PDA

View Full Version : Относно болна роднина



psihqsala
02-09-2014, 19:32
Здравейте,
За съжаление имам проблем с пра-леля си. На 89 години е и получи инсулт. Пътувах в автобус от др.град,когато разбрах. Аз съм на 23 и в момента майка ми не е в България. Нейните роднини са крайно долни за мен, защото само свекърва й се съгласява да я гледа за по-дълго време. Аз ходя да я храня отвреме-навреме, да говоря с нея, даже се наложи да й сменям памперсите. Проблемът е,че много се поттискам психически. Не мога да спя, не мога да ям, защото това за мен са ужасни гледки. В същото време трябва да пиша дипломна работа, но не мога, защото за да я пиша е нужно да пътувам за града, в който уча. И проблемът идва оттам,че от една страна не мога да я оставя дори от чисто съжаление, от друга-ако не го направя рискувам да не завърша/това е последният ми шанс за явяване/. Хората,на които ще се препише апартамента не искат да я поглеждат и само говорят да се наема човек. Много ми е трудно и не знам какво мога да направя. Моля за съвет.

RapExotic
02-10-2014, 15:50
Най-добре е да се наеме човек.

purix
02-13-2014, 11:44
Напълно те разбирам, пра- баба ми и пра- дядо ми бяха по същия начин до преди година и половина и родителите ми се грижеха постоянно за тях, всеки ден ходеха да им помагат с каквото могат. Аз просто не издържах психически, когато ги виждах и за това не можех да им помагам. Въпреки това нашите събираха сили и се грижеха за тях до като починаха. При теб е по- сложно, защото имаш да учиш за изпити, но аз вярвам, че можеш да направиш невъзможното, както се казва. Винаги можеш да съчетаеш така нещата, че да имаш време за всичко. Въпроса с правенето на изпитната работа е по- сложен. Не можеш ли докато пътуваш между градовете (на път към пра- леля ти) да пишеш. Ако това не може да стане, то тогава трябва да помолиш някоя жена, която познава леля ти от дълги години да и помага. Така беше при нас, когато нашите нямаха възможност, жената винаги помагаше на пра- баба и пра- дядо. Естествено и плащаха за храната, която готвеше или за грижите, които полагаше за тях. В най- лошия вариант трябва да наемеш някой/я напълно непознат да се грижи за нея. Надявам се да съм ти помогнал с каквото мога. :)

LadyDi
02-13-2014, 12:01
Най-добре е наистина да се наеме човек.

И ако пралеля ти е на 89 години... на колко е свекърва ѝ дето ходи да я гледа от време на време?

psihqsala
02-23-2014, 15:41
Na 60 nqkyde...

Dusty
02-23-2014, 16:50
Да се наеме човек ;)