PDA

View Full Version : Да спрем сладкото заедно!!!



ani121
02-08-2014, 14:20
Здравейте!Проблемът ми е,че аз обожавам сладкото.Всеки ден ям в големи количества и това се отрази на теглото ми.Висока съм 1,58 и тежа 56кг.Опитах да ям много плодове да се огранича,но рано или късно манията за сладко се завръща.Та реших, че ако си имам другарче ще ми е по-лесно.За това ако има някой като мен нека да се справим заедно: )

Vladislav Hellsing
02-08-2014, 14:46
а не.
захарта доставя огромна енергия за мозъка, който силно се надявам да ти е от потребност.
тренирай нещо.. и яж.. ще има някакъв резултат.. малък.

1Dfan
02-08-2014, 14:46
Аз пък не ям много сладко.Гледам на седмица да ям по 1-2 пъти.И си следя калориите постоянно.Но пак си оставам 68 кг на близо 1.70 височина.Просто трябва спорт и аз ще почна скоро..Няма как :D Но пък ме притеснява,че за 13 годишно момиче,1.70 е твърде високо.А и продължавам да раста.Надявам се,че ще спра до 1.75 най-много...Моят съвет е:Гледай калориите.Ако са твърде много (600 например),по-добре се откажи или го раздели на порции.Защото 600 калории са почти равни на едно ядене.Аз ако изям нещо сладко,пропускам ядене :)

ani121
02-08-2014, 14:56
Абсолютно съм съгласна, че захарта е нужна на мозъка.Но не и в това количество, в кА оето я употребява аз.Спо ртувам три пъти в седмицата, но не ми помага. А относно порциите-щом започна трябва да го унищожа целия.За това трябва да спра изцяло ,тъй като организма ми явно е привикнал.

Hilary_
02-08-2014, 15:02
Единствения порок, който имам и от който не бих се отказала. :D

mayaaa
02-08-2014, 15:48
Аз почти съм го спряла. Нямам намерение да го спирам съвсем обаче. При мен причината е друга - тренирам и се опитвам да ям повече и по-пълноценна храна, а преди имах навика, като огладнея и ме мързи, да посягам да си взема шоколад. Само в училище ям, защото хич не ми е приятно няк'ви сандвичи и такива. Ся мисля да си нося ядки (орехи, тиквено семе, бадеми) и да пробвам да заместя сладкото с тях. Иначе шейкове си пия често и не мисля да ги отказвам. Една такава тема, в която и аз да мога да се включа! (sun)

Dagichka
02-08-2014, 16:01
Единствения порок, който имам и от който не бих се отказала. :D
дам дам ;д
вредно е да, води до напълняване, кариеси и тн., ама пък е толкова прекрасно! <3 захарта си е наркотик, мен ме хваща абстиненция ако повече от 2 дни не съм яла нищо сладко ;д но на теб ти пожелавам успех де, пробвай с плодове, някои хора успяват и даже им е по кеф да ядат плодове, а не сладкиши

malka_sladkka
02-08-2014, 16:59
Аз пък не ям много сладко.Гледам на седмица да ям по 1-2 пъти.И си следя калориите постоянно.Но пак си оставам 68 кг на близо 1.70 височина.Просто трябва спорт и аз ще почна скоро..Няма как :D Но пък ме притеснява,че за 13 годишно момиче,1.70 е твърде високо.А и продължавам да раста.Надявам се,че ще спра до 1.75 най-много...Моят съвет е:Гледай калориите.Ако са твърде много (600 например),по-добре се откажи или го раздели на порции.Защото 600 калории са почти равни на едно ядене.Аз ако изям нещо сладко,пропускам ядене :)

Радвай се на височината си, въпреки че ръста няма значение затова как изглеждаш. Това, че пропускаш цяло ядене заради нещо сладко звучи много зле.
Присъединявам се към да спрем сладкото, защото не могааа :lol: :lol: :lol: Даже сега отивам да си правя мъфини :D

joannalof
02-08-2014, 17:00
И аз вярвах,че не мога да го спра,но успях!Вече като видя вафла и не събужда никакво желание у мен :D Торти попринцип не обичам и ми остана само шоколадът.Препоръчвам като заместител на шоколад - мед с тахан!!!Ям по едно бурканче на седмица,засища ме и е много полезно за организма.

ShtrudeL
02-08-2014, 17:02
Успех! 8-) Не се отказвам от шоколада. 8-)

malkasladka
02-09-2014, 07:25
Участвам! Пристрастена съм, щом дори и стаята ми съм си декорирала с школад...положението ми е сериозно!

CoockieMonster
02-09-2014, 07:30
Аз издържах 9 дена без грам сладко, повече никога! :D Аз съм пристрастена.

nickeyy97
02-09-2014, 07:40
Аз издържах 9 дена без грам сладко, повече никога! :D Аз съм пристрастена.

Aз 5, и на петия издивях. :D Пак пробвам в момента, дано е по-успешно :D

CoockieMonster
02-09-2014, 07:41
Аз не мога. Бях много нервна и на всякъде гледах хората как си похапват.. абстинирах. Не бих пробвала пак. :D

strawberry88
02-09-2014, 12:05
И аз не мога. Издържам най-много 2 седмици и това е.

mayaaa
02-09-2014, 12:09
Правете си "cheat" дни. Смисъл казвате си "няма да ям сладко до еди кога си", после си хапвате един ден и след това отначало. При мен действа.

Shines
02-09-2014, 15:06
Правете си "cheat" дни. Смисъл казвате си "няма да ям сладко до еди кога си", после си хапвате един ден и след това отначало. При мен действа.

