PDA

View Full Version : Обшуването с връстниците, най-големият ми проблем



wildbear
02-09-2014, 16:19
Здравейте!
Ще ви споделя нещо, което ме притеснява, надявам се да ми помогнете.

Проблемът е следният. Вече съм 10 клас. Преди 8 клас се помня като едно общително момче, което винаги си е търсело компания и се е бутало да бъде между хора, занимавал съм се с куп дейности, за да мога да общувам с колкото се може повече, дори постоянно добавях непознати във фейсбук (преди това и имулс), за да се запознавам.

Сега... сега няма и следа от това момче, вече съм срамежлив, притеснителен и не излизам често от нас, денят ми минава пред компютъра. Не искам да е така! Но проблемът е, че вече срещам трудности в общуването. Даже гледам да го избягвам, въпреки че, знам, че не трябва. Но така ми е по-удобно. Не знам дали това е някакъв пуберски период, който и други са изпитвали. Но знам, че годините си минават и само вредя на себе си. Имали ли сте подобни случай и какво стана?
Как да преборя този срам и отчуждение от връсниците ми?

П.П. ( Вече дори не добавям непознати в интърнет. Положението е критично. :D )

black pearl
02-09-2014, 16:24
Именно този интернет ти е проблема. Свикнал си да общуваш виртуално и не знаеиш как да разговаряш и да се държиш на живо. Не се застоявай у вас, излизяй, спортувай . Бъди повече сред хора , а и в крайна сметка няма как да си се променил коренно зя 2 години и да си на 100% социален инвалид...

~LadyCrawley~
02-09-2014, 16:30
Намери си някой, който да те издърпа от тази черна дупка.

wildbear
02-09-2014, 16:38
Даже не общувам виртуално... и все пак предпочитам да общувам на живо от колкото виртуално. Загубих прекалено много познати и приятели последните години и сам съм си виновен, но ми е омръзнало все аз да търся хората за да излезем, ако не го направя, никой не се сеща за мен, така стоят нещата.

Yogurt
02-09-2014, 18:30
По-добре използвай времето, в което никой не те търси в полезни неща за теб.Учи, развивай се и просто изчакай да мине този период.Приятелите сами ще си дойдат.Изчакай и използвай времето си в развиване на личност и характер, които ще изпъкнат в даден момент.

analgin
02-09-2014, 19:39
но ми е омръзнало все аз да търся хората за да излезем, ако не го направя, никой не се сеща за мен, така стоят нещата.

просто си изморен от хората така да се каже, не е приятно постоянно ти да търсиш хората и да си инициаторът на всяко излизане и да знаеш, че няма да се видите скоро , ако зависи от тях. Спокойно, ще мине известно време и ако е просто период ще отмине като всичко друго или ще се запознаеш с други хора, които ще имат по-заинтересовано отношение към теб и приятелствата ще бъдат поддържани и от двете страни. Най-важното е да не се отделяш прекалено много от хората, защото това само ще задълбочи проблема и ще ти става все по-трудно да общуваш. Моят съвет е да бъдеш общителен, но да не приемаш много навътре отношенията с хора, които не са ти близки приятели, някак как да го обясня не ги взимай на сериозно.

wildbear
02-09-2014, 21:41
Да, това ми е проблем, прекалено много се влия от чуждото мнение. По принцип съм шегачия по характер, но вече не. Вече си казвам - "Няма смисъл да се бъзикаш, могат да помислят че е тъпо." , "Ако го кажеш, ще стане неловко." Не знам, на теория знам че трябва да мие през к*ра. Ама на практира се ос*рам много яко...

autumn_eyes
02-09-2014, 21:47
1.Това, че си добавял много хора в социалните мрежи не значи че си бил общителен.
2. Има ли психологическа причина, някакъв момент след който се е появила тази прекалена срамежливост?
3. Запиши се на някакви извънкалсни дейности-спорт, театър, доброволчество- нещо, което да те изведе сред хора. :))

wildbear
02-10-2014, 13:53
2. Има ли психологическа причина, някакъв момент след който се е появила тази прекалена срамежливост?

Мисля, че да. От както се преместих в нов клас, някакси тогава започна всичко. Имало е случай в които съм излизал с момчета от класа, но не си допадаме доста, а и уча в училище където идват деца от областта и не можем да се видим често в моя град.

RapExotic
02-10-2014, 15:47
Не си попаднал на подходяща среда в новото училище. Ако е възможно смени средата или си потърси и друга паралелно с тази. И в никакъв случай не се превръщай във Фейсбук зомби.

wildbear
02-10-2014, 17:48
Не си попаднал на подходяща среда в новото училище. Ако е възможно смени средата или си потърси и друга паралелно с тази. И в никакъв случай не се превръщай във Фейсбук зомби.

Точно това се опитвам да направя, но не знам как!
И може да се каже, че станах фейсбук зомби, но дори не пиша на непознати вече. С цел да се запознаем.

autumn_eyes
02-11-2014, 21:09
То принципно запознанствата във фейсбук не процъфтяват.

Аз държа на мнението, че най-добрия начин да се запознаеш с хора, които ще ти допадат, е чрез клубове/спортове и т.н. В училище нямате ли такива? Сега по "Успех" тръгнаха доста.

RapExotic
02-11-2014, 21:29
Точно това се опитвам да направя, но не знам как!
И може да се каже, че станах фейсбук зомби, но дори не пиша на непознати вече. С цел да се запознаем.

Както казаха клубове/спортове, етскурзии, заведения (не чалготеки), хобита, обществени събития .. има много варианти. Фейсбук го остави за да подържаш връзка с хората, които вече познаваш, а не за нови запознанства.

wildbear
02-13-2014, 11:05
Има още един вариянт - пиенето, там винаги има много компания, нови хора, всички са приказливи, аз като пийна ставам най-общителния човек (в рамките на нормалното) не знам защо не е така когато не съм под влияние на алкохола, и ако можех да пия в компания на непознати щеше да е добре.

littleconfused...
02-14-2014, 18:54
Наистина много странен е този проблем с компютрите, по принцип аз имах подобен проблем преди който беше критичен до такава степен че бързах да мине денят ми и да се върна на компа , пък каквото искат да си говорят и да си мислят за мен :D
Впрочем трябваше този компютър който си купих преди години да ми бъде източника на приятели в живота , да има с какво да се похваля и да се развивам... но нещата не се развиха точно както очаквах , а много по-различно.. Жестоката реалност.