PDA

View Full Version : Колата - вредна



SurfSky
02-07-2014, 16:47
Всички може би знаеме че колата е вредна ... Знаеме как се чисти с колата ръжда,използва се и при чистене на други неща ... Като се сложи кола върху место,какво става на следващия ден ... Та въпроса ми е действието на фантата същото ли е ? Или е по безвредна ?

BlackEyedPeas
02-07-2014, 16:54
Ми то като цяло всяка газирана напитка от този сорт е вредна.

baby_baby
02-07-2014, 16:58
Според мене фантата е по безвредна

gLoRiToO
02-07-2014, 17:10
Колкото повече захар има,толкова по вредна е една казирана напитка.Фантата има също толкова оцветители и консерванти,просто са друг вид.Според мен всякакви такива газирани напитки са ужасно вредни...

toad
02-07-2014, 17:31
Газираното е вредно , оцветителите и повечето консверванти са вредни , захарта е вредна , аспартама е вреден . Като пиете кола без захар обърнете внимание , че съдържа аспартам , който е отровен и забранен в много западни държави . Но тук нали е дивия изток е разрешено да се трови народонаселението . Замислете се ;)

anonymous708973
02-07-2014, 18:44
Пий вода, чай, 100 %-ви сокове и евентуално газирана вода. Най-добре ще ти е.

SurfSky
02-07-2014, 18:53
Ми то като цяло всяка газирана напитка от този сорт е вредна.

Знам и аз не пия ... Но сега пуснаха пак такава игра където се събират капачки (10 точки и взимаш мече)... И като има такива игри на кока-кола аз почвам да пием зарад тез награди :D

MannieG
02-07-2014, 19:06
Айде за любителите на колата :D https://www.youtube.com/watch?v=wSxNNCHPsa8

BlackEyedPeas
02-07-2014, 19:10
Знам и аз не пия ... Но сега пуснаха пак такава игра където се събират капачки (10 точки и взимаш мече)... И като има такива игри на кока-кола аз почвам да пием зарад тез награди :D

дъ фък, егати странното съвпадение, 'щото и аз съм така :D Попринцип избягвам газираните напитки, но от миналата седмица взех да пия колата заради тези мечки, знам, че е глупост и цената, с която си купувам колите е на цената на едното мече, ама искам няква награда и.. :D Че събрах 5 точки и още ми остават 5 и се чудя как ще ги пия 5 дена един след друг, защото доста избеснявам целият ден след това :D

an7raks
02-07-2014, 19:10
Пий вода

Те тва е най-тъпия съвет! Всеки, който пие вода, умира! Доказано през вековете...

tori
02-07-2014, 19:23
Хубу де, колата е вредна, фантата е вредна, маргарина е вреден, въздуха е вреден, тва е вредно, онова също. Дай да мрем от анорексия и обезводняване.
Всички знаем, че газираното не е добър избор, при положение, че има натурални сокове, фрешове, смути, шейкове, вода, но за една промоция чак толкова да се шашкате...
Дори няма да споменавам що за воля имате, за да пиете нещо, което уж избягвате и не харесвате само заради едното мече.

SurfSky
02-07-2014, 19:43
дъ фък, егати странното съвпадение, 'щото и аз съм така :D Попринцип избягвам газираните напитки, но от миналата седмица взех да пия колата заради тези мечки, знам, че е глупост и цената, с която си купувам колите е на цената на едното мече, ама искам няква награда и.. :D Че събрах 5 точки и още ми остават 5 и се чудя как ще ги пия 5 дена един след друг, защото доста избеснявам целият ден след това :D
Хаха нали :D Взимай си от колите дет са 500 мл,че по бързо се пие :D
Иначе лятото ако е хубаво кола с лед и парченце лимон ... :D

