PDA

View Full Version : Защо ми се появяват пъпки, когато не ползвам ФДТ?



NeutralMilkHotel
02-11-2014, 13:06
Много искам да спра да нося грим (или поне ФДТ) вече, обаче не ми се получава...
Имам добра хигиена, поддържам си лицето съответно и т.н. но ако не ползвам ФДТ повече от два дни започват да ми излизат пъпки - по три най-малко. Това е единствената промяна, която правя преди да започнат да излизат и винаги става така.
Не разбирам защо се случва... Комплексиращо и абсурдно е за бога. 8-)

MaLkaTa_LaDy
02-11-2014, 18:37
И аз съм така. Според мен е защото хубавия фон дьо тен, поставен с крем отдолу, предспазва кожата от мръсотията навън.

CoockieMonster
02-11-2014, 19:32
И аз съм така и никога не бих спряла да го слагам. Съгласна съм с горното мнение, но аз не слагам крем преди ФДТ. Хидратиращ крем нанасям след като си измия лицето и преди да си легна вечер.
Към авторката: Защо искаш да го спираш?

~LadyCrawley~
02-11-2014, 19:41
Мислех, че си въобразявам о.о Иначе хидратиращият крем седи под ФДТ, но без ФДТ издържам най-много 2-3 дена. През седмицата кожата ми си е чиста и добре :д

NeutralMilkHotel
02-11-2014, 21:28
Към авторката: Защо искаш да го спираш?

Ох, ами аз започнах да го ползвам, когато имах ужасно проблемна кожа. С годините и положените усилия не, че е идеална, но се харесвам, не е гнусно вече. 8-) Излъчването просто ми се променя без грим...Успях да намеря хармония в чертите си и лицето си за които не бях и предполагала. Осъзнах, че да носиш грим всеки ден е нездравословно и влияе на самочувствието определено. И много може да изкриви представите за естетика и собствената красота на едно младо момиче.
И да не говорим впоследствие колко изхабена изглежда една жена, която е прекалявала с гримът...А аз разбрах, че предпочитам да изглеждам млада на старините се, отколкото стара на младините си. 8-)
Въобще намирам повече красота в момичешкото, отколкото женското...

Не, че ще спра да се гримирам, но определено вече доста ще внимавам кога, защо и как... 8-)

Бтв много се радвам, че не съм единствена с този проблем. :Д

CoockieMonster
02-12-2014, 06:51
Гримът не е ново лице, а подчертаното такова. И не мисля, че да носиш грим всеки ден ти влиае на самочуствието.

NeutralMilkHotel
02-12-2014, 13:23
Ако гледаме на нещата философски - ново лице е. Маскираш се, криеш се...
Ако не влияе на самочувствито тогава защо ще носиш грим всеки ден?
Това да не можеш да се познаеш без грим...Абе, нездравословно е.
Толкова усилия и години съм отделила да мога да подчертая, и създам черти, които така или иначе имам...

ПС: Толкова конкретна съм, защото се надявам поне едно младо момиче да си извлече някаква поука. 8-)

CoockieMonster
02-12-2014, 17:47
Разликата при мене с грим и без грим е минимална. Никъде не съм казала, че с грим се прикривам. Не знам кой какви поуки си вади, но по-добре с грим. Философията ти е сляпа. Философствай си, но и гледай реално на нещата. :) Ти можеш да имаш чертите, но ги подчертавай. Не можеш да се събудиш и да излезеш, нали? Както и да е. Различни възгледи имаме явно. Ходи си без грим. Аз ще продължавам да нося и така. Хубава вечер.

Hayashi
02-12-2014, 17:59
Ако гледаме на нещата философски - ново лице е. Маскираш се, криеш се...
Ако не влияе на самочувствито тогава защо ще носиш грим всеки ден?
Това да не можеш да се познаеш без грим...Абе, нездравословно е.
Толкова усилия и години съм отделила да мога да подчертая, и създам черти, които така или иначе имам...

ПС: Толкова конкретна съм, защото се надявам поне едно младо момиче да си извлече някаква поука. 8-)

Защото е ужасно забаво да се гримирам.
С грим и без грим пак съм си аз. Абсолютно никой не се е шокирал като ме е видял без грим, нито пък аз се крия зад него и избягвам да ме виждат без нищо по лицето.
Да не вадя снимки, защото със сигурност ще се окажа права.


Пъпки излизат когато няма фон дьо тен, защото всичката мръсотия от улицата ти се набива директно в порите и ги запушва.

baby_baby
02-12-2014, 18:53
Може и да е от самия ФДТ може да не ти действа добре на кожата и за това да ти излизат пъпки

MaLkaTa_LaDy
02-13-2014, 17:22
Разбира се, че носенето на грим влияе на самочувствието и то положително. Жените изглеждат по-добре с грим, скриват някои от недостатъците си, подчертават други предимства. Фон дьо тенът когато е качествен се отразява добре на кожата, а не я състарява. Предпазва я от мръсотията, хидратира...
С грима се крия от една гледна точка, да. По същата логика защо жените носят токчета? За да скрият, че имат къси крака и да създадат представата за по-дълги? Защо използват push up сутиени или такива с подплънки? Дори подбора на дрехи е с цел да прикриеш някой недостатък - дали широк ханш или къси крака или широка талия...

BeyonceKnowles
03-05-2014, 11:33
Опитах да ходя без грим, за да не съм толкова зависима от него - не ми пречи, не се чувствам зле, но е факт, че кожата ми се влоши. Навън е много мръсно и когато излязем по чиста кожа, цялата тази мръсотия от околната среда дори и в затворени пространства се лепи директно на лицата ни - опитайте да минете с навлажнен тампон за грим лицето си след цял ден прекаран без грим и ще видите колко черно ще остави. Моята козметичка ме посъветва да слагам подходящ за своя тип кожа минерален фон дьо тен всеки ден, като предпазна маска от мръсотията. С радост мога да ви споделя, че кожата ми е по-добре от всякога. Не ми се запушват порите и не ми излизат пъпки, а цялата мръсотия не достига толкова дълбоко и я трия заедно с грима при почистването с тоалетно мляко.
Разбира се има и момичета, които нямат толкова чувствителна кожа и дори когато ходят без грим - нямат проблеми, но при моята кожа нещата стоят така. Не се притеснявам от това, че всеки ден нося грим - така кожата ми се чувства по-добре.

LipSy
03-06-2014, 09:45
Мислех си, че това не е нормално да НЕ се гримирам и да ми излизат пъпки! :D Значи не съм сама...И аз наистина не мога да си отговоря на въпроса. Уж фон дьо тените запушват порите и не е хубаво за кожата, апък то какво излиза: когато нямам фон дьо тен (или пудра) кожата ми изглежда доста по-зле. Явно както казват останалите момичета по-горе - цялата мръсотия от околната среда запушва порите и се образува акне. Неприятно, но факт. Според мен, когато носиш фдт, но въпреки това лицето ти изглежда естествено и е без наслоявания - няма проблеми. Същото се отнася и за пудрата! :)

selenaa56
03-06-2014, 19:33
И аз съм така. Според мен е защото хубавия фон дьо тен, поставен с крем отдолу, предспазва кожата от мръсотията навън.

+1 :)

fenkaaa
03-06-2014, 22:53
При мен е обикновеното, което се случва - слагам ФДТ и започват да ми излизат пъпки. Не слагам 1 2 дена и се изчиствам. После същата работа.