PDA

View Full Version : Свети Валентин..



Aanonim4eto0o
02-06-2014, 11:17
Знам,че това е една от много теми за Св.Валентин,но наистина имам нужда от съвет.
С приятеля ми сме заедно от скоро,но ми се иска да го зарадвам с нещо,само че нищо не ми идва на ум.
Дайте ми съвет ии споделете вие какво възнамерявате на вземете на половинката си :)

HollyGolightly
02-06-2014, 11:35
Само на тази страница има 2 такива теми.
На моя нищо няма да му взема, просто може да излезем някъде или да си останем у нас и той да сготви 8-)

psychopath
02-06-2014, 11:47
Да ви се изтрескам на живота и мечтите...

RapExotic
02-07-2014, 13:15
Нищо няма да и взема, но пък за 8ми март ще има големи изненади. Съветът ми е да се разграничиш от американизацията, която се налага България.

baby_baby
02-07-2014, 13:47
http://www.podaraci.bg/podaraci-povodi/obicham-te/

Tsukuda_Hiroshi
02-07-2014, 15:20
ПОНЕ ПИШЕТЕ В ЕДНА ТЕМА, ДА МУ СЕ НЕ ВИДИ!!! НАФЛУУДИХТЕ ФОРУМА С ТОЯ НАСРАН ПРАЗНИК!!

Нищо не му взимай! Най-добре! И без това не го обичаш... Ако го обичаше, щеше да си го слушала като разправя какво харесва и какво иска, та нямаше да питаш тука. Ти и другите като тебе, дето искат някакви хора от някакъв форум да им водят връзките вместо тях...!

3oPuTy
02-07-2014, 15:39
Мисля да му поднеса закуска в леглото, а за десерт ще му направя ягоди с шоколад (стига да намеря истински ягоди, а не онези пластмасовите дет' се продават навсякъде).
Не ми пука за празника, няма да го правя щот' е 14-ти, а защото точно в петък сутринта ще съм си при него.
Между другото подкрепям мнението на хората, които казват, че е малоумно да се пита в някакъв форум к'во да подарите на гаджетата си :?

anonymous708973
02-07-2014, 22:42
Нищо няма да и взема, но пък за 8ми март ще има големи изненади. Съветът ми е да се разграничиш от американизацията, която се налага България.

Хайде сега да ми обясниш какво общо има Свети Валентин с Америка.

SonataArctica
02-07-2014, 22:48
Ей, вие тоз празник на пиедестал го качвате! Подари му, каквото сърцето ти шепне. (секс, секс, секс)

deadshadow13
02-08-2014, 00:07
Мъжете сме лесни :).Албум с снимки от вашата връзка,еротично облекло (шегувам се но е вярно),вест,че вашите няма да ги има 1 седмица и си сама в апартамента.Общо взето лесно се трогваме и според мен каквото и да му вземеш дори и нищо да не купиш той пак ще е доволен.

RapExotic
02-08-2014, 05:34
Хайде сега да ми обясниш какво общо има Свети Валентин с Америка.

Това, че този празник е католически и се чества основно в Америка и западна Европа. В православния календар нито има такъв светия, нито такъв празник. А ние до колкото знам все още сме православно Християнска държава. С честването на такива чужди празници като Св. Валентин, Хелоуин и др. малко по малко се Американизираме и губим идентичността си. По тая логика ако започнем да празнуваме и байряма, будистките празници и други представи си какво ще стане. А и колко от тези празнуващи Св. Валентин са ходили на Сурва, на Трифон зарезан, на Йорданов ден? Хората все повече не познават собствените си обичаи и традиции, а за сметка на това познават чуждите. Обаче след това всеки се има за родолюбец и националист.

3oPuTy
02-08-2014, 06:40
Всеки може да празнува това, което смята за добре. Освен това ние не можем да знаем дали авторката е католичка, християнка и прочие ... Но това е друга тема.
За мен е необяснимо и малоумно как може някой да се сети за половинката си на точно определена дата - годишнина, Св. Валентин, Коледа и прочие ... Как не се пусна една тема "Искам да подаря нещо на половинката си без повод"?!
По тази причина съм забранила да ми се подаряват подаръци на рождения ми ден :? Не ме кефи мисълта, че някой ще се почувства задължен да ми направи подарък щот' имам празник :?

girlwithblueeyes
02-08-2014, 07:06
Оххх като почнете .Вземете прочетете историята на празника поне .

