PDA

View Full Version : Цветни лещи



cookie dough
02-11-2014, 21:57
Някой от вас с диоптрични цветни лещи? Аз нося обикновени лещи с диоптри, но питането ми е дали е ок да имам цветни за продължителна употреба. Питах в една оптика и ми казаха, че няма проблем за очите, но предвид факта, че те бяха снабдителите и получаваха парите, някакси не ми беше особено достоверно.

CountessCherry
03-08-2014, 22:11
Няма значение дали са цветни или прозрачни, едно и също е. Не влияе по никакъв начин на очите. Аз също имам, цветни, с диоптър. В началото ми беше много мерак да ги нося, сега въобще не ми се занимава да си бъркам в очите. ;д И не знам защо, но съм забелязала, че има разлика между двата вида. Като че ли цветните са по-тънки. И са по-чувствителни.

Dusty
03-09-2014, 09:53
А аз не мога да разбера (дано не ми се и налага да го правя) как си бъркате в очите, после ги вадите и т.н. Просто .. Само на мен ли ми се струва (като гледам по филмите), че просто ще си одерат очите или нещо от сорта ..

CountessCherry
03-09-2014, 10:02
Ами всъщност не е чак толкова трудно и неприятно ;д Хващаш лещата с едната ръка, с пръстите на другата ръка си дърпаш леко клепача, гледаш в една точка и поставяш лещата в окото. Не е голяма философия и не боли или нещо такова. Е, може да дразни в окото ако лещата е замърсена, но затова си има разтвори. А за махането - избутваш я леко, защото като я поставиш се получава нещо като вакуум и просто я хващаш с пръстите и махаш. Неприятно е ако го правиш с мръсни ръце.

Hayashi
03-09-2014, 10:48
Аз ходя много често със цветни лещи, вместо с безцветни. Много са ми удобни и е едно и също. Всичките ми цветни лещи са корейски. Имах един чифт ужасно скъпи цветни лещи и бяха отвратителни. След 2 часа очите ми бяха зачервени и исках да си ги извадя.

cookie dough
03-09-2014, 11:43
Мерси за отговорите! А откъде ги поръчвате, ходите ли на лекар да ви ги предпише или директно от оптика/онлайн?

Hayashi
03-09-2014, 15:11
Знам си рецептата и си ги поръчвам онлайн. От оптика поръчвам само безцветни, защото цветните им са пълни боклуци.
Но и онлайн трябва да се внимава и да се пазарува от коректен магазин, който не продава лещи с неизвестен произход (най-вече китайски с много съмнително качество). Гледай винаги да пише името на марката производител и дали е сертифицирана в дадената държава. Както и дали има останалите характеристики като водно съдържание, кривина и период на употреба.

CountessCherry
03-11-2014, 19:25
Аз лично си ги взимам от оптика и съм доволна. Единствения проблем който имах беше, че ми бяха зачервени очите, но в последствие се оказа, че е защото ми е изтекъл срокът на годност на разтвора ;д