PDA

View Full Version : Според вас това което искам възможно ли е?



littleconfused...
02-10-2014, 20:34
Здравейте на всички пак! Реших да пусна втора тема защото видях че старата е пусната по малко глупав начин , не съм споменал някои неща които са важни , а и какво е положението в момента в училище с мен. Все пак тези които не са видяли другата ми тема ще им спомена че става дума за това че нямам приятели , освен в интернет(фб,скайп) и там мога да имам колкото си искам,да общувам с тях дълъг период от време , но на живо за жалост не винаги така стоят нещата... В училище имам някакви ПОЗНАТИ които УЖ са ми приятели и тъй като виждат че аз не комуникирам правилно като цяло,притеснителен съм на моменти, в други моменти с желание за всичко... Говорят от време на време с мен колкото да не се чуствам като отрепка. Е ,реших че е крайно време след всичко станало.... Да задържа това което "имам" в момента , да се сприятеля този път с хората и каквото и да става ДА СИ ОТСТОЯВАМ позицията и да не допускам на някакви двуличници да ми се правят на приятели,а всъщност единствената им цел е да се сближат с тези които съм в момента и после да постъпят както преди - да ми се подиграят колко съм наивен и глупав и как могат да си играят с мен както поискат(в това число да им променят мнението и ПАК да остана САМ) както по едно време.. беше адски тежко но няма да споменавам как едвам едвам стигнах дотук.. В момента съм в компания , не говоря кой знае колко много през повечето време мълча , и ги слушам какво си говорят , и вътрешно искам и аз да говоря на техните теми , да ме приемат точно като тях а не като някакъв ненормалник или всичко друго , знам какво си мислят някои от тях и затова не общуват с мен,други пък се чудят защо аз не говоря кой знае колко,болен ли съм или какво... Преди време поговорих с класна многократно,но след последния ми разговор имаше някаква промяна тъй като тя говори с правилния човек(онова момче,което ми беше като най-добър приятел макар и аз да не съм такъв за него) Но виждам , че дори и нещата да вървят на добре за мен - все още има хора които тайничко ме мразят и ми завиждат , че не може да се гаврят с мен както по едно време , и виждат че аз успявам да стигна до компания независимо как, а те с най-доброто от себе си ПАК НЕ УСПЯВАТ... Омръзна ми просто от тези нещастници , като са неспособни и не могат да постигнат това което аз с малкото желание и самочуствие едвам успявам да направя...Проблема си е лично техен , няма да отстъпвам и да направя същата грешка както преди!Те точно това чакат да се пречупя отново и да заграбят всичко,а накрая изплюване в лицето. Е просто съм толкова объркан вече , поотпуснал съм се сравнително добре от този срок , не съм чак толкова затворен колкото бях , заради промяната и това че вече макар с малки стъпки почвам да оправям нещата... В момента се страхувам обаче единствено някои от тези които са против мен да не се сближат отново с моите хора и накрая мен да изритат от схемата! Моля за идеи какво по-точно да правя , за да почна да имам приятели , да искат да общуват с мен НЕ само за училище и неща свързани с него!! Решил съм да се променя, да стана нормален тинейджър и да прекарвам времето си сред приятели,учене,забавление и общо взето всичко друго , но не и само да вися пред прословутия компютър. Надявам се някой да ми даде идеи , лично ще се радвам ако са възможни по-скори отговори тъй като доста време минава вече, а не мога да се размотавам за всичко, важно е и за бъдещето ми ! :)

midnight_escapade
02-10-2014, 20:56
Здравей, на колко години си?
През пубертета мнозина са изпадали в подобни "фази". Не се притеснявай, всичко ще се нареди. Навярно си добро момче. Не взимай околните твърде насериозно. Като бях по-малка, и мен не всички ме възприемаха, бях на заден план в компания...
От опит ще ти кажа - ако срещнеш някого (било то момиче или момче), който да прилича на теб, не го изпускай. Ще се разбирате взаимно.
Не се изолирай от околния свят. Отстоявай мнението си, но без агресия - по интелигентен начин. Бъди позитивен, пускай шеги, ще видиш как ще се превърнеш в желана компания. Недей да страниш от хората, но и най-вече недей да имаш твърде високи очаквания от тях. Високите очаквания водят само до разочарования.

littleconfused...
02-12-2014, 08:44
16г. съм :)