PDA

View Full Version : Ех, тия технологиийки



tctctctcttccc
02-06-2014, 14:33
Какво им става бе? Тия телефони ги превзеха.. В училище през часовете, междучасията всички забити в тия телефони- или ще си чатят, или играят, четат.. с никой една дума не можеш да си размениш.. главата даже не си вдигат.. При мен обстановката поне е такава.
Понеже аз нямам хубав телефон(тъч) понеже родителите ми не могат да си го позволят и за мен поне е странно. През училищно време аз само си стоя, като другите, но те са с телефоони, прехласвайки се по най- новата игра, приложение или си правят общ чат. Ми окей де, имали смисъл? Е, технологиите заместиха общуването на живо и повечето станаха някви стеснителни, срамежливи на живо(някои обратно). И аз съм така, но проблема ми не идва от там. И ако по случайност разменим някоя и друга дума с някой съм на седмото небе.
Чувствам се различна, странна или аз съм нормалната? Истинската комуникация я няма.. щом сега е така.. какво ще стане по- нататък? Питали ли сте се? Или и вие сте така?

anonymous895156
02-06-2014, 14:36
естествено, че ще ползваме телефони, ние сме swag, завиждай ни

tctctctcttccc
02-06-2014, 15:11
Забавно мите, пошегува се

Баща Ти
02-06-2014, 15:36
А може просто да не искат да си говорят с теб.

~LadyCrawley~
02-06-2014, 17:48
Еми..така стоят нещата. Навсякъде и всички са така пък и да нямаш "тъч", свали си игри като за твоя и готово!

BlackEyedPeas
02-06-2014, 17:55
Айде поредния с "аз съм по-добър от останалите и се отличавам", днеска само на такива теми са всички май, май.

tori
02-06-2014, 18:05
Що не ми се случва и на мен да съм в такъв клас?! Пф...

RapExotic
02-07-2014, 13:38
Да, в метрото, в автобусите, във влаковете е по същия начин. Преди това бяха места за създаване на нови запознанства, а сега се превърнаха в изложение на модерните технологии. Да не говорим пък колко много хора започнаха да живеят в интернет и забравиха, че има и реален свят. И аз нямам телефон с сензорен-екран (да не използвам чуждицата тъч-скрийн), не защото не мога да си го позволя, а защото просто не ми трябват всичките тези функции. Това не значи, че съм различен или странен. Но наистина доста от хората с които преди време си звънвахме по телефона за да се видим, сега предпочитат да водят чат пред лична среща. Това няма да доведе до нищо добро, а просто зомбира хората и ги превръща в едни звисими от технологиите същества.

Spikyhedgehog
02-07-2014, 17:05
...И аз нямам телефон с сензорен-екран (да не използвам чуждицата тъч-скрийн)...
BTW, се пише сензорен екран (не е полуслято) ии ще добавя, че ти така или иначе използваш чуждица, та макар и с българско окончание. Сензор идва от английското sensor, което е поангличанена версия на латинската дума sensus.

RapExotic
02-07-2014, 17:30
BTW, се пише сензорен екран (не е полуслято) ии ще добавя, че ти така или иначе използваш чуждица, та макар и с българско окончание. Сензор идва от английското sensor, което е поангличанена версия на латинската дума sensus.

То по тази логика 90% от думите в Българския език идват от Латински и Гръцки, но думата сензор се е наложила в езика ни за разлика от думата тъч. Някак си не звучи добре да кажа: "Искам да те тъчна".

anonymous895156
02-07-2014, 18:41
То по тази логика 90% от думите в Българския език идват от Латински и Гръцки, но думата сензор се е наложила в езика ни за разлика от думата тъч. Някак си не звучи добре да кажа: "Искам да те тъчна".

Нито пък "Искам да те сензорна."

Rumiiinka
02-07-2014, 21:50
хаха swag вика ти смешка