PDA

View Full Version : Big Idea Mastermind истина или измама?



WiZzKiD
02-05-2014, 13:40
Привет. Преди около 2 седмици се захванах да чета, как мога да изкарвам пари онлайн и попаднах на едно много интересно видео, качено от един италианец в youtube което се нарича The Big Idea Mastermind. Въпросния Виктор (мисля че така му беше името) разказва, как изкарва хиляди чрез продаване на продукти, като заплаща на Pay Per Click (PPC) сайтове да му слагат рекламите на определени места като заплаща само по 1 цент на клик. Той разказа, че в началото ако не искате да се вътрите с големи пари било оферта да се препродават чужди продукти като следния пример:
Регистрирате се в пример.ком, харесвате си продукт и получавате реферален линк чрез който си търсите купувачи. Ако някой ваш реферал закупи въпросния продукт от пример.ком вие получавате да речем 5 долара. Естествено, това не ми беше достатъчно инфо и реших да се задълбоча, като стигнах до някои доста интересни неща. Въпросът е следния:
Мислите ли, че някой просто ей така ще тръгне да раздава безплатна информация за това как изкарва пари или има някаква уловка и това е измама? Самият Вик е бил съден за парични измами и до колкото си спомням даже май е прекарал известно време на топло, а когато го пуснали той решил да създаде въпросното нещо. Та какво е BIM? Това е група от хора (заплатили членове) които уж работят като екип и си помагат взаимно да припечелват чрез онлайн маркетинга. Нещата отиват много (много) на дълбоко и няма смисъл да ви ги описвам тук, но главният ми въпрос е: Как мислите вие? Фейк инфо което да ни подведе или наистина може да казва истината?