PDA

View Full Version : хммм интересно ако може да обсъдим едно мое откритие



haritov
02-08-2014, 17:43
днес дойде човек който се оплакваше от сърбене по кожата

мой познат има ми доверие искаше да го прегледам

и взех кожна проба и на микроскопа се видя ето това

http://www.youtube.com/watch?v=pcwCviR1RCw

по принцип това е нормален обитател на кучешката кожа който не е опасен за човек а само за кучето и то при ниска имунна система

това което се вижда е кърлеж наречен демодекс

не съм запознат дали хората боледуват от това нещо

за това ако има някой хуманен лекар дето пише тук ще може ли да сподели дали

има случаи на демодекоза при хората и дали препаратите са на база амитраза

Red_Hair
02-09-2014, 22:51
Доколкото знам и нормален обитател на човешката.Гловно колонийте им се развиват в космените фоликули, потните и мастните жлези по лицето.Не съм чувал, нито съм имал случай с демодекоза.Знам, че предразполагат редица заболявания, като главно хормоналния дисбаланс.Не се счита за патология, просто колонийте не кърлежа се размножават прекомерно и предизвикват инфекции, съпроводени с типичен обрив, сърбеж и дразнене на кожата, характеризиращи се с огнищни зони, най-често в областта на носа и около очите.Мисля, че не се класифицира като заболяване.Просто, се правят изследвания и се регулира хормоналния дисбаланс.Като цяло повечето информация, я набавих това лято, от ветеринарен учебник на сестра ми, след което се поинтересувах малко, но не мога да гарантирам, че информацията ми е достоверна, що се касае до човека.

kalpazanka
02-10-2014, 07:59
Тази гад се лекува от дерматолог. ДД се прави с розацея и акне.

haritov
02-10-2014, 18:19
всъщност при животните няма точни зони има вариант даже и да няма засегнат участък а просто да се наблюдава косопад повече от нормалното

най-често са предразположени белокосмените животни и се проявява след изтощаване на кожата

пример: цялостното къпане не е полезно за кучетата та и за 90% от животните понеже се отмива защитния мастен слой на кожата и започват да действа разни бактерии

пък ако се използва шампоан неправилно или е някой яко химичен хептен се втасва и кърлежа имат възможност за размножаване

това е един вариант също така може да бъде предизвикана от :породна предразположеност,наследс веност,възраст,съпъстващи болести най-често е кушинг и куп други



иначе относно лечението макар да има доста силни препарати против кърлежи някои от които пазят повече от месец
няма ефект от тях

единствено ефект дава амитразата чрез която къпем животните но лечението отнема от 200 дни до няколко години

и в много от случаите до 1г всичко се повтаря дори в някои области на страната заболяването се счита за нелечимо

според статистиката случаите са зачестили с повече от 1000% в рамките на 10г(това е статистика само за нашата област)

gLoRiToO
02-12-2014, 05:13
Заразно е за хората и то доста и се превхвърля от животните на човека.При хората протича доста по-тежко,отколкото при животните и доколкото съм запозната,за лечение се използват имуно стимулиращи средства и лчението е доста трудно и продължително...

haritov
02-12-2014, 07:59
всъщност при животните няма точни зони има вариант даже и да няма засегнат участък а просто да се наблюдава косопад повече от нормалното

най-често са предразположени белокосмените животни и се проявява след изтощаване на кожата

пример: цялостното къпане не е полезно за кучетата та и за 90% от животните понеже се отмива защитния мастен слой на кожата и започват да действа разни бактерии

пък ако се използва шампоан неправилно или е някой яко химичен хептен се втасва и кърлежа имат възможност за размножаване

това е един вариант също така може да бъде предизвикана от :породна предразположеност,наследс веност,възраст,съпъстващи болести най-често е кушинг и куп други



иначе относно лечението макар да има доста силни препарати против кърлежи някои от които пазят повече от месец
няма ефект от тях

единствено ефект дава амитразата чрез която къпем животните но лечението отнема от 200 дни до няколко години

и в много от случаите до 1г всичко се повтаря дори в някои области на страната заболяването се счита за нелечимо

според статистиката случаите са зачестили с повече от 1000% в рамките на 10г(това е статистика само за нашата област)
защо ли не ми е излязал целия коментар?

haritov
02-12-2014, 08:00
Заразно е за хората и то доста и се превхвърля от животните на човека.При хората протича доста по-тежко,отколкото при животните и доколкото съм запозната,за лечение се използват имуно стимулиращи средства и лчението е доста трудно и продължително...

всъщност е нормален обитател и на седмица имам контакт с поне 4 кучета с тази болест още не съм болен

gLoRiToO
02-12-2014, 11:59
Ми незнам къде работиш и с какво се занимаваш,щом незнеш че демодекозата е заразна за хората...бравос на тебе.Не си се заразил,ами имал си късмет и попрочети малко повече,особено в учебниците ти по паразити!Все пак беше попитал по горе заразно ли е за хората и за затова ти казвам...

haritov
02-12-2014, 12:44
Ми незнам къде работиш и с какво се занимаваш,щом незнеш че демодекозата е заразна за хората...бравос на тебе.Не си се заразил,ами имал си късмет и попрочети малко повече,особено в учебниците ти по паразити!Все пак беше попитал по горе заразно ли е за хората и за затова ти казвам...

не съм казал че човек не боледува чети внимателно

и всъщност не ме засяга толкова директно дали боледуват хората

а относно дали съм заразен амии :D нали сещаш че самата гад е нормален обитател на кожата :D