Подкрепям, при мен също действа. Макар че пак имаше периоди, в които ми се е дояждало адски много сладко. :D
Особено миналото лято :D.

malkasladka
02-09-2014, 15:08
Правете си "cheat" дни. Смисъл казвате си "няма да ям сладко до еди кога си", после си хапвате един ден и след това отначало. При мен действа.

и аз правя така!

nickeyy97
02-09-2014, 17:11
Май и аз това трябва да направя, защото пълното му отказване ми води до натъпкване с него :D :D :D

CoockieMonster
02-09-2014, 17:44
При мене не действа! Как няма да ям сладко 10 дена и само един ще ям.. ненене :D

strawberry88
02-09-2014, 18:12
Аз или изобщо не ям сладко, или прекалявм ...наистина прекалявам. Не мога така в рамките на нормалното. :/ :Д

anonymous708973
02-09-2014, 18:13
Не подкрепям крайности. Нямам никакво намерение да отказвам шоколада завинаги. Просто гледам да ям предимно черен (70% какао) и не всеки ден. Вече си зависи - при мен работи методът да нямам шоколад вкъщи, една приятелка пък си го слага пред очите, за да "притръпне" и да не го приема като изкушение. Да, добре ми се получава. Оня ден ми се дояде, взех си 300 гр Милка Хрупкав йогурт и го опатках за ден и половина. И хич не ми е виновно.

Забелязвам, че откакто ям повече плодове и зеленчуци и ям по-често, не ям толкова шоколад - което значи, че го ям от скука, не от нужда.

Vladislav Hellsing
02-09-2014, 18:31
Забелязвам, че откакто ям повече плодове и зеленчуци и ям по-често, не ям толкова шоколад - което значи, че го ям от скука, не от нужда.

е естествено.

DarknessAngel
02-09-2014, 19:01
Аз мога без сладко и не ми липсва, хапвам повече плодове, но спирането на чипсовете ми беше голяма мъка, соленото ме влече повече.

mayaaa
02-09-2014, 19:59
Мен пък за чипсове грам не ме грее. И да съм си купила по някаква причина го забравям и с седмици не го ям. Иначе това да си го сложиш пред очите е интересно. Може и да пробвам. :cool:

strawberry88
02-09-2014, 22:19
Аз ако го сложа в шкафа и не ми е пред очите, забравям напълно за сладкото. Обаче ако е пред очите ми, абсурд да си остане така.

baby_baby
02-10-2014, 16:45
Единствения порок, който имам и от който не бих се отказала. :D

ооо и аз :D

malkasladka
02-10-2014, 18:57
Яж мед или някакво домашно сладко като заместител, или мляко с какао...

Hayashi
02-10-2014, 19:37
Никога не съм разбирала манията по шоколада. Имам един черен шоколад (защото само този понасям да ям) вече трета или четвърта седмица на масата пред мен и не изпитвам никакво желание да го довърша. Май нямам мания по-сладкото, но пък, ако веднъж в месеца ми се случи да ми се прияде вафла, въобще няма да се замисля и ще си угодя. От време на време си купувам бисквитки и желирани бомбони, но е поне веднъж на 2 седмици.
Напоследък съм влюбена в мюслито на Carrefour, което е пълно със захар, но пък май ми се отразява добре сутрин когато бързам за лекции, защото после не ми пада кръвното изведнъж.

От плодовете обаче не се отказвам. Заменям всякакво сладко за плод.

strawberry88
02-10-2014, 21:30
Ям мед, мед с тахан, сушени плодове, пресни плодове и пак не мога да изпитам това чувство на задоволство, ако не ям шоколад! :D

vika
02-11-2014, 09:01
Здравейте :) Аз не съм яла сладко от месец и половина да не са и два..Не изпитвам и желание да го ям.Също както strawberry88 си хапвам мед с тахан.Дори снощи си приготвих едни бисквитки с мед,тахан,овесени ядки и орехи и както съм в ПМС гледайте какво става :D :D :D Заминаха за нула време та чак ми се доповръща :D

ani121
02-11-2014, 13:08
Искам да се чохваля,че днес ми е втори ден без сладко!!!:д Чуствам се много добре засега,но предполагам,че скоро ще ме удри изведнъж вълната и ще издивея :D Ами какви са вашите постижения в момента?

strawberry88
02-11-2014, 17:52
Аз също си правя домашни бисквитки с овесени ядки или мъфини с овесени ядки и банан. Слагам и кафява захар/мед, и масло, за по-здравословно, ама ... като цяло е по-добре да се ядат домашно направени неща, не пакетирани. Аз преди доста време изкарвах без сладко, имах воля, но напоследък съм като пристрастена към шоколада. Не мога да спра. Все си казвам това е последно и ...ето че преди малко пак си купих от любимия ми на Милка - с бисквити Орео вътре. :D

midnight_escapade
02-11-2014, 18:19
Голяма краста ми е. Мразя го тоя порок. Ако цигарите не бяха толкова вредни, честно, бих пушила в името на това, да не ям сладко...

MannieG
02-11-2014, 18:46
Спрях го от един месец, сега меля доста плодове, за сметка на сладкото :D

NeutralMilkHotel
02-12-2014, 15:39
Кофичка кисело мляко (ако е домшано най-добре - всеки може да си направи; ако не - натурално). В нея ситно се нарязва ябълка, троши се орех и (евентуално) се слага лъжичка мед.
По-вкусно е от всякакви вафли, шоколади, Активии и т.н.

Това или плодов сок ми е любимото сладко сега...И биричка, де, но вече не пия 8-) Преди реално живеех на сладко, но е много съсипващо, не знам вие как издържате.

kitty02
02-12-2014, 16:01
Само аз ли не ям често сладко? Предпочитам солени неща - чипс, снакс - особено "Star"-а със катерицата. Обожавам гооо <333 :Дд

malka_sladkka
02-12-2014, 17:41
Преди реално живеех на сладко, но е много съсипващо, не знам вие как издържате.

