PDA

View Full Version : мъхчето над горната устна



bubssss
02-09-2014, 09:31
някой премахва ли си мъхчето над горната устна с пинцета (препоръчително ли е или ... )? моля ви помогнете

~LadyCrawley~
02-09-2014, 10:09
Ооо, това е фатална грешка! Най-вече пък с пинцета-живо мъчение. Ако са руси и светли косъмчетата-въобще не ги пипай, защото после ще станат черни и гъсти /пример-веждите/, а ако са по-тъмни-има такива лентички.

diditen
02-09-2014, 10:55
Защо пък да е живо мъчение, аз така ги махам. Като с всяко нещо, свиква се. А пък дори и руси да са на светлина пак си личат и е грозно (лично мнение)

strawberry88
02-09-2014, 11:27
И според мен си е мъчение, а и не се ли накъсват така? Не знам... аз използвам кола маска. Най-бързо и лесно е.

girl91
02-09-2014, 11:39
Аз кола маска над горната устна не съм използвала. Махам ги с този елементарен уред, ако има останали косъмчета почиствам с пинсета. Дори косъмчетата да са руси пак се виждат и не е приятно да има такова "мустаче".
http://prikachi.com/images/631/7047631b.jpg

darknesswillfall
02-09-2014, 11:40
оставяйте си ги мъхчетата с надеждата че като са руси или малки не се виждат 8-)

няма по тъпо нещо , или косми по ръцете някви руси мъхове :smt023 срамота момичета , мъжете си махат космите навсякъде по тялото вие стоите с мустаци :smt023 последователки на филип тотю

girl91
02-09-2014, 11:51
^За мен пък не е нормално момчетата/мъжете да си махат навсякъде космите!

~LadyCrawley~
02-09-2014, 11:52
Айде, айде, много си махали мъжете космите по тялото...ръце, крака, при вас не се налага, така че не си достатъчно обективен в случая. Не говорим за хвърчащи косми, а за съвсем ситен мъх, който наистина не се забелязва, освен ако не вземеш лупата.
girl91, как се нарича този уред все пак?

darknesswillfall
02-09-2014, 11:53
и кое не е нормалното :?: космите са отживелица , останали са ни от векове назад когато мъжете са ходили на лов голи по прашка , примерно за неандарталците говоря щото са носили такива кожени прашки тогава е нямало дрехи и т.н. :smt023 аналога на космясал мъж е като на неандарталец с прашка :smt023

значи когато някои ми каже че е голям мъж щото имал косми ще си умра от смях :smt023

darknesswillfall
02-09-2014, 11:55
Айде, айде, много си махали мъжете космите по тялото...ръце, крака, при вас не се налага, така че не си достатъчно обективен в случая. Не говорим за хвърчащи косми, а за съвсем ситен мъх, който наистина не се забелязва, освен ако не вземеш лупата.
girl91, как се нарича този уред все пак?

ситния мъст ще стане гъст с времето , споко :smt023 тогава ще си кажеш пак оф то все още е малък ще го оставя да стане по гъст тогава ще го махна 8-) и докато дойде време да се обезкосмиш ще си като сламена поляна 8-)

иначе да аз си ги махам навсякъде и освен че е по хигиенично а и е по естетично :smt023

DragonLady
02-09-2014, 11:58
girl91, как се нарича този уред все пак?

Марка нещо, цена?
Иначе и аз с пинсетата ги махам, но си е бая занимавка, и мисля да минавам или на лентички, или на този уред, за който иде реч.

~LadyCrawley~
02-09-2014, 12:02
и кое не е нормалното :?: космите са отживелица , останали са ни от векове назад когато мъжете са ходили на лов голи по прашка , примерно за неандарталците говоря щото са носили такива кожени прашки тогава е нямало дрехи и т.н. :smt023 аналога на космясал мъж е като на неандарталец с прашка :smt023

значи когато някои ми каже че е голям мъж щото имал косми ще си умра от смях :smt023
Не адски космат, но в умерени количества е привлекателно за мъж.