Tsukuda_Hiroshi
02-09-2014, 15:42
Мъжете сме лесни :).Албум с снимки от вашата връзка,еротично облекло (шегувам се но е вярно),вест,че вашите няма да ги има 1 седмица и си сама в апартамента.Общо взето лесно се трогваме и според мен каквото и да му вземеш дори и нищо да не купиш той пак ще е доволен.

Хайде няма нужда от еротично бельо! Това не е подарък според мен. В смисъл - жест е, че прави нещо мадамата, ама това може да ми го направи всеки ден от годината. Ако ще е подарък, трябва да е за мен, предполага се. Ако тя си носи гащите и жартиерите и може да ги ползва със всеки друг и следващ - къде ми е подаръка на мен?? :)

anonymous708973
02-09-2014, 15:49
Това, че този празник е католически и се чества основно в Америка и западна Европа. В православния календар нито има такъв светия, нито такъв празник. А ние до колкото знам все още сме православно Християнска държава. С честването на такива чужди празници като Св. Валентин, Хелоуин и др. малко по малко се Американизираме и губим идентичността си. По тая логика ако започнем да празнуваме и байряма, будистките празници и други представи си какво ще стане. А и колко от тези празнуващи Св. Валентин са ходили на Сурва, на Трифон зарезан, на Йорданов ден? Хората все повече не познават собствените си обичаи и традиции, а за сметка на това познават чуждите. Обаче след това всеки се има за родолюбец и националист.

Замълчи и прочети малко история. Свети Валентин е празник, въведен в католическия календар през 494 г. и изваден от там през 19... и някоя, не помня точно. Няма НИЩО ОБЩО с Америка, в Америка се празнува отскоро.

DisappointedDreamer
02-09-2014, 16:00
Това, че този празник е католически и се чества основно в Америка и западна Европа. В православния календар нито има такъв светия, нито такъв празник. А ние до колкото знам все още сме православно Християнска държава. С честването на такива чужди празници като Св. Валентин, Хелоуин и др. малко по малко се Американизираме и губим идентичността си. По тая логика ако започнем да празнуваме и байряма, будистките празници и други представи си какво ще стане. А и колко от тези празнуващи Св. Валентин са ходили на Сурва, на Трифон зарезан, на Йорданов ден? Хората все повече не познават собствените си обичаи и традиции, а за сметка на това познават чуждите. Обаче след това всеки се има за родолюбец и националист.

Ти пък, ако си мислиш, че хората наистина празнуват Св. Валентин и Хелоуин, си в огромна заблуда. Има голяма разлика между това да облечеш костюм като повод за парти и да уважиш половинката си с кутия бонбони, и наистина честването на даден празник. И не го казвам, защото съм фен и на двата празника - не. Хората, или по-точно тийновете, "празнуват" това, което намират за забавно. Съмнявам се, че дори 50% от празнуващите знаят какво точно празнуват. Правят го, защото е повод да се съберат, посмеят и напият. И какво лошо има в това?

black pearl
02-09-2014, 16:19
Празниците са създадени за да се празнува, да се забавляват хората и да имат повод да са веселят. Какво лошо има в това? А и в крайна сметка всеки има правото да реши да празнува ли , или не.

3oPuTy
02-09-2014, 16:21
Хайде няма нужда от еротично бельо! Това не е подарък според мен. В смисъл - жест е, че прави нещо мадамата, ама това може да ми го направи всеки ден от годината. Ако ще е подарък, трябва да е за мен, предполага се. Ако тя си носи гащите и жартиерите и може да ги ползва със всеки друг и следващ - къде ми е подаръка на мен?? :)

Защо пък не?! Авторката пита как да изненада половинката си, а не какъв подарък да му вземе. Нима едно по-еротично бельо няма да го изненада (освен ако не се облича често така)?!
Казваш, че жест може да ти бъде направен всеки ден от годината ... Нима подарък не може?!