Точно, защото е съсипващо искаме да го спрем. Същност доста време не бях яла сладко и като започнах чак ми горчеше, беше ми много гадно, дори сега след като изям нещо сладко ми става гадно, но пак си го ям :? Сега даже не ме блазни много, но преди 2-3 години буквално живеех на сладко - за закуска, обяд и вечеря :D Мен пък соленото хич не ме влече, ям си храната без да добавям никаква сол.
Да беше само шоколада ще се преживее, ама то са всякакви видове кексчета, бисквитки, вафлични, кроасанчета и още каквото можете да се сетите.

DeHu
02-13-2014, 09:39
И аз като повечето момичета тук мога да живея само на сладки неща и осъзнавам колко е зле това,обаче пусто ми е много трудно.Засега не съм яла шоколад от около седмица и избягвам каквито и да било сладкиши и вафлички и нямам проблем.Аз много се ядосвам,защото искам да се храня като хората,без да ям боклуци,но често се случва докато ги избягвам,просто да не ям нищо.И така като огладнея се наблъсквам вечерта едно хубаво,понеже през деня мога максимум един път да ям нещо нормално и ефектът е никакъв.

Dagichka
02-13-2014, 11:53
аз веднъж си направих експеримент.. около седмица не бях яла нищо сладко и после излапах един шоколад Милка и ми стана толкова гадно, лошо, сърцето ми почна да бие много ;д то уж всеки осъзнава вредата за организма (мани ти фигурата) от сладкото, ама.. наркотик си е. от малка съм научена винаги след вечеря/обяд да има десерт нещо сладко.. като си помисля за тия години колко много такива боклуци съм изяла.. цяло чудо е, че кръвната ми захар все още е в норми *пиша това ядейки Нутела.. 'баси*

gLoRiToO
02-13-2014, 12:00
Ами сладкото не е толкова вредно,ако е в нормални граници.Единствено когато съм на НВД(ниско въглехидратна диета) не ям сладко,а попринцип не мога без него.Но когато ям шоколад или друго,което съдържа рафинирана захар е задължително преди 3 следобяд и в нормални количества-20г шоколад,1 бисквитка,1ч.лъжичка течен шоколад или нещо от сорта(само по 1) за деня.

Gabriels
02-13-2014, 13:36
http://vbox7.com/play:eba64a66a4 Желая ви успех! :D

ani121
02-13-2014, 15:32
Ами сладкото не е толкова вредно,ако е в нормални граници.Единствено когато съм на НВД(ниско въглехидратна диета) не ям сладко,а

попринцип не мога без него.Но когато ям шоколад или друго,което съдържа рафинирана захар е задължително преди 3 следобяд и в нормални количества-20г шоколад,1 бисквитка,1ч.лъжичка течен шоколад или нещо от сорта(само по 1) за деня.

За жалост на мен ова ми се струва смешно и невъзможно и именно от там ми идва проблема-всичко или нищо: x

NeutralMilkHotel
02-14-2014, 07:35
А случвало ли ви се е в период в който сте предимно на сладко (не става въпрос за голями количества, а редовно консумиране) после всеки път директно да си драйфате - без да се насилвате или да искате? Или само аз съм била в този филм... 8-)

strawberry88
02-14-2014, 10:39
Аз през деня мога да не се сетя за сладко, но стане ли вечер...ставам друг човек. :D

ani121
02-14-2014, 13:56
Аз през деня мога да не се сетя за сладко, но стане ли вечер...ставам друг човек. :D
Когато е най-вредно :D

malkasladka
02-14-2014, 17:51
Аз през деня мога да не се сетя за сладко, но стане ли вечер...ставам друг човек. :D

Вечер и особено след тренировка...мале ставам такова лакомо чудовище, буркана с нутелата, бисквити, квото ми попадне пред очите се унищожава за части от секундата :ДД От утре започвам на ново борбата, ще пиша ако имам някакъв напредък:ДД

Dam Yeo Wool
03-03-2014, 16:35
Аз също много обичам сладко,но трябва да се откажа. Започна ли да ям шоколад,не мога да спра. :D

Сега съм и на диета и се чудя какъв заместител да изнамеря,затова реших да дъвча дъвки и се разсейвам.
Вече 4-ти ден не съм докоснала нищо сладко,дъвча дъвките и си намирам някаква работа .. получава се.

The Cheetah
03-03-2014, 16:41
Ама аз не моа го спра :(

Dam Yeo Wool
03-03-2014, 16:42
Всеки може,но е по-мъчително от това да ни измъчват. Макар,че не е нужно да го спираме съвсем ..
може би трябва само да се ограничим,но за целта трябва да се научим да живеем без вкусните сладки.

:(

kaRamella
03-03-2014, 16:46
Само аз ли не ям често сладко? Предпочитам солени неща - чипс, снакс - особено "Star"-а със катерицата. Обожавам гооо <333 :Дд

И аз предпочитам соленко вместо сладко :)

strawberry88
03-03-2014, 18:59
Ама то и соленото и доста вредно и действа почти еднакво, като сладкото, така че ...

