PDA

View Full Version : Един „задружен“ клас



kristin^_^
02-09-2014, 19:30
Повечето класове са задружни, но в някои тази дума означава- дай да преписваме, угаждай ни и всичко ще е наред.
Всеки се опитва да завърже всякакви интриги, независимо дали е чул правилно или не. Пълно е с използвачи и лицемери. На никой не можеш да имаш доверие, да ти помогне за нещо и ако ти спреш да му помагаш започват да те обиждат и да се подиграват с теб. Точно тези, които искат класа да стане по- задружен те отблъскват останалите с обидите им и подигравките им, макар да казват че е било на шега не занаят другите как са се почувствали и изобщо нямат намерение да се поставят на тяхно място. Тези лица се мислят за центъра на всичко и че всичко се върти около тях, но сериозно бъркат- всеки от нас е дете и никой не е нещо повече от другия. Егоизма в тези класове е навсякъде „умните ученици трябва да помагат на по- слабите за да могат те да изкарат по- добри оценки“, трябва другите да им изкарват оценките, за да може да си взимат стипендията независимо по успех или по доход е тя, а тези които им помагат имат добри оценки и една лоша няма да им навреди. Вместо те да седнат и да учат, не само когато дойде края на срока ами по всяко време, за да има поне малко съперничество, за да се мотивираш да учиш повече. Всеки се сравнява с другите, въпреки че си е изкарал оценките с преписване на контролните а в същото време знае по- малко и ако няма същата оценка ще вдигнат всичко във въздуха.
Колкото повече се опитваш да бъдеш добър с някого толкова повече нещата се влошават. Угаждаш му, угаждаш му и накрая ти забива нож в гърба когато ти имаш най- много нужда от него. Грешката на всеки, е че се доверява много и очаква другата страна да ти помогне когато имаш нужда от помощ. Точно този който си го мислил за приятел, той те наранява най- много. След това с голямото си нахалство искат да им помагаш- да препишат домашната, да им дадеш слушалки или да им помогнеш с урока. Когато им се опълчиш макар и да си прав нищо няма да промени тяхната илюзия, че те са прави и безгрешни. Не трябва само от едната страна да се дава а и от другата. „Задружния“ клас е само тогава, когато угаждаш и не искаш нищо в замяна и с лекота могат да ти лазят по нервите без да им казваш нищо.
Тези хората, които смущават и заради тях класа се дели на стотина групи. Напрежението между съучениците се усеща във въздуха и неблагоприятната среда на работа по време на часовете напряга учениците и това води до умора и постоянно напрежение дали някои ти се подиграва или говори зад гърба ти, макар да сте от един клас. Думата задружност не е равна на егоизъм.

anonymous895156
02-09-2014, 19:34
браво, ти откри топлата вода

hristo99
02-10-2014, 12:00
Дай нещо по-конкретно.

black pearl
02-10-2014, 12:12
Е, и ? Така и навсякъде , нормално е .

mayaaa
02-10-2014, 13:57
Офф, в такива филми се вкарвате, че думи нямам. Хората те използват, ако им позволяваш... И не, не казвам никога да не помогнеш на съученик, никога да не даваш да преписват от теб (ако някой ми каже, че никога не е преписвал и е честен, шапка му свалям). Идеята е, да не си някой си, който става само за преписване на домашни и нищо друго. Хората трябва да имат някакъв респект към теб и за целта не другите трябва да се променят, а твоето отношение към тях. Ако си типа човек "правете с мен каквото си щете, пак аз ще ви изкарвам оценките", еми много ясно, че се отнасят така с теб.
За шегите пак сами си го правите. И не си мислете, че не знам за какво говоря - и мен са ме бъзикали, и мен са ме подигравали, и аз съм се хващала, но с времето научих, че са просто излишни нерви. Просото си го обръщайте на шега (без значение шега или нападка е), подхвърляйте и вие коментари (но не със заяждане). Не е идеята да се правите, че го приемате на шега, идеята е наистина да се научите да го приемате така. И какво - ако е бъзик наистина, не се палите, не си хабите нервите излишно, а ако се опитат да ви засегнат, виждат, че не им се получава и хем на вас ви е яко, хем те се ядосват, че не им се е получило. Не веднъж съм го писала това във форума и смятам, че наистина е вярно.

smilelady
02-10-2014, 14:01
Точно този който си го мислил за приятел, той те наранява най- много.


