PDA

View Full Version : В мен ли е проблема?



ThugLuv
02-05-2014, 11:32
Здравейте, момичета на почти 18 години съм и до сега не съм си имала приятел.
...та искам съвет за един конкретен случай :Д . Преди около седмица ми писа момче от училище на моята възраст. Не съм очаквала, че той може да има някакъв интерес към мен, защото сме само на "здрасти/чао". Единственото нещо което съм забелязала е, че абсолютно винаги ме поздравява с огромна усмивка и понякога добавя намигане, но понеже не съм филмарка не съм си навивала на пръста, че може би има интерес. Та писа ми и ми каза, че го било яд, че само сме се поздравявали и искал да се поопознаем като ме попита дали имам нещо напротив. В рамките на 20 минути чат ми каза, че съм красива около 10тина пъти, което разбира се ми хареса. Страшно много ме е яд, че го отблъснах, защото нямам опит в такъв тип комуникация с момчета. Предполагам, че повечето вече си мислят, че съм задръстена, но не е така :D . Страшно много обичам да излизам по барове, да се забавлявам с приятели, вярно притеснителна съм, но в правилната компания далеч не е така. Абсолютно винаги когато излизам с цел да се забавлявам се намира някое момче, което да дойде и да ме заговори, да ми направи комплимент или инак да го кажа - свалка.
За въпросното момче може би се притеснявам от факта, че преди година излизаше с една позната, която виждам всеки ден - не сме си никак близки, но все пак си остава позната и не искам да ме разнасят. Нямам самочувствието да говоря с него свободно. От както имах глупостта да му кажа тъпня в чата не ми е писал, тва ще рече преди 3 дни. Поздравяваме в училище, днес се наложи да караме математика заедно и когато влезе и ме видя супер мило ме погледна, усмихна ми се и ми каза "заели са ми мястото" демек да седне до мен :D . Приятелка ми казва, че може би очаква да му пиша/заговоря първа, за да види дали имам интерес към него, което пък няма как да стане :D и в момента се чудя какво да направя, защото не искам да отблъсна поредното момче, а в същото време да се самосъжалявам как толкова време един не се е намерил за мен.

Oldschool
02-05-2014, 11:39
Ми той е направил първата крачка, но можеш и ти маааалко да се постараеш и да разчупиш оковите, защото от написаното до сега оставам с мнение, че сигурно си отговаряла заухаво и си го ошашкала. Все пак и той е за бой, че се включва на скайп, но е пуснал лафче и на живо... все пак излезте и виж какво ще се случи, ако имаш интерес към него ще успееш да преодолееш притеснението си

kakvooo
02-05-2014, 11:56
Принципно не пиша мнения, само чета, но сега ще пусна едно...
Така.. Досега си нямала приятел? Ами опитай се да не ги режеш на 2-3 ден!? Защо не се опознаете малко, може да е свястно момчето? Ако пък чак толкова мислиш, че няма да се получат нещата - КАЖИ МУ, не го карай да си прави някакви надежди(лична случка)... Както е написал "Oldschool", той вече е направил първата крачка, покажи малко заинтересованост и ти.
Другото което ми направи впечатление - че не искаш да те разнасят, защо? Зависима ли си от чуждото мнение? Ако е така положението е тежко(поне на мен отдавна, спря да ми пука за мнението на другите, по простата причина, че не мнението на всеки е за твое добро).
Така че да, дай му шанс и успех.

RapExotic
02-05-2014, 14:19
Ако наистина го харесваш, пиши му, излесте и се опознайте. Обаче ако е само, защото се чувстваш сама и искаш да си погалиш егото с това, че си имаш гадже - недей.

Tsukuda_Hiroshi
02-05-2014, 16:27
Чакай малко. Да кажем, че съм идиот, ама спомена, че винаги се намира момче, което да ти направи комплимент и да ти се сваля, а започваш с това, че до момента си нямала гадже. Logic? Като ти е симпатичен някой и като си му симпатична и ти, значи станала е заварката. Защо ще го режеш или ще се правиш на недостъпна? Ясно е, че е глупаво да тръгваш с всеки, който ти намигне, ама като искаш гадже... Няма да се събудиш и да го намериш под елхата, нали се сещаш?

baby_baby
02-05-2014, 18:52
Ако го харесваш пиши му да се видите няма нищо лошо в това а ако не го харесваш не го залъгвай само

Soul_Kitchen
02-05-2014, 20:54
... а ако не го харесваш не го залъгвай само

+1

Говорете,общувайте,споделя йте какво мислите... и гледайте действията на другия.Иначе после ще съжалявате за отделеното време което по никакъв начин не можете да си върнете.