PDA

View Full Version : Обезкосмяване



weheartiit
02-10-2014, 14:14
Искам да ви попитам какво правите след епилация/бръснене и т.н. ?
Какви успокояващи кремове ползвате или нещо друго ?
Имам ужасен проблем с кожата си,постоянно ми се появяват пъпчици след епилация,
които не изчезват на другия ден,а си стоят постоянно,дупки,подкожни косми ,
абе като цяло положението е трагично.
Правя отделна тема защото отдавна имам този проблем и е доста неприятно,особено лятото
и исках да чуя повее мнения.
Притеснявам се вече защото никоя моя приятелка няма такива проблеми ;д

fUcKsMiLe
02-10-2014, 14:37
Краката и ръцете ги минавам със антибактериален сапун около 15 минути след като приключа с определения крайник. :D
Имам крем за тяло на Leocrema, който е по-скоро хидратиращ от колкото успокояващ, но това е единствения крем след който минава едва половин час и вече няма и червенина по местата, където съм минала с епилатор. Това го нанасям 5 минути след измиването със сапуна. Мия се първо с топла вода, после със хладка.
Нямам проблеми като цяло, но гледам предварително да ги избягвам.

Иначе за теб бих ти предложила да ексфолираш местата където си се епилирала/бръснала, за да няма враснали косъмчета.

Психея
02-10-2014, 16:06
Искам да ви попитам какво правите след епилация/бръснене и т.н. ?
Какви успокояващи кремове ползвате или нещо друго ?
Имам ужасен проблем с кожата си,постоянно ми се появяват пъпчици след епилация,
които не изчезват на другия ден,а си стоят постоянно,дупки,подкожни косми ,
абе като цяло положението е трагично.
Правя отделна тема защото отдавна имам този проблем и е доста неприятно,особено лятото
и исках да чуя повее мнения.
Притеснявам се вече защото никоя моя приятелка няма такива проблеми ;д

а защо не си правиш кола маска? Аз се възхищавам на хора, обезкосмяващи се с епилатор-преди години съм пробвала на ръцете-ужасна болка е..все едно ме щавят, а и да, и на мен ми излезнаха пъпчици и кожата ми се зачервяваше. Допусках тогава, че е от самите пинцети къде скубали-недоскубали и става отворче... Пробвала ли си с кола-уверявам те става бързо и лесно в съвсем домашни условия. След това кожата си я мажа с масло и гледам поне 2-3 часа да не я мокря.

weheartiit
02-10-2014, 16:21
Кола маска не мога да си правя в домашни условия,а живея в малък град
и тук има козметик само лятото ;/ иначе лятото ходих да ми правят,добър
беше резултата,но подкожните косъмчета и червенините пак ги имаше. :(


Ексфолирам си тялото иначе с такава гъба http://a1468.g.akamai.net/f/1468/580/1d/pics.drugstore.com/prodimg/21144/300.jpg и един ексфолиант на рефан,но не виждам особен ефект.

baby_baby
02-10-2014, 16:47
Аз си ги махам с кола маска при козметичката и след това ги мажа с лосион за тяло така малко ми се успокоява кожата

malka_sladkka
02-10-2014, 20:51
а защо не си правиш кола маска? Аз се възхищавам на хора, обезкосмяващи се с епилатор-преди години съм пробвала на ръцете-ужасна болка е..все едно ме щавят, а и да, и на мен ми излезнаха пъпчици и кожата ми се зачервяваше. Допусках тогава, че е от самите пинцети къде скубали-недоскубали и става отворче... Пробвала ли си с кола-уверявам те става бързо и лесно в съвсем домашни условия. След това кожата си я мажа с масло и гледам поне 2-3 часа да не я мокря.

Какво количество кола маска ти стигат за двата крака. Аз винаги като съм опитвала да си правя в домашни условия никога не ми е стигала. Не знам аз ли нещо не правя както трябва, ама хич не се получва номер, половината косми остават. Може ли да разясниш по-подробно какво точно правиш?

cookie dough
02-11-2014, 21:53
За подкожните косъмчета и пъпчиците, на мен ми се появяваха същите миналото лято и положението стана толкова гадно, че отидох на дерматолог. Изписа ми крем с антибиотичен ефект, който ми го забъркаха в аптеката, каза ми 1 месец да ползвам само самобръсначка, за да не стимулирам кожата да прави нови подкожни косми от епилатора (съвет, който не послушах). Като цяло това което разбрах е, че просто не трябва да се чоплиш и да си дразниш кожата. Дори и да се появи нещо, дай му време да изчезне. И естествено, мажи се с леки хидратиращи кремове, които да не ти запушват порите, и ексфолирай, в магазините всякакви гъби и работи за триене. :)

Психея
02-13-2014, 06:11
Какво количество кола маска ти стигат за двата крака. Аз винаги като съм опитвала да си правя в домашни условия никога не ми е стигала. Не знам аз ли нещо не правя както трябва, ама хич не се получва номер, половината косми остават. Може ли да разясниш по-подробно какво точно правиш?