~LadyCrawley~
02-09-2014, 12:03
ситния мъст ще стане гъст с времето , споко :smt023 тогава ще си кажеш пак оф то все още е малък ще го оставя да стане по гъст тогава ще го махна 8-) и докато дойде време да се обезкосмиш ще си като сламена поляна 8-)

иначе да аз си ги махам навсякъде и освен че е по хигиенично а и е по естетично :smt023
Ако не го пипаш, няма как. ^^ И ходиш напълно обезкосмен?

darknesswillfall
02-09-2014, 12:07
мен ме мързи да се бръсна всеки ден , то по скоро нямам време , щото отнема доста , някои път си тримвам тялото с бръсначката , но предимно се бръсна да , примерно на седмица веднъж , и по лесно се поддържат малките косми , като станат дълги се махат трудно и ми отнема мноо време :smt023
и другото , дори от бръсненето оредяват доста :smt023 Преди години имах много повече нагъсто сега са оредели , това е защото организма трябва да използва много вещества минерали и прочее за да възобнови космите по цялото тяло , и затва оредяват :smt023 тъй че не е вярно че само от кола маската оредяват

~LadyCrawley~
02-09-2014, 12:09
дори от бръсненето оредяват доста :smt023

Точно пък от бръснене да ти оредяват космите..

darknesswillfall
02-09-2014, 12:12
искаш ли да се фанем на бас :?: кво си готова да заложиш :?: :?: аз кола маска през живота си десет пъти съм праил

girl91
02-09-2014, 12:12
Това, което съм показала по-горе на снимка, можете да го намерите като Facial Hair spring remover. Аз си го поръчах от Ebay. В момента го има за по 90 цента с безплатна доставка. Не съм го виждала по магазините, но може някъде да го продават. В Продавалник съм го виждала. Ако можете да поръчвате от Ebay ви съветвам да си го вземете от там.

~LadyCrawley~
02-09-2014, 12:14
Нещата загрубяват :дд първо, странно е да обсъждам това с момче, but anyway, ходих чак на лазерна епилация и веднъж щом спрях и почнах със самобръсначка, космите станаха гъсти и черни.

Dam Yeo Wool
02-09-2014, 12:20
Пинсетата е ужас,пробвах веднъж и ми текнаха 3 реда сълзи. Кола маска или си вземи лентички Вийт.

~LadyCrawley~
02-09-2014, 12:21
Само 3 ?!?

bubssss
02-09-2014, 12:21
аз потърсих в продавалник .. но нещо не го откривам :(

girl91
02-09-2014, 12:27
Аз намерих, но цената е 7лв. - http://prodavalnik.com/epilator-za-litse-pruzhinen-i25032021
От Ebay излиза около 1.50 с безплатна доставка, а ако се вземе това ще излезе поне 10лв. с доставката.
Намерих и за 3лв. - http://prodavalnik.com/pruzhina-za-epilatsiya-i35042615

bubssss
02-09-2014, 12:29
благодаря все пак

darknesswillfall
02-09-2014, 12:31
Нещата загрубяват :дд първо, странно е да обсъждам това с момче, but anyway, ходих чак на лазерна епилация и веднъж щом спрях и почнах със самобръсначка, космите станаха гъсти и черни.

не е странно изобщо , явно твоите приятелчета имат някакви комплекси , мен не ме е срам да си призная понеже не чувствам несигурност относно мъжествеността си :smt023

брадата ми и косата ми не уредяват , но по тялото да , и то само когато се бръсна целия и често , тва е уловката , ако си махам космарлаците по краката веднъж на месец нищо няма да уредее :smt023 ако си имала косми само в една зона може затва да не работи при теб

DragonLady
02-09-2014, 12:40
Аз намерих, но цената е 7лв. - http://prodavalnik.com/epilator-za-litse-pruzhinen-i25032021
От Ebay излиза около 1.50 с безплатна доставка, а ако се вземе това ще излезе поне 10лв. с доставката.
Намерих и за 3лв. - http://prodavalnik.com/pruzhina-za-epilatsiya-i35042615

Мерси много! Тоя дето я продава за 3 лева е от Варна, и мисля от него да си я взема, че не ми се занимава да ходя до банката, да внасям пари по картата, и то като им сметна таксите, да ми ги внесат там, по-солено ще ми излезе.

mayaaa
02-09-2014, 12:53
darknesswillfall ти нещо много взе да разбираш... Къде си тръгнал да казваш как ще изглежда мъха на момичетата, ако го оставят?? Плюс това, в единият пост казваш, че брадата ти оредявала, а в другия, че само космите на тялото. Айде, мълчи си, моля те.

