PDA

View Full Version : Проблеми в Училище и У дома



nekatikaja
02-10-2014, 13:30
Добър ден ; вечер! Директно минавам към темата "Проблеми в Училище и У дома" ... Като за начало ще започна със семейството, Майка ми е разведена и и си има приятел от 6-7 години, проблемите започнаха от миналата година. Имената им няма да споменавам. Приятеля и - С. Както казах проблемите почнаха от миналата година,започна да пие, а като се напие става егоист.мисли за себе си. Той също си има дете (момче) и му праща издръжка всеки месец, а за мене не отделя никакви пари. Когато имам нужда от пари ми казва - Имаш си баща, той да ти праща,имаш си и майка и от тези семейни проблеми стигнаха и до училището. Уча в специализирано училище -Спортно постепенно спрях да ходя на училище заради семейните проблеми. Трябваше да съм 9-ти клас тази година, но тъй като проблемите в къщи ми повлияха, развалих си оценките в училище,спрях да ходя на тренировки.. Проблемите се увеличиха,а аз останах да повтарям 8-ми клас. Не сме финансово затруднени,но на майка ми мъжа мисли само за себе си, както казах ЕГОИСТ Е, и майка ми когато вземе заплата, мъжа и я взема, уж за храна и други нужди, а мен ме забравят. Забравят,че и аз имам нужда На майка ми спря да й пука, оттегли ръце от мен,защото съм я лъжела и не съм ходила на училище. Отидох при баща ми да уча,а той много държи да нямам лоши оценки,учих 3 месеца в Стара Загора, не издържах и там викаше ми, аз бях виновна за всичко той си има жена а тя си има деца-2, Момиче и Момче на 7 и 8г. Когато те направят нещо нередно,аз го отнасях, стана ми болно и се върнах пак при Мама,пак в спортното. Нещата стават все по-зле и нищо не се оправя, майка ми и приятеля и почнаха да се карат. Когато взема страната на майка ми става все още по-зле и двата ми се карат защо съм се бъркала в техните взаимоотношения,аз съм била виновна пак за всичко, ако не съм била съществувала нямало е да има толкова много проблеми. Не знам дали споменах,но искаха да ходя всеки ден редовно след училище на психоолог (На баща ми предложението) Един път отидох и повече не,така и не разбрах какво стана... Била съм склонна на самоубийство, беше миналата година към края, натрових се със хапчета, но нямаше ефект, рязах се... Родителите ми и всички близки разбраха. Имах състезание след това да кайем след 2,3 седмици,беше лятото, баща ми поиска след състезанието да остана лятната в Стз..и така де останах беше още по-зле. Имаше две баничарници, караше ме да работя там от сутрин до вечер,а брат ми в другата баничарница, а той със жена си да си веят краката в апартамента докато ние се гърбим. Свърши лятната ваканция, нещата се влушават все повече със всеки изминал ден, с майка ми не се разбирам, викаме си. Нататък няма смисъл да разправям,баща ми има намерения да ме взема да уча при него,а аз не искам,майка ми не ме иска...не знам какво да правя нямам си никой до мене само брат ми, той ми е единственната подкрепа, а и каква подкрепа да очаквам от 14-годишен, ще ставам на 16.. нищо не мога да направя... Нямам с кого да споделя, за това реших тука, кажете ми какво да правя ........

Mirrela.
02-10-2014, 13:55
Като за начало не мисля,че е редно да правиш опити за самоубийство.Нямаш ли баби,дядовци,лели,чичовци?Н якакви роднини освен брат и,майка ти и баща ти..?В тази възраст такива ситуации са доста сериозен проблем и биха навредили сериозно на психиката ти.Щом и си пробвала да се самоубиваш.Няма какво да направиш.Може да се примириш и да идеш при баща си.Ако имаш други роднини или дори близки (приятели) може да идеш у тях известно време.Може да започнеш да се издържаш сама и да си намериш квартира.

RapExotic
02-10-2014, 16:04
или дори близки (приятели) може да идеш у тях известно време.Може да започнеш да се издържаш сама и да си намериш квартира.

Тя е на 15. По закон няма право нито да работи, нито да живее самостоятелно. Единственият начин е да избере при кой от двамата и е по-леко да живее и да игнорира случващото се в следващите 2 години. Като стане на 16 може и да работи. Така няма да е зависима от парите на майка и и доведеният и баща (в случай, че живее при тях).

Просто не обръщай внимание на това, което се случва около теб. Не им се меси, не им казвай нищо. Намери си приятели и вкъщи просто се прибирай за да спиш. Ако те тормозят по някакъв друг начин си има служби за защита от насилие.