SimonnaD
03-04-2014, 19:14
Ооо перфектна тема! Миналата година издържах 2 месеца без сладко, като се има в предвид, че съм пристрастена това си беше наистина голям успех! През януари пак го спрях и от февруари до сега се опитвам...... Надявам се тук да си помагаме взаимно хаха :)

CountessCherry
03-08-2014, 21:46
Сладкото си е мания за всички. ;д Аз също се опитвам да го спра и до някъде ми се получава. Ако денят ти е по-натоварен или нямаш свободно време не мислиш толкова за сладко. Или друг вариант - взимаш си нещо, което не обичаш чак толкова. Например във всеки по-голям магазин има шоколади които не са на марки като Милка или Своге и най-често дори нямат вкус на шоколад. Като ти се преяде толкова много сладко вземи си нещо такова, било то "фалшив" шоколад, вафла или кроасан. На мен лично това ми помага, като не ми харесва и ми е безвкусно не го ям. ;д Както беше споменато в по-предишните коментари - ям от скука, не от нужда.

JDeel
03-09-2014, 15:36
Добре де, сладките продукти не никнат като гъби в хладилника, нито ги пъхат в джобовете насила. Просто не си купувате такива неща и готово! Като няма сладки работи за ядене няма да се ядат сладки работи :)

BonnieandClyde666
03-09-2014, 16:25
Абе, айде, моля ви се, слаба ви е волята! И у нас всеки път майка ми купува сладко за баща ми, ама изобщо не ме блазни!

Зайче..
03-09-2014, 16:41
Да се включа и аз 8-)
Спрях шоколада преди 4-5 месеца, защото ми се отразяваше зле. Имам моменти, в които ми се преяжда страшно много. Стигах до състояния, в които дотолкова ми се преяждаше, че чак сънувах как ям огромни шоколадови торти, но не се отказах. Сладкото като цяло, обаче не мога да го спра изцяло, защото не мисля, че е добре и за организма ми. Понякога ям форнети с ягода и йогурт или бонбони рафаело, обаче пак е суууупер рядко. Като цяло, ако имаш воля и си го поставиш като цел е напълно възможно да го ограничиш поне отчасти. И между другото откакто спрях да ям шоколад всички ми казват, че съм много отслабнала.

Wwwooow
03-09-2014, 16:44
от 23 дена не ям сладко (сега ги преброих ;д )

JDeel
03-09-2014, 17:51
Тъкмо ми попадна това в нета, явно е по темата http://www.ted.com/talks/matt_cutts_try_something_new_for_30_days

sunshine :**
03-09-2014, 18:34
Всичките ми приятелки са маниачки на тема сладко:cool:.Аз за щастие нямам никакви проблеми, защото изобщо не обичам да ям сладко.

Wwwooow
03-09-2014, 18:58
^Всички силно ти завиждаме :D
въпреки че не ми се е прияждало нищо сладко на скоро, нямала съм нуждаот него, само ако видя някъде за миг се сещам за вкуса и ии , ама е нормално и временно :)

sramejlivkaa
03-09-2014, 19:18
Чувала съм, че сладкото е полезно в малки количества и не мисля, че е нужно да се спира изцяло.

lubovvv
03-10-2014, 13:19
Хубава тема.
Аз шоколад не съм яла мн време. Принципно го обичам, но ми излизат пъпки от него, а и се чувствам доста по-добре и ми е някак по лекичко като не го консумирам. За вафли и други подобни пък да не говорим....против тези неща съм.
Замествам сладкото със сушен кокос, сушени смокини и плодове- тези неща ги ОБОЖАВАМ!
Като цяло човек колкото и да го избягва /сладкото/, няма как да не се изкуши поне веднъж, въпроса е всичко да бъде умерено и да не се самозабравяме.

Mного добър заместител е карамелено бонбонче /смучещо/ между другото ;)

v.salvatore
03-12-2014, 15:14
Първи етап. Сладко се яде в определени дни. Примерно всяка събота, когато семейството се събира заедно. В този етап, освен че ядеш сладко само при определени поводи, сладкото не ти е забранено. Ако извън определените от теб случаи ти се прияде, ядеш. Обикновено мисълта, че нямаш нищо забранено, ти дава сила. Този етап може да е 6 месеца.

Втори етап. Като първия, но сладкото трябва да е домашно приготвено. Тук си затруднена от това, че трябва да намериш време да го приготвиш, което е ограничение. 6 месеца.

Трети етап. Като втория, но започваш да намаляваш захарта и брашното в сладкишите. Заменяш ги с плодове. 6 месеца.

Четвърти етап. Тук гладът за сладко вече е под контол и не би трябвало да го изпитваш изобщо. Доволна си, че приготвяш „по-здравословни“ варианти на сладкишите и ги ядеш осъзнато и планувано. 6 месеца.

Пети етап. Можеш да гледаш как някой яде сладко и това не предизвиква сладка лудост в мозъка ти. Чудиш се и ти ли така налудничаво си изглеждала. Горда си, че можеш да устоиш. Ядеш сладко само, ако някой те почерпи или си на заведение. 6 месеца.


Ако си от хората, които могат да се задоволят с малко, яж си всеки ден по няколко бискивити или блокчета шоколад . ;) ;)

Speedz
03-23-2014, 11:40
И аз започнах в отказването. Не съм яла от няколко дена и ще продължа. Като цяло съм решена не само сладките, но и солените глупости да махна от яденето. :)

sramejlivkaa
03-23-2014, 21:21
И аз предпочитам соленко вместо сладко :)

И аз в повочето случаи .. ;d

BaffaLsc
03-23-2014, 22:41
Това са глупости. "Да спрем сладкото заедно" - или имаш воля за нещо и го правиш, или не. Не го спираш, хапваш от време на време натурален шоколад и готово. Много сложно.

anonymous708973
03-24-2014, 07:02
...

2 години о.О
ДВЕ ГОДИНИ?!

Ебати, хората цигари отказват по-бързо.

girlwithblueeyes
03-24-2014, 08:10
Това са глупости. "Да спрем сладкото заедно" - или имаш воля за нещо и го правиш, или не. Не го спираш, хапваш от време на време натурален шоколад и готово. Много сложно.

