PDA

View Full Version : Комплименти..



saymetrue
02-11-2014, 21:07
Всичко за комплиментите
Например:
Удачно ли е да правим комплименти на момиче с което сме се запознали преди малко .. - И какви да бъдат, защото има разлика в комплиментите с момиче което се познавате от 10 мин и с гадже ..
Какви комплименти правите вие ??

RapExotic
02-11-2014, 22:05
Не е удачно да правиш комплиметни на непозната. По-добре проведи разговор и я опознай. Накрая на разговора може да вкараш някакъв тънък комплимент, но не натрапчив. На гадже също не добре да се прекалява с комплиментите, защото така губят стойността си. Трябва да са точни и на място казани.

Hilary_
02-12-2014, 06:29
На мен пък ми е писнало от клишетата "имаш красиви очи" и подобни. Не се трогвам от тях по никакъв начин, но пък се чувствам дълбоко докосната от други изказвания, които считам за комплименти. :D

Гледай да не прекаляваш и в началото и във връзка, защото много бързо омръзват.

tori
02-12-2014, 08:03
Защо да не и направиш такива, нищо че е непозната? Ако харесваш усмивката и, просто подметни. Без клишета и натягания, просто ей така. Често женските се впечатляваме от такива изказвания, дошли от непознати, защото всички искаме да правим добро впечатление у околните и някак си ако непознат го каже, е мило.
Колкото до броя - еми гледай да не ставаш досаден и да се прехласваш, щото е възможно да го вземе за ебавка и да се обиди. Не я познаваш и не знаеш каква по-точно реакция ще извади.

xXxPETYAxXx
02-12-2014, 12:57
От комплимент до комплимент може да има светлинни години разлика. Клишетата са крайно неподходящи. Но по-леки и закачливи комплименти са идеални, дори и да е непознато момиче. Важното е да не я поставяш на пиадестал за да не се чувства прекалено важна, нито пък ако е по-срамежлива да ѝ стане неудобно. Така че по-добре прави комплименти не за очите и усмивката ѝ и т.н., а прави комплименти на вкуса ѝ. Примерно, че е избрала готин цвят лак за нокти, парфюмът ѝ е готин, има сладък аксесоар(било то шал, шапка, портмоне и т.н.)

Баща Ти
02-12-2014, 13:02
Като не знаеш как се прави комплимент, по-добре недей.
Като прекалиш с ласкателствата ставаш подлизурска путка.
Като правиш комплимент за тялото пак ставаш подлизурска путка.

baby_baby
02-12-2014, 13:02
На мен пък ми е писнало от клишетата "имаш красиви очи" и подобни. Не се трогвам от тях по никакъв начин, но пък се чувствам дълбоко докосната от други изказвания, които считам за комплименти. :D

Гледай да не прекаляваш и в началото и във връзка, защото много бързо омръзват.

+++

Tsukuda_Hiroshi
02-12-2014, 17:05
Аз примерно казвам на сестра ми, че има най-якия брат!! ;)

midnight_escapade
02-14-2014, 16:51
Аз примерно казвам на сестра ми, че има най-якия брат!! ;)
:D :D :D
Комплиментите трябва да идват отвътре. Всичко друго, казано да се отбие номера, е безсмислено.
Като опознаеш човека повече, можеш да му кажеш уникални неща, да му посочиш положителни качества, които са си типично негови. Тогава си личи, че е искрен комплиментът и че наистина си се вгледал навътре в него. :)