PDA

View Full Version : Намиране на приятели



frostblooded
02-12-2014, 04:09
Здравейте. Това, за което искам да получа съвет, е намирането на приятели. Да започна с това, че НЕ съм антисоциален, НЕ съм депресиран, НЕ съм твърде сръмежлив. Ситуацията е такава, че имам "банда" с приятели, с които излизаме само в градът, където ходя на "село" през лятото, защото те живеят там, докато в София(,където съм през повечето време) имам няколко приятеля, но те или не излизат редовно, или излизат с някой друг. Това, за което искам съвет е какво да направя в тази ситуация, защото честно казано понякога ми става малко самотно, но рядко. Не знам дали много се филмирам или нещо от този сорт, но мечтата ми е да сме 4-5 човека, които всеки ден след училище(например) да излизаме навън.

Edit: Ако някой се чуди, според мен много хора в София предпочитат да си стоят вкъщи пред компютъра и оттам идва моят проблем.

frostblooded
02-12-2014, 19:13
bump

Баща Ти
02-12-2014, 20:14
На колко си?

Cherry~♥
02-12-2014, 20:34
Edit: Ако някой се чуди, според мен много хора в София предпочитат да си стоят вкъщи пред компютъра и оттам идва моят проблем.

Изобщо не е така ! :о Почти всички хора ,който познавам и са от Сф не можеш да ги прибереш у тях ;д. Зависи на какви хора си попаднал ,въпрос на общи интереси е всичко. Запознай се с нови хора с интереси като твоите и които да не са пристрастени към компютъра.
Бтв : На колко си наистина? ;д

frostblooded
02-13-2014, 04:20
Изобщо не е така ! :о Почти всички хора ,който познавам и са от Сф не можеш да ги прибереш у тях ;д. Зависи на какви хора си попаднал ,въпрос на общи интереси е всичко. Запознай се с нови хора с интереси като твоите и които да не са пристрастени към компютъра.
Бтв : На колко си наистина? ;д

Явно някак си съм намерил все такива. :Д Ами, на 15 съм. Попринцип вторият проблем, който имам е, че 90% от хората, които познавам се напиват, пушат цигари/наргиле(за трева не знам), докато аз поради няколко причини гледам да не пия, а за пушене не мисля някога да пробвам. Тези факти автоматично ме изключват от 75% от "бандите". Пробвал съм какво ще стане, ако другите пият, а аз не, ама най-вероятно знаете, че на мен ми става много тъпо така като те са на черешата и аз не съм и ми е тъпо просто. Да повторя, че от тази тема искам по-скоро да видя дали другите хора имат такива "банди" и освен това да ми дадете съвет за това как да си намеря нови приятели.

Еdit: ... или някакъв съвет въобще.

BloodyDreamer
02-13-2014, 09:28
Аз не съм от София, ама и аз имам такъв проблем. И аз съм на 15. Не е като да нямам приятели, но те не излизат много. И общо взето си стоя вкъщи и гледам филми на компютъра. Не мога да ти помогна (щото ако можех, нямаше да съм в тая ситуация), но не бой се, не си само ти :D

wildbear
02-13-2014, 11:04
Аз имам същия проблем, уви не съм намерил решение на въпроса. Пробвай да излизаш с хора от класа? Запознавай се с такива от другите класове, запознавай се по интърнет... аз така бих правил, ако можех.

frostblooded
02-13-2014, 16:40
От моят клас "печените" много време играят LoL и аз заради това спрях да я играя и я намразих. Излизат единствено ако ще карат кънки на лед, а там suck-вам :Д. Аз съм от технологично училище и повечето хора са такива. Опитах да направя нещо с едно момиче от съседния клас, за да разбера един месец след като се запознахме с нея и си пишех доста с нея, че си има приятел, а е много заета да излиза попринцип. В интерес на истината има момчета в youtube, които правят видеота за pick-up-ване, ама мене не ми е идеята да намеря само момичета за "бандата". Пишете тука, ако някой е решил този си проблем или ако някой има идея за това?

DisappointedDreamer
02-13-2014, 17:04
Запиши се на нещо - спорт, рисуване, курс какъвто и да е, където ще можеш да намериш други връстници, с които евентуално бихте си допаднали.

Marrssi
02-16-2014, 05:36
Еми на твое място бих излизал с тези няколко човека от София и дори и да излязат с други хора просто отиди с тях така се запознай и другите и накрая ще почнете да излизате и тях и така нататък :)

frostblooded
02-27-2014, 04:34
Извинявам се за малко късния отговор. Пак повтарям, че проблема е в това, че повечето хора(в които са включени приятелите на приятелите ми) са от тия дето се смятат за голямата работа. А дори и да няма такива, те постоянно се събират да ходят да пушат наргиле или да се напиват. Тези не го смятам за... приятни хора.