Тамии ..^^
02-09-2014, 13:02
Хахахах, големия мъж се обади. И как така космите ти уредяват избирателно? По тялото да, по лицето не? Просто ми е интересно. :D

Психея
02-09-2014, 14:21
Друг ефикасен метод, който ползвам повече от 15 г. е кола маска в тубичка и средна по дебелина ролка левкопласт или цитопласт ( това, което е без ихтиол, само лепенка). С показалеца намазвате горната устна и режете необходимата дължина лента. Три пъти повтаряте и в двете посоки и готово...всичко се залепя на лентата. След като се зачерви се измива с топла, а после със студена вода. Понеже на тялото си правя друга кола - тази, която е в салоните като кутия за боя, пробвала съм веднъж-дваж за устната, но ми се зачервява ужасно много и не избледнява цял ден.... Най-широката ролка левкопласт/цитопласт пък дърпа страхотно космите по тялото, лошото е, че е доста по-тънка от ролката с хартия за кола маска

kaRamella
02-09-2014, 14:32
лентички Вийт.

Най-бързо и не боли толкова

malkasladka
02-09-2014, 15:07
Ооо, това е фатална грешка! Най-вече пък с пинцета-живо мъчение. Ако са руси и светли косъмчетата-въобще не ги пипай, защото после ще станат черни и гъсти /пример-веждите/, а ако са по-тъмни-има такива лентички.

++++!

Тамии ..^^
02-09-2014, 15:09
Не е никакво мъчение! Първият път да, след това не. С пинцета ги махам.

~LadyCrawley~
02-09-2014, 15:25
не е странно изобщо , явно твоите приятелчета имат някакви комплекси , мен не ме е срам да си призная понеже не чувствам несигурност относно мъжествеността си :smt023

брадата ми и косата ми не уредяват , но по тялото да , и то само когато се бръсна целия и често , тва е уловката , ако си махам космарлаците по краката веднъж на месец нищо няма да уредее :smt023 ако си имала косми само в една зона може затва да не работи при теб
Махаш си космите на краката веднъж месечно...за мен е смешно мъж да си маха космите там, съжалявам...

malka_sladkka
02-09-2014, 15:42
Махаш си космите на краката веднъж месечно...за мен е смешно мъж да си маха космите там, съжалявам...

Даже е тъжно, да не говорим пък за ръцете... и то със самобръсначка блякс. Сигурно на втория ден боде като таралеж :lol:

cookie dough
02-09-2014, 16:33
Преди години имах много повече нагъсто сега са оредели , това е защото организма трябва да използва много вещества минерали и прочее за да възобнови космите по цялото тяло , и затва оредяват :smt023 тъй че не е вярно че само от кола маската оредяват

Това е върховна глупост, не го казвай, защото има момичета, които ще го прочетат и ще ползват самобръсначка където не трябва!

Dam Yeo Wool
02-09-2014, 18:33
Най-бързо и не боли толкова

Мен с кола-маската по не ме боли.

fUcKsMiLe
02-09-2014, 21:23
Мен с кола-маската по не ме боли.

Лентички и кола маска е едно и също. Просто лентичките ти ги дават готови.

Аз карам с лентичките на Дева. Първите няколко пъти имах големи раздразнения, но ми казаха, че кожата ми трябва да свикне с тях. Така и стана, последния път имах само леко зачервяване, което отмина за около 1-2 часа.

darknesswillfall
02-10-2014, 09:12
Даже е тъжно, да не говорим пък за ръцете... и то със самобръсначка блякс. Сигурно на втория ден боде като таралеж :lol:

момичетата сте свикнали да ви бодат , в смисъл да ви боде 8-) освен ако не си девствена разбира се тогава не знаеш кво е :smt023

malka_sladkka
02-10-2014, 11:19
момичетата сте свикнали да ви бодат , в смисъл да ви боде 8-) освен ако не си девствена разбира се тогава не знаеш кво е :smt023

Бая трябва да си тъп, за да не зацепиш какво искам да кажа и вземи се научи да пишеш правилно ;)

girl91
02-10-2014, 12:47
Стига сте му обръщали внимание на този... Скоро не бях чела по-тъпи коментари във форума от неговите!

baby_baby
02-10-2014, 13:14
Ооо, това е фатална грешка! Най-вече пък с пинцета-живо мъчение. Ако са руси и светли косъмчетата-въобще не ги пипай, защото после ще станат черни и гъсти /пример-веждите/, а ако са по-тъмни-има такива лентички.