Абе и аз мисля така . Аз почти не ям сладко случва се да го правя през месец или повече. Не ми необходимо и дори не го обичам . Просто някой хора са пристрастени и отказването им доста трудно .Просто защото сладкото е като наркотика знаеш че ти вреди но въпреки това не можеш без да изядеш поне едно парче . Така че лесното за теб и за мен може да е доста трудно за постигане за повечето момичета в темата .

ShtrudeL
03-24-2014, 10:24
Айде днес ще пробвам да не си взимам шоколад, пък ще видим до кога ще е.

anonymous708973
03-24-2014, 15:42
Абе и аз мисля така . Аз почти не ям сладко случва се да го правя през месец или повече. Не ми необходимо и дори не го обичам . Просто някой хора са пристрастени и отказването им доста трудно .Просто защото сладкото е като наркотика знаеш че ти вреди но въпреки това не можеш без да изядеш поне едно парче . Така че лесното за теб и за мен може да е доста трудно за постигане за повечето момичета в темата .

Много точно.
И на мен ми е интересно как така не могат да откажат газираното, белия хляб...
Откровено ми е смешно да видя как някой тъпче картофи или ориз с хляб.
И така нататък. Така че... всичко е субективно, да не се съдим ей така.

DisappointedDreamer
03-24-2014, 16:00
2 години о.О
ДВЕ ГОДИНИ?!

Ебати, хората цигари отказват по-бързо.

Нали 8-)

Hayashi
03-24-2014, 16:04
Аз пак да питам какво минава за сладко?
Че с количествата плодове, които мога да изям току виж съм се оказала сладкоман под прикритие. Ама не виждам как някой може да се блазни от шоколади, торти, пасти, вафли и други гадории в огромни количества. След парче шоколад вече ми е гадно, а и ям само черен, че другият ми е още по противен. Не ме питайте как ми идва да се изповръщам лятото когато ми се налага да изям половин опаковка, защото ми е паднало кръвното.
За газираното съм съгласна, но при мен стана някак си от само себе си.

За белият хляб не е същото обаче. И на мен ми е странно, че сума ти народ твърдят, че не могат да станат вегетарианци, защото без месо умират, а за мен това не би бил никакъв проблем.

Аз просто не намирам начин да се откажа от пърженото. Липсата на фурна и тя не ми помага, но засега правя някакви опити.

DisappointedDreamer
03-24-2014, 16:12
Аз пък никога не съм намирала за трудно да спра да ям дадени неща.

Чипсове и други пакетирани боклуци спрях преди повече от половин година.
Цигари спрях преди 4 месеца.
Сладко не обичам, случвало се е да ми се доядат няколко парчета шоколад веднъж на 2-3 седмици, ама да нагъвам тортички и други сладки изделия - противно ми е било. Вече и шоколад не ям.
Макаронени изделия спрях преди повече от година.
Ориз ям супеееер рядко и то по 2-3 шепи макс.
В момента се опитвам да откажа и месото. :Д Единствено хлябът понякога ми прави проблеми, но не е толкова често.

8-) И всичките тези неща, защото реших да отслабвам преди година и се наплаших от вредните храни, заради учебника си по биология :Д

Dagichka
03-24-2014, 17:49
всеки си има неговите слаби места.. за едни са цигарите, за други сладкото, за трети алкохола и тн. всяко си вреди по свой си начин, но и всяко има доста силен пристрастяващ ефект (захарта е доказана, че е като наркотик).
за мен примерно беше супер лесното да се откажа от месото, но без сладко просто не мога, отгледана съм така, кара ме да се чувствам добре, харесва ми вкусът му, видът му, миризмата дори. мога да изям един голям шоколад като филия - демек с ръфане, мога да изям цяла торта сама и не, нито ми се повръща, нито ми става "твърде сладко" ;д за сметка на това като изям 1-2 лъжички от домашното сладко от ягоди/меда ми се повръща ;д
мислела съм да откажа сладкото заради вредите, които нанася на тялото ми и защото все пак си мисля (макар в момента да не го изпълнявам), че ние не живеем 'баси само за единия му вкус... или ако е така, много жалко, че претендираме, че сме нещо повече от животните ;д

BonnieandClyde666
03-25-2014, 14:22
Ненормалници! Месо не ядяли?!

Hayashi
03-25-2014, 16:36
Не го обичам, защо да го ям?
Не съм го изключила тотално от менюто си, но не ям по 4-5 пържоли на ден като някои хора.

Wwwooow
03-25-2014, 16:49
Всичко, което съм обичала и съм яла и пила всеки ден, съм си мислила, че е невъзможно да го спра, и че НЕ МОГА без него...
Е да ама нЕ!
Газираното- от 6-7 години не пия, отвратително ми е... може би само спрайт бих пила, ама то ще се случи на годината 1 път.
Пържено - в къщи много рядко може да се види такова нещо ;д, пък и много не обичам.
Сладко- от месец и нещо не ям, а всеки ден някой се сеща да ми предложи шоколадче, валфличка, еклерче, тортичка, бонбонче и не ме изкушават тея купени сладкишчета, ако са домашни мъфини, палачинки с шоколад, домашен сладкиш, тогава става трудно.. дори онзи ден имаше течен шоколад и така и не се изкуших да си намажа и шоколадово яйце киндер имам в шкафа и не съм го докоснала, няма и да го скоро... а бях наркоманка на тема сладко О.о не мога да се позная
Кафето - за него наистина, бях убедена, че не мога БЕз и няма как да се събудя и да съм свежа..ама ми се наложи да го спра и без него пак си се събуждам и съм си същата, днес се пробвах да пия иии много непознат ми се стори вкуса му, не ми хареса, явно съм свикнала и без него...
Та, така че без всичко можем, само без въздух и вода-не, всичко друго са наши внушения :)

anonymous908491
03-25-2014, 16:59
Та, така че без всичко можем, само без въздух и вода-не, всичко друго са наши внушения :)

Едно е да можеш, съвсем друго е да има смисъл да го правиш.
Няма вредна храна, има само глупави хора, които търсят кого да обвинят за проблемите си.
Като си спряла сладкото какво ? Да не си отслабнала, да не би да ти се е подобрило нещо ?