Купуваш си кола маска в кутия, както в салоните. Моята е винаги натурална. Кутията е като кутия за боя и е 800 гр. Цената й варира в зависимост от марката от 12,00 - 19,00 лв. Съветвам те да си я купиш директно от магазина, а не да си я поръчаш, защото доставката ще ти излезе 1/2, че и повече от себестойността на самата кола. Включваш малкия котлон на 4 да загрее като преди това си отстранила капачките. Когато загрее я разбъркваш, но много внимаваш, защото в момента, в който потопиш в нея тъп нож или метална шпатула(аз ползвам нож за масло-тъпи са и нямат връх, няма как да се порежеш), колата пръска нагоре и има опасност да ти пръсне в очите. Като видиш, че започва лека-полека да се загрява я намаляш на 1(най-ниската степен). После се намазваш в посока от коляното към стъпалото, лепиш лента или левкопласт(това, което е без ихтиол), най-дебелата дължина. Няма как да ти останат косми. Една позната козметичка ми каза, че от една такава кутия кола тя прави 500 триъгълника. На мен ми стига за доста време като се има предвид, че веднъж седмично си махам краката от коляното надолу, ръцете , веждите си ги почиствам с кола, а краката от коляното нагоре на две седмици веднъж, защото там космите растат много бавно. Изобщо си правя кола, къде що има косъмче и е доста икономична. Така пестя много време и най-важното: знам, че само аз бъркам с ножа и само и единствено аз я ползвам. Ако има нещо, което те интересува, няма проблеми-пиши ми и на лична. :)

Ivanina_St
02-13-2014, 10:55
Здравейте, според вас кой е най-трайния метод за обезкосмяване?Не ми казвайте кола маска, защото ужасно боли.Чувала съм за фотоепилация и лазер?Как стават нещата там?Някой опитвал ли е тези методи?

mishlencet092
02-15-2014, 12:06
Здравейте, аз по принцип си правя кола маска в домашни условия с машинка за кола маска, вече такива машинки се продават почти навсякъде.много са удобни спестяват много време а и много кола маска с една тубичка си епилирам ръцете, краката и подмишниците и дори остава. Много лесно се нанася,машинката позволява нанасяне на много тънък слой.Епилацията е бърза и безболезнена, аз лично предпочитам перлена кола маска.След епилацията се мажа с бебешко олио по избор и изчаквам кожата да попие и да се успокои.Изчаквам към 30минути и чак след това се изплаквам.

malka_sladkka
02-15-2014, 12:42
Купуваш си кола маска в кутия, както в салоните. Моята е винаги натурална. Кутията е като кутия за боя и е 800 гр. Цената й варира в зависимост от марката от 12,00 - 19,00 лв. Съветвам те да си я купиш директно от магазина, а не да си я поръчаш, защото доставката ще ти излезе 1/2, че и повече от себестойността на самата кола. Включваш малкия котлон на 4 да загрее като преди това си отстранила капачките. Когато загрее я разбъркваш, но много внимаваш, защото в момента, в който потопиш в нея тъп нож или метална шпатула(аз ползвам нож за масло-тъпи са и нямат връх, няма как да се порежеш), колата пръска нагоре и има опасност да ти пръсне в очите. Като видиш, че започва лека-полека да се загрява я намаляш на 1(най-ниската степен). После се намазваш в посока от коляното към стъпалото, лепиш лента или левкопласт(това, което е без ихтиол), най-дебелата дължина. Няма как да ти останат косми. Една позната козметичка ми каза, че от една такава кутия кола тя прави 500 триъгълника. На мен ми стига за доста време като се има предвид, че веднъж седмично си махам краката от коляното надолу, ръцете , веждите си ги почиствам с кола, а краката от коляното нагоре на две седмици веднъж, защото там космите растат много бавно. Изобщо си правя кола, къде що има косъмче и е доста икономична. Така пестя много време и най-важното: знам, че само аз бъркам с ножа и само и единствено аз я ползвам. Ако има нещо, което те интересува, няма проблеми-пиши ми и на лична. :)

Благодаря ти за отговора. Дали не се продават в по-малки опаковки? Има ли проблем, ако котлона е газов?

cookie dough
02-17-2014, 23:33
Права си, фотоепилацията и лазерната епилация са най-трайни, но понеже технологията е нова все още, тези процедури са ужасно скъпи. Аз лично не съм ги пробвала, пробвала съм електроепилация, която също има перманентен ефект. Доста е болезнена обаче.

weheartiit
02-18-2014, 16:13
^ малка съм още за тези процедури ,това ме спира :)

PullMeCloser
02-18-2014, 18:57
Купи си термална вода и пръскай с нея.

ManuelaK
02-19-2014, 11:02
За след епилация използвам този крем и съм повече от доволна,успокоява и нямам червени точици и т.н

http://www.enzo.bg/klorane/hygiene-et-soins-du-corps-krem-za-sled-epilacija/

Но и аз като доста от вас имам проблем с подкожните косъмчета.След доста години с кола маска,все още ми се появяват въпреки всичко,което съм пробвала :(