SurfSky
02-07-2014, 19:46
Хубу де, колата е вредна, фантата е вредна, маргарина е вреден, въздуха е вреден, тва е вредно, онова също. Дай да мрем от анорексия и обезводняване.
Всички знаем, че газираното не е добър избор, при положение, че има натурални сокове, фрешове, смути, шейкове, вода, но за една промоция чак толкова да се шашкате...
Дори няма да споменавам що за воля имате, за да пиете нещо, което уж избягвате и не харесвате само заради едното мече.
А тея натурални соково ? Някъде гледах сок от ябълка,пишеше 100% ябълка или плод нещо от сорта,и беше 1 лева (1.20 макс) .. Как става това,като само 1 кг ябълки е към 1 лев ... То дали от тоя 1 кг ябълки ще стане 1 литър сок ... Бухат в соковете захар и тем подобни неща ... Най-добре си е домашното ....

tori
02-07-2014, 19:51
Кой е казал, че трябва да си купуваш от магазина?

tireheb
02-07-2014, 19:51
Те тва е най-тъпия съвет! Всеки, който пие вода, умира! Доказано през вековете...

точно така
на мен доктор радева МИ Е ЗАБРАНИЛА !!!! да пия вода
има микроби в нея

socareless
02-07-2014, 19:54
кой ти пие вОда бе братко

anonymous708973
02-07-2014, 22:20
А тея натурални соково ? Някъде гледах сок от ябълка,пишеше 100% ябълка или плод нещо от сорта,и беше 1 лева (1.20 макс) .. Как става това,като само 1 кг ябълки е към 1 лев ... То дали от тоя 1 кг ябълки ще стане 1 литър сок ... Бухат в соковете захар и тем подобни неща ... Най-добре си е домашното ....

Там, където пише, че е 100% процента, наистина е 100%. Няма консервати и простотии. За захар не съм сигурна, но е напълно възможно да я изпускат, защото правят сока от сорт портокали, които са много по-сладки от обикновените.
И не знам къде ги гледаш, аз си търся портокалов сок на цена около 3 лв и нагоре.

mcfe
02-08-2014, 03:58
Купувам кола всеки ден да ви кажа, ям ли не мога без газирано, или фанта портокал или кола, и вода пия, но никога докато ям. Досега колкото пъти съм ял, толкова пъти съм пил кола и фанта, разбира се пия и докато не ям.

Дали ще пием кола/фанта или вода, все тая. Във водата има сума ти химикали за да е чиста, не се знае колко вредни са те.

Но все пак ще се опитам да понамаля газираното.

gLoRiToO
02-08-2014, 05:35
Купувам кола всеки ден да ви кажа, ям ли не мога без газирано, или фанта портокал или кола, и вода пия, но никога докато ям. Досега колкото пъти съм ял, толкова пъти съм пил кола и фанта, разбира се пия и докато не ям.

Дали ще пием кола/фанта или вода, все тая. Във водата има сума ти химикали за да е чиста, не се знае колко вредни са те.

Но все пак ще се опитам да понамаля газираното.

Are you serious?! хахахаха
Във водата има химикали - ами вземи си филтрираща кана и решаваш проблема,пък и под химикали,ако разбираш Хлор,Натрий,Флуор и др химични елементи спри веднага всякаква храна и напитки,тъй като във всичко има химични елементи :D ...Я се вгледай малко в етикета отзад на тея газирани напитки и ми кажи поне 1 нещо,което да е естествено,а не синтетика.То всеки си избира как да живее,не ти казвам да спреш газираното,а да не говориш глупости!

anonymous708973
02-08-2014, 11:27
Дали ще пием кола/фанта или вода, все тая. Във водата има сума ти химикали за да е чиста, не се знае колко вредни са те.

Хаха, дами и господа, наблюдаваме вечния аргумент на хората, които не могат да аргументират избора си.
Лично аз си избирам водата по ph и количество хлориди. Айде убеди ме, че колата е със същия състав.

nickeyy97
02-08-2014, 11:33
Купувам кола всеки ден да ви кажа, ям ли не мога без газирано, или фанта портокал или кола, и вода пия, но никога докато ям. Досега колкото пъти съм ял, толкова пъти съм пил кола и фанта, разбира се пия и докато не ям.