Като ви чета глупостите почвам да съжалявам, че не съм червей, толкова хубави трупове щяхте да ми оставите.

Violenza
03-25-2014, 17:01
Ненормалници! Месо не ядяли?!
Бе, на вас, в дълбоката провинция, няма ли вече да ви спират интернета?

Wwwooow
03-25-2014, 17:09
Едно е да можеш, съвсем друго е да има смисъл да го правиш.
Няма вредна храна, има само глупави хора, които търсят кого да обвинят за проблемите си.
Като си спряла сладкото какво ? Да не си отслабнала, да не би да ти се е подобрило нещо ?

Като ви чета глупостите почвам да съжалявам, че не съм червей, толкова хубави трупове щяхте да ми оставите.

Ами да, да ти кажа отслабнах, малко или много.Много по-важно ми е да ми е хубаво тялото, да си се чувствам добре в него, от колкото да ям боклуци (удоволствие за 1 минута) и после да се чудя как да отслабвам и да ме е срам в собственото ми тяло. Пък и хората, които могат да се контролират и да си кажат стоп, няма проблем да си хапват, аз не мога, по-лесно ми е да го спра, от колкото да изям две редчета шоколад и да спра, примерно.

anonymous708973
03-25-2014, 18:33
Бе, на вас, в дълбоката провинция, няма ли вече да ви спират интернета?

Eдин ред да е, ама на място да е! 8-)

Dagichka
03-25-2014, 18:37
Бе, на вас, в дълбоката провинция, няма ли вече да ви спират интернета?
хохохохо!! :ДД

anonymous908491
03-25-2014, 19:42
Ами да, да ти кажа отслабнах, малко или много.Много по-важно ми е да ми е хубаво тялото, да си се чувствам добре в него, от колкото да ям боклуци (удоволствие за 1 минута) и после да се чудя как да отслабвам и да ме е срам в собственото ми тяло. Пък и хората, които могат да се контролират и да си кажат стоп, няма проблем да си хапват, аз не мога, по-лесно ми е да го спра, от колкото да изям две редчета шоколад и да спра, примерно.

Хахахахаха, въобще мислиш ли, докато пишеш ?
По-лесно е да спреш да ядеш нещо, отколкото да го намалиш ?
Поправяй последиците, защото те мързи да премахнеш причината.
Чувстваш се добре в хубаво тяло, защото си овца, интерсува те главно мнението на другите, нямаш собствено мислене.

anonymous708973
03-25-2014, 21:06
Чувстваш се добре в хубаво тяло, защото си овца, интерсува те главно мнението на другите, нямаш собствено мислене.

Мисля, че това е умозаключението на форума! И веднага щом оправят опцията, възнамерявам да си го сложа за подпис!

anonymous908491
03-25-2014, 21:27
Бих за радвал, ако успееш да ме убедиш, че си го разбрала.
За съжаление ти не знаеш значението на много думи, сегашния ти подпис го доказва.

anonymous708973
03-25-2014, 21:31
За съжаление си полуграмотен, пък правописът стои малко над семантиката по важност :)

Идеално разбирам какво се опитваш да кажеш, фактът е, че изпускаш една-две стабилни подробности. Плюс че си категоричен и арогантен. Аз такива индивиди не се опитвам да убеждавам, безсмислено е, ти не владееш изкуството на спора, не умееш да изграждаш теза и аргументи и да проследяваш такива.

anonymous908491
03-25-2014, 21:42
Търси изкуство при при приятелите си, а правопис и граматика не са важни.
Не бих спорил с теб, както вече казах, ти нямаш елементарна обща култура, не знаеш значението на думите, които ползваш.
Нормално е да съм категоричен, защото доказвам с факти, не с някви общи приказки, както правиш ти.
Бях написал на дупето ти/защото сте като дупе и гащи/ че само бавноразвиващ се би съчинил тая простотия в подписа ти, а какъв ли трябва да си, за да го сметнеш за умно и да си го сложиш.

anonymous708973
03-25-2014, 21:46
Видях те колко спориш с факти, като ти разтълкувах изречението на Вируса, а ти се измъкна с "Той не е плувал, не може да каже". Това какъв факт е? Научи ти значението на думата "факт", очевидно не го знаеш.

Подписът ми е така от над година сигурно и не мога да го променя.

Hayashi
03-25-2014, 21:47
Напоследък усещам, че "Някои хора толкова си могат" обобщава всяка една тема в този форум.
Комично е да ми говориш за обща култура предвид факта, че възпитанието ти е несъществуващо.
Къде, викаш, са ти фактите? Аз друго от "моят е по-голям" не виждам.

anonymous908491
03-25-2014, 21:58
Видях те колко спориш с факти, като ти разтълкувах изречението на Вируса, а ти се измъкна с "Той не е плувал, не може да каже". Това какъв факт е? Научи ти значението на думата "факт", очевидно не го знаеш.