Cherry~♥
02-27-2014, 06:48
Явно някак си съм намерил все такива. :Д Ами, на 15 съм. Попринцип вторият проблем, който имам е, че 90% от хората, които познавам се напиват, пушат цигари/наргиле(за трева не знам), докато аз поради няколко причини гледам да не пия, а за пушене не мисля някога да пробвам. Тези факти автоматично ме изключват от 75% от "бандите". Пробвал съм какво ще стане, ако другите пият, а аз не, ама най-вероятно знаете, че на мен ми става много тъпо така като те са на черешата и аз не съм и ми е тъпо просто. Да повторя, че от тази тема искам по-скоро да видя дали другите хора имат такива "банди" и освен това да ми дадете съвет за това как да си намеря нови приятели

Еdit: ... или някакъв съвет въобще.



хех и аз съм на 15 и дъа, истина е че много голяма част от тийнеиджърите пият,пушат или се друсат ... Но въпреки това винаги ще има и такива , който няма да го правят. Ам мога да те предложа значи например има групи в фб примерно на фенове на банди ,стил музика абе по интереси ,където например се събират фенове на дадено нещо и се запознават също че и много такива групи си правят срещи на живо да се запознаят. Аз така наскоро се запознах с доста хора точно по този начин . Иначе по борисовата ,съветска ,южния,народния ,ндк например е пълно отиваш и се запознаваш (не е странно според мен аз лично съм го правила много пъти и сама и с най-добрата ми фр ;дд).

Lighting
03-01-2014, 13:10
Виж моето съвременият човек е повече пред компютъра в файсбук. Много малко хора излизат в планината или някъде навън (като мен). А относно намирането на приятели, общувай с ученици които ти допадат. Поздравявай ги, прави им комплименти и тн. А и по-добре да имаш 1-2 истински отколкото 6-7 които само те подмятат.

RapExotic
03-02-2014, 09:42
Трябва да си намериш хора с твойте интереси. Излизането с някой, с който нямаш общи интереси е безмислено занимание. Вярно е, че повечето на твойто възраст се обединяват от цигари, алкохол, трева, но има и хора с по-смислени занимания. Сам предцени с какво ти харесва да се занимаваш и търси хора, които да ти паснат.

MasOyama
03-05-2014, 21:21
Здравейте. Това, за което искам да получа съвет, е намирането на приятели. Да започна с това, че НЕ съм антисоциален, НЕ съм депресиран, НЕ съм твърде сръмежлив. Ситуацията е такава, че имам "банда" с приятели, с които излизаме само в градът, където ходя на "село" през лятото, защото те живеят там, докато в София(,където съм през повечето време) имам няколко приятеля, но те или не излизат редовно, или излизат с някой друг. Това, за което искам съвет е какво да направя в тази ситуация, защото честно казано понякога ми става малко самотно, но рядко. Не знам дали много се филмирам или нещо от този сорт, но мечтата ми е да сме 4-5 човека, които всеки ден след училище(например) да излизаме навън.

Edit: Ако някой се чуди, според мен много хора в София предпочитат да си стоят вкъщи пред компютъра и оттам идва моят проблем.

намери си хоби , дейност която наистина да ти харесва и приятелите ще дойдат сами :smt023 И не забравяй най важното е бъди себе си и бъди реален :smt023

IronGirl
03-12-2014, 15:54
Няма точна формула по която да действаш, за да си намериш приятели. Нещата не могат да се случат насила. Истината е, че трябва да бъдеш себе си и въобще, ама ВЪОБЩЕ недей да се променяш за да се харесаш на другите. Не си мисли, че ако почнеш да пиеш и да пушиш "готините" групи ще те приемат. А и дори да те приемат няма да бъде заради теб самия. И аз съм малко трудна в сприятеляването. Както казваш и ти - другите пият, пушат и се друсат. Просто не мога да намеря общ език с такива хора (а и не е нужно!). Можеш да се запишеш на спорт или някакви други занимания, където може да откриеш хора с твоите интереси. Просто бъди себе си и не се отчайвай. Знай, че точните хора ще те харесат заради това, което си! Успех! :)

The Cheetah
03-12-2014, 15:58
Няма точна формула по която да действаш, за да си намериш приятели. Нещата не могат да се случат насила. Истината е, че трябва да бъдеш себе си и въобще, ама ВЪОБЩЕ недей да се променяш за да се харесаш на другите. Не си мисли, че ако почнеш да пиеш и да пушиш "готините" групи ще те приемат. А и дори да те приемат няма да бъде заради теб самия. И аз съм малко трудна в сприятеляването. Както казваш и ти - другите пият, пушат и се друсат. Просто не мога да намеря общ език с такива хора (а и не е нужно!). Можеш да се запишеш на спорт или някакви други занимания, където може да откриеш хора с твоите интереси. Просто бъди себе си и не се отчайвай. Знай, че точните хора ще те харесат заради това, което си! Успех! :)

Наистина- бъди себе си!
Преди не го схващах, ама сега.. това е най- добрият съвет. Просто се отпусни. Сближете се, а когато го направиш те ще те запознаят с техни други приятели- и ето ти на.