Дали ще пием кола/фанта или вода, все тая. Във водата има сума ти химикали за да е чиста, не се знае колко вредни са те.

Но все пак ще се опитам да понамаля газираното.


Сериозно? Сравняваш вода с газирани напитки, наблъскани със захар ?

draid
02-08-2014, 13:57
Единственото газирано което пия от от повече от две години насам е бира. Кола и другите газирани напитки пия изключително рядко. Пия натурални сокове и най-вече фреш ако има от къде да взема литър на сносна цена разбира се. В колата и фантите има страшно много захар, няма файда да се пият а всичко е до навик. Преди пиех по 2-3л кола всеки ден.

an7raks
02-08-2014, 17:04
Хаха, дами и господа, наблюдаваме вечния аргумент на хората, които не могат да аргументират избора си.
Лично аз си избирам водата по ph и количество хлориди. Айде убеди ме, че колата е със същия състав.
Колата чисти ръжда => ни прочиства... Малко ли ти е това?

Auriss
02-08-2014, 17:12
А тея натурални соково ? Някъде гледах сок от ябълка,пишеше 100% ябълка или плод нещо от сорта,и беше 1 лева (1.20 макс) .. Как става това,като само 1 кг ябълки е към 1 лев ... То дали от тоя 1 кг ябълки ще стане 1 литър сок ... Бухат в соковете захар и тем подобни неща ... Най-добре си е домашното ....
Доста внимателно трябва да четеш етикетите :cool: Като погледнеш после отстрани ще видиш 'минимално съдържание на плодов концентрат (нещо подобно) 40%' ... примерно. Сиреч са ти разтворили 100%-ов плодов концентрат във вода и са ти написали че е 100% портокалов сок :lol: ама разтворен такъв.

Дори Капи и подобни го въртяха тоя номер доскоро. Единствено фреш на литър от магазина знаеш че е баш сок ;д

an7raks
02-08-2014, 17:14
Доста внимателно трябва да четеш етикетите :cool: Като погледнеш после отстрани ще видиш 'минимално съдържание на плодов концентрат (нещо подобно) 40%' ... примерно. Сиреч са ти разтворили 100%-ов плодов концентрат във вода и са ти написали че е 100% портокалов сок :lol: ама разтворен такъв.

Дори Капи и подобни го въртяха тоя номер доскоро. Единствено фреш на литър от магазина знаеш че е баш сок ;д

:lol: ама ти правиш ли разлика между концентрат и сок? Нали се сещаш, че няма начин да пиеш концентрат? Като стиснеш портокала, не ти теква концентрат, а сок...

Auriss
02-08-2014, 19:54
титан на мисълта. Чудех се дали да ти отговарям и реших да си го спестя. Отиди до магазина и хвани някой натурален сок (от онези в правоъгълните картонени опаковки да не се объркаш и тук) и прочети какво им пише на гърба. Може и да загрееш.

Разбирам че се бъркаш с онези химикали които ги продават да си ги разтваряш сам във вода но друг път като решиш да ме поправяш си спести заядливия тон че да не станещ пак за резил. Не ги пиша аз тия етикети - просто съм написал каквото съм прочел.


such knowledge much smart

102
02-08-2014, 19:59
за тва си пиите бирата и аиляка на мах

an7raks
02-08-2014, 20:01
титан на мисълта. Чудех се дали да ти отговарям и реших да си го спестя. Отиди до магазина и хвани някой натурален сок (от онези в правоъгълните картонени опаковки да не се объркаш и тук) и прочети какво им пише на гърба. Може и да загрееш.