+++

Dam Yeo Wool
02-15-2014, 16:56
darknesswillfall тъп е,и още как. Добре се посмях.

C0oKieS
02-15-2014, 17:14
аз си ги махам с кола маска , ни после ми излизат пъпчици , които стоят от 1 до 7 дни .. мразя гии
има ли начин да не ми излизат ?

Dusty
02-15-2014, 17:22
C0oKieS, на мен не ми излизат ... Явно е въпрос от човека - от алергии и неща от тоя сорт. Аз също си ги махам с лентички .. Но мен лично бая ме боли. Правя го от три години, но още явно не съм свикнала. Според мен това е най-лесния начин. Не съм пробвала с пинсета, но само при мисълта за това ..

bibssss69
02-15-2014, 18:49
И да ги изрусиш пак ще си личи.Пробвай с лентички или кола маска,много по-естетически изглежда.

Dam Yeo Wool
02-15-2014, 20:17
Лентички и кола маска е едно и също. Просто лентичките ти ги дават готови.

Аз карам с лентичките на Дева. Първите няколко пъти имах големи раздразнения, но ми казаха, че кожата ми трябва да свикне с тях. Така и стана, последния път имах само леко зачервяване, което отмина за около 1-2 часа.

Сигурно не ги махам както трябва,защото почти не изчезват,само боли. :D

larrissa
02-16-2014, 07:52
Сигурно не ги махам както трябва,защото почти не изчезват,само боли. :D

И аз преди бях така.След това гледам на лентата и има 2-3 косомчета. :D Зависи от лентите,ако ползваш на Elea е нормално нищо да не изчезне :D Откакто ползвам Strep не се оплаквам :)

Dam Yeo Wool
02-16-2014, 11:01
И аз преди бях така.След това гледам на лентата и има 2-3 косомчета. :D Зависи от лентите,ако ползваш на Elea е нормално нищо да не изчезне :D Откакто ползвам Strep не се оплаквам :)

Бях на Veet,но както казах не се справях и вече си ходя на кола маска,много съм доволна.

darknesswillfall
02-16-2014, 13:06
Бая трябва да си тъп, за да не зацепиш какво искам да кажа и вземи се научи да пишеш правилно ;)

виж си никнейма като каза правопис , когато се регистрираше да не би да си се напъвала в тоалетната и да си чукнала 2 броя К 8-)


Стига сте му обръщали внимание на този... Скоро не бях чела по-тъпи коментари във форума от неговите!

обръщат ми внимание понеже виждат че говоря истината и се опитват да ме затапят с лъжливи твърдения , ама то тъй не става :smt023

моите коментари поне се запомнят между другото , пък ти си като бял чаршаф 8-) никой не е чувал за тебе 8-)


darknesswillfall тъп е,и още как. Добре се посмях.

на кое се посмя , като си видя мъхчето (мустака) в огледалото ли :?: 8-)

anonymous708973
02-16-2014, 13:08
Бях на Veet,но както казах не се справях и вече си ходя на кола маска,много съм доволна.

Добре бе, как ходите с мустаци по седмица-две, докато станат достатъчно дълги за кола маска?
Ужасно е това, аз един ден не ги изтрайвам. Ама съм с много тъмна коса де, повечето от вас сигурно са русички...

Психея
02-16-2014, 16:51
Добре бе, как ходите с мустаци по седмица-две, докато станат достатъчно дълги за кола маска?
Ужасно е това, аз един ден не ги изтрайвам. Ама съм с много тъмна коса де, повечето от вас сигурно са русички...