Зайче..
02-10-2014, 20:51
Аз мисля да му взема водна костенурка и една кутия бонбони Lindor (понеже исках подаръка да е свързан със самия празник, а животинчето не е свързано пряко с празника, реших да има и бонбони) ^^.

Pedigree
02-10-2014, 21:04
Сготви му, правете секс и после го остави да си цъка някоя игра, без да му тегавееш. Нещо съвсем нормално, което повечето овце няма да се сетите да направите.

sneering
02-10-2014, 21:26
Нищо няма да и взема, но пък за 8ми март ще има големи изненади. Съветът ми е да се разграничиш от американизацията, която се налага България.

40+ годишните не пропускат серия от турските бози,а дъщерите и синовете им танцуват на кючеци,от каква американизация се плашиш...намерил от кво да се страхува хахаххаха

blabber
02-10-2014, 22:05
Ако аз празнувах Св.Валентин, бих направила примерно 11 плика, за всяка 14та дата през тази година(без януари) и вътре бих сложила листчета, на които пише какво оценявам и харесвам в него, или какво харесвам в нас, като двойка? Примерно...
Хубава храна, добро вино, секс също не е лоша идея :D

dimitar_ak
02-11-2014, 08:39
Щом сте от скоро най-доброто е секс, но трябва ли ви специален празник и то КАТОЛИЧЕСКИ, за да го играете влюбени?

LadyDi
02-11-2014, 08:46
Мен ме дразни както голямото натрапване на Св. Валентин, така и абсолютното му отричане и то с аргумента, че е католически. Голяма работа. Няма нищо лошо в това да има един ден в годината, в който да отделите специално внимание на любовта си и да си засвидетелствате, че значите нещо един за друг. Всички знаем какво е ежедневието, защо да е толкова лошо да си набележите 14 февруари, както масово правят по света, за да го посветите само на себе си? Да вложите някакво творчество и някаква мисъл и да изберете подарък на любимия си в чест на това, че сте заедно?
Католицизмът почита на този ден някакъв светец. Целият свят почита на този ден любовта. Що пък да се цепим?

dimitar_ak
02-11-2014, 09:06
LadyDi, всеки ден от годината е подходящ да засвидетелстваш любов. Не мислиш ли, че е тъпо да правиш нещо само защото другият го очаква или защото всички правят така?

NeutralMilkHotel
02-11-2014, 09:28
Това, че този празник е католически и се чества основно в Америка и западна Европа. В православния календар нито има такъв светия, нито такъв празник. А ние до колкото знам все още сме православно Християнска държава. С честването на такива чужди празници като Св. Валентин, Хелоуин и др. малко по малко се Американизираме и губим идентичността си. По тая логика ако започнем да празнуваме и байряма, будистките празници и други представи си какво ще стане. А и колко от тези празнуващи Св. Валентин са ходили на Сурва, на Трифон зарезан, на Йорданов ден? Хората все повече не познават собствените си обичаи и традиции, а за сметка на това познават чуждите. Обаче след това всеки се има за родолюбец и националист.

Аха, ще слушаме звукът на джамията всеки ден, при всяка молитва, ще имаме турски партии, мюсюлмански махали (и цели градове!), НО това, че двама 15 годишни пубера ще празнуват Св. Валентин е национален проблем и предателство към родината... И после всички сме националисти. :)
И не забравяйте нашите БРАТЯ християни - католиците са наши врагове, защото имат различни празници. Хайде сега да си направим разходка до Кърджали, за да си купим хляб на турски. :)

DeHu
02-11-2014, 09:49
И аз съм голям любител на тия,които се опитват да се правят на интересни,отричайки Свети Валентин,но нищо не им пречи да си подаряват подаръци на Коледа ,например.Не можете ли да радвате близките си с подаръци и в различни дни? Рождество Христово е православен празник,но няма нищо общо с поставянето на подаръци под елхата и е обвързан със съвсем различни традиции,но не се оплаквате като мама и тате ви купят новия Айфон 5,нали? Свети Валентин е готин празник ако имаш половинка и няма нужда да харчиш луди пари,за да си изкарате добре.Ясно е,че би трябвало да показваш любовта си всеки ден,но какво пречи да съществува един такъв ден,в който влюбените да празнуват.