Разбирам че се бъркаш с онези химикали които ги продават да си ги разтваряш сам във вода но друг път като решиш да ме поправяш си спести заядливия тон че да не станещ пак за резил. Не ги пиша аз тия етикети - просто съм написал каквото съм прочел.


such knowledge much smart

Аве, http://talkoven.onlinerechnik.com/duma/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D 0%B0%D1%82

tori
02-08-2014, 20:07
Пия натурални сокове и най-вече фреш ако има от къде да взема литър на сносна цена разбира се.
Фреш във кутия?!

malkasladka
02-09-2014, 15:27
Всяко газирано е вредно ТОЧКА! :ДД

SurfSky
02-09-2014, 20:10
Всяко газирано е вредно ТОЧКА! :ДД

Без бирата ... За нея са доказали че е полезна в умерени количества :D

meganet
02-09-2014, 23:08
Само да кажа аз съм в Лондон (не се прая само да кажа) и си взех Schweppes и съдържаше аспартам.Попринцип и аз избягвам газираните напитки но ми се допи.Преди да дойда съм чел в България че на запад са забранени повечето опасни, но аспартамчето май си го пием навсякъде :D

midnight_escapade
02-10-2014, 21:01
Вредна е, ама много я обичам. :D Пристрастена съм към вкуса... Zero и тя е гадна с тоя аспартам, ама какво да се прави. Избягвам да купувам кола, че я пия по много. :D

DeniseWallace
02-12-2014, 18:37
Не пия нищо друго освен водa, чай и кафе от години и определено ми е по-добре. :D

Ivo.G
02-13-2014, 17:48
Според мен колата е много вредна. За раздаването на бележниците отидохме в един мол и за обяд преди прожекцията на един филм бях до KFC и си взех сандвич и средна кола. Беше пълна и аз пих малко от нея.Отидох пред киното и седнах на едно диванче с приятели и започнах да играя на моя таблет. След 20 минути видях колата празна и разбрах ,че моята приятелка я е изпила.Момичето седеше и трепереше защото тя си беше взела голяма кола преди мен и я беше изпила. Накрая тя започна да ме гони из мола защото искаше още кола !

an7raks
02-13-2014, 19:37
Според мен колата е много вредна. За раздаването на бележниците отидохме в един мол и за обяд преди прожекцията на един филм бях до KFC и си взех сандвич и средна кола. Беше пълна и аз пих малко от нея.Отидох пред киното и седнах на едно диванче с приятели и започнах да играя на моя таблет. След 20 минути видях колата празна и разбрах ,че моята приятелка я е изпила.Момичето седеше и трепереше защото тя си беше взела голяма коля и я беше изпила. Накрая тя започна да ме гони из мола защото искаше още кола !
++++
43% от убийствата в САЩ са вследствие на пристрастяване към кола!

102
02-13-2014, 19:38
бати трилъра братче

SurfSky
02-13-2014, 20:01
А забелязали ли сте че вкуса на колата в кенчета е различен от вкуса на колата в шишета ... ? :D

102
02-13-2014, 20:02
а
сериозно
верно ли

SurfSky
02-13-2014, 20:05
Да ... Защото кенчетата се внасят ,а колата в шишета се прави в България ... И тука се бутилира и пуска по мрежата ...

102
02-13-2014, 20:06
много си умен саше

babity
02-13-2014, 20:10
Да ... Защото кенчетата се внасят ,а колата в шишета се прави в България ... И тука се бутилира и пуска по мрежата ...

Мне, просто се окислява от метала.

102
02-13-2014, 20:12
Мне, просто се окислява от метала.

налу4ка

SurfSky
02-13-2014, 20:19
Единствената хубава кола преди беше в стъклените шишета ... Сега се среща в кенчетата ... Колата в България пристига като концетрат и тука се разрежда и газира ... Единствената страна в която колата не е по оригинална рецепта е България ... Кенчетата се внасят или от Румъния или от Турция ако не се лъжа ...

Ivo.G
02-14-2014, 07:20
Единствената хубава кола преди беше в стъклените шишета ... Сега се среща в кенчетата ... Колата в България пристига като концетрат и тука се разрежда и газира ... Единствената страна в която колата не е по оригинална рецепта е България ... Кенчетата се внасят или от Румъния или от Турция ако не се лъжа ...
Също понякога се внася от Англия но рядко и са от видовете Coca Cola cherry и Coca Cola Vanilia аз съм ги пробвал и са по хубави