PDA

View Full Version : Зъби...



lsdmusic
02-10-2014, 19:42
Здравейте! На 16 съм и мисля да си слагам брекети (събирам все още пари). Имам на горната челюст имам 3 бая криви зъби и 1 леко крив зъб. На долната са що годе добре, но и там ще си сложа сигурна. Бях ходил преди 1 година във Варна при един ортодонт и той ме заби в земята с 3000 лв. Колкото и да са много, предпочитам да ги събера все някак си, че да може поне да се усмихвам и да се смея спокойно и нормално, а не скришом защото ме е срам... Някой би ли ме запознал с неговият случай? Колко пари? Колко време? Как им се е отразило? (това че съм малък, мисля че е голям + в по-бързо оправянето)

CoockieMonster
02-10-2014, 19:48
Аз сложих на 14. В момента съм на 16 и ще ги имам още един месец. Няма съм криви зъби отдолу, но имах и на двете челюсти брекети, за да не ми се размести захапката. Първите пъти много ще те боли когато ядеш или ти си стяга. После се свиква. Аз имам много ранички от вътре в устата от телта и самите брекети, но после тя ми ги оправа ли, аз ли свикнах- не знам. Нямам вече рани. Първите месеци ми беше много гадно и ме беше срам. Сега от едина година ги харесвам, радвам им се. Има чар в тях, не ме боли изобщо. Правя всичко с тях. Отхапвам ябълка дори. А забравих, тези отдолу ги махнах след 6 месеца. А отгоре продължихда ги нося, не защото съм имала криви зъби. А имах проблем с един кучешки зъб. Има и проблем-след махането им по зъбите има лепило, което се маха чрез избелване май, не помня как му беше името. А да, почистване на зъбен камък. Не е добре брекетиете да ги нося още, защото ще ми се развали емайла.
Успех.

MaLkaTa_LaDy
02-11-2014, 08:44
Сигурно преди 5 години носех брекети и тогава мисля струваха около 2000лв за двете челюсти (включително апаратчето преди това за ещо си и там всички предгледи при ортодонта). Носих ги година и половина и след това трябваше вечер да продължа да слагам едни шини (които не слагах и за това единия зъб леко ми се изкриви). Но като цяло зъбите ми бяха ужасно криви преди това, сега смея да твърдя, че са почти идеални. Въобще много си струва да се изтърпи цялото това чудо. После имаш прави зъби за цял живот и хубава усмивка. Помня само, че в началото беше страшна болка и бях на обезболяващи, но после свикнах.

CoockieMonster
02-11-2014, 09:58
Мойте брекети бяха 1200лв. Защо ваще са толкова скъпи?