пантеро, разбирам да тренираш заради теглото, нали иначе си щяла да се превърнеш в свиня, но поне по време на тия тренировки научи нещо.
Олигофрена пише олигофрения и ти смяташ, че разтълкувайки същата тази олигофрения, ще преобърнеш целия смисъл на думите в негова полза.
Нищо не можеш да разясниш, защото ходи тренирай за долна част на тялото с тия щанги, а после ела да си мерим горната, нали не се правила маса.


Аз друго от "моят е по-голям" не виждам.

И кво, хваля си се.

mayaaa
03-25-2014, 22:54
Значи, вече сериозно ще се замислям дали да вляза в някоя тема, ако ти видя името в "Последно мнение".


Няма вредна храна, има само глупави хора, които търсят кого да обвинят за проблемите си.
Добре, че си ти! Иначе учените (и не само) щяха да си живеят в заблуда още милиони години...

Като си спряла сладкото какво? Да не си отслабнала, да не би да ти се е подобрило нещо?
Ами всъщност да. Не съм отслабнала и не го целя, напротив. Много ми беше удобно като се почувствам леко гладна, особено вечер, да посягам и да изваждам някой шоколад от шкафа. Сега обаче не го правя, вместо него ям пълноценна храна. Според теб това не помага ли? Не съм го спряла, не искам да стигам до крайност, но определено по-малките количества влияят доста добре на организма ми.


Хахахахаха, въобще мислиш ли, докато пишеш?
Малко отклонение, прочети си цитата, може да ти е полезен.

По-лесно е да спреш да ядеш нещо, отколкото да го намалиш ?
Ами да, по-лесно е да не купуваш шоколад, отколкото да го купиш и да изядеш две парчета/реда. Изказването ти звучи много добре на теория, но не е валидно на практика.

Чувстваш се добре в хубаво тяло, защото си овца, интерсува те главно мнението на другите, нямаш собствено мислене.
Пантерката правилно ти го каза, така че няма смисъл да ти анализирам гениалността на дълго и на широко, но просто реших да отчета, че рядко се виждат такива бисери.

anonymous908491
03-26-2014, 05:47
Късаме ли с теб ?

Violenza
03-26-2014, 05:55
няма смисъл да ти анализирам гениалността на дълго и на широко, но просто реших да отчета, че рядко се виждат такива бисери.
Анализирай, моля ти се. :cool:

girlwithblueeyes
03-26-2014, 06:55
Някои хора в тоя форум са особено изостанали ..от света въобще:D

Deadlock
03-26-2014, 11:46
Поправяй последиците, защото те мързи да премахнеш причината.
Чувстваш се добре в хубаво тяло, защото си овца, интерсува те главно мнението на другите, нямаш собствено мислене.

Това твърдение всъщност е право в целта. Ако спортуваш, за да имаш хубаво тяло, то спортуваш, за да се харесаш на другите. Всяко нещо, което правиш за външния си вид, е опит да се харесаш някому. Успяваш ли, получаваш нестабилно самочувствие, а не истинско приемане на себе си. Не съдя.

DownloadVirus
03-26-2014, 12:01
При повечето е така,но наистина е така.Просто всеки,който се занимава сериозно не с цел да се хареса на някого или да върви на плажа все едно с дини под мишниците ,а с цел просто да се усъвършенства и подобри знае за какво става въпрос.
Можеш да станеш същински Микеланджело и тялото да е твоята торба и от нищо да правиш нещо,а това само по себе си е нещо велико,когато говорим за сериозни резултати,а не просто човек,който "си личи,че тренира" . И не само това,ами пътят и знанията,които придобиваш,когато наистина стане,така ставаш по-добър и можеш да помагаш и на други хора със знанията,защото познаваш абстрактно нещата. Има и друг тип хора,които имат себепознание единствено,но си мислят,че знаят всичко и могат да дават съвети на всекиго. Това е като ученето,ако назубриш нещо,ти ще го си го знаеш,ама на никого няма да можеш да обясниш ,защото не можеш да го приложиш в друга ситуация.

girlwithblueeyes
03-26-2014, 12:43
На мен ми е интересно що пък някои решихте че спортуване означава автоматично че искаш да се харесаш на околните?
Някои хора не се интересуват от мнението на околните и показноста а от съвсем други неща.

Deadlock
03-26-2014, 13:00
Кои са тия "някои"? DownloadVirus говори за алтернатива. Papugai се обърна към конкретен човек. Никой не е обобщил, че това, да се харесаш на другите, е единствената възможна причина да спортуваш. Аз твърдя, че е често срещана. Не си представяй директно да ти се върти в главата мисълта "Искам другите да ме харесат, искааам".

Violenza
03-26-2014, 13:27
а това само по себе си е нещо велико,когато говорим за сериозни резултати,а не просто човек,който "си личи,че тренира" .
Боже Господи...

BonnieandClyde666
03-26-2014, 15:16
Какво Божекаш? Вирус е абсолютно прав! Или си сериозен и докарваш нещата докрай, полагаш бая и яко усилия в дадено начинание, или си боксуваш на едно място- неук, неориентиран и скитащ се безцелно сред машините, похапвайки си по 2 ябълки на ден! ;)

anonymous895156
03-26-2014, 16:05
Ненормалници! Месо не ядяли?!

Мали! Зверове!

anonymous708973
03-26-2014, 16:08
Вируса изобщо нямаше предвид това.
Имаше предвид, че за нещо велико говорим при постижения на СПОРТИСТИ, а не на хора, които спортуват за здраве и тонус (Нека ме поправи, ако греша). И е така. За величие говорим при Майкъл Фелпс, не при Иво от съседния блок, който плува три пъти седмично, за да поддържа форма.

