PDA

View Full Version : мазна кожа на лицето...



KatherinePetrova
02-05-2014, 21:32
Привет на всички ! Наистина съжалявам ако темата се повтаря...нямам времето да се разровя по обилно затова минавам директно на проблемa. Mазна кожа и пъпки.Мия си лицето сутрин и вечер , преди да нанеса фондьотена (който е IMPALA ) нанасям крем.Почиствам си кожата с clear skin взех си го от avon.Старая се и отново се появяват гадните пъпки зная че съм в пубертета и това също има влияние.Та ако можете да ми препоръчате тоник или крем каквото и да е но да е ефикасно поне да пробвам :) и също така продукта за изравняване на тена с които може да стана малко по-тъмна.
Благодаря Ви предварително . Много съжалявам за правописа , пунктуация и наредбата на текста.

ameli
02-05-2014, 21:44
Разкарай Импалата като за начало и използвай по-качествена козметика. :)

KatherinePetrova
02-05-2014, 21:56
A като за начало това ми е доста ясно просто това мога да си позволя г/д ... пробвала съм с Affinitone около 11 лева беше и ми се стори малко по-сложно защото слагам почти всяка вечер фон дьо тен и ще иде за норматив..

Hayashi
02-05-2014, 22:06
Тогава просто не ползвай фон дьо тен. По-добре е от колкото да си вредиш. Инвестирай в по-добри измивен гел и крем за начало.

ameli
02-05-2014, 22:09
слагам почти всяка вечер фон дьо тен

СПРИ! Вечерта кожата ти трябва да е идеално почистена, защото порите се отварят, всичката мръсотия влиза, излиза голямо количество себум, блаблала и става мазало. И защо изобщо ти трябва фдт докато спиш?!

kalpazanka
02-06-2014, 06:36
Вземи си измивен гел за мазна кожа. Вместо да купуваш боклуците с марка Импала, отдели пари за измиващ гел Ивостин Пюритин или Ла Рош Позе Ефаклар 400 мл- ще ти стигне за цяла година.

DisappointedDreamer
02-06-2014, 06:39
И разкарай "измиващия" гел от Ейвон. Там са пълни боклуци.

sunshine :**
02-06-2014, 08:03
През деня си слагай матиращ крем примерно, но тоя фдт влошава положението.Нещо за пъпките ти трябва и измиващ гел, но по-качествен.

Hilary_
02-06-2014, 09:33
фондьотена (който е IMPALA ) нанасям крем.

Почиствам си кожата с clear skin взех си го от avon.

Две много съществени грешки откъм подбор на продукти.
И двете ги изхвърляш незабавно. Големи боклуци, на които даже не смятам да се спирам.

Купуваш си хубав измиващ гел - Uriage примерно? Не знам случая с Акне Аут, но е по - евтиния вариант.
Не залагам на Garnier, Nivea и подобни, защото не ги харесвам.
Относно пъпките - нещо изсушаващо ти трябва. Моето решение е спирт с нисък процент.
Нещо противовъзпалително - сребърна вода (незаменима за мен).
И противовъзпалителен крем - Здраве имат с цинков оксид, Sudocrem (много доволна)
Отностно тоник - също гледай да е съобразен с типа кожа.
Намали грима и в никакъв случай не лягай с него. Почиствай редовно лицето си.

kalpazanka
02-06-2014, 11:05
Hilary_, Uriage в никакъв случай не е по-евтиния вариант от Ла Рош Позе Ефаклар. От козметиката за мазна кожа Ивостин са на най-достъпни цени.

Hilary_
02-06-2014, 19:59
Hilary_, Uriage в никакъв случай не е по-евтиния вариант от Ла Рош Позе Ефаклар.
Аз не съм го и твърдяла. :lol:

Runaway11
02-06-2014, 21:13
Ако продължаваш да използваш всеки ден фдт - особено на импала - няма да ти се изчисти кожата. Боклуци като ейвън по-добре също не си купувай. Както ти казаха по-горе инвестирай в качествена козметика - няма как. Махни ги тия спиртове и кремове здраве - не помагат от личен опит ти го казвам ;) Инвестирай в нещо по-качествено. Прочети малко по интернет отзиви за различни продукти и намери най-подходящия за теб. И почиствай кожата си всяка вечер! Тя трябва да диша. След като се прибереш у вас си сваляш там каквото имаш на лицето с кърпички за почистване на грим или гел, минаваш с тоник за лице и след това нанасяш крем за лице :)

malkasladka
02-07-2014, 18:21
Ако имаше поне малко милост към тази твойта кожа никога нямаше да я мажеш с такива боклуци!!!

kalpazanka
02-08-2014, 09:42
Аз не съм го и твърдяла. :lol:


Купуваш си хубав измиващ гел - Uriage примерно? Не знам случая с Акне Аут, но е по - евтиния вариант.

Не е по-евтин. Тва се опитах да ти кажа. Ивостин са на най-достъпни цени.

sasha9k
02-08-2014, 09:58
Авторке ти луда ли си да си слагаш импала фдт на лицето?! А за ейвън боклуците..
вземи си някой хубав, не на лореал, есенс, макс фактор или няква друга глупост

MaLkaTa_LaDy
02-11-2014, 09:00
Коментарите по повод измиващата козметика до сега са напълно достатъчни, за това не смятам да ги повтарям. Но... ако държиш да слагаш фон дьо тен, ето ти решението:
http://beautycosmetic.biz/images/ManhattanClearFacePerfectMatMakeUp.jpg

baby_baby
02-11-2014, 16:12
Разкарай Импалата като за начало и използвай по-качествена козметика. :)

+++