PDA

View Full Version : Предложете ми диета (булимичка съм)



Nameless girl
02-07-2014, 11:46
Преди 2 години преживях доста тежко раздяла с момче, което обичах много и започнах да изпадам в дълбоки депресии. След това ме настигна и булимията. Сега не изпитвам никакви чувства към даденото момче, но булимията си остана. Вече не повръщам, но дори и при най-малкото ми раздразнение преяждам, след което съм склонна и да се самонаранявам. Висока съм 1,57 и тежа 56кг. Преди да се раболея бях 43кг. От другата седмица започвам да ходя на фитнес и исках да ви помоля да ми препоръчате диета, която да ми помогне да сваля 10кг може и повече. Очаквам съветите и диетите ви :)

DarknessAngel
02-07-2014, 11:55
Хапвай плодове, зеленчуци, месо, яйца, овесени ядки, варива - боб, леща. Аз гледам да се храня що-годе здравословно, изключила съм газирано, тестяно, пържено и сладко от менюто си. И пий вода.

kaRamella
02-07-2014, 23:12
Недей да сваляш повече от 10 кг. Не се вманиачавай , булимията е сериозно нещо. Не мисля, че тук в форума може да ти се даде обективно мнение. Моят съвет е да отидеш при диетолог и да ти съставят диета лично за самата теб.

anonymous708973
02-07-2014, 23:34
Не спомена нищо за хранителните си навици. Какво ядеш за закуска, обяд, вечеря? Домашна храна или вечно си навън и нямаш време? Късно ли се прибираш, имаш ли навика да заровиш глава в хладилника по никое време? Какво си хапваш междинно? Спиш ли достатъчно? Семейството ти какви хранителни навици има?

За да не преяждаш, най-лесно е просто да ядеш 5-6 пъти на ден по малко. Звучи много времеемко да мислиш всеки път какво да ядеш, но изобщо не е. Планиране му е майката и своевременно пазаруване.

NeutralMilkHotel
02-09-2014, 17:29
Какво те кара да преяждаш? Знам, че е много абстрактен въпрос, но хубаво трябва да помислиш какъв ти е trigger-а.

Момчето към което си имала чувства? Имаш ли някакво желание да говориш с него и да му кажеш, че те е наранил? Знам, че вече нямаш чувства към него, но щом това е бил първоизточника на проблема трябва да приключиш веднъж за винаги с това, за да не задържаш излишни емоции...

Не ти трябва диета и фитнес за тялото, ами за душата. :)

Jaune
02-09-2014, 18:29
^;-)