PDA

View Full Version : Разстоянието, което причинява само болка ..



shushooo
02-08-2014, 16:13
Не знам какво ми става, мисля че сърцето ми е разбито, а дори не знам кога и как се случи.Нека да започна историята от начало, за да можете да разберете за какво говоря. Преди почти година приятелят ми ми съобщи, че трябва да замине за друга държава след като завърши, това ме съкруши всеки следващ ден беше ужасен докато не реших, че това в действителност няма да стане.Но в крайна сметка се случи 5 месеца след като ми го каза за първи път това стана реалност, а за мен беше много тежко защото смятах, че няма да замине. След като замина, дните ми минаваха лежейки на леглото и плачейки. И до днес е така, но вече по малко.Мина около половин година откакто той замина, а аз не знам какво чувствам вече, обичам го безкрайно много, но не издържам на това. Не знам какво да правя днес цял ден мисля какво да правя, да продължавам ли, защото без него светът ми никога няма да е същият, няма да го преживея, но и така не мога да продължавам чувствам че се отдалечаваме ии не знам просто тези връзки от разстояние са много трудни .. Според вас как да постъпя?

Didko_Beats
02-08-2014, 16:18
Имаш ли идея до кога ще стои там ?

А и може винаги да поддържаш връзка с него през скайп и файсбук или много други ...

shushooo
02-08-2014, 16:21
Всичко зависи от финансите, засега по план трябва да си дойде през лятото, но после всичко ще се повтори ..докато не завърша и аз :(

Didko_Beats
02-08-2014, 16:24
, но после всичко ще се повтори ..докато не завърша и аз :(

Само не разбрах с това че ще се повтори ... и ти ли ще заминаваш ?

shushooo
02-08-2014, 16:29
смисъл че той ще замине отново, после ще се връща и отното и отново, а когато и аз завърша вероятно ще продължа да уча при него в чужбина

Didko_Beats
02-08-2014, 16:33
смисъл че той ще замине отново, после ще се връща и отното и отново, а когато и аз завърша вероятно ще продължа да уча при него в чужбина


Ако наистина си на 18 както пише в профила ти ...просто изчакай до лятото ,а до тогава поддържайте връзка през интернеата...

shushooo
02-08-2014, 16:37
просто ме е страх, че с времето чувствата щ, които бяха толкова силни и истински започват да изчезват ;(

baby_baby
02-08-2014, 16:39
То и ти незнаеш какво искаш как да ти кажеме?

Щом не можеш да издържаш скъсай го

shushooo
02-08-2014, 16:41
не е толкова лесно .. едва ли някой който не го е преживял може да разбере

Didko_Beats
02-08-2014, 16:47
не е толкова лесно .. едва ли някой който не го е преживял може да разбере

Остави ,тука полувината са хейтъри,а другите са песимисти ,не се безпокой когато се съберете чувствата ви ще са по-силни...ти си гледай успеха ,за това наистина да отидеш при него..

shushooo
02-08-2014, 16:47
Остави ,тука полувината са хейтъри другите песимисти ,не се безпокой когато се съберете чувствата ви ще са по-силни...ти си гледай успеха ,за това наистина да отидеш при него..

Благодаря ти наистина :) надявам се всичко един ден да бъде наред

RapExotic
02-08-2014, 17:02
Не прекъсвай връзката си с него, дори и да е само по интернет и телефон. И не забравяй да му казваш това, което чувстваш за да не си мисли, че си го забравила и си живееш добре и без него.

xXxPETYAxXx
02-08-2014, 17:47
Аз само да попитам дали той е единствената причина, заради която искаш да учите в една държава, и в един град най-вероятно? Има ли там специалност, каквато би искала да учиш ти? Какви са ти шансовете да те приемат? Ще можеш ли да си позволиш от финансова гледна точка да живееш в същата страна?

shushooo
02-08-2014, 18:09
Аз само да попитам дали той е единствената причина, заради която искаш да учите в една държава, и в един град най-вероятно? Има ли там специалност, каквато би искала да учиш ти? Какви са ти шансовете да те приемат? Ще можеш ли да си позволиш от финансова гледна точка да живееш в същата страна?

това какво общо има??

Colouring
02-08-2014, 18:14
Разбира се, че има общо. Пита те просто дали заради него искаш да учиш в чужбина или защото си го желала и преди това. Важно е. Ако е второто, супер, ще трябва да изчакате още известно време разделени и след това ще се радвате на любовта си. Ако е първото обаче нещата стоят по различен начин. Сигурна ли си, че си струва да вземеш толкова радикално решение за бъдещето си, само и само за да бъдете на едно място?

shushooo
02-08-2014, 18:20
Винаги е било като някаква непостижима мечта, всички знаем колко е скъпо ако нямаш стипендия, колко е трудно далеч от семейството и далеч от дома, затова изобщо не бях си и помисляла, че това може някога да се осъществи. Но сега той ме върна към това, към тази мечта. Наистина преди да замине не мислех,че може да стане, но сега защо не ... ще имам някого когото обичам безкрайно много зад гърба, си и ще ме подкрепя.

fUcKsMiLe
02-08-2014, 18:43
Винаги можеш да си намериш работа вместо тази стипендия.
Всички над 18 са си в пълното право да работят колкото и когато искат.
Вие не поддържате ли някакъв контакт с този човек?
Имам чувството, по начина който описа, че не сте се чували от както е заминал.

И още нещо, ако си мислиш, че като е при теб ще е много хубаво - не можеш да си сигурна.
Ако не си живяла с него, може да ти се стори далеч по-различен и да не ти хареса.
Не се опирай на никой, вече трябва сама да свикваш до някаква степен да се оправяш сама.

xXxPETYAxXx
02-08-2014, 19:21
Едина част от въпросите ми ти обясниха преди мен, не виждам да си споменала специалността дали я има, но това ти си го знаеш.
А те попитах за финансовата страна на нещата, защото поне в началото зависи от родителите ти, а не от теб. Не можеш просто да им кажеш, че искаш да заминеш, трябва да обсъдите този въпрос и имат ли желание, и възможност да го осъществят. Всъщност, въпросът не е само относно паричните средства, дори и да могат да си го позволят, съществува варианта да не искат да заминеш и да не те оставят да го направиш.