LadyDi
02-11-2014, 10:17
LadyDi, всеки ден от годината е подходящ да засвидетелстваш любов. Не мислиш ли, че е тъпо да правиш нещо само защото другият го очаква или защото всички правят така?

То и всеки ден е подходящ да ти подаряват подаръци, защото ти всеки ден може да празнуваш, че си жив. Така и всеки ден можеш да засвидетелстваш колко много държиш на майка си, ама го правиш на 8-ми март - Световния ден на жената и майката. Защо да не направиш нещо и на Световния ден на любовта? Щото точно това е Св. Валентин. Ние не почитаме светеца. Ние почитаме любовта. И в това няма нищо лошо.
Има моменти, в които е добре да докажеш, че си различен. Този не е от тях.

dimitar_ak
02-11-2014, 11:24
Да не започваме спор, че имам свое мнение и за 8-ми март ;)

LadyDi
02-11-2014, 11:53
Всеки има право на свое си мнение. Аз не целя да те накарам да празнуваш Св. Валентин (то и аз не го празнувам). Просто казвам, че не виждам нищо лошо в този празник и аргументът, че е "католически" ми е невалиден :)

Gogo-G
02-11-2014, 17:37
Лелел браво много ми хареса какво ще направиш за него и си права ! :) :)

RapExotic
02-11-2014, 21:20
40+ годишните не пропускат серия от турските бози,а дъщерите и синовете им танцуват на кючеци,от каква американизация се плашиш...намерил от кво да се страхува хахаххаха

Турските сериали поне не ти карат да празнуваме тяхните празници и да спазваме тяхните обичаи. В повечето случай съдържанието им е една сълзлива любовна история с ясен предсказуем край, която се развива с месеци. А чалгата също е вредна и води до затъпяване по ред причини. Освен кифленско-ждрольовския стил който налага, с тъпите си и безсъдържателни текстове, тя привлича хората по най-долните пиянско-развратни дупки, наричайки това дискотеки. Там единствената цел на посещаващите е да се напият до повръщане и да правят безразборени полови контакти. Но това не е ли една от основните цели на СаЩ? Прост народ, лесен за манипулиране и управление.


Аха, ще слушаме звукът на джамията всеки ден, при всяка молитва, ще имаме турски партии, мюсюлмански махали (и цели градове!), НО това, че двама 15 годишни пубера ще празнуват Св. Валентин е национален проблем и предателство към родината... И после всички сме националисти. :)
И не забравяйте нашите БРАТЯ християни - католиците са наши врагове, защото имат различни празници. Хайде сега да си направим разходка до Кърджали, за да си купим хляб на турски. :)

Проблемът, ако може да се нарече така с Турция е регионален и е съвсем различен от този със СаЩ, който е глобален и води единствено да разруха. Това със звука от джамиите и етническите партии може да се реши за един ден, стига да имаме правителство работещо за интересите на България, а не управлявано от други сили. Не съм казал, че католиците са наши врагове, а просто, че всяка жаба трябва да си знае гьола. Мюсюлманите, които са родени в България не са виновни за това, че са се родили в Християнска държава. Тях също не ги смятам за врагове. Единственият проблем са мюсюлманските религиозно-политически секти, които им промиват мозъците и ги карат да се обръщат срещу собствената си родина - България.

NeutralMilkHotel
02-11-2014, 21:50
Не разбирам защо за теб САЩ = католици. 51% от населението са протестанти, едва 24-5% католици. (Според American Religious Identification Survey (ARIS) - 2008 ) :)

HollyGolightly
02-12-2014, 06:03
Аз вече оставам с впечатлението, че много от вас мислят Свети Валентин за Американец...

LadyDi
02-12-2014, 06:15
Аз вече оставам с впечатлението, че много от вас мислят Свети Валентин за Американец...

То всичко е като в политиката - ако не си от БСП, значи си ГЕРБаджия.
А тук - всичко що не е турско, трябва да е американско...

Св. свещеномъченик Валентин всъщност се почита от Православната църква, само че на 6-ти юли.
И също е погрешно схващането, че култът към него и свързването му с празника на любовта е възникнало в Америка. Не, случва се в Ирландия първо, след това в Англия. Дълго време св. Валентин е считан за закрилник на младежите, пчеларите и болните от епилепсия.