Ако ги махаш с кола маска и я разнасяш добре по горната устна след като отлепваш и по няколко пъти повтаряш, няма как да ти се появят на другия ден. Всичко излиза и може да провериш като си я правиш на по-увеличителната част на огледало, което малко като лупа. Гаранция! Аз поне съм вече ветеран :):):)

larrissa
02-16-2014, 17:16
Добре бе, как ходите с мустаци по седмица-две, докато станат достатъчно дълги за кола маска?
Ужасно е това, аз един ден не ги изтрайвам. Ама съм с много тъмна коса де, повечето от вас сигурно са русички...

И аз съм с много тъмна коса.Аз с кола маска премахвам почти всички косъмчета и останалите с пинсета.И още на 2-ят ден имам пак.Много е гадно,не мога да търпя,но се налага да чакам да станат дълги. :)

anonymous708973
02-16-2014, 20:13
Ако ги махаш с кола маска и я разнасяш добре по горната устна след като отлепваш и по няколко пъти повтаряш, няма как да ти се появят на другия ден. Всичко излиза и може да провериш като си я правиш на по-увеличителната част на огледало, което малко като лупа. Гаранция! Аз поне съм вече ветеран :):):)

О, не, нямах предвид това.
Имах предвид, че рано или късно косъмчетата избиват, но не са достатъчно дълги за кола маска и трябва да ги чакаш 4-5-6 дни или дори повече. Това ме побърква мен.

Hayashi
02-16-2014, 20:49
Аз сега си карам с колата на Veet в бурканче и със нея по 2 седмици няма нищо.

Психея
02-17-2014, 16:18
О, не, нямах предвид това.
Имах предвид, че рано или късно косъмчетата избиват, но не са достатъчно дълги за кола маска и трябва да ги чакаш 4-5-6 дни или дори повече. Това ме побърква мен.

О, да, и аз полудявам, когато трябва да "изчакам" подходящата дължина за махане. Само че с годините малко изтъняват и дори и по-малки могат да се махат, ако се повтаря повечко. Много се ядосвам на реклами за някакви обезкосмяващи продукти с лого "до две седмици никакви косъмчета". Мен за толкова ми излизат на дължина все едно никога не съм ги махала. А за месец, спокойно мога да вляза в клетката на орангутан и да станем трудно различими. Жените, които нямат проблеми с окосмяването просто не знаят какво облекчение е. А познавам и такива, които си махат на лицето мъха всеки месец, за да имат гладки лица - това пък е такава грешка, че не е истина...

Dagichka
02-17-2014, 16:53
малее, любимо ми е някой следобед да седна с огледало пред мен срещу светлината и с пинсетата като почна махам черните гадини :Д с кола маска все още не съм пробвала, имам чувството, че ще си откъсна цялата кожа така :Д

ivoo0215
02-17-2014, 17:35
С газовата горелка ;)

Dam Yeo Wool
02-18-2014, 12:52
на кое се посмя , като си видя мъхчето (мустака) в огледалото ли :?: 8-)

Рядко го виждам,понеже го махам ако вече не стана ясно. ;)

Dam Yeo Wool
02-18-2014, 22:41
Мен ли питаш? Ходя на козметичка и ..
С кола маска,а онова за Вийт - и аз не съм много сигурна,дърпах на всички възможни страни. :D

Cucko0
02-18-2014, 23:01
http://static1.framar.bg/product/lycia-crem-depil.jpg

Hayashi
02-19-2014, 07:53
^ Какво е това?

Cucko0
02-19-2014, 10:21
^ Какво е това?
http://apteka.framar.bg/30028298/%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B8%D1%8F-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D0%B7%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5-%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D 1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%89-%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D0%B8-8

anonymous708973
02-19-2014, 10:44
Боже, изрусявала съм си ръцете, когато бях... 6-7 клас. Ама мустака? Сериозно ли мислиш, че не се вижда? Ще подейства само ако наистина е малко и косъмчетата са съвсем късички.

ManuelaK
02-19-2014, 10:49
Аз използвам тези ленти на Avon

http://i.enzo.bg/detail/12/avon/avossow_kwax15/avon-skin-so-soft-soft-and-smooth-восъчни-ленти-за-епилация-за-лице___5.jpg

Но въпреки това от време на време се чистя с пинсета- неизбежно е :)