PDA

View Full Version : "Ботев е иDиот" - Дали?



SunSmile
02-08-2014, 12:30
"Ботев е иDиот" ? Дали?!

Не очаквам много смислени и сериозни тези, мнения и коментари,
но все пак ви провокирам дребните мозъчета.

Ботев е идиот е филм, който всеки българин трябва да гледа, за да посмисли върху значението на думата принципи. Ако нямаше какво да се мисли, то този филм нямаше да го има. - Мислите ли, а?!


https://www.youtube.com/watch?v=EA4wxlnKldI

anonymous895156
02-08-2014, 12:54
нищо ново в този филм, наивен поглед на нещата и от двете страни

diksi
02-08-2014, 12:58
Иронията е в това, че според него Ботев е идиот в контекста на настоящето, а за настоящето той е отговорен. Както и аз, както и всички нас.

SunSmile
02-08-2014, 13:21
Ние идиоти ли сме за неговото време?
Дали днес не ни трябват точно идиоти като Ботев,
понеже ние не знаем и не можем да постигнем нищо като Общество (Гражданско Общество)?

Fisherman
02-08-2014, 13:23
Сънсмайл много се напъваш да излезеш интелигентна,пускаш тема в кофата и не очакваш смислени и сериозни тези?Каква теза очакваш да ти развие човек на тая тема?
Смисъла на късометражното филмче е ясен,заглавието е малко не на място.Прекалено е гръмко и привлича вниманието.

SunSmile
02-08-2014, 13:33
Аз съм излязла интелигентна още преди 22 години.

Ти замисли ли се като изгледа за принципи?

Vladislav Hellsing
02-08-2014, 13:36
ма тъз целувка накрая.. недоумявам.

fUcKsMiLe
02-08-2014, 14:08
ма тъз целувка накрая.. недоумявам.

Там се смях с глас.. горката жена.
Но пък няма лошо някое младо момче да те целуне, хаха.
Сигурно и е било хубаво.

Няма да коментирам клипа като идея - всичко си е ясно представено.
И на мен ми е малко не на място заглавието, но мисля, че целта е именно да привлече внимание.

По принцип те знам като що-годе интелигентно човече, но сега ми се струва,
че искаш подкрепа над своята гледна точка от други, за да се чувстваш добре със себе си.

diksi
02-08-2014, 14:46
Ние идиоти ли сме за неговото време?
Дали днес не ни трябват точно идиоти като Ботев,
понеже ние не знаем и не можем да постигнем нищо като Общество (Гражданско Общество)?
Идиоти сме, бездушници. "Задоволи ми биологичните нужди и можеш да ме водиш на носа."
Много размита ценностна система царува.

SunSmile
02-08-2014, 16:16
Там се смях с глас.. горката жена.
Но пък няма лошо някое младо момче да те целуне, хаха.
Сигурно и е било хубаво.

Няма да коментирам клипа като идея - всичко си е ясно представено.
И на мен ми е малко не на място заглавието, но мисля, че целта е именно да привлече внимание.

По принцип те знам като що-годе интелигентно човече, но сега ми се струва,
че искаш подкрепа над своята гледна точка от други, за да се чувстваш добре със себе си.

Аз моя гледна точка не съм изразила. Чувствам се прекрасно със себе си, без някой да споделя мнението ми за каквото и да било. Просто питам.
Искам да разбера чужди гледни точки.

EinGutesKind
02-08-2014, 16:34
Клипчето е много показателно за сблъсъка между старите и новите методи на обучение. Съвременните учители даваме възможност да се мисли, да се покаже индивидуално мнение и това се поощрява, а не се санкционира.

SunSmile
02-08-2014, 17:01
Наско, старите и новите методи трябва да се съчетават доста деликатно.
В някакъв момент нещата излизат извън контрол.


А целувката?
Асоция с нещо правите ли?

Fisherman
02-08-2014, 17:19
Аз моя гледна точка не съм изразила. Чувствам се прекрасно със себе си, без някой да споделя мнението ми за каквото и да било.

тва го казваш по 10 пъти,да не си комплексар?

anonymous895156
02-08-2014, 17:38
Искам да разбера чужди гледни точки.

Филмчето е подходящо за хора, които обичат да откриват топлата вода всекидневно, споделяйки дискредитиращи джордж сорос и масони брато снимки във Фейсбук. Дотам.
Много неща по темата не са застъпени или направо се отхвърлят, като това, че с любов, детска наивност и вяра в добротата на хората не се живее, че национализмът и всякакъв вид саможертва за племе не са нищо повече от ненужна доза геройство, че т.нар. проблеми с морала, самосъзнанието и личностната свобода са нещо непреходно и вечно, за което е повече от сигурно, че няма да се намери решение.
От друга страна, доста неща ми харесват, например смущаващият финал, леко изплагиатстван от "Ако ти ударят едната буза, обърни и другата." Ако младите искаме да създадем нещо ново и променим старото, трябва да го вземем под внимание.
Заглавието е напълно на място. Хубаво е, че винаги е имало хора, които мислят извън рамките на общоприетото и се осмеляват да го покажат по нов начин.

