PDA

View Full Version : Консултантска фирма за кандидатстване в Германия



KumchoValcho
02-06-2014, 17:48
предложете
засега са ме насочили към Via Germanika

Evterpa
02-06-2014, 18:40
Ти не беше ли твърдо убеден, че ще следваш в България? Защо си промени решението?
Ии чисто любопитство - как си с немския, ще караш ли подготвителна година, или...?
:)

KumchoValcho
02-07-2014, 11:01
друг?

anonymous708973
02-07-2014, 11:12
В никакъв случай Интеграл, Едланта и производените големи фирми.

Откъде си?

Уча в Германия, ако имаш някакви въпроси, с удоволствие ще помогна. Процедурата по кандидатстването е лесничка като цяло, има само няколко врътки и няма нужда да даваш пари на големи фирми. Ако си от Пловдив, мога да те насоча. Но като цяло... няма нужда наистина. Влез в faq4uni.com, има ТОНОВЕ информация - сайтът е създаден точно от български студенти в Германия и Австрия. Имаме и група във фейсбук - "Помощ при кандидатстване в Германия и Австрия".

KumchoValcho
02-07-2014, 11:21
Благодаря ти много!

fUcKsMiLe
02-08-2014, 13:56
Пантерке, той и да иска Интеграл, там не е безплатно за Германия. Мисля, че до 5 университета извън техния каталог искат заплащане по 100-200 лв.(на университет) отгоре само за проучване и за това кое би било най-добре за теб като избор. Германия и Австрия ги няма в Каталога. Мисля, че имаше само нещо във Виена и толкова.

И аз щях да кажа за групичката във FB. Има доста полезни неща и има нещо като бележка/документ/нещо си, където има линк към профилите на хора в определени градове, какво учат и кой университет посещават. :)