С това съм абсолютно съгласна. А ти защо им играеш по свирката? Не им позволявай да ти се качват на главта. Грозната истина е, че вече няма задружни класове, к'во ти дреме за използвачи.. Зарежи ги да си се оправят, както знаят.

RapExotic
02-10-2014, 16:12
Най-неправилния подход е да си опитваш да обединиш всички. 29 човека събрани на куп няма как да бъдат задружни и да имат еднакво мнение по всички въпроси. За това навсякаде се делят на групички по 3-4 човека. Това е нормално. Намери просто твоята такава и се включи в нея. Не угаждай на никой, освен ако ни си сигурна, че и той ще угоди на теб. Разчитай само на себе си и на никой друг. Така няма как да ти забиват нож в гърба. След като ти се пишат приятели само когато имат полза от теб, значи не са ти никакви приятели. Не се залъгвай, че ще спечелиш уважението им, като се държиш добре с тях.

kristin^_^
02-10-2014, 19:17
Това са моите виждания и отношението на някои хора от класа към приятели ми и от части към мен. Oставиха ме когато имах нужда те да ми помогнат, но след това нещата се промениха спрях да споделям с тях и ги ограничавам когато ми искаха неща. Щом не получаваш нищо и ти спираш да даваш. Подигравките ги отправят към хората с които дружа, към мен не смеят защото не им обръщам внимание. Дразни ме това, че тези лица които отблъскват всички говорят пред класната, че ние нищо не правим и не им помагаме. Разбира се че не може толкова много хора да са на едно мнение и деленето на групи е навсякъде, интригите също.

HankMoody8
02-11-2014, 17:33
Всичко е направено така че да ние гадно докато сме в системата. Виждам много задружни привидно класове, явно не само моя "клас" прави изключение. С теб сме така да се каже "колеги"(минал съм през същите глупости). Когато видиш , че с добро не става, просто преставаш да помагаш на хората , които не го заслужават и не са 'хора като хора' дет се вика.

Успех!

CoockieMonster
02-11-2014, 17:36
Моя клас пък е много задружен. Разбираме се прекрасно. За втора година сме заедно. Не е имало масови скадали и такива. Никога не сме се деляли на групи.

strawberry88
02-11-2014, 17:55
Моя клас е същия! Задружно е чужда дума за нас. :Д Всички се делят на групички, мразят се и т.н. ^_^

sunshine :**
02-11-2014, 19:01
И при мен класа е на групи, но в крайна сметка в повечето класове е така.Много по-хубаво и лесно ще е, ако всички са задружни, но няма как.Просто дружиш с тези, които са най-близо до твоя акъл и се разбирате най-добре.

midnight_escapade
02-11-2014, 19:27
Няма как да накараш 30 човека да се разбират всички помежду си.
Всеки си гледа интереса. :D

BlackEyedPeas
02-11-2014, 19:41
Ох боже, това е във всеки клас, всеки ден правите по една такава тема да изпъкнете кой бил по-правилен и да ви аплодираме. Всеки един клас е така, какво те кара да мислиш, че останалите са задружни? Ся си влезнала в нова гимназия и си очаквала да е като в 7 клас? То в 7 клас всички са така, в гимназията всеки гледа да те използва, всеки го знае това. Това, че си видяла от съседните класове 5 човека, събрани на куп, не ги прави задружни, във всеки клас има врагове, хейтъри, групички, секти, "шегаджии", такива, който са на всяка манджа мерудия, подмазвачи на всеки даскал, клюкари и тн.

~LadyCrawley~
02-11-2014, 19:42
^ +1

kristin^_^
02-12-2014, 05:36
Не знаех, аз съм доста назад с материала и изобщо не съм 10 клас и не знам как е в гимназиите... Може да прочетете по внимателно и да се замислите, че не пиша само за моя клас, а за всички независимо дали са от 7 до 12, но дала съм по някой пример от моя. И в съседните класове не е по розово положението. Аз ама въобще не им знам отношенията, защото по смесените часове не сме заедно... И честно бих искала да споделите как е във вашия клас като в някои от горните коментари, а не да ми давате съвети или да ми казвате, че навсякъде е така. Благодаря! :))

changedthewayukissme
02-14-2014, 00:03
(ако някой ми каже, че никога не е преписвал и е честен, шапка му свалям)..

Аз никога не съм преписвала..предпочитам да предам празен лист от колкото да търся :D