PDA

View Full Version : НЕползване на Шампоан!!!



Мистерия
02-11-2014, 21:26
Има ли проблем,ако не ползвам шампоан?Питам ,защото от няколко месеца спрях да ползвам и пърхота буквално изчезна! :D(Иначе,пак си се къпя почти всеки ден!)

cookie dough
02-11-2014, 22:02
Това го четох и в някакъв чуждестранен форум, едно момиче разказваше колко прекрасна е станала косата й след като е спряла да ползва шампоани, но не вярвах, че в БГ може да има почва. :) Няма как да е проблем, само че ми е интересно как точно я поддържаш чиста? С каква четка я решеш, и колко често я миеш?

CoockieMonster
02-12-2014, 06:53
Една приятелка пък я мие само с балсам. :D

sunshine :**
02-12-2014, 07:02
И в друга тема писах, но и тук ще кажа.От една страна погледнато е по-добре да не използваш шампоан, защото е пълен с химии.Не казвам, че уврежда повече косата, но не я прави и по-хубава.Той обаче може да ти измие хубаво косата, защото само вода не става.Сама се залъгваш, че водата ти е измила всичката мръсотия дето се натрупва от навън, предполагам само я 'запечатваш'.Има вариант, след като се къпеш толкова често, да използваш шампоан само 2 пъти в седмицата, а пък през другото време само с вода, пак се ядва.А за пърхота, ако пак се появи просто използвай някой медицински шампоан от по-скъпите, ако намериш подходящ със сигурност ще ти помогне. : )

Мистерия
02-12-2014, 09:32
Просто ходя на плуване почти всеки ден и искам или не,се къпя! :D Иначе,сега започвам да я пускам дълга за първи път.Почти лизнах 10 сантиметра! :P

baby_baby
02-12-2014, 13:12
Няма проблем ама по-добре с шампоан

strawberry88
02-12-2014, 21:06
Това е прекалено за мен. И как само с вода ще е чиста?

midnight_escapade
02-12-2014, 22:27
Аз съм много доволна от сегашния си шампоан, но пък за сметка на това съм попадала на такива, които са ми правели косата ужасна - твърда, суха. Иначе един път експериментално си измих косата само с вода, следващият път беше с вода и балсам накрая. Не беше зле. :) Но нищо не може да измести шампоана като почистващо средство.

Wwwooow
02-13-2014, 07:12
Ужас
Не искам даже да си го представям

Мистерия
02-14-2014, 05:20
Ужас
Не искам даже да си го представям

Няма ужас! Вече от 6 месеца не ползвам шампоан,а косата ми е повече от перфектна! Всички ме питат как и с какъв шампоан я поддържам такава! :D

shutUp
02-14-2014, 07:49
А само с вода ли отмиваш? Или със сода/хума и оцет?
Омазнява ли се по-бързо? Правиш ли някакви маски и как ги отмиваш след това?

MaLkaTa_LaDy
02-14-2014, 10:28
И на мен ми стана интересно... С какво заместваш шампоана?

Мистерия
02-14-2014, 17:39
И на мен ми стана интересно... С какво заместваш шампоана?
С вода.Да не би хората преди +100 години да са ползвали шампоан?! Една от теориите ми е ,че шампоаните предизвикват оплешивяване при някои хора! :D