Хубаво де, щом Дедлок се съгласява с готовност с изключително дебилното твърдение на папугай, имам въпрос:
Защо само външната красота да се развива в името на околните? Че бих могла да ви кажа същото за вътрешната. Защо четете книги, гледате новинарски сайтове и т.н.? Не можете да ме убедите, че държите знанието за себе си. Коментирате го, следователно другите разбират за него, следователно по вашата логика излиза, че сте информирани заради мнението на околните. Или?

Забележка: Съгласна съм, че този случай съществува. Категорично отхвърлям твърдението, че е единствената причина.

DisappointedDreamer
03-26-2014, 16:47
Накарахте ме да се замисля. Според мен, вътрешната красота не се променя от информацията в новинарски сайтове. Тази информация определя до известна степен общата култура и следователно интелигентността, която (за мен) е дребна тухла от постройката, която виждам като 'вътрешна красота'.

Разбира се, че сме информирани заради мнението на околните - за да се впишем в обществото, ние трябва да знаем и да сме информирани за дадени събития/факти/личности/етц. Както ти, примерно, искаш да си част от обществото, което се занимава с козметика - е, информативността ти по тази тема е породена от желанието ти да бъдеш част от нея и следователно мнението на околните.

Колкото до книгите - тези, които са с научна цел няма да коментирам, защото се вписват в новинарските сайтове. Но има един голям процент книги, които ти носят знания, които наистина държиш за себе си или поне не го споделяш също толкова често колкото информацията извлечена от новинарските сайтове. Тези знания са тези на 'мъдрост' и прочувственост, които са 'най-святи' единствено тогава, когато остават скрити.

//не съм наред днес :Д

anonymous708973
03-26-2014, 17:17
Eто това имам предвид, като казвам "умение да се изгражда теза и аргумент".

Сладурка.

anonymous908491
03-26-2014, 17:55
Eто това имам предвид, като казвам "умение да се изгражда теза и аргумент".

Сладурка.

Мисля си за сандвич, а ти ?


Вируса изобщо нямаше предвид това.
Имаше предвид, че за нещо велико говорим при постижения на СПОРТИСТИ, а не на хора, които спортуват за здраве и тонус (Нека ме поправи, ако греша). И е така. За величие говорим при Майкъл Фелпс, не при Иво от съседния блок, който плува три пъти седмично, за да поддържа форма.

Хубаво де, щом Дедлок се съгласява с готовност с изключително дебилното твърдение на папугай, имам въпрос:
Защо само външната красота да се развива в името на околните? Че бих могла да ви кажа същото за вътрешната. Защо четете книги, гледате новинарски сайтове и т.н.? Не можете да ме убедите, че държите знанието за себе си. Коментирате го, следователно другите разбират за него, следователно по вашата логика излиза, че сте информирани заради мнението на околните. Или?

Забележка: Съгласна съм, че този случай съществува. Категорично отхвърлям твърдението, че е единствената причина.

Успя да сътвориш нещо гениално, за съжаление е гениална глупост.
Няма вътрешна красота, няма външна красота, няма и хубаво тяло. По начало тези думи са били създадени/измислени , за да могат хората да изразяват/сравняват собственото си виждане за нещата, а след това се появила модната индустрия и му дала стойност, което е един страшен тъпизъм. За теб едно е хубаво, за мен друго, как някой си мисли, че може да решава кое е хубаво и кое грозно.
Ще седнеш да четеш и научиш нещо, за да изглеждаш умен в очите на околните, само много глупав човек би го направил.
Някои хора изпитват необходимост да развиват това кръглото върху раменете, ако се сещаш за кое говоря. Четеш и знаеш, защото знанието е сила, само глупавите се движат със стадото, само неуките разчитат друг да мисли вместо тях, а страхливите пък се насочват към религията, защото имат такава необходимост.
Знанието не служи като тема за разговор или за хвалене, с него се работи, също като със щангите - тренираш, за да станеш общ работник или друг физически труд.

За Фелпс също много неща мога да напиша, но не е тук мястото, а и с ръце по-дълги от краката му, май няма смисъл да го слагаме при хората.
П.П.
Кажи какво мислиш за сандвичът ?

Deadlock
03-27-2014, 10:37
PinkPan7her,
Обществото е един измислен от нас свят с хиляди критерии, по които да се подреждаме йерархично. Постоянно се сравняваме и се състезаваме. Постоянно искаме да се впишем в дадена група и тотално да се разграничим от друга. До голяма степен правим всичко, за да изглеждаме по даден начин, който ни носи бенефита от харесването и приобщаването към желаната група. Ние не умеем да мислим извън обществените рамки, защото мислим чрез тях. Правя нещо не за да се харесам, а заради себе си, е просто един начин да заявя Аз съм от тия хора, които не се интересуват от чуждото мнение. Леко високомерен. Самостоятелен. Бунтар. Ммм секси.

Wwwooow
03-27-2014, 15:29
Хахахахаха, въобще мислиш ли, докато пишеш ?
По-лесно е да спреш да ядеш нещо, отколкото да го намалиш ?
Поправяй последиците, защото те мързи да премахнеш причината.
Чувстваш се добре в хубаво тяло, защото си овца, интерсува те главно мнението на другите, нямаш собствено мислене.

Нормално да ме интересува мнението на другите, иначе какво щях да правя в тоя форум.?!?! да се правя на много велика и всезнаеща и да давам оценки на другите ли ?? въпреки че и така да беше пак е вид показване пред другите..
Всеки се интересува от мнението на другите, не живеем сами в гората.
И да по-лесно ми е да не ям, това е наркотик .

lovefootball
03-28-2014, 13:37
Оф и аз мисля да го спирам и хляба също, но няма как да стане :D Престрастенааа съм + тва аз тренирам всеки ден по 2 часа и има много движение, ама иначе много ям трябва да се спирам :P