.
Я дай 1-2 хиляди случая, в които кучето съзнателно се жертва за стопанина си! Аз се сещам само за няколко истории, които съм чувал, но не съм бил свидетел... Това, че кучето е захапало примерно въоръжен нападател и е било гръмнато, не значи че то е знаело, че ще го застрелят и е отишло, въпреки това.

an7raks
02-07-2014, 13:29
и не се чуди защо вече забраняват животни по цирковете..

Не, не се чудя, така и трябва! Зоопарковете също са мъчение за животните, но никой не го интересува...

klimatronik
02-07-2014, 13:44
Да, то разбира и се учи, но до толкова. Както можеш да програмираш един робот да работи по някакъв алгоритъм, така и кучето се учи. То се учи на база инстинкт. Защо дресьорите награждават животното с храна или игра след като са си изпълнили задачата? Защо просто не им казват, че ги обичат и да преминат към следващия номер?
Ще изпитва тъга, когато ме няма, ами, като няма какво да яде... "Ревността" е просто пазене на територията. "Раздразнението" и "омразата", пък, не са нищо повече от защитна реакция.
Я дай 1-2 хиляди случая, в които кучето съзнателно се жертва за стопанина си! Аз се сещам само за няколко истории, които съм чувал, но не съм бил свидетел... Това, че кучето е захапало примерно въоръжен нападател и е било гръмнато, не значи че то е знаело, че ще го застрелят и е отишло, въпреки това.

моля недей с роботите... Все едно ездата е шофиране..
да съм отричал инстинктите напълно и работата на дресьорите? Аз самия знам колко е трудно да се научи едно ловно куче и съм чел спец. книги, аз също давам бисквитка и награждавам коня ,когато изпълни нещо. Важно е да се знае, че животното не мисли като човка, 100 пъти ще го повторя, че няма човешки разум, не свързва мислите си с човешки думи, за да стига до изводите..И през еволюцията едни видове са си развили различни начини за комуникация. Колко е труден и непознат езика на китовете, на вълците.. Всеки ден се откриват нови сведения и се оформят нови теории. с това много по- мъдри хора се занимават от нас. Защото намирането на инстинско доказателство, такова каквото ти искаш да видиш- което да се приложи не е толкова лесно.
За жертвата.. ами доста случаи има особено в ловът.. но щом търсиш доказателства, искаш с очите си да видиш всичко в най-малкия детаил.. трудно ще повярваш.. Може би след години, след 30 , 40 години може да преживееш случка и ще повярваш, но може би и не....
Честно, аз спирам. Няма да разбереш.. Ревността било пазене на териотория? От кого? Тея защитни реакции съвсем спокойно може да се наложат и при нас , хората. А, гледай го тоя циганин дето го бия нещо ми бучи на главата.. бе това ще е защитна реакция ..

klimatronik
02-07-2014, 13:52
абе един се мазни на шефа ми и той ще вземе да ме махне мен, ся ще го елиминирам.. .. аа защитна реакция в действие

Човек като изгуби близък приятел го боли.. защото е ценен за него. Но в какво се разглежда тази ценност? Не е ли защото повече няма да го чуеш, докоснеш, усетиш? За какво би се разтревожил, в случай че никога повече няма да го видиш или разбереш за съществуването му? Ще ти е гадно, защото той не съществува на белия свят, но това произхожда от факта, че ти няма да го видиш повече.

Кучето е същата работа. То няма да получи повече нищо от дадения обект?

Ето че тука се прилага успешно и философската теория на егоизма.
Е, за мен не е точно така.

tori
02-07-2014, 18:28
"Ревността" е просто пазене на територията.
О, тва е един от най-ужасните типове ревност. Един чифт котешки очи още ме гледат на чомпи.