PDA

View Full Version : обяснете ми...



marry876
02-11-2014, 10:42
Здравейте, имам един въпрос - преди 8 дни (04.02) стана недоразумение и пих Ескапел.. вчера (10.02) прокървих... В лиатовката пише, че това е нормално и е заради хапчето.. Прочетох обаче, че това НЕ е менструацията ми.. Беше ми свършило 4 дни преди да стане случката.. (31.01) трябваше да ми дойде на края на този месец, но избърза... Може ли някой да сподели мнение дали това е от хапчето и дали менструацията ми просто е избързала заради него ? (знам, че е бум от хормони и побърква цялото тяло) ?

analgin
02-11-2014, 11:09
Сама си си отговорила на въпроса в скобите. Да, това НЕ е менструацията ти, магическият и така любим ескапел е наблъскан с какво ли не и е като малко бедствие за организма ти, случват се всякакви неща в тялото ти след приема му, защото е силен медикамент , може би по тази причина на лситовката пише да не се пие повече от 2 пъти годишно.

xXxPETYAxXx
02-11-2014, 11:29
Мисля, че е време да пуснем листовката на Ескапел като тема във форума и да се подчертаят страничните ефекти. И темата да се направи важна.


"4. ВЪЗМОЖНИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ
Както всички лекарства, Ескапеле може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.
Възможно е да се почувствате неразположена за кратко след приема на таблетката.
Действително може да сте неразположена (повръщате) след приема на таблетката.
Ако се почувствате неразположена, прочетете раздела "Какво да правите, ако сте неразположена (повръщате).
Възможна е промяна във вида на менструацията. При повечето жени настъпва нормална менструация в очакваното време, но при някои може да има закъснение или преждевременно настъпване на менструацията. Възможна е появата на неправилни кръвотечения или зацапване до следващата редовна менструация. В случай, че менструацията Ви закъснява с повече от 5 дни или е необичайно оскъдна или обилна, обърнете се към Вашия лекар възможно най-скоро.
Възможно е да се появи напрежение в гърдите, главоболие, тъпа болка в долната част на корема, диария, усещане за замаяност или умора след приемането на таблетката. Тези симптоми трябва да изчезнат след няколко дни.

Ако някоя от нежеланите лекарствени реакции стане сериозна или забележите други, неописани в тази листовка нежелани реакции, моля уведомете Вашия фармацевт."



Сега разбираш ли, че си имала 2 различни странични реакции?

analgin
02-11-2014, 11:57
да, това ще е най-добрият вариант

marry876
02-11-2014, 12:03
Ако става дума за страничните ефекти са за Менструацията - разбрах, че при мен е настъпила по-рано.. Но кога да я очаквам следващият месец ? Може ли да отпадне възможността "бременност" (знам, че е тъп въпроса просто притеснение) ?

analgin
02-11-2014, 12:16
никой не може да ти каже кога да я очакваш

baby_baby
02-11-2014, 13:11
От Ескапела е ....