Lilanda
02-08-2014, 17:48
Видеото само по себе си е ясно. Аз преди време изразих моята гледна точка в един сайт, който може би всички от вас знаят, та вместо да се повтарям, давам линк към въпросното споделяне:

http://ask.fm/aloneintheforest/answer/107569670117

Fisherman
02-08-2014, 19:02
Филмчето е подходящо за хора, които обичат да откриват топлата вода всекидневно

митко до тука е прав,след това е една помия

haritov
02-08-2014, 19:05
не думи а дела се искат

утре ще сте си пак същите

Lilanda
02-08-2014, 19:11
не думи а дела се искат

утре ще сте си пак същите
Точно това е проблемът.

haritov
02-08-2014, 19:12
защо ли се хабите въобще

Lilanda
02-08-2014, 19:17
Все някой от нас трябва да се осъзнае, нали?

haritov
02-08-2014, 19:22
Все някой от нас трябва да се осъзнае, нали?

осъзнавайки че си роб не променяш нищо

Lilanda
02-08-2014, 19:33
Аха..А като си седиш на гъза и се правиш на тъп променяш много.

haritov
02-08-2014, 19:35
Аха..А като си седиш на гъза и се правиш на тъп променяш много.


аз съм дал всичко което съм заработил за родината и ще продължа да го правя въпреки че никой тук не го оценява

AnarchyBoy
02-08-2014, 19:39
Сбийте се. :)

anonymous895156
02-08-2014, 19:43
Лиландче, подкрепям харитов. Намеренията ти/ви са чисти, но най-много да повторите френската революция.

tori
02-08-2014, 19:44
ма тъз целувка накрая.. недоумявам.
Лошо.


Там се смях с глас.. горката жена.
Но пък няма лошо някое младо момче да те целуне, хаха.
Сигурно и е било хубаво.
Мда, интересно. Последния да затвори вратата.


А целувката?
Асоция с нещо правите ли?
Да, правя. Момчето говори за любовта и как образователната система трябва да се смени с любов. Той вярва, че на лошото всеки трябва да отвърне с добро. Че ако започнем да се държим човешки един към друг, бая неща ще се променят. Моето виждане се различава мъничко. Не виждам нещата само в черно и бяло.


Филмчето е подходящо за хора, които обичат да откриват топлата вода всекидневно, споделяйки дискредитиращи джордж сорос и масони брато снимки във Фейсбук. Дотам.
Много неща по темата не са застъпени или направо се отхвърлят, като това, че с любов, детска наивност и вяра в добротата на хората не се живее, че национализмът и всякакъв вид саможертва за племе не са нищо повече от ненужна доза геройство, че т.нар. проблеми с морала, самосъзнанието и личностната свобода са нещо непреходно и вечно, за което е повече от сигурно, че няма да се намери решение.
От друга страна, доста неща ми харесват, например смущаващият финал, леко изплагиатстван от "Ако ти ударят едната буза, обърни и другата." Ако младите искаме да създадем нещо ново и променим старото, трябва да го вземем под внимание.
Заглавието е напълно на място. Хубаво е, че винаги е имало хора, които мислят извън рамките на общоприетото и се осмеляват да го покажат по нов начин.
Много харесвам мнението, в темата няма по-правилно.

anonymous895156
02-08-2014, 20:04
Много харесвам мнението, в темата няма по-правилно.

ai sa ibem

tori
02-08-2014, 20:07
Хубу, вярвай си.

mayaaa
02-08-2014, 21:07
От друга страна, доста неща ми харесват, например смущаващият финал, леко изплагиатстван от "Ако ти ударят едната буза, обърни и другата." Ако младите искаме да създадем нещо ново и променим старото, трябва да го вземем под внимание.
Ъм, не изплагиатстван.. Именно това е била идеята, за това е трябвало да се сетим. Поне аз така го виждам.


Заглавието е напълно на място. Хубаво е, че винаги е имало хора, които мислят извън рамките на общоприетото и се осмеляват да го покажат по нов начин.
А така! Тия, които казвате, че заглавието не било на място, ми изглеждате не много по-различни от директорката.
Така си е в училище - карат ни да пишем по различни теми, убеждават ни, че искат да чуят нашето мнение, но ако напишем нещо не общоприето, скачат... Ако беше написал заглавието по-меко, по-"на място" щеше да е част от масата и да следва наизустеното мнение. Както директорката се хваща за думата, ме приема написаното, а едва ли е вникнала в смисъла на съдържанието, ако му е прочела есето въобще (каквото и той я пита).
Само това за любовта не ми хареса. Малко банално.

102
02-08-2014, 21:12
и не забравяйте.. времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме....

psychopath
02-08-2014, 22:02
Не мисля да си губя времето да гледам простотиите на някви хора, които си мислят, че са открили топлата вода и са мн. различни.

смрт

anonymous895156
02-11-2014, 16:54
искам да видя малки мозъци в действие, пишете хора

102
02-11-2014, 16:58
iskam da vidq bezmozychni v deistvie
a
mitko e pisal veche
nqa nujda znachi

tori
02-11-2014, 17:20
искам да видя малки мозъци в действие, пишете хора
Мите, кво да видиш? Имаше една тема с онова есе, пак за Ботев, пак в кофата. Нищо ново, все говорени простотии.

Fisherman
02-11-2014, 17:37
искам да видя малки мозъци в действие, пишете хора
биха ли те днеска в селското даскало?наричаха ли те педал?

nqmaznacheniee
02-12-2014, 17:51
toq ot klipa e basi nejniq, mnogo drazni