PDA

View Full Version : Нужда от съвет



punkkk
02-05-2014, 22:00
Не съм сигурна, че темата е за този раздел, но реших да я пусна тук. Имам баналния проблем с акне, омазняване на кожата, косата, окосмяване и т.н.... Ще разкажа накратко:
Проблемите с акнето и омазняването на косата започнаха, когато бях на 12. Все още дори и цикъл нямах. Я момента съм на 16 и за 4 години ползване на какви ли не козметики (по едно време и някакви витамини пиех) никакъв ефект. Ефекта беше, че пъпките ставаха все повече. Най-напред бяха на малки зони по лицето, после тези зони станаха по-големи, започнаха по гърба и по ръцете, та така и до днес. Веднъж ходих на дерматолог, каза че било нормално, изписа нещо за мазане, дори вече не помня какво точно беше. Окосмяването започна преди около година и от началото беше малко по корема, после се появи буквално по цялото тяло. Проблеми с цикъла си имам, от както ми дойде, 1 месец, след като навърших 13г. Един месец ми дойдеше, три не, после ми идваше два пъти за 1 месец. Появиха се и болки отляво. След няколко месеца затишие пак се появиха. Отидох при уж "утвърден" гинеколог. Каза, че имам киста и без изследвания ми изписа "Диане 35". Уговорихме се да отида на преглед след цикъла и да се разберем как да пия въпросните противозачатъчни. След около месец отидох и ми каза, че кистата я няма и значи хапчетата били повлияли да продължа да ги пия. Аз и казах, че не съм ги пила, такава ни беше уговорката, при което тя каза още по-добре, няма да ги пиеш. Повече не отидох при нея. Към края на лятото се появиха много силни болки в дясно. Отидох при друга добра лекарка. Установи, че имам много голяма киста. Изчакахме цикъла, тя си стоеше, изчакахме и другия и кистата я нямаше. Не помня на кой преглед ми изписа някакви противозачатъчни. Разбрахме се да не ги пия щом се появяват кисти и изчезват да си карам така и май/юни месец тази година да ида пак на преглед. Миналия месец започнаха пак болки отляво. Реших си, че ще си купя Противозачатъчните, които ми изписа последната лекарка и на своя глава ще пробвам да ги пия. Оказа се, че въпросните "Хлое", са изтеглени и спрени още миналата година. :D И така в последно време ми е едно такова отвратително, една любовна драма допълнително ми скапа нещата и вече се чудя какво да правя.. Според вас да отида ли при друг гинеколог (3-тия път може да е на късмет :D )и да си поискам хормоналните изследвания, които така и не ми направиха :D, да чакам юни месец и да отида на преглед при същата лекарка и евентуално да чакам хормоните ми да си се оправят от само себе си (все пак съм още на 16, знае ли човек :D) и просто да потърся добър дерматолог? На родителите си не мога да разчитам за съвет, те си казват, че всичкио това е нормално, ще мине като изляза от пубертета и всякакви такива глупости, та затова реших да се допитам до вас. Как според вас да постъпя?

kalpazanka
02-06-2014, 06:33
Вземи си измивния гел Ла Рош Позе Ефаклар 400 мл и го ползвай и като душ гел за деколтето и гърба. Купи си Акне аут активен лосион и мажи отначало 4-6 пъти проблемните участъци. За около месец нещата трябва да се уталожат.
Купи си герикапс от аптеката и започни да го пиеш, когато ти дойде менструацията всеки ден по 2 капсули и така десет дни. Без рецепта е, не бой се.
Не ти препоръчвам да пиеш противозачатъчни.

punkkk
02-06-2014, 11:50
Измиващия гел на Ла Рош го имам, а относно тези капсули, при всяка менструация ли ги пиеш?

kalpazanka
02-06-2014, 11